לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בית ספר לבדסמ - מנשר הקמה

מלינה​(שולטת)
לפני 6 שנים • 8 ביוני 2017
מלינה​(שולטת) • 8 ביוני 2017
hrgiger כתב/ה:
אני לא חושבת שהכוונה היא ללמד "איך להיות שולטת/נשלטת", אלא יותר כמו איך לעשות את הדברים הטכניים, שקשרים בדס"מים מלאים בהם, מבלי לשבור את הצעצוע שלך מהר מידי. או לפחות מבלי לשבור ולדעת איך להרכיב (:
אני אמנם פחות חובבת קבוצות לימוד, כך שזאת לא כוס התה שלי, אבל אני חושבת שזה יכול לתרום. מה שכן מעלה חשש בעיני זה התהיה מי נחשב "מבין". לפי אלו מדדים? מי בוחן/ר את מעבירי הסדנא?
בכל מקרה, בהצלחה (:

את צודקת לחלוטין בתהיה שלך לגבי מי נחשב בר סמכא בעניין מסוים. האינסטינקט שלי אומר שאנשים שיש להם ותק כאן בקהילה - אנשים מוכרים וידועים לחלק מהאנשים כאן, הם מועמדים טבעיים. בהמשך אפשר יהיה לחשוב על מנגנון אחר שיבחר את הנושאים. לא חושבת שיש לי בעלות על השכל, להיפך. מאמינה שיש כאן מוחות טובים ויצירתיים מאוד, שיכולים לחשוב על מנגנון כזה או אחר. בשלב הראשון, רוצה רק להוציא את הרעיון לפועל. אשמח אם תצטרפי.
מלינה​(שולטת)
הוא כתב/ה:
לטעמי זה די מגוחך- "בית ספר" "מנשר" רק חסרה מועצה פדגוגית ושי"ן מורתית (עוד פרק של הטלטביז)
אבל כוונות טובות תמיד מבורכות.

בעבר היו ערבי "הדגמות" כאלה ואחרות על כל מיני פרקטיקות - משחקי אש, קשירה, מדיקל וכד.
זה אפשרי תמיד ובלי הרבה טקס. מדגימים גויסו ונודבו על ידי מי שארגן או היו מעורבים באירגון.
כל אחד מהנוכחים, לוקח ממה שרואה וממה ששומע ומיישם מה שנראה לו ומתאים לו.
כך זה עם סשנים פומביים במועדונים וכך גם עם סרטים למינהם.

את המהות, את מבנה האישיות, את יכולות, מיומנויות התקשורת, קריאת שפת גוף ללא ניקוד, דיבור נטול מלל.
את זה איש לא יכול ללמד. למרות שהיו כל מיני מתימרים למינהם שזה סבבה לגמרי למי שמוכן לצרוך את זה.

בדסמ הוא נפשי חוויתי בעיקרו . לי לקח איזה שנתיים להעז להוריד את הסטירה הראשונה שלי.
עדיף בעיני שאף "בית ספר" לא יזרז תהליך כזה.

אני אפרסם בבלוג שלי ראיונות מהעבר שערכתי שפורסמו במסגרת פורום חיצוני
גם מזה ניתן להוריד תובנה או שתיים.

ועוד דבר חשוב. מציע להפסיק עם הבכיינות והקורבנות . בדסמ נועד להנאה
אז יש כמו בכל תחום, אחוז קטן שטועים ויש פרומיל שאולי עושה עשה דברים בזדון
עדיין הרב שקול אחראי ונהנה ולא צריך להתעסק במי לומד ומי לא לומד. שלא לדבר על איך עושה ואיך לא.

ראשית, אשמח מאוד לקרוא את הראיונות שערכת ולקחת משם את התובנות - זה עשוי לשרת אנשים רבים.
שנית -נוטה לחשוב כמוך, שהרוב כאן הוא שקול ואחראי ואלו שעושים דברים רעים בזדון, הם מעטים מאוד.
אין הכוונה בכיתות האמן להאיץ תהליכים, אלא לתת רעיונות וללמד .
מלינה​(שולטת)
Dan_Kap כתב/ה:
אשמח לעזור!

אני יכול ללמד מספר נושאים, הראשון שעולה לי בראש הוא impact play - כל מה שחובט בעור של נשלט/ת.

נקודת ההתחלה גם קלה מאד - אפשר להתחיל בכף יד, ציוד שלמרביתנו יש מבלי להגיע לאף חנות.

בברכה,
דן

נשמע לי רעיון מעולה להתחיל בו סדנה.
רשמתי אותך icon_smile.gif
נשתמע בפרטי,
מלינה
המלט
המלט • 8 ביוני 2017
Slick:

" אני אישית רק אחרי 3 שנים למדתי בלילה אחד שיש בנות שלוקחות שוט לידיים ולא יודעות שהן יכולות לגרום לנזק בלתי הפיך לגוף. בנוסף לקח לי גם המון זמן להבין הרבה דברים אחרים. במיוחד לפתח את הבטחון העצמי לעצור את כל מה שלא מרגיש לי נוח (כי הרי הן שולטות לא? הן יודעות הכי טוב ואמורים להגיד כן לכל מה שהן רוצות). "

ואתה חושב שסדנה כזו או אחרת תסייע לך לזהות את הבנות האלה ביתר קלות?
Slick​(סדיסט)
לפני 6 שנים • 9 ביוני 2017
Slick​(סדיסט) • 9 ביוני 2017
מאוד יכול להיות שכן
King of Hearts
King of Hearts • 9 ביוני 2017
אשמח להשתתף,
אשמח לרכז שיחה בין המשתתפים
בנושא אתיקה בשליטה.
לא כדיון שימלא מפגש שלם אלא בכל פעם להעלות לשיחה והבעת דיעות
בנושא אחד.
למשל, מילת ביטחון, גבולות.
One moment​(שולטת)
One moment​(שולטת) • 9 ביוני 2017
פעם היו מפגשים דומים שזה קבוצות דיון, היו נקראים מפגשי ASP, פרסמו את עצמם גם פה, בטח אפשר למצא בפורום. ואולי כדאי ליצור קשר עם המארגן, לשאל לגבי נסיון ומקום.
אבל אם את מארגנת משהו רציני שתכלס הופך לפלאי הבעיה העיקרית היא בטיחות. גם בטיחות של אנשים שבאים, כי את לא יודעת איזה מטרידנים יכולים לבוא ואיך הם יתנהגו כי הם מתחילים ואולי סתם חרמנים מתעניינים. צריכים להיות כללים ברורים, צריכים להיות די אמים, עדיף גברים שיכולים להוציא בן אדם לא מתאים.
גם בטיחות של מי שמארגן, יש מקרים שונים שידועים בקהילה, לדוגמה גניבת הציוד אצל מארגן מפגש בבית, רעש, תלונות השכנים וכו' וכו'.
מאוד מסובך לארגן מפגש גם מבחינה חוקית לאנשים שאת לא ממש מכירה (צריך בדיקת תעודת זהות או לפחות הצהרה בכתב שבן אדם מעל גיל 1icon_cool.gif וכדי למנוע תלונות למשטרה למחרת בבוקר למי שהגיע ולא התאים לו והחליט להתלונן על אונס קבוצתי בבית.
יהיה די קשה לבחור באמת מומחה בתחום שאת לא מתעסקת בו, את צריכה לעשות סקר שוק בכל תחום.
יש תחומים שמאוד קשה ללמד משהו רציני תוך מפגש אחד, כמו לדוגמה קשירות. מי שבא למפגש קשירות פעם אחד סביר להניח שלומד רק משהו קטן, רק מי שמתמיד במפגשים ומתאמן מתקדם. ואני רק מקווה שלא יבוא איזה "מומחה" ישר ללמד לתלות. וכן, לפני איזה 10 שנים היה כזה והיו גם נפגעים.
בכל זאת כל הכבוד על היוזמה. אשמח לעזור במה שאוכל אם אתם מעוניינים. אשמח גם להשתתף במפגשים בנושאים שאני פחות מומחית בהם.
מלינה​(שולטת)
מלינה​(שולטת) • 9 ביוני 2017
King of Hearts כתב/ה:
אשמח להשתתף,
אשמח לרכז שיחה בין המשתתפים
בנושא אתיקה בשליטה.
לא כדיון שימלא מפגש שלם אלא בכל פעם להעלות לשיחה והבעת דיעות
בנושא אחד.
למשל, מילת ביטחון, גבולות.

בשמחה. אצור קשר בפרטי. תודה על ההיענות.
מלינה​(שולטת)
מלינה​(שולטת) • 9 ביוני 2017
One moment כתב/ה:
פעם היו מפגשים דומים שזה קבוצות דיון, היו נקראים מפגשי ASP, פרסמו את עצמם גם פה, בטח אפשר למצא בפורום. ואולי כדאי ליצור קשר עם המארגן, לשאל לגבי נסיון ומקום.
אבל אם את מארגנת משהו רציני שתכלס הופך לפלאי הבעיה העיקרית היא בטיחות. גם בטיחות של אנשים שבאים, כי את לא יודעת איזה מטרידנים יכולים לבוא ואיך הם יתנהגו כי הם מתחילים ואולי סתם חרמנים מתעניינים. צריכים להיות כללים ברורים, צריכים להיות די אמים, עדיף גברים שיכולים להוציא בן אדם לא מתאים.
גם בטיחות של מי שמארגן, יש מקרים שונים שידועים בקהילה, לדוגמה גניבת הציוד אצל מארגן מפגש בבית, רעש, תלונות השכנים וכו' וכו'.
מאוד מסובך לארגן מפגש גם מבחינה חוקית לאנשים שאת לא ממש מכירה (צריך בדיקת תעודת זהות או לפחות הצהרה בכתב שבן אדם מעל גיל 1icon_cool.gif וכדי למנוע תלונות למשטרה למחרת בבוקר למי שהגיע ולא התאים לו והחליט להתלונן על אונס קבוצתי בבית.
יהיה די קשה לבחור באמת מומחה בתחום שאת לא מתעסקת בו, את צריכה לעשות סקר שוק בכל תחום.
יש תחומים שמאוד קשה ללמד משהו רציני תוך מפגש אחד, כמו לדוגמה קשירות. מי שבא למפגש קשירות פעם אחד סביר להניח שלומד רק משהו קטן, רק מי שמתמיד במפגשים ומתאמן מתקדם. ואני רק מקווה שלא יבוא איזה "מומחה" ישר ללמד לתלות. וכן, לפני איזה 10 שנים היה כזה והיו גם נפגעים.
בכל זאת כל הכבוד על היוזמה. אשמח לעזור במה שאוכל אם אתם מעוניינים. אשמח גם להשתתף במפגשים בנושאים שאני פחות מומחית בהם.

העלית נקודות משמעותיות. אבדוק ואחשוב איך נכון וכדאי לעשות את זה כך שלא יהיו נפגעים וגם שלא ייכנסו גורמים מפריעים אלא רק אנשים שבאמת ובתמים רוצים לשמוע ולהשמיע. אצור קשר בפרטי ותודה על התגובה.