צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לגבי הטרדה מינית

פסיכו לוג​(שולט)
לפני 6 שנים • 5 ביולי 2017
פסיכו לוג​(שולט) • 5 ביולי 2017
לקחתי אוויר וקראתי מחדש, קצת יותר לאט.
בייגל מתנצל על התגובות האגרסיביות שלי כלפייך, אפילו מסכים עם הדברים הראשונים שכתבת. הטריגרים שלי היו בהמשך דברייך אבל הם לא קשורים אליך אישית כלל ולא היה הוגן מצידי להגיב ככה, לוקח הכל חזרה.
חשוב שתדע שכמה מהדברים שכתבת נאמרו ע"י אנשים לא סימפתיים וזה מה שעשה לי קצר במח באותה שניה. אלו היו הטיעונים שהם הביאו כדי להסביר את המעשים הנוראיים שהם עשו. בין זה לבינך אין שום קשר.
יש כמה עניינים טריים שנחשפתי אליהם לא מזמן, ראוי שלא אדון במה שמציף לי אותם (ולא טרנספרנס אלא דיספלייסמנט אבל למי אכפת אני לא באמת פסיכולוג).
Bagel
Bagel • 5 ביולי 2017
סבבה, אני מקבל את ההתנצלות. אני מבין שזה נושא טעון.

הטרנספרנס היה שהתייחסת אלי קצת כמו אל אנס או מטריד אבל זה בסדר, אולי זה עורר אצלי קאונטר-טרנספרנס מסויים icon_smile.gif
המלט
המלט • 5 ביולי 2017
לפני כחמישים שנה חי לו בקליבלנד, אוהיו ארה״ב, אדם בשם ניקו ג׳קובליס. האיש התפרנס מהקרנת סרטים בבית קולנוע בבעלותו. לילה אחד הקרין ניקו בקולנוע שלו את הסרט Les Amants (״הנאהבים״), סרט צרפתי מ 1958 שביים לואי מאל הגדול, בהשתתפות ז׳אן מורו - אם כל הפאם-פאטאלס. מה שטוב לצרפתים לא כל כך מתאים לאמריקאים הצדקנים, שבמידה רבה מיוצגים ע״י הממוצע הכלובי, וערכאת שיפוט מקומית קנסה את ניקו ג׳קובליס ב 2,500 דולר - סכום לא פעוט באותן שנים -- בגין הקרנת תוכן פורנוגרפי, היינו, תועבה. ג׳קובליס ערער לערכאת שיפוט מחוזית, היינו, לבית המשפט העליון של מדינת אוהיו, אך בית המשפט אישר את פסק הדין הקודם וחייב את ניקו לשלם את הקנס. ג׳קובליס לא וויתר, וערער לבית המשפט העליון בארה״ב, וזה הפך את הפסיקה הקודמת וזיכה את ג׳קובליס מכל אשמה. אחד השופטים שישב בדין היה פוטר סטיוארט, אשר סבר כי הסרט הצרפתי אינו מפר את החוקה האמריקאית, וכך הוא כתב בפסק דינו:

״אני לא אנסה היום להגדיר את כל סוגי התכנים שיש לכנותם פורנוגרפיה, ויתכן שלעולם לא אצליח לעשות כן; אבל אני יודע מהי פורנוגרפיה כשאני רואה אותה, והסרט בו אנו עוסקים אינו נכלל בה.״

טרחתי לספר את כל הסיפור הזה משום שאני סבור שההגדרה של ׳הטרדה מינית׳ מאד דומה להגדרה של ׳פורנוגרפיה׳, וכל נסיון להציב גדרות וסייגים ברורים נתקל במחלוקות שאין להן תוחלת. ואם לא די בכך, הטרדה מינית היא במידה רבה עניין סובייקטיבי: יש מי ששיגור צילומים של זרגים - מגעילים או לא - מטריד אותה מינית, ויש מי שלא. יש מי שפניה חסרת נימוס - ואולי אף גסה - בהודעה פרטית בכלוב מטריד אותה מינית, ויש מי שלא. עם זאת, ברור שאי אפשר להסתמך על תחושות סובייקטיביות על מנת להגדיר מהי הטרדה מינית. השיטה המקובלת היא ׳מבחן האדם הסביר׳. לעניות דעתי המרודה, האדם הסביר ככל הנראה יסכים שששיגור צילומי זרגים כן נכלל בגדר הטרדה מינית, אבל הודעות מילוליות - אפילו גסות למדי - לא בהכרח. כאן יש איזשהו תחום אפרפר. אני מסכים עם Bagel שעצם השוטטות באתר כמו הכלוב מעלה את ההסתברות להיחשף להודעות מילוליות שעלולות להטריד, ואני מסכים איתו גם שאין לראות בכל הודעה מטרידה הטרדה מינית דווקא. אנו לא באמת מעוניינים לרוקן את המושג מכל תוכן מעשי, ולפרוט אותו למעות קטנות שאין מה לעשות איתן. אז איך בכל זאת נדע? ״אני לא אנסה להגדיר את כל הסוגי התכנים שיש לכנותם הטרדה מינית, ויתכן שלעולם לא אצליח לעשות כן; אבל אני יודע מהי הטרדה מינית כשאני רואה אותה.״
פרא אציל​(נשלט)
פרא אציל​(נשלט) • 5 ביולי 2017
בייגל, עשו לך רצח אופי רציני פה... שמח שלפחות חלק התעשתו והתנצלו. מהצד זה היה נראה מגוחך.
קראתי מה שכתבת ואלו דברים לגיטימיים, אלא שנראה שרוב האנשים שהשתלחו בך הגיעו עם טיעונים "מוכנים מהבית", ומבלי להקשיב בכלל למה שאמרת.

למשתלחים - אציע לכם לחשוב על הדברים הפוך: תשאלו את עצמכם למה היה כל כך חשוב לכם לשטוח את ה"אני מאמין" שלכם, באיצטלה של טענות ענייניות? (אשאיר את השאלה פתוחה. רמז: לא הדאגה לרווחת נשות הכלוב).

(הכותב בקי בהגות הפמיניסטית ובחקיקה הרלוונטית להטרדות מיניות, אז תחסכו ממני).

מה שכן - זה היה מעניין מבחינה סוציולוגית לראות את אופי הדיון ביניכם/ן.
the rain song
לפני 6 שנים • 6 ביולי 2017
the rain song • 6 ביולי 2017
מהתרשמותי בלבד, הגברים שהגיבו כאן לא נוהגים לשלוח הודעות מסוג זה.
מעניין לשמוע מגבר שכן שולח כאלה הודעות - מה הוא חושב על ההודעות שלו? מה נראה לו שיצא מזה? הוא מצפה שמשהו יצא מזה? לאן הוא חותר? ולא פחות חשוב - מה אחוזי ההצלחה שלו?
הוא באמת לא יודע שאלו הודעות דוחות וכשהן מגיעות שוב ושוב, למרות שלא היה מענה, הן מטרידות ומציקות וגורמות להרגשה מגעילה אצל הצד השני?

אולי צריך שכל אדם ידע אצל כמה אנשים הוא חסום כדי להבין שעם או בלי הגדרה - זה חרא של התנהגות.
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 6 שנים • 6 ביולי 2017
פסיכו לוג​(שולט) • 6 ביולי 2017
Rain song
אף אחד מהם לא יעז לענות לך, אז נציע בשמם כמה אפשרויות, כי לכל התנהגות יש מספר עצום של מניעים אפשריים:
1. הוא בטוח שכך מקובל
2. אין לו מושג מה מקובל, הוא מגשש
3. הוא מתגרה מהחשיפה עצמה. במקום לחשוף את איבר מינו מול בחורות ברחוב ולהסתכן במעצר- הוא יכול לעשות את זה כאן ללא חשש.
4. הוא מתגרה מהמחשבה על תחושת הזעזוע של הצד השני. כמעט דומה לסעיף 3.
5. זה הדבר היחיד שיש לו "למכור". אין לו בטחון עצמי לגבי האישיות שלו אז עם מה כבר הוא יוכל להרשים בחורות.

ועוד ועוד, ובד"כ מדובר בשילוב של כמה מניעים. התנהגות אנושית הינה מורכבת באופן בלתי נתפס, עד כדי כך שישנם אנשי מקצוע ותיקים בתחום ההתנהגות שאין להם מושג בשיט. אנחנו כרגע בתקופת גלילאו אם אני משווה את זה לאסטרונומיה למשל.
Uneedme2
לפני 6 שנים • 7 ביולי 2017
Uneedme2 • 7 ביולי 2017
לצערי, הטרדה היא אופי הפעולה ואין לבלבל אותה עם פלטפורמת האתר שנועדה לתת במה לחוויות מסעירות- אבל שמקובלות, על שני הצדדים. גם אני שם, חוויה שכזאת מוציאה את כל הרוח מהמפרשים. האובססיה שלא יודעת לחדול. צד שמתגרה מהלא המוחלט שנותנים לו. שיוצא מהאתר ומאיים לחיים הפרטיים. ברקס, אור אדום, זה מרגיז, מוציא מהדעת, מתסכל, ויותר מהכל פתטי. בבקשה אל תגררו את עצמכם לשם. כבוד ואמון בין בני אדם זה הבסיס לכל התנסות פה. אם זה לא יהיה דבר בר השגה באתר- אין טעם להוויתו.
Kinkycouple
לפני 6 שנים • 7 ביולי 2017
Kinkycouple • 7 ביולי 2017
רשמה יפה "שדה", שם בצד את כל הגדרות החוק שקשורות לנושא, מה מותר ומה אסור, בפלטפורמה מסוג שכזה אפשר להתפלפל על זה בלי סוף מבלי להגיע להסכמה,
זה פשוט מגעיל!!!
סגנון ההודעות שבת זוגתי הייתה מקבלת בזמנו היו פשוט איומות וגם בתור זוג לא חוסכים מאיתנו את אותן פנינים...
ולא אין פה שום עניין של טעם אישי כזה או אחר, לא מדמיין שום קונסטלציה שמישהי תקבל תמונה של חור תחת ותגיד לעצמה שהיא חייבת להכיר את האדם הנפלא שלו הוא שייך,
ניסו לרשום פה מה הסיבות שמובילות מישהו לשלוח כאלו דברים, לא תמיד צריכים לחפש סיבות למה אנשים דפוקים, פשוט יש אנשים דפוקים, כמו שיש אנשים גבוהים, נמוכים, נבונים, מצחיקים, ביישנים יש גם אנשים דפוקים.

דבר אחד אני לא מסכים איתך שדה (לא יודע איך עושים את הקטע הזה עם הציטוט ואין לי ממש כח ללמוד) -
אם אנחנו הולכים למסיבה עם אופי מיני שכזה, ומתחילים לעסוק בענייננו, זה אומר שיש הזמנה פתוחה לכל מי שבסביבה להצטרף?? מה קשור? ברור שיציצו וברור שיסתכלו וזה חלק מהעניין אבל להתחיל לשלוח ידיים? זה לא עובד ככה.
ולך מיתוסית נמליץ ללכת למסיבות שהכניסה היא רק לזוגות וללא גברים בודדים, האינטרקציה שם היא אחרת ויותר מכבדת מנסיוננו.