לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תודה לבחור מהצ'ט אתמול

גויאבה חמוצה​(אחרת)
לפני 8 שנים • 1 במרץ 2016
אני לא מבינה למה מישהו צריך לתת דין וחשבון על ההעדפות שלו. אם אני למשל מעדיפה גברים גבוהים, אני צריכה להצטדק על זה? זה הטעם שלי. אם גבר מעדיף נשים חטובות, הוא צריך להצטדק על זה? לא ברור לי למה היה כל כך דחוף לתחקר אותה על מה שכתוב בפרופיל שלה.
שלגי
שלגי • 1 במרץ 2016
אני אחדד Av

השאלה שלך אינה במקום והיא מכוערת.

ההעדפות שלה בפרופיל הן לגיטימיות, היא מעדיפה לפגוש אנשים שדעותיהם דומות לשלה. כמו שצמחוני יעדיף צמחונית למשל.
מותר לך לא להסכים , אבל לשאול (באמת ציפית לתשובה על שאלה כזו?) באופן כזה, זה מכוער ולא ראוי ולי אישית עושה לא טוב.

אפרוש בשיא ואם אני עדיין לא מובנת, עמך הסליחה.
המלט
המלט • 1 במרץ 2016
שלגי, אני לא מסכים איתך. אני לא חושב שהשאלה שלו מכוערת. ברור שלכל אחד יש העדפות. יש כאלה שלא אוהבים אנשים שאוכלים בשר. יש כאלה שלא אוהבים אנשים שלא אוכלים בשר. יש נשים שלא אוהבות גברים שעירים, גברים קירחים, גברים שמנים מדי או רזים מדי. ויש גברים שלא אוהבים נשים שעירות, קירחות, שמנות מדי או רזות מדי. כל ההעדפות האלה לגיטימיות לחלוטין. *אבל* - זה לא תמיד הכי חכם, רגיש ונבון לכתוב את *כל* ההעדפות שלך בפרופיל. למה? כי זה עלול לפגוע במישהו, ללא שום צורך או תועלת. הנסיון לסנן את המועמדים הפוטנציאליים עד רמת העדפותיהם הפוליטיות הוא טפשי בעיניי. אני בטוח שיש אלפים שהצביעו ביבי, או הבית היהודי, שניחנו בהמון תכונות שאנה פסקל ודומותיה משוועות לדוגמתן, ולא רק זו, אלא שגם הביטוי הניתן אצלם להעדפתם הפוליטית הוא לכל היותר מינורי. כאילו, הבנאדם הצביע ביבי, כי שמאלנים מטומטמים העליבו את סבתא שלו, או משהו כזה בכלל, ככל שאני מהרהר בזה יותר, כך נראה לי שהענקת חשיבות לבחירה פוליטית היא ממש מוזרה. כיוצא בזה, זה טפשי לכתוב ״לא לשמנים.״ למה זה טפשי? משום שאפשר להימנע מלהיות עם שמנים מבלי לכתוב את המשפט המיותר הזה, שהדבר היחיד שעולה ממנו הוא איזושהי יוהרה, שברוב המקרים אם לא בכולם, אין לה על מה שתסמוך. כשאני לעצמי, אני אוטומטית מאבד עניין במי שכותב דברים כאלה בפרופיל (אבל לא אטרח לציין את זה בפרופיל שלי).

ולבסוף, הפרופיל איננו מקום פרטי. הוא נכתב במטרה שיקראו אותו רבים, ובתור שכזה, הוא חשוף לדיון. בהינתן הבחירה של אנה פסקל לטרוח לציין בפרופיל שלה שהיא מסננת מועמדים על פי בחירותיהם הפוליטיות, השאלה של av לגיטימית לחלוטין, ויכול להיות שאפשר היה לשאול אותה בצורה מנומסת יותר - לא הייתי נוכח ולכן אין לי מושג מה היה הניסוח המדוייק. 
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 8 שנים • 2 במרץ 2016
פסיכו לוג​(שולט) • 2 במרץ 2016
לפסול אנשים על דעות פוליטיות נטו מעיד על חוסר סובלנות, אי יכולת הכלה וכיבוד דעות, ובדרך כלל גם על אישיות מרירה ומתוסכלת.
לא תמיד. אבל בהחלט ברוב המקרים.
לדעתי זכותו של אדם להשמיץ את עצמו בפרופיל שלו.
MisterHemyulin​(אחר)
MisterHemyulin​(אחר) • 2 במרץ 2016
אנשים מתעסקים פה בקקי.

ואפילו לא בקטע הסוטה המגניב, אלא סתם עם בזבוז זמן משעמם על מה ומי אמר ולמה...

בזבוז של מרחב מעניין עם זוטות
אנה פסקל

תשובות והתייחסויות

אנה פסקל • 2 במרץ 2016
לא הייתה לי כוונה לענות בשרשור, אבל לאור הנקודות שהועלו, אעשה זאת:

ראשית, אני לא שקרנית. מה שכתבתי פה בפוסט היה מאוד מדויק: "לבחור שאתמול בצ'ט *סוג של* איחל לי ללכת להזדיין עם ערבים בגלל מה שכתבתי בפרופיל שלי." אני עומדת מאחורי זה.

שנית, לא הייתי לי כונה אז, וגם אין לי אחת כזו היום, לעשות שיימינג לאף אחד או "להלשין" על אף אחד. אם הייתי רוצה לעשות את זה, הייתי מפרסמת את הניק. כן הייתה לי כוונה לעורר את המקרה הזה לדיון כללי יותר – שממש לא קשור אליי אישית - אחרת, מן הסתם, לא הייתי כותבת על זה בפורום.

שלישית, הפניה אליי – באופן שבו היא נעשתה - הייתה גסת רוח ומגעילה בין אם הבנאדם שכתב אותה הוא ימני בדעותיו ובין אם הוא שמאלני בדעותיו (אין לי מושג, לא נשארתי שם כדי לברר). יש מספיק אנשים שכתבו לי על העניין הזה בצ'ט תוך שהם באמת מתעניינים מסקרנות לגבי הסיבה שבחרתי לכלול את זה בפרופיל שלי, ובלי לכתוב לי שום דבר על רצונותיי כן או לא להזדיין עם מישהו. 

רביעית, אני לא שונאת ימניים, ואם מישהו מבין את זה מהפרופיל שלי, יש לו בעיה חמורה בהבנת הנקרא.
מה שכתוב בפרופיל שלי הוא: "בגלל הפלטפורמה האנונימית וספציפית מה שאני מחפשת, אני מציינת שבעוד שחלק מחבריי הטובים ביותר הם ימניים (אפילו מאוד), בקטע זוגי, זה פחות מסתדר לי. אני לא מצפה שנסכים על כל דבר בעניין הזה, אך יחד עם זאת, ערכית: אם הצבעת ביבי או הבית היהודי (או מזדהה עם העמדות שהמפלגות האלו מייצגות), כנראה שלא ממש תהיה התאמה בינינו."

אני עומדת מאחורי זה, ומאחורי איך שזה נוסח. זה לא נובע מעניין של חוסר סובלנות או חוסר הכלה או חוסר כיבוד דעות. פסיכולוג בספה, אינני מרירה ואינני מתוסכלת (נהפוך הוא לגבי כל אלו). אני פשוט לא חושבת שמישהו שהוא ימני בדעותיו ירצה להיות בן זוג שלי, בדיוק באותה מידה שאני לא ארצה להיות בת זוג שלו. פער גדול מדי בהשקפת העולם – ככל שהיא נוגעת למערכת זוגית וחיים משותפים.

לא ברור לי הסטנדרט הכפול בעניין הזה. הרי אם הייתי כותבת "אם אתה בקטע של השפלות ויריקות, או לתקוע לי כל מיני אביזרי מטבח בתחת, כנראה שלא תהיה התאמה בינינו" זה היה מתקבל בסדר. אבל ברגע שמדובר במשהו מהקשת הפוליטית שאני מאמינה בו, יש עם זה בעיה? אם היו לי גבולות בדסמים שמישהו לא מסכים איתם, גם הייתי מקוטלגת בתוך "חסרת סבלנות, חסרת יכולת הכלה, מרירה ומתוסכלת? ומי שמשמיצה את עצמה" קשה לי להאמין.

חמישית, לא ידוע לי שפרופילים באתר הזה הם נחלת הכלל. ומה שהתקיים איתי לא היה "דיון". אם אותו בחור היה מנסח את עצמו בצורה אחרת (כפי שעשו לפניו כמה וכמה אנשים) ובאמת מתעניין לגבי זה, סביר להניח שהוא היה מקבל תשובה שאולי הייתה מסבירה לו. אך הוא לא עשה את זה, כי הוא לא באמת היה סקרן, הוא רק רצה להטיח בי את מה שהיה לו להגיד בצורה מזלזלת ולהיכנס בי בצורה גסה.

יש כללים של מה מותר ואסור לכתוב בפרופילים? כי גם אני ראיתי מלא כאלו שגרמו לי אי נוחות בסגנון והתוכן שלהם, ולא ראיתי לנכון לכתוב לאנשים האלו כלום. פשוט סגרתי את הכרטיס והמשכתי הלאה, כי הבנתי ש*לי*, זה לא מתאים. לא ברור לי הצורך הזה של לתת "משוב" על הנאמר בפרופיל. לא מתאים לך? הכל בסדר. בייוש.
BelGoat​(שולט)

סתם דעתי

BelGoat​(שולט) • 2 במרץ 2016
פייר זה מאד פשוט:

אנה - יש הרבה חארות בים - מה את מתרגשת - תתעלמי ותמשיכי הלאה במקום להתעצבן - במקרה הכי גרוע תגידי לכלובי - ולא דיון חסר טעם
AV - כל אחד קולט מה שאומרים לו בצורה שונה - אם אתה מסוקרן תשאל שאלה - אל תעליב וכן זה משפט אחו שרמוטה לא פוליטקלי קורקט ואף גס רוח - ודי אמרת אותו למישהי שרשמה בפרופיל שהיא לא אוהבת גסות רוח - אז מה ציפית שהיא תענה בנועם הליכות?

אנשים תפסיקו להיפגע מכל שטות ותפסיקו להיות כל כך בוטים - יש אנשים בצד השני - ולא כולם חזקים נפשית או חושבים כמוכם
shaydav​(שולט){TomahDav}

אני לא יודע על מה המהומה...

shaydav​(שולט){TomahDav} • 2 במרץ 2016
אבל אני דווקא מאד אהבתי את הפרופיל שלך, יש לך את ההעדפות שלך וזה בסדר.
בדיוק כמו אותה אחת שלא רוצה פולי, או זאת שמגבילה בטווח גילאים מאד ספציפי, או זאת שפשוט לא רוצה מי שלא נראה לה קולב מספיק יפה כבר בתמונה שהוא חייב לשלוח מראש.
הכל טוב ויפה ולכל אחד הסטיות שלו ואל לנו לשפוט.
בדיוק כמו אלו שבוכים שדופקים אותם אך ממשיכים להצביע לאותו אחד שממשיך לדפוק, זוהי גם סטיה לשמה.
ואני לא רואה סיבה לנבל את הפה בעקבות זאת, אך השאלה שנשאלת האם אותו בחור באמת ניבל את פיו (במקרה זה מקלדתו) ?
או שמה שאמר או שאל היא שאלה לגיטימית, והפרוש שלך לנושא הוא זה שגורם למצב ה"לא נעים הזה".
ו A V, כן, יש כאלו שיעדיפו להזדיין עם ערבים ולא עם אחד שמצביע עבור מי שקורע את המדינה הזאת לגזרים מבפנים לאט לאט.

אבל לגברת יש זכות עם מי היא רוצה להזדיין, בדיוק כמו שמתנחלת ימנית קיצונית בוחרת להזדיין ולהביא ילדים עם רוצח ראש ממשלה בישראל!.
ואני בטוח שאם שמלאני תל אביבי טיפוסי היה מתחיל איתה היא היתה מפטירה בפניו שילך להזדיין עם ערביות.
אני יותר ימני מהכי ימני פה, ויותר שמאלני מהכי שמלאני פה.
אבל אני מאמין בדמוקרטיה, ואמות בכדי לשמור על זכותך להזדיין עם מי שתבחר! (כל עוד זה SSC).
אביגיל הכרמלית

תודה אנה

אביגיל הכרמלית • 2 במרץ 2016
 אני מזדהה עם כל מילה שכתבת, מחזיקה את שתי ידייך , מיישירה מבט לעינייך

ואומרת לך, ישר כח! על גילוי הלב, ההתנסחות, השיתוף.