בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תודה לבחור מהצ'ט אתמול

אנימה
לפני 8 שנים • 4 במרץ 2016
אנימה • 4 במרץ 2016
אני חושבת שהפרופיל של אנה כתוב באופן מכובד ולא מעליב. אני כן חושבת שאדם צריך לרשום בפרופיל שלו מה העדפות שלו ועדיף שזה יהיה שם כדי למנוע מבוכה ואי נעימות אחר כך. מצד שני התגובה למשפט שנאמר בצאט והפוסט הזה קצת חרגו מפרופורציות. מאוד קשה עד בלתי אפשרי לשרוד בכלוב אם משפט כזה פוגע כל כך.  אני לא מזלזלת בפגיעה אני רק מצביעה על כך שהכלוב הוא מקום די מחוספס וצריך לקחת את הדברים כאן בפרופורציות.
Mary Jane
Mary Jane • 4 במרץ 2016
פסיכולוג בספה כתב/ה:
לפסול אנשים על דעות פוליטיות נטו מעיד על חוסר סובלנות, אי יכולת הכלה וכיבוד דעות, ובדרך כלל גם על אישיות מרירה ומתוסכלת.
לא תמיד. אבל בהחלט ברוב המקרים.
לדעתי זכותו של אדם להשמיץ את עצמו בפרופיל שלו.

סובלנות אין פירושה להימשך לכול אדם באופן שווה וללא אפליה, אלא לאמץ יכולת "לסבול" אותו, כלומר, להעניק יחס מכבד ולא פוגעני כלפי התנהגות ואמונות שונות משלך, למרות שאתה חולק עליהן או לא שותף להן.

כפי שאפשר לא להימשך ולא לרצות לחלוק את חייך עם אדם לא משכיל מבלי שהדבר ייחשב לחוסר סובלנות ויחס לא מכיל ומכבד, כך אפשר לא להימשך או להתעניין בבעל דעה פוליטית שונה משלך.
Mary Jane
Mary Jane • 4 במרץ 2016
המלט כתב/ה:
....זה לא תמיד הכי חכם, רגיש ונבון לכתוב את *כל* ההעדפות שלך בפרופיל. למה? כי זה עלול לפגוע במישהו, ללא שום צורך או תועלת. הנסיון לסנן את המועמדים הפוטנציאליים עד רמת העדפותיהם הפוליטיות הוא טפשי בעיניי. ....
...

ולבסוף, הפרופיל איננו מקום פרטי. הוא נכתב במטרה שיקראו אותו רבים, ובתור שכזה, הוא חשוף לדיון. בהינתן הבחירה של אנה פסקל לטרוח לציין בפרופיל שלה שהיא מסננת מועמדים על פי בחירותיהם הפוליטיות, השאלה של av לגיטימית לחלוטין, ויכול להיות שאפשר היה לשאול אותה בצורה מנומסת יותר - לא הייתי נוכח ולכן אין לי מושג מה היה הניסוח המדוייק. 

בעיניי זה לא טפשי ולא מוזר. אולי עבורך העדפות פוליטיות אינן משמעותיות בבחירת פרטנר לחיים, אך לא כך אצל אחרים (ואני ביניהם). העדפות פוליטיות מעידות על קרבה לסט ערכים מסוים, על אמות מידה, השקפת עולם... בנוסף, אנשים מעוניינים לרוב באנשים דומים להם למטרות זוגיות - ודימיון מסוג זה מעלה את הסיכוי שהיחסים יצליחו.

בנוגע לפגיעה פוטנציאלית באחר - אני חושבת שנקודת המוצא היא שיש אנשים שנוטים לכאן ויש כאלו שנוטים לשם, ואין בהעדפה של קבוצה מסוימת פגיעה במי שאינו משתייך אליה. להבדיל, נאמר, מציון בפרופיל כי אינך נמשך לבעלי משקל עודף (למרות שגם אז הדבר לגיטימי, בעיניי).

ולבסוף, יש משהו מקומם בעמדה לפיה פרופיל אינו מקום פרטי ומשכך הוא "חשוף לדיון". מובן שאפשר לחוות דעה, ככל שאתה מרגיש צורך עז לעשות זאת, אולם צריך לקחת בחשבון בראש ובראשונה שדעתך היא רק דעתך, ושהאדם מולך אינו בהכרח מעוניין בה ואינו זקוק לה, בטח ובטח כאשר הדברים נאמרים באופן גס ובוטה כפי שנעשה במקרה הזה. לטעמי, כפי שלא תיגש לאישה בחצאית ברחוב ותשאל אותה שאלות פולשניות בנוגע לזיונים רק כי היא מתהלכת בחוצות, כך גם במקרה זה. וטוב היה אם האדם המדובר היה נוהג בנימוס ותוך כבוד, ומתנצל בדיעבד, גם אם לא התכוון לפגוע או לנהוג בבוטות. במה זה עולה לו?
טליה​(שולטת)
טליה​(שולטת) • 4 במרץ 2016
אנימה כתב/ה:
אני חושבת שהפרופיל של אנה כתוב באופן מכובד ולא מעליב. אני כן חושבת שאדם צריך לרשום בפרופיל שלו מה העדפות שלו ועדיף שזה יהיה שם כדי למנוע מבוכה ואי נעימות אחר כך. מצד שני התגובה למשפט שנאמר בצאט והפוסט הזה קצת חרגו מפרופורציות. מאוד קשה עד בלתי אפשרי לשרוד בכלוב אם משפט כזה פוגע כל כך.  אני לא מזלזלת בפגיעה אני רק מצביעה על כך שהכלוב הוא מקום די מחוספס וצריך לקחת את הדברים כאן בפרופורציות.
אני לא חושבת שאנה פסקל נעלבה. אני חושבת שהיא נגעלה מן הפרובוקציה הגזענית.
ובכנות? גם אני נגעלת ממנה. אני מקווה מאוד שגזענות מהסוג הזה לעולם לא תעשה חלק בלתי נפרד ממקום "די מחוספס".
Brave Dwarf

"בטח לצאת עם ימני לא. אבל להזדיין עם ערבים כן?"

Brave Dwarf • 4 במרץ 2016
והשאלה "בטח לצאת עם ימני לא. אבל להזדיין עם צרפתים כן?" גם היא מעליבה? גם אחריה יגיע האיחול ש"יאנוס אותך סודני"?

האם השאלה פרובוקטיבית, איני יודע, אולי, ואפשר להתווכח על כך, למרות שאני בוויכוח כזה לא אשתתף. האם כוונתה להעליב? כנ"ל. אבל מי שנעלב ממנה ואף רואה בה ספתח לאיחול/איום לאונס, ובאותה הנשימה כותב שאנשים בעלי אידאולוגיה ימנית אינם כוס התה שלו לזוגיות, צריך לבדוק את עצמו. 

לא מסכים עם המלט שקיימים גבולות למה שניתן לכתוב בפרופיל. הפרופיל נועד לשם כך בדיוק -- תפקידו להגדיר את הציפיות מבני הזוג הפוטנציאלים ולסנן את הפונים. מי שנעלב מתוכן הפרופיל, יידע מראש שבעליו אינו מתאים לו; מי שכותב אותו, לוקח בחשבון שיהיו כאלה שיעלבו ולא יפנו. זאת המשמעות של הפרופיל באתר הכרויות וזאת המשמעות של המיפוי. אני מסכים שסינון שמסתמך על דעות פוליטיות הוא כוללני מדי ואינו משרת את המסנן, בדיוק כמו שהגבלה רק לאנשים שאינם שמנים, אינה ברורה כי אינה מדויקת. מיהו שמן, מיהו מלא ומיהו זה ששומר על משקל נכון? אני יודע שלכ"א יש לכך תשובה אחרת. מיהו ימני? זה שצועק ערבי טוב הוא ערבי מת, הוא ימני קיצוני. מכאן ועד שמאלני שצועק לחיילי צה"ל "יודונאצים" ומאיים על העיתונאי טוביה טננבום שישסה בו את חבריו מלוד וימצאו את גופתו בחופי ראשל"צ, המנעד רחב. כך שמי שממלא את הפרופיל שלו בהגדרות הפכפכות ולא מדויקות, מפסיד. אבל זאת זכותו ולחלוטין הבעיה שלו. 

אני תוהה מה השלב הבא? פוסטים שיספרו על "בחור" ששאל: "בטח לאכול חתול לא. אבל לאכול פרה כן?" ואיזה מזל השיחה הסתיימה טרם הוא איחל לה למות משפעת העופות, מנגיף פרה המשוגעת, מחיידק הסלמונלה או משלושתם. 

אבינו שבשמים, שמור את כולנו מהרעלת צנונית שמתרוצצת בצ'אט. 
.
אנימה
אנימה • 4 במרץ 2016
טליה כתב/ה:
אנימה כתב/ה:
אני לא חושבת שאנה פסקל נעלבה. אני חושבת שהיא נגעלה מן הפרובוקציה הגזענית.
ובכנות? גם אני נגעלת ממנה. אני מקווה מאוד שגזענות מהסוג הזה לעולם לא תעשה חלק בלתי נפרד ממקום "די מחוספס".

ברגע שאתה ממדר קבוצה אחת על רקע אידיאולוגי אתה בעצם כן גזען רק סמוי.

מה לעשות אבל הכלוב הוא אחד המקומות שאת כן עלולה להיתקל בכל מיני הצעות מגונות לשמחתך או שלא. המון פעמים יהיו מצבים שזה לא יהיה כל כך לשמחתך ואז תוכלי לבחור אם לחסום/להתעלם או להחליט שאדמת הטרשים הזו לא באה לך טוב ולקבל התמוטטות עצבים.

פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 4 במרץ 2016
Mary Jane כתב/ה:
פסיכולוג בספה כתב/ה:
לפסול אנשים על דעות פוליטיות נטו מעיד על חוסר סובלנות, אי יכולת הכלה וכיבוד דעות, ובדרך כלל גם על אישיות מרירה ומתוסכלת.
לא תמיד. אבל בהחלט ברוב המקרים.
לדעתי זכותו של אדם להשמיץ את עצמו בפרופיל שלו.

סובלנות אין פירושה להימשך לכול אדם באופן שווה וללא אפליה, אלא לאמץ יכולת "לסבול" אותו, כלומר, להעניק יחס מכבד ולא פוגעני כלפי התנהגות ואמונות שונות משלך, למרות שאתה חולק עליהן או לא שותף להן.

כפי שאפשר לא להימשך ולא לרצות לחלוק את חייך עם אדם לא משכיל מבלי שהדבר ייחשב לחוסר סובלנות ויחס לא מכיל ומכבד, כך אפשר לא להימשך או להתעניין בבעל דעה פוליטית שונה משלך.

מארי, לא באתי לפרש את המילה סובלנות והתגובה שלך מבודדת אותה מכל מה שכתבתי.
שימי לב לניסוח של כל ההודעה. זה תופס ונכון ואין טעם להכחיש. הרי דעות פוליטיות זה בד"כ ביטוי חיצוני של מבנה נפש.

בכל מקרה, זה נכתב מניסיון רב. יצאתי לא אחת עם נשים שדעותיהן הפוליטיות רחוקות משלי. וכמו שאמרת- מי שלא מסוגל להכיל את הדעות של האחר, זה מגעיל אותי אישית יותר מאדם לא משכיל. תסכימי שזכותי להיגעל ולשתף מהניסיון שלי בהיכרות של אנשים שפוסלים אחרים על דעות פוליטיות.
טליה​(שולטת)
טליה​(שולטת) • 4 במרץ 2016
אנימה כתב/ה:
ציטוט: ברגע שאתה ממדר קבוצה אחת על רקע אידיאולוגי אתה בעצם כן גזען רק סמוי.
עוד מעט גם יגידו שהומסקסואלים הם שובניסטים צרי אופקים, כי הם לא רוצים לשכב עם נשים.
העדפה זוגית אינה יכולה להיות גזענות, כי היא ביטוי של רצון אישי ולא אמירה מכלילה על ציבור מסויים.

אני לא יוצאת עם גברים נשואים. זו לא גזענות ולא דה-לגיטימציה של גברים נשואים. זו גם לא צרות אופקים, כפי שכמה גברים נשואים כבר הסבירו לי. זה פשוט לא מתאים לי. גם חב"דניק לא מתאים לי. זו לא דה-לגיטימציה של תנועת חב"ד, ובוודאי שלא גזענות, זה פשוט משהו שלא מתאים לי במישור האישי. בדיוק כפי שלאחרות אולי חילוני לא יתאים.

אני יכולה להסכים שפרופיל שכתוב בו "לא יוצאת עם גברים מעל 90 ק"ג ומתחת ל 120 IQ" הוא מתנשא ומעליב שלא לצורך.
אבל מה כבר מעליב כל כך ב"ימנים לא מתאימים לי"? זה נראה לי כל כך טבעי שלאנשים מסויימים חשוב להכיר אנשים בעלי השקפת עולם דומה.
אנימה
לפני 8 שנים • 5 במרץ 2016
אנימה • 5 במרץ 2016
לא טענתי שסלקציה על רקע של נטייה מינית או סטטוס אישי היא גזענית כפי שאתה באופן גורף פוסל קבוצה על רקע אתני או אידיאולוגי או צבע עור. אני יכולה לא לרצות בן זוג דתי כי אורח החיים שלו לא ישתלב עם אורח החיים שלי אבל מה מסתתר מאחורי הרצון לא לצאת עם ימני? חוסר רצון לוויכוחים? חוסר חשק לרקוד הורה בהפגנות? רוצה לבלות ערבי שירה בטירה ופחות בתפוח? ברגע שאתה פוסל קבוצה שלמה באופן גורף ומראש ובהחלטיות כזו זה אומר משהו על המקום שאתה נמצא בו. דווקא כן הייתי רושמת לא רוצה גבר נמוך שמן אם זה לא היה הטעם שלי ולמה? כי משיכה פיזית היא משיכה פיזית וכאן לא יעזור כלום. ואם באמת נורא לא רוצים לפגוע עדיף שמישהו לא יואהב את זה כשאת עדיין צללית וירטואלית ולא כשזה בא מאדם שיושב בצד השני של השולחן, לעומת זו יכול לבוא מישהו שיעשה לי את זה בגדול אבל הדעות שלו הם ימניות או שמאלניות  ואם אני שומרת על ראש פתוח ונקי משיפוט הדברים יכולים לעבוד. ורוב הסיכויים שהתחלה טובה תהיה.
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 8 שנים • 5 במרץ 2016
פסיכו לוג​(שולט) • 5 במרץ 2016
שכחתי להוסיף אגב- הניסיון האישי שכתבתי עליו היה חיובי, לא שלילי. מעולם לא קרה שדעות הפריעו לנו בקשר ויצאתי עם קיצוניות מאוד.
צרם לי כשפותחת השירשור כתבה שמישהו עם דעות שונות משלה לא יוכל לסבול אותה. כן, אני מניח שזה נכתב מניסיונה האישי ואני לא תופס מגבר שזה מה שהוא פוסל עליו בבחורה, אבל לומר את זה באופן גורף על כולם זה לא במקום.