שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

במי לשלוט?

שוטרת*
לפני 7 שנים • 14 בספט׳ 2016

במי לשלוט?

שוטרת* • 14 בספט׳ 2016
אז יש את הcommonsense.  הוא, במצב תפקוד נורמלי ותקין, השולט שלנו. או יותר נכון, הוא שולט חזק ולעיתים בלתי מתפשר- ברצון שלנו. הוא מכווין אותנו בין הרע לטוב ובין הנכון למוטעה. הוא זה שיכריע אם 'מותר' או 'אסור'.
הרצון היה שם קודם. הוא נשלט וילדותי ורגיל לעשות מה שבא לו, כשבא לו ואיך שבא לו. 
מה שמוביל אותי להבנה מסויימת לגבי מערכת יחסים בדס"מית. אני שומעת הרבה לאחרונה על כמה ש"העיקר זה הרצון. צריך להישען עליו ולבנות ממנו". אני לא מסכימה עם זה. בעיני ובשבילי, אין כזה דבר "תיכנע/י לי מרצון". אם הוא (או היא) *רוצה* עכשיו, ולכן -בזמן הנתון הזה- נכנע/ת, אז זו לא כניעה מולי או בשבילי, זה כניעה לרצונות האישיים שלו. זו גם לא ממש כניעה. זה במקסימום, מערכת יחסים של sm. בעיני, אם זו כניעה, זו כניעה בכוח. זה להכניע. זה בכפייה. 
איך בכפיה? אז אני חוזרת לקומן סנס. זה שקיים הרצון להיכנע, זו לא חוכמה. העניין הוא, שהדברים שאני אדרוש מנשלט/ת, כמעט תמיד יהיו בניגוד מוחלט לקומן סנס. הוא לא יאהב אותי הקומן הזה, הוא יתנגד לי, ואותו- צריך להכניע. כל הזמן. נכון שאני אעזר ברצון שקיים באותו נשלט, אבל עדיין. אני אכניע. את הרצון שלך קל 'לתת'. את ה commonsense צריך לחנוק ולקחת בשבי.

אז כאמור,בזמן האחרון, אני שומעת יותר ויותר על הרצון ועל כמה ששליטה היא ניתנת ולא נלקחת, מעניין אותי לשמוע, אני מפספסת משהו?
מושכת בעט​(מתחלפת){שלו}
לפני 7 שנים • 15 בספט׳ 2016
אם את לוקחת בכפייה את ההגיון שלו/ה, את בהכרח עושה משהו לגמרי אסור. לגמרי ניתן לתבוע אותך.
מה כן?
עצם זה שקבעתם גבולות ומילת בטחון - למעשה יצרתם פלטפורמה מוסכמת למשחק, שגבולותיו ברורים. אותם את חייבת לקיים.
מה לא ברור?
שוטרת*
שוטרת* • 15 בספט׳ 2016
לא ברור למשל...
איך את מוצאת את עצמך בקשר, עם מישהו שיכול לתבוע אותך. 

עכשיו בלי שיפוטיות?
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 15 בספט׳ 2016
שוטרת,
האם צפית ב120 ימים של סדום?
יתכן שתהני. אני נהניתי/הזדעזעתי קשות ממנו. וזה מפי סוטה מדופלם.

ולענייננו, במידה והבנתי אותך נכון.
הרצון שלך להרגיש שאת כופה, ולא שמגיעים אליך בשביל להגשים את הרצונות שלהם.
אני אוהב להסתכל על השליטה בדרך ייחודית: העולם משופע במשאבים. צריך לזהות אותם ולדעת להשתמש בהם.
כך מול אישה אני מנסה לזהות את צרכיה ואז מגייס את המשאבים שזמינים לי כדי ליצור בה משיכה וגירוי, עד כדי כך שאוכל לעולל בה את מה שאני רוצה.
כן, ברור שהיא מגיעה כי היא מגורה וברצונה. אבל ברגע שאת מבינה שאת תפעלת את הסיטואציה ויצרת בה את המשיכה הזו- סוג של מרגיש כמו כפייה. פשוט תפעלת נכון את מה שצריך. זה מה שבעיני מוגדר להיות בשליטה.

בהיפנוזה למשל לא קושרים ולא גוררים בכח אף אחד. אך האם יש חולק על כך שזה סוג של כפייה? סתם דוגמא.
טליה​(שולטת)
טליה​(שולטת) • 15 בספט׳ 2016
שוטרת, אני מסכימה איתך מאוד. בעיני שליטה לוקחים ולא מקבלים.
יותר מזה, אני לא מבינה איך מישהי יכולה להנות משליטה לאורך זמן אם היא צריכה אישור מתמיד של הנשלט.
מה שמזין אותי בבדס"מ הוא בעיקר תחושת הכוח. לדעת שהוא סופג, מתמודד ומכיל את מה שאני רוצה. ולא להפך.
הנשלטים שאני מתחברת אליהם נכנעים לכוח, ולא מחפשים משהי שתשחק במחזה שהם כתבו.

אני גם מאמינה שבדס"מ חייב להיות בונה ולא הרסני. ולכן שולטת שעושה דברים בכפייה צריכה להיות קשובה ורגישה מאוד.
המפתח הוא לא גבולות ברורים של הנשלט אלא אינטליגנציה רגשית של שני הצדדים.

זה לא מתאים לכל אחד, אבל כשזה מתאים לשני הצדדים זה נפלא.
זה גם מתקשר לדיון שהיה כאן בנושא של נשלטים תלותיים.
אני מאמינה שבשביל לחוות כפייה ופריצת גבולות באופן בונה נשלט חייב שתהיה לו אישיות מזוכיסטית, תלותית ומרצה.
זה לא יכול להגיע רק ממקום של "תעצומות נפש".
    התגובה האהובה בשרשור
טליה​(שולטת)
פסיכולוג בספה כתב/ה:
אני אוהב להסתכל על השליטה בדרך ייחודית: העולם משופע במשאבים. צריך לזהות אותם ולדעת להשתמש בהם.
כך מול אישה אני מנסה לזהות את צרכיה ואז מגייס את המשאבים שזמינים לי כדי ליצור בה משיכה וגירוי, עד כדי כך שאוכל לעולל בה את מה שאני רוצה.
כן, ברור שהיא מגיעה כי היא מגורה וברצונה. אבל ברגע שאת מבינה שאת תפעלת את הסיטואציה ויצרת בה את המשיכה הזו- סוג של מרגיש כמו כפייה. פשוט תפעלת נכון את מה שצריך. זה מה שבעיני מוגדר להיות בשליטה.

בהיפנוזה למשל לא קושרים ולא גוררים בכח אף אחד. אך האם יש חולק על כך שזה סוג של כפייה? סתם דוגמא.
בשביל להפעיל את קסמי על גבר ולבצע עליו מניפולציות אני לא צריכה בדס"מ.
אני חושבת שבבדס"מ אני מחפשת בדיוק את ההפך. שליטה נקיה ללא כחל ושרק.
זו אני, על כל פנים.
פסיכו לוג​(שולט)
ומה זה להפעיל את קסמייך אם לא להשתמש במשאבים שלך? אותו הדבר בדיוק.
אם תתעקשי שזה שונה אז שליטה נקייה היא למעשה רק מצב שבו את נעולה בחדר אטום ללא יכולת לראות או לתקשר בשום דרך עם הנשלט שנמצא מחוצה לו.
המבט הכי נייטראלי שלך הוא הפעלת משאבים ותפעול שלהם.
אנחנו מדברים בדיוק על אותו הדבר, אל תתני לסמנתיקה לבלבל אותך.
פסיכו לוג​(שולט)
לחדד את דבריי-
כוונתי במשאבים היא למשאבים טבעיים שקיימים בשולט/ת. לא להפעלת מניפולציות שדורשות מהנדס, כספים, שקרים, איומים וכו׳.
כתבתי משהו מאוד ברור לא מזמן בנושא:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=14140&postid=551556
טליה​(שולטת)
קרא שוב את מה שכתבתי. אני לא מחפשת להפעיל את קסמי, אלא להפך.
אני לא מנסה "לזהות את הצרכים" של הנשלט ולשחק בהם כדי להשיג את מה שאני רוצה.
מבחינתי שליטה נקייה היא שליטה שבה אני כופה דברים ועושה כרצוני בלי התייפיפות ובלי התחשבות.
שום דבר הוא לא שחור ולבן וקשר הוא תמיד דבר מורכב, אבל זה מה שמושך אותי בעולם הזה.
זה לא חייב לדבר לכולם, זה מה שמדבר אלי.

פסיכולוג בספה כתב/ה:
אנחנו מדברים בדיוק על אותו הדבר, אל תתני לסמנתיקה לבלבל אותך.
icon_smile.gif
אני מניחה שהתבלבלת בעצמך והתכוונת להגיד "אל תתני לטרמינולוגיה לבלבל אותך". 
פסיכו לוג​(שולט)
אוי צודקת. אני התבלבלתי.
זה נכון, פגשתי במספר מועט של נשים שהצורך שלהן הוא "לא להתחשב בצרכים שלהן". 
לדעתי יש הבדל מגדרי בולט בנושא הזה. גברים נשלטים הרבה יותר פתוחים לזה בדומה לכך שהם פתוחים יותר לניצול כלכלי לדוגמא.
אתן נחשפות לזה הרבה יותר. נסי לחשוב למשל מה הסיכוי של השולטים "הכי טובים" למצוא נהגת.

כיף לכן...