לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה ההבדל ?

SissyDream
לפני 6 שנים • 12 במאי 2017

מה ההבדל ?

SissyDream • 12 במאי 2017
מה ההבדל
בין לנצל רעב ללחם שמוכן להכל מתוך בחירה
לבין להשתמש ברעב לקשר שמתחנן לניצול מבחירה
מה ההבדל
בין לגבות לפי שעה כסף ולתת שירות בתמורה
לבין לנקות לך את הבית או לקבל שירותי תחבורה
מה ההבדל
בין לערבב כחול וצהוב....
בקיצור אין הבדל

לפחות תדעו שאתן מנצלות אותנו .
ולפחות תדעו שאתן גובות תשלום על השירות שלכן.
ArchAngel​(שולטת)
לפני 6 שנים • 12 במאי 2017
ArchAngel​(שולטת) • 12 במאי 2017
ההבדל בין רעב ללחם לרעב לסשן, זה שמרעב לסשן אף אחד עוד לא מת.
זה לא צורך קיומי ונשלטים צריכים להפנים שאף אחת לא חייבת להם סשן כאילו זה אקט של צדקה.
לכל שולטת יש את התנאים שלה, ונכון שיש כאלו עם תנאים שנשמעים טיפשיים ושטחיים לחלוטין (אם כי יש לזכור שעבור נשלטים מסויימים מדובר בפטיש שלהם, כך שזה סובייקטיבי), אבל זאת זכותה. ומנגד, זכותך לסרב לה!
אתה לא תשנה פה אף אחת. הדבר היחיד שאתה יכול לשנות זה את עצמך וללמוד להתאפק ולחכות לאחת ראויה. רק ככה אתה תמצא מישהי עם תנאים שמתאימים למה שאתה מחפש. וכן, הן יהיו מעט ולא מבחר גדול, אבל אתה צריך שולטת אחת ולא את כל האתר.

עם כמה שאני שונאת כאלו ששמות תנאי כספי או של טובות הנאה לאקט שאמור להיות אינטימי כמו שליטה, יאמר לזכות אותן שולטות שהן גלויות בכוונות שלהן ואומרת בגלוי וללא שום תחבולות שהן רוצות כסף/שירות/הסעות וכ'ו...
מה שהן רוצות הוא שקוף כל-כך ולכן זאת לחלוטין בחירה שלכם אם לשתף איתן פעולה או לא.
זה לא ניצול מהסיבה שכן יש לכם ברירה לא להיפגש איתן ולעבור הלאה. אז מקסימום בתקופה הקרובה תשארו לאונן עוד קצת בבית, שום דבר לא קרה. זה מבאס אבל זה לא האסון שאתם עושים ממנו.

נשלטים צריכים להבין שלא צריך ללכת כמו עיוורים אחרי כל פרחה שמעלה תמונות של כפות רגליים, בתקווה שאם ינקו לה את הבית מספיק טוב היא תפתיע אותם ותפנק אותם עם סשן מהסרטים, במיוחד לאור העובדה שהן מראש אומרות שזה לא יהיה כך או מתחמקות מלענות.
זה כל-כך שקוף, והייתם מבינים את זה אם הייתם חושבים עם הראש ולא עם הזין/רגש.

רק אם אין קהל לא תהיה הצגה.
רוצים שהן יפסיקו לבקש כסף ו/או טובות הנאה אחרות? אל תשתפו איתן פעולה.
תחסמו על המקום כל אחת שפונה אליכן בזלזול ודורשת שתעשו עבורה דברים לפני שאתם מכירים אותה בכלל והיא עשתה משהו בשביל להרוויח את אמונכם בה כשולטת.
רק אחרי שהן יראו שנשלטים הם לא פרייארים נואשים שיעשו הכל בשביל יחס מאישה, אז יתחילו להתייחס אליכם בכבוד, או יותר נכון- יעופו מכאן וישאירו את המרחב הזה לשולטות שאוהבות לשלוט באמת.
    התגובה האהובה בשרשור
Anakin
לפני 6 שנים • 13 במאי 2017
Anakin • 13 במאי 2017
יש בסך הכל הרבה סוגים שונים של מערכות יחסים.
וגם כאשר צד אחד משלם לצד שני הוא סוג של מערכת יחסים.
אישית מכעיס אותי כאשר אני פונה למישהי ולאחר שמחליפים כמה מילים עולה לפתע דרישת תשלום.
אני כן מכבד (מרחוק) את אלו אשר מבהירות שהן גובות כסף.
זכותה לראות את העולם דרך העיניים שלה, וזכותי להחליט אם אני בוחר לפנות או שלא.
SissyDream
SissyDream • 13 במאי 2017
כןןן אבל...

שולטת : אני ממש צריכה לשלוט
נשלט: אני ממש רוצה להשלט
שולטת : יופי יש התאמה ! אבל מחוסר ברירה
אני גם דורשת שתהיה פראייר ותסיע אותי לכל מקום
רק אם אתה רוצה כמובן או שנבטל פשוט.

בוס: אני ממש צריך מנהלת צוות
עובדת: אני ממש רוצה קידום
בוס : יופי ! אבל מחוסר ברירה תמצצי לי קודם
רק אם את רוצה כמובן או שנבטל פשוט.

תודה שהגבתם.
dror30
dror30 • 13 במאי 2017
לא חושב שראיתי אנלוגיה יותר גרועה מזאת.
SissyDream
זו אנלוגיה מצויינת
שמבהירה שלרוב הדרישות כאן הן לא חלק מהשליטה אלא תוסף של ניצול מוחלט שאפשר לדרוש. אנגל תיארה צורת שליטה של ניצול וזה מקובל. אוברן תיאר שליטה מבוססת כסף שגם היא מקובלת. אבל כאן מדובר על שליטה שלימה ששני הצדדים רוצים בה ונהנים ממנה ושהיא לא שירות עבור תשלום או שווה תשלום. אלא שמתווסף לה ניצול מכח האפשרות לנצל ושאין שום תמורה בעבורו.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 13 במאי 2017
אתה משווה בין יחסי כוחות לא דומים ולכן ההשוואה לא נכונה מיסודה.
עובדת שכפופה לבוס שלה, כפופה לדמות סמכות שמשלמת לה את המשכורת. כשבוס אומר "אם לא אז נבטל" אין לה ממש בחירה חופשית כי אחרי שהיא לא מסכימה לאקט מיני היא נפגעת כלכלית.
נזק כלכלי בעולם שבו אנו חיים = היא לא תוכל להתקיים או תתקיים בקושי.
אדם שמרוויח משוכרת ממוצעת בארץ לא יוצא לשופינג פרוע וטיול ברחבי העולם ושאר המותרות, אלא קונה אוכל לבית, משלם חשבונות, משלם שכר דירה, משלם על ההוצאות של הילדים. אלו תנאי קיום בסיסיים.
להתנות את תנאי תעסוקתו של עובד בסיפוק יצריו המינייך של הבוס זה לא הוגן (וגם לא חוקי) כי הוא תלוי בבוס הזה במשהו שבאמת יכול לפגוע בו ו/או במשפחתו ולכן ההסכמה שלו היא לא חופשית.

לעומת זאת, שולטת שלא רוצה נשלט מכל סיבה שהיא, לא פוגעת בו ברמה שכזו אלא סתם מבאסת אותו.
נשלט שזה עתה הכיר שולטת לא תלוי בה בשום צורה ואופן.
כשהוא מסרב לה הוא לא נפגע בתחום הכלכלי, זה לא יפגע בהמשך ההתייקמותו שכן היא לא מונעת ממנו משהו אלמנטרי.
היא פשוט מסרבת לקשר איתו וזאת זכותה לסרב לקשר מכל סיבה שהיא.
בדיוק כמו שזכותך לסרב לשולטת מכל סיבה שהיא.
וכן זה מבאס, וכן זה לא נעים אבל הבחירה היא בהחלט שלך כי היא בין לא מלא דחף מיני כרגע (לא חסרות שולטת אחרות, אגב, זה לא שכל האופציות נחסמות) ובין כן למלא אותו בתנאים לא הכי נוחים, זה נטול תלות לעומת מקרה השני, כשבו הבחירה היא לא הוגנת והיא בין לא להצליח להתקיים בכבוד לבין להסכים לאקט עם הבוס שאתה לא נמשך אליו (ואולי אף אלים כלפיך, כפי שקורה לא פעם).

יחסי שליטה הם יחסים בין אנשים פרטיים, זה לא מוסד שחייב להעניק לך שירות "בשם הצדק".
אין כאן צדק ולא אמור להיות כאן צדק כי לכל אדם יש זכות להכניס ולהוציא מחייו אנשים מכל סיבה שהיא. תהיה זאת סיבה מטופשת ושטחית כמו שירותי כסף/ניקיון/הסעות, תהיה זאת סיבה יותר 'אינטלגנטית' כמו אופי וסגנון חיים, אף אחת לא חייבת לך כלום בכל מקרה.

וכמובן, כל מה שאני כותבת רלוונטי לכל המגדרים ולכל "התפקידים". אף אחד/ת לא חייב/ת כלום לאף אחד/ת (לא דייט, לא סשן, לא סקס ואפילו לא ידידות) לא משנה מה.
אלו דברים שנעשים מתוך החיבור הנכון בין אנשים ששלמים עם רצונם ולא כשמישהו "מעמיד פנים" כי האחר חושב שהוא "מסכן".

רוצה להצליח? תפסיק להשקיע אנרגיה בלהתבצר בעמדת "זה לא הוגן" (שעד כה לא עובדת לך, כמו שאתה שם לב) ותשקיע את האנרגיה הזו בלמצוא מישהי שהיחסים ביניכם יהיו הוגנים עבור שניכם.
SissyDream
א. כבר כתבתי בבלוג שאני שקרן..אז ייתכן ומצליח לי icon_smile.gif
ב. את כותבת יפה ולעניין. רק למה הרבה אישי ? לא כיף לקרוא הערות עליי אישית וגם התהיות שלי הן לאו דווקא אישיות. או ממקרים שהייתי חלק מהם.
ג. כל דוגמא שאביא תהיה שונה מהמקור נו.. ובכל זאת, כאן באתר ממש קשה להשיג שולטת והצורך בשליטה הוא מאוד חזק ולאו דוקא מיני וחרמני אם לא ידעת. קחי דוגמא אחרת. נער שאין לו חברים ששמע שהשכן שלו יוצא לסרט ומחפש מישהו נוסף..השכן מוכן ללכת איתו ומתוך ידיעה שאין לו חברים הוא מתנה את היציאה המשותפת בכך שהנער ישלם את כל ההוצאות. שניהם רוצים חבר ללכת איתו לסרט ושניהם מצהירים את זה וזה לא צורך קיומי וזכותם להחליט על עצמם ובלה בלה בלה ובכל זאת זה ניצול מזעזע בין מוצלח לבין מוחלש חברתית.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 13 במאי 2017
א. זה עניין שלך שאתה משקר, אני לא אתחיל להסביר לך למה זאת התנהגות פסולה כי זה בזבוז זמן. אני לוקחת בחשבון שזה האינטרנט ולא כל מי שכותב בו משהו דובר אמת, אני מגיבה בכל זאת כי הדעה שאתה מציג היא לא נדירה והרבה מחזיקים בה כאן, ולוודאי מישהו שלא משקר וזאת המציאות שלו יקרא זאת ויסיק את מסקנותיו.

ב. כן, זה אישי כי אני מגיבה לך ככותב הפוסט. זה מה שאתה מציג כרגע ולכן מבחינתי זה מה שאתה חושב, כי רוב האנשים כותבים את מה שהם חושבים אלא אם כן הם מציינים אחרת כי רק כך ניתן להבין שזו דעה שלקוחה מאנשים שהם לא הם. אם אתה לא מציין שהדעה שלך שונה ממה שאתה כותב, אל תצפה שאקרא לך את המחשבות.

ג. קשר חברתי הוא דווקא כן צורך קיומי, ואמנם לא מתים מזה ישירות (כי בידוד חברתי מוביל לדיכאון ויש כאלו שמתאבדים כתוצאה מכך בעקיפין, אך לא בהכרח) אבל הוא גורם לנזקים קשים לנפשו של אדם ובמקרה של ילדים ונערים זה פוגע בהתפתחותם.
אנחנו יצורים חברתיים, אנחנו חייבים קשרים חברתיים בשביל רווחתנו הנפשית.
זה נכון לחלוטין שילד מוצלח חברתית שידרוש מילד חסר חברים לשלם על הבילויים של השאר כתנאי לחברות, מנצל אותו.
אבל גם כאן הסיטואציה שונה ושוב ההשוואה בין קשר של שולטת ונשלט לבין סוג הקשר הזה לא נכונה.
ילדים תלויים בסביבה החברתית שלהם, הם לא אנשים מבוגרים שיותר עצמאיים ויכולים לבחור את המסגרות והסביבות שלהם. יש להם סביבה ספציפית שהם תלויים באינטרקציות בה ומתוך כך גם יהיו תלויים ב"מקובלים" שמכתיבים בה את החוקים.
הבחירה של הילד הדחוי היא גם לא חופשית כי הוא בוחר בין בריאות נפשית לקויה לבין ניצול כספי, ולכן זה פסול ואקט בריוני. עם זאת הילדים המקובלים לא חייבים להיות חברים שלו, זה יהיה מאולץ וצבוע.
הפתרון הוא ללמד ילד כזה להפסיק להתעקש להיות חבר של מי שלא רוצה אותו ולהתחיל להסתכל על שאר מאות הילדים בבית הספר ובשכונה ולמצוא מישהו שקט כמוהו שלא יעיז לקחת ממנו כסף 'כי הם באותה סירה'.

לעומת זאת, לנשלט בגיר יש את הסביבה החברתית שלו ושולטת תהיה תוספת לאינטרקציות הבין-אישיות הוא כבר מקיים ולא הדבר היחיד. בהנחה והסביבה החברתית שלו לוקה בחסר או לא קיימת, יש לו יותר עצמאות מילד בשביל לשנות אותה.
השולטת היא כמעט תמיד חיצונית לסביבה שהוא רגיל אליה (כמה מפה הכירו שולטת שהיא השכנה שלהם או משהו כז) ככה שהיא לא מונעת ממנו התקדמות חברתית בסביבתו אלא הנשלט בולם את עצמו כשהוא שם בשוגג את השולטת כמטרה להתגבר על בדידות וקשרים חברתיים ממשיים.
עצם העובדה שנשלט בגיר נכנס לכלוב, מתכתב עם שולטת שברוב המוחלט של הפעמים לא שכנה שלו ויכול להיכנס לרכב ולנסוע לעיר אחרת רק בשביל לראות אותה, מראה על יותר עצמאות משל ילד וכמובן על כך שהוא לא תלוי בשולטת שהוא טרם מכיר ורחוקה ממנו בשביל להתקדם חברתית כמו ילד שתלוי בילד מקובל שהוא מכיר היטב ולא יכול להתרחק ממנו.

וכמו שאת הילד עלינו ללמד להפסיק להתרכז במי שלא רוצה להיות חבר שלו ולהתחיל לפתוח את הלב והעיניים לילדים אחרים ולא ליפול בקלות לפיתון של "תשלום תמורת חיי חברה" שמציג פתרון זמין וקל לביצוע, ככה הנשלט צריך ללמוד שהוא צריך להפסיק להתרכז בכל מי שלא רוצה אותו ולא ליפול לפיתון ה"תשלום תמורת קשר" על אף שזה זמין וקל לביצוע.

ואני מרגישה שהטקסט הארוך שכתבתי הוא הוא ברוב הפעמים חסר משמעות, כי ברוב הפעמים לא מדובר בנשלטים שרוצים חברה אל פשוט רוצים סיפוק מיני. ופה הפתרון הוא פשוט הוא פאקינג להמשיך הלאה למי שמעוניינת ובנתיים להתאפק או ללכת לאונן. אין בכל שום הפסד לנשלט חוץ מבאסה.
זה ששולטות מסרבות לעשות "סשן צדקה" לכל מי שרק יבקש מהן כי הוא "בודד ומסכן" לא עושה את זה לא הוגן, כי אין ביניהם יחסי כוחות בשלב הזה בכלל אז אין פה ניצול שלא ניתן להתחמק ממנו בקלות.
היא זרה לו, הוא זר לה, אין לה שום השפעה עליו מלבד ההשפעה שהוא מייחס לה כשעומד לו הזין. למה הזין שלו שעומד שווה יותר מזכותה על גופה (כן, לאפשר לגברים ללקק לך את כפות הרגליים ועוד אקטים נוספים זה זכות על הגוף) או חייה?
SissyDream
הדוגמה היא דוגמה תפסיקי להתייחס לדוגמה כבר.... וואי עצבים
קראתי, אהבתי את המסר של לקיחת אחריות כבגיר על החוויות שלי ובכלל לא אהבתי את הגישה הפמיניסטית בשורות האחרונות.
מי דיבר על "סשן צדקה" או על דרישה משולטות להסכים ל"סשן" מאיפה שלפת את זה בכלל.. הצורך להפוך נשים לקורבן ממש מפחיד כבר.
כן דיברתי, על הבנה בסיסית שמדובר בניצול. וכמו שהרחבת בדוגמה גם אם האחריות של הילד הדחוי/הנשלט הבגיר להתרחק ולמצוא מקום טוב. אין זה אומר שהילד המקובל/השולטת שדורשים תשלום או דברים אחרים הם לא נצלנים.

וזה כל המסר - אם השליטה לא קשורה לדרישות האלה אז הם ניצול !

אם נשלט אוהב לשלם/לנקות/להסיע כאקט של שליטה זה בסדר גמור.
אם השולטת דורשת תשלום/ניקיון/הסעות כתשלום עבור שירות זה בסדר.
אם השולטת מנצלת מצב אפשרי להשתמש בנשלט שלא רוצה לשלם
או השאר, אבל זו האופציה היחידה לזכות בה היא נצלנית וזה לא בסדר.