סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדס"מ ופסיכולוגיה

גבר גבר עדין​(שולט)
לפני 7 שנים • 12 בספט׳ 2016

בדס"מ ופסיכולוגיה

גבר גבר עדין​(שולט) • 12 בספט׳ 2016
נראלי שכולנו מסכימים שבדס"מ קשור חזק לפסיכולוגיה.
הרבה מאיתנו גם משתמשים בתיאורים של "שחרור" כתוצאה מסשנים.
חלקנו הגיעו לעולם הבדס"מ בזכות / בגלל אירועים בעברם הקשורים לרקע הפסיכולוגי.

מישהי/ו יודע - האם הפסיכולוגיה המקצועית מתייחסת לבדס"מ כסוג של שיטת טיפול? אומרת משהו על זה? מזיק / מועיל?
גבר גבר עדין​(שולט)
לפני 7 שנים • 13 בספט׳ 2016
גבר גבר עדין​(שולט) • 13 בספט׳ 2016
הכוונה היא שאם בדס"מ נגיד עוזר להקל על טראומות או להתמודד עם זיכרונות עבר - האם הפסיכולוגיה המקצועית חקרה את זה? משתמשת בזה? 
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 13 בספט׳ 2016
בדסמ יכול לשמש כלי טיפולי נהדר, אבל כמו המצאת חומר הנפץ למטרות תעשייתיות- תלוי בידיים של מי זה נמצא. 
היו כאן ויש כאן אנשים שעושים עם זה נזקים נפשיים איומים ונוראים. לפעמים במפגש אחד הורסים לאדם חיים שלמים.
עוד לא יצא לי להיתקל בספרות בטענה שבדסמ צריך לשמש ככלי טיפולי לגיטימי ע"י בעלי מקצוע, אך בהחלט מתייחסים לזה כמשהו שמופיע פעמים רבות כצורך של הנפש לרפא את עצמה.
    התגובה האהובה בשרשור
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 13 בספט׳ 2016
יש אנשים שמשתמשים בבדסמ לשיחזור טראומות. בדכ זה לא תורם ויכול גם לפגוע ולעורר את הטראומה. יש שיטות טיפול מקובלות יותר לטיפול בטראומה, ומן הסתם הן כוללות חשיפה בדמיון ולא שיחזור מציאותי.

כמו כן, ההתייחסות של עולם בריאות הנפש לבדסמ על מנת להגדיר את זה כהפרעה נפשית (ואם אדייק- סטייה מינית שדורשת טיפול)- לא נוגעת לסיבות שאדם עושה את זה, אלא אם זה פוגע לו בתיפקוד וגורם למצוקה.
סביר להניח שאדם שהבדסמ פוגע בחייו או גורם לו למצוקה, זה לא בגלל הבדסמ עצמו, אלא כפועל יוצא של מאפיינים אישיים, אישיותיים ורגשיים אחרים שהבדסמ מהווה ככלי לפגיעה עצמית.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 13 בספט׳ 2016
אגב, לשמחתי הספרות המקצועית החדשה כבר לא מתייחסת לבדסמ כעל פתולוגיה שיש לטפל בה וכסטייה מינית, אלא נתקלתי בביטויים כמו "העדפה מינית" שאין צורך לטפל בה והיא אפילו יכולה לתרום לרווחתו האישית של האדם, ואם יש מקרים שזה פוגע, אז צריך לטפל בזה באופן ספציפי.
מלכת הלבבות XXX​(שולטת)
יש ספרות ענפה בעיקר באנגלית שמדברת על בדסמ והיכולת שלו לטפל  אבל כמובן אינו מוכר ככזה בקרב מטפלים פורמליים וברור למה.
העניין הוא שקשה כאן לעשות הבחנה בין מישהו שיודע להשתמש בבדסמ באופן נכון ובין כזה שיכול רק להעצים את הטראומות.
בארצות הברית ואירופה יש קבוצות לא פורמליות שמתנהלות על ידי אנשים שמוכרים בקהילה כמנוסים ובעלי יכולת והם מעבירים סדנאות להתנהגות נכונה בבדסמ ככלי טיפולי
יש כזה שמתנהל אם אני לא טועה בספרד פעם בשנה. ובעוד כמה מקומות בארצות הברית.
אני אנסה לשחזר את המידע שנתקלתי בו לא מזמן בפייסבוק.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 13 בספט׳ 2016
אורית, חשוב להוסיף בהמשך למה שכתבת שגם בישראל היתה לפחות כת בדסמית אחת כזו שלא אזכיר את כאן שמה (היא הופיעה מספיק בתקשורת) שטענה שהם מטפלים בבדסמ ופיתו כך צעירות.
עד היום אני רואה את הנזקים שהניצול שלהם גרם לרבות מהן.
סתם מציין את זה לפני שיקום הגאון הבא שיתיימר להיות "מטפל בבדסמ".
אנוש'קה​(אחרת)
אנוש'קה​(אחרת) • 13 בספט׳ 2016
זה בדיוק מה שאני עושה - טיפול רגשי בשילוב עם כלים של בי די אס אמ