שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שמישהו יעזור לי..

חצי אדון
לפני 20 שנים • 12 במרץ 2004

שמישהו יעזור לי..

חצי אדון • 12 במרץ 2004
"חופש אינו שאלה של גודל הכלוב, אלא של מי מחזיק במפתח" (שרה לורנס)

לא הבנתי את המשפט icon_surprised.gif icon_surprised.gif icon_surprised.gif icon_surprised.gif
Tamashi Nawa​(שולט)
לפני 20 שנים • 12 במרץ 2004

חופש וכלובים

Tamashi Nawa​(שולט) • 12 במרץ 2004
סאבית תרגיש חופשיה לחלוטין ומשוחררת כאשר היא קשורה ללא יכולת תנועה ע"י הדום שלה אשר היא בחרה ורוצה לשים עצמה בידיו, אולם אותה סאבית תרגיש חנוקה באחוזה רחבת ידיים אשר בה אינה רוצה להימצא ואינה מרגישה בה בטוחה ואהובה.

זוהי דעתי לפחות....
Tame
לפני 20 שנים • 13 במרץ 2004
Tame • 13 במרץ 2004
אפשר לפתח את זה הלאה, מעבר לקונספט הבדס"מי ולומר שכולנו נמצאים בכלובים.
כולנו בעצם אסירים במעין כלא שכזה אותו אנחנו לא בדיוק מסוגלים לחוש ומאותם הגבולות אין לנו סיכוי להשתחרר.
מכאן שכל עניין החופש הוא שינוי תודעתי, זו המשמעות של "להחזיק במפתח" כשאתה תולה את גורלך בעצמך אזי אתה מחזיק במפתח וכשאתה תולה אותו בגורמים חיצוניים אתה לא מחזיק במפתח.

(יכול להיות שהלכתי רחוק מידי, ההסבר היותר רלוונטי לדעתי כרגע הוא עדיין של Abyss)
abcd

שאלת החופש...הסבר שלי:

abcd • 13 במרץ 2004
כפי שאני מבינה מדבריה----

החופש הוא בידי המחזיק במפתח, הכוונה לזה ה"בוחר" להיות כלוא.

מעצם בחירתי שלי ,להיות קשורה כבולה באזיקים עבים או נעולה בכלוב - אני היא המחזיקה במפתח ולכן--אני חופשייה.
המלכה לירז​(שולטת){כ}
אהבתי את השאלה ואת התשובות...icon_smile.gif

גם אני מבינה את המשפט בכיוון שאומר שהחופש הוא בראש - a state of mind ולכן תחושת החופש או האי-חופש לא נובעת מאמצעים חיצוניים כמו כלוב, אלא מתחושה פנימית - שאתה זה ששולט בגורלך, שאתה זה שעושה את הבחירה וכ'

כמו במקרה של אסירים פוליטיים למשל (דוגמא קצת קיצונית אמנם), שמוותרים על החופש הפיזי שלהם עבור החופש לחשוב ולהטיף לאידאולגיה שהם מאמינים בה...במקרה כזה, גם אם מישהו יושב ב"כלוב"- בכלא, הוא יכול לומר שהוא זה שמחזיק במפתחות לחופש המחשבה והביטוי שלו, ולא המדינה...

whip.gif
אליאס​(אחרת)

יותר עצמאות מאשר חופש, הלכה למעשה.

אליאס​(אחרת) • 13 במרץ 2004
יש נטיה להאמין שככל שגודל הכלוב גדול יותר, האדם חופשי יותר, אבל חופש לא קשור לגודל הכלוב אלא לידי המחזיק במפתח לחופש/חירות/עצמאות.
מאיה​(נשלטת)
מאיה​(נשלטת) • 13 במרץ 2004
Tame כתב/ה:
אפשר לפתח את זה הלאה, מעבר לקונספט הבדס"מי ולומר שכולנו נמצאים בכלובים.
כולנו בעצם אסירים במעין כלא שכזה אותו אנחנו לא בדיוק מסוגלים לחוש ומאותם הגבולות אין לנו סיכוי להשתחרר.
מכאן שכל עניין החופש הוא שינוי תודעתי, זו המשמעות של "להחזיק במפתח" כשאתה תולה את גורלך בעצמך אזי אתה מחזיק במפתח וכשאתה תולה אותו בגורמים חיצוניים אתה לא מחזיק במפתח.

(יכול להיות שהלכתי רחוק מידי, ההסבר היותר רלוונטי לדעתי כרגע הוא עדיין של Abyss)

מסכימה מילה במילה.
זה הכל כלוב אחד גדול , מי שמוצא את המפתח ללב של עצמו ולאושר הוא המאושר. גם השולט חי בכלוב וגם הנשלט. כלובים רבים ישנם , מוסכמות , אילוצים , כסף , מחויבות , אגו.

מה שאני הבנתי מהמשפט , שהכלוב בכלל לא משנה , אלא המפתח.
קליבר​(שולט)

משפט יפה וחכם

קליבר​(שולט) • 13 במרץ 2004
icon_evil.gif
בפעם הראשונה ניתקלתי בו אצל מישהיא שכתבה לי ..
בבענין מקצועי , לא בדס"מי
זו הייתה החתימה שלה על דוא"ל ששלחה אלי בעניני עבודה
טוב ברור לכם שהיא מהקהילה , אבל עד אז לא ידעתי

זו בעצם - לדעתי- תמצית השליטה ...
creamy
creamy • 13 במרץ 2004
המשפט נהדר.
התגובות עוד יותר.
מה אוסיף? הרי רק אגרע...
תודה. icon_redface.gif