שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיפול נפשי ובדסמ

הוא​(שולט)
לפני 7 שנים • 7 בפבר׳ 2017

טיפול נפשי ובדסמ

הוא​(שולט) • 7 בפבר׳ 2017
ככל שהזמן עובר, בדסמ מקבל מגוון רחב של זויות הסתכלות.
אני מתבונן מהצד מאלו עם ההערכה הנמוכה, הן עם השנאה העצמית,
ההן שנאטמו לרגש, אלה שעדיין מחפשים את מקומם ביקום, ההיא עם כאבי הגדילה,
אלו שספרו אותם יותר מדי, ואלה שלא הביטו בהם מעולם. אלה שטופלו ואלה שמעולם לא.

הם נמשכים לבועת הבדסמ, מרשה לעצמי לומר אשלית הבדסמ- איזה כיף, גן עדן אינסטנט,
מזור רגעי חלקי, כי יש את החיים השוטפים יש את המציאות ולא תמיד פשוט המעבר בין הבועה למציאות.

אני באמת מאמין שטיפול נפשי נכון ומקצועי יכול להוות פתרון עדיף.
לא כתחליף לבדסמ כי זה תמיד מבורך להרחיב את אופקינו המיניים.
כי לפחות חלקנו באמת זקוקים למימוש הצד הזה שגילו בם.
אבל יכול לעשות סדר ולהקל על הקונפלקטים. ולאפשר הבנה עמוקה ומודעות גבוהה.
הכרות טובה שלך את עצמך יכולה לתת ראיה רחבה עליך ועל הבדסמ עבורך- מהות,
צרכים, מציאות, מניעים, מגבלות וכד'. טיפול נפש יכול למנוע התנהלות הרסנית חוזרת,
לשחרר סתימות תקיעויות וקיבעונות, ובהחלט לשפר את ההתנהלות בתוך קשר השליטה כמו גם בחיים עצמם.
    התגובה האהובה בשרשור
alice34​(לא בעסק)
alice34​(לא בעסק) • 7 בפבר׳ 2017
שילוב.
יודעת שהבדס״מ עזר לי בתחומים שטיפול פסיכולוגי לא יכל ולהיפך כמובן...
כל אדם יכול להתחזק אם הבדס״מ מבוצע באופן חכם ונכון ומאידך גיסא יכול להפגע נפשית אם הוא מבוצע בדרך לא מחושבת ונכונה.
Brave girl
Brave girl • 7 בפבר׳ 2017
רק לי בדסמ גרם לצרוך יותר שיחות פסיכולוג?

אין קשר לדעתי בין בדסמ לרפואה מעל סוג שהוא
ושולט שמתיימר להיות מטפל בלי שהוסמך לכך מסכן את הנשלטת שלו
ofer00
ofer00 • 7 בפבר׳ 2017
בתור אחד שמחזיק בשתי הכובעים, הן בתור איש טיפול והן בתור מטופל שהנושא של הבדס"מ עלה בו רבות בטיפולים אני חושב שאין כאן ממש אמירה חד משמעית. אני חושב כבר הרבה זמן לנסות לכתוב את ההתהליך הטיפולי שאני עובר עם זה.
הרצון להישלט לשרת מגיע פעמים רבות מתוך כאב ופגיעה עמוקה ביחסי אובייקט(קרי יחסים עם ההורה המטפל לרוב האמא)
מצד שני יש חלקים שיכולים גם להגיע ממקום בריא למשל רצון לתת להעניק או מצד שני סובלימצה (עידון) של אלימות אינה דבר רע בכלל.
לבני האדם יש רצון פנימי הן להכאיב לפעמים והן לתת ולהעניק ומהסגרת של הבדסמ אכן מאפשרת מרחב טוב לכך. מעבר לכך בבדסמ יש אפשרות לחוקים ברורים בתוך הכאוס של היחסים וזה מפחית חרדה בצורה נפלאה.

לצערי אני גם רואה פעמים רבות פגיעות רבות בנשים ובגברים במסוואה של בדסמ וזה משהוא שלדעתי הקהילה חייבת לתת את הדין אלה
deep blue eyes​(נשלט){FLR }
לפני 7 שנים • 8 בפבר׳ 2017

כן, כמו ביחסים רגילים

deep blue eyes​(נשלט){FLR } • 8 בפבר׳ 2017
בדיוק,
מה שעופר הסביר. ואציין, שגם ביחסים רגילים - ונילים לגמרי יש ניצול ופגיעה במסווה של אהבה, כך שה"סכנה" לא יותר גדולה לדעתי. אפילו הפוך, מכיוון שכאן מראש באים עם גבולות ומודעות (ככה אמורים לפחות).
וכמו כן, יחסים רגילים כשהם חיוביים יכולים גם לפתור הרבה בעיות פסיכולוגיות, ככה שבסופו של דבר מדובר על העדפות מיניות מגוונות, ולא ב"עולם אחר" למרות שחברתית זה אולי ככה. כמו שהיחס החברתי לקנביס - יכול להיות כמו יחס לסם מסוכן זה עצמו ישפיע לרעה על המעשנים, ואם החברה תמשיך במגמת הקבלה עד ללגליזציה מוחלטת, ויוכלו לעשן בלי חשש זה יכול לשנות הרבה מאוד לחלק מהאנשים, שכבר לא יצטרכו לפחד. ככה עם יחסים "מוזרים" לעומת רגילים.
כמו שמישהו נמשך יותר למלאות ומישהו אחר דווקא לרזות, ככה זה גם ההבדל בין משיכה ל"רגיל" לבין משיכה לשליטה, לדעתי. לא יודע מה בדיוק היה לפני 20 שנה, אבל כיום, כשיצא לי לספר לחברים על זה, אז פשוט צחקנו וחלק אמרו מגניב, ואחרי דקה עברו הלאה.
מטפלת CBT
מטפלת CBT • 8 בפבר׳ 2017
כמטפלת, דעתי דומה לדעתו של הDSM- כל עוד הבדסמ לא פוגע ברווחתו של האדם, לא גורמת לו למצוקה או לפגיעה תפקודית- הכל מצוין.
אם זה גורם למצוקה נפשית, אז הטיפול שאעשה לגבי זה הוא טיפול CBT כמו שאטפל בכל מצוקה שהיא לגבי זוגיות כלשהי או כל בעיה אחרת בחיים, שזה בעצם אומר לטפל במחשבות הלא רציונליות והשליליות של האדם לגבי בדסמ, זה בהנחה שהוא חושב שבגדול הוא נהנה מזה וטוב לו, אבל מפריעה לו דעת החברה או שהוא נוטה להשתמש בבדסמ כדרך לפגוע בעצמו. אם הבדסמ גורם לפגיעה בתיפקוד בשל הנפח שזה תופס בחייו כמו בהתמכרות, אז מטפלים כמו בכל התמכרות אחרת- כמו התמכרות למין או לפורנו.

בניגוד למה שצויין פה קודם לכן, טיפול CBT הוא לא כמו דינאמי. איני רואה שום צורך לחפור חודשים ושנים בעברו של המטופל כדי להבין למה הוא "כזה". אני לא בטוחה שזה משנה בכלל. מה שחשוב בעיניי זה רק איך העבר משפיע על ההווה, והאם טוב לו בהווה או לא. תפיסת המציאות בהווה היא החשובה, ואני סבורה שאם יש למישהו קושי עם הבדסמ שלו, זה לא בגלל שהוא נגרם בגלל מצוקה או התעללות בעבר (לדוגמה), אלא כי הוא לא מקבל את הנטייה הזו שלו או בגלל ההשלכות שלה על חייו.
Lanya Colson
Lanya Colson • 8 בפבר׳ 2017
בעיני להמליץ על טיפול נפשי זה בערך כמו להמליץ על אמונה באלוהים, או על מדיטציה.
מטפלת CBT
מטפלת CBT • 8 בפבר׳ 2017
למה, לניה?

אגב, יש לא מעט מחקרים שמראים שתירגול מדיטציות על בסיס יומי מסייע להרגשה כללית טובה, הפחתת חרדות, כעסים ודיכדוך.
Lanya Colson
Lanya Colson • 8 בפבר׳ 2017
אה, אני לא נגד אף אחד מהשלושה - שלושתם עובדים. (מדיטציה בטח הכיטוב, אגב)
אבל כל אחד מהם הוא מערכת ערכים שצריך לחיות בתוכם ולהאמין בהם.
ואי אפשר להמליץ על ערכים.
מטפלת CBT
מטפלת CBT • 8 בפבר׳ 2017
אני חולקת עלייך.
אם לאדם יש ערכים שפוגעים בו או התנגשות בין ערכים שגורמת לו למועקה גדולה עד כדי חרדה ו/או דיכאון, ודאי שאפשר לעזור לו לבחון את הערכים שלו, את נחיצותם, עוצמתם והאם הם פוגעים בו או מסייעים לו. זה משהו שבטיפול נפשי בהחלט עושים. האדם מקבל כלים, אפשרות לבחון את צורת החשיבה שלו, לתקן אותה אם היא פוגעת בו ולקחת בחשבון פרשנויות נוספות לאירועים שעד כה נהג לפרש אותם רק בדרך מסוימת.
לדוגמה- ערך שאומר שהמשפחה מעל לכל יכול לגרום לאדם מועקה רבה אם הוא נאלץ לעשות כל הזמן ויתורים על צרכיו ורצונותיו לטובת הוריו או בן זוגו או ילדיו. לסייע לו לבצע איזון נכון יותר של הצרכים באופן שהערך הזה פחות אבסולוטי הוא בהחלט מטרה ריאלית וסבירה שאני נוהגת לעשות במסגרת הטיפול שאני עושה (CBT). בטיפול CBT את גם עושה שינוי מחשבתי וגם מקבלת כלים לשינוי ההתנהגות.

באמונה דתית דווקא אין גמישות מחשבתית. יש ערכים קבועים שאתה חייב לפעול בעקבותיהם ולא משנה אם הם נוחים לך או לא, טובים לך או לא, פוגעים בך או לא. ניסיון לכפור בערכים מהדת דווקא יכולים לגרום למצוקה קשה ויותר קשה לנסות לבדוק אותם או להטיל בהם ספק, כי מלכתחילה את אמורה לדבוק בהם, לא משנה מה. כאן צריך לפעמים סיוע של איש דת שמקובל על אותו אדם כדי לראות מה ניתן לעשות ולשמור על האמונה והערכים הדתיים ומנגד על רווחתו של האדם. לכן יש מטופלים דתיים שמעדיפים מטפלים דתיים שמבינים את התרבות, הערכים, הקונטקסט של ההתנהגות ומה מותר ומה אסור לעשות.

לבסוף, לגבי מדיטציה- אין כאן כל אמונה או ערכים. זהו תרגול של טכניקות שבהן אתה קשוב לגופך ולמחשבותיך. לפעמים מאחורי המדיטציה יש גם פילוסופיה, ופעמים רבות גם שינוי תפיסתי, מה שמוביל לרוגע. אבל מדיטציה עוזרת במצבי רוגע, לא משבר וככלי עזר, לא כלי בלבדי.