סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טוב, נראה לי שהתאהבתי בו. וזה מאוד בעייתי...

99problems​(שולטת)
לפני 6 שנים • 1 ביולי 2017

טוב, נראה לי שהתאהבתי בו. וזה מאוד בעייתי...

99problems​(שולטת) • 1 ביולי 2017
בקצרה- הוא הבנאדם האידיאלי בשבילי והוא הנשלט המושלם בשבילי.
והוא פאקינג גר בלונדון. ואין לו מה לחפש כאן.
ואם הייתם שואלים אותי בכל רגע נתון עד לפני חודש איפה אני צריכה לחיות ולגור ולהיות, התשובה הייתה לונדון. אם הייתם מעירים אותי מתוך שינה ושואלים איפה חלמתי שאני ישנה, התשובה הייתה לונדון, אבל למה לעזאזל אתם עומדים מעליי ומעירים אותי במקום לרדת על הברכיים וללקק?
אבל אין לי דרכון אירופאי ואין לי ויזת עבודה ואני לא עובדת במחשבים ולא באמת ניסיתי לעבור לשם אף פעם כי אני עצלנית.
אבל עכשיו...
עכשיו אני מרגישה שאם אנחנו מדברים ברצינות על זה שאני אעבור לשם, אני עוברת בשבילו. אני "הבחורה הזו" פתאום. זאת שעוזבת הכל ועוברת בשביל בחור. ובאמת שלא חשבתי אי פעם שאני הבחורה הזו. ואני מוכנה להתעלם לרגע מהעניין של שולטת ונשלט, ומי אמור לצאת מגדרו בשביל מי, כי אני גם ריאלית, והחיים האלו הם לא שחור ולבן וכל זה, וגם כי אני יודעת שלא כל יום מוצאים את הבנאדם שחולמים עליו כל החיים (הוא מצטט לי שייקספיר במבטא מושלם למען השם).
ואני לא הולכת להתחתן איתו מחר, כי אפילו שהוא באמת כנראה הבנאדם המושלם בשבילי, ובטוח שהוא הנשלט המושלם בשבילי, אנחנו מכירים רק חודש, ובחודש הזה אפשר לספור על עשר אצבעות את מספר הימים שהיינו במרחק נגיעה זה מזה, ועדיין ישארו מספיק אצבעות פנויות בכדי להסיח את דעתי מכל המחשבות האלו, וכי אני לא באמת מטורפת עד כדי כך, וצריך לראות שהדברים באמת עובדים ביום יום לטווח ארוך.
אז אם אני עוברת לשם, אני ללא כל מעמד במדינה שם. מישהו כאן היה עושה את זה?
נניח שכסף הוא לא הבעיה כרגע (אני יכולה לעבוד מהמחשב, וארוויח פחות או יותר סביר גם משם), למרות שבסופו של דבר זה גם שיקול.
ואני באמת אוהבת את לונדון, אז שיקול נוסף הוא שאני ממש לא רוצה להגיע למצב שאני מגורשת מאנגליה בגלל שהות לא חוקית ולא יכולה לחזור אף פעם\למשך שנים רבות.
מישהו יכול רגע לעזור לעשות סדר?
מישהו יכול לספר לי שהוא מכיר מלא סיפורים כאלו והכל היה עם סוף הוליוודי?
או אולי למישהו יש חברה גדולה בלונדון והוא יכול לזמן אותי לעבוד בחברה ולסדר לי אשרה וכל זה? - זה ממש יעזור לסגור את הפינה. (אנגלית ועברית שפות אם icon_smile.gif ידע בסיסי בלטינית וצרפתית)
ויש סיכוי טוב שבעוד שתי דקות אני לא אאמין שאמרתי את הדברים האלו בקול (לבן על גבי שחור) ואבקש מכלובי להסיר את הפוסט לפני שאקבל התקף חרדה.
    התגובה האהובה בשרשור
ג'וני
ג'וני • 1 ביולי 2017
עוד לא קנית כרטיס ואת כבר מדברת על גירוש מהמדינה icon_smile.gif
נשמע שיש לך בעיה מצוינת.
קודם כל את יכולה לנסוע ולחזור לחופשות כל כמה חודשים ואז אין בעיה של over stay כי כל פעם את נכנסת מחדש.
מעבר לכך, שווה לחפש משרות בשגרירות ישראל בלונדון, באלעל ובלינקדין.
את יכולה גם להירשם ללימודים ולהגיע בויזת תייר לתקופה זמנית אך ממושכת.

ובכלל, עופי על הטיול שלך. אם את כל כך רוצה את זה - סעי, תחווי, יהיה כיף ואינטנסיבי.
אחרי חודש את יכולה למצוא את עצמך חוזרת לארץ עם תחושת מיצוי אך עם שק חוויות.
Miss X​(שולטת)
Miss X​(שולטת) • 1 ביולי 2017
אולי תתחילי מלגור שם חודש יחד איתו, לראות איך זה הולך ואז תחליטי מה הלאה?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 1 ביולי 2017
מה זאת אומרת אין לו מה לחפש כאן? יש לו אותך כאן.
הוא לא חייב לעבור לגור כאן ובטח שלא אחרי הטיסה הראשונה, אבל אם את חשובה לו והוא איש החלומות שלך, הוא בהחלט יכול לבוא לכאן לגיחות קצרות ותוכלי להתרשם ממי שהוא במציאות, לפני שאת עושה החלטה כזו גורלית ועוברת לאחת מבין הערים היקרות בעולם כשאין לך גב כלכלי או מעמד כלשהו בה בכלל (ובתור תושב המקום שמכיר אותו יותר טוב ממך, למה הוא לא מברר עבורך על עבודות או פתרונות אחרים? הרי יותר קל לו לברר את זה בתור מי שמכיר את החיים שם).
וזה לא עניין של שולטת ונשלט, אלא שאדם שהוא באמת איש החלומות שלך, לא ישב רגל על רגל בזמן שאת יוצאת מגדרך ומתכננת לעבור מדינה בשבילו.
(ואני מבינה שזה גם בשבילך, כי לונדון לעומת ישראל זה שדרוג ענק, אבל הוא המניע העיקרי שלך כרגע ואת לא בדיוק עושה את זה רק בשבילך).

ואם את שואלת אותי למה אני כזו לא אופטימית ו"באה לבאס אותך" זה כי אני הייתי באותו מצב כמוך לפני שנה, בדיוק עם אותו תסריט, בדיוק עם מישהו שהוא תושב ללונדון (אם את עכשיו אומרת לי שמדובר באזור דרום לונדון, אני אתחיל לחשוד שמדובר באותו אדם). והאנשים מסביבי שאלו אותי את אותן השאלות, שאני מרוב התרגשות/אהבה התעלמתי מהם.
תכננתי לבוא לבקר אותו למשך שבוע תחילה.
בדיוק לפני הטיסה שלי אמא שלי נכנסה לבית חולים ולא יכולתי לעשות זאת, אז ביקשתי שהוא יבוא לישראל במקום. ואז ראיתי את הפנים האמיתיות שלו ואת זה שהוא ציפה שאני אצא מגדרי בזמן שהוא ישב בבית, יחיה את חייו ללא הפרעה, ולא יזיז את התחת שלו ולא יעשה את אותם דברים בשבילי, אפילו אם מדובר במצב חרום שבו אמא שלי מאושפזת.
ואת זה קלטתי אחרי שהסתכסכתי עם כל הרבה אנשים עבורו, שניסו להוריד אותי מהרעיון כי הם ראו משהו שאני לא הצלחתי בזמנו. זאת הייתה הרגשה כזו גרועה להבין שהייתי עיוורת בכל הזמן הזה.

בקיצור, אני לא אגיד לך מה לעשות בחייך האישיים. אולי הסיפור שלך יסתיים באפן שונה משלי, אין לדעת (והלוואי שזה יסתיים על הצד הטוב ביותר!).
אבל אלו שאלות שאת חייבת לשאול את עצמך לפני שאת פועלת, את צריכה לראות שהוא יעשה בשביל את אותם דברים שאת מוכנה לעשות בשבילו, ויודעת מה? אפילו מעבר. כי כשאת תעברי ללונדון הוא יהיה האדם היחיד שתכירי, אולי אפילו תהיי סוג של תלויה בו ולכן את חייבת לדעת שהוא יעשה בשבילך מעל ומעבר כמו שעשית בשבילו.
כשמדובר בהחלטה כבדה עם השלכות רבות כמו להגר למדינה אחרת (אני אומרת את זה בתור בת להורים מהגרים, אגב) את חייבת לחשוב באופן רציונלי ולא לתת רק לרגש לנהל אותך, את חייבת להיות בטוחה שאת עומדת מול האדם הנכון (וגם שתהיה לך רשת ביטחון יציבה אם זה משתבש) ואלו מסקנות שאת לא יכולה להגיע אליהן אחרי חודש ורק באינטרקציה אינטרנטית שבה את לא רואה מי האדם מולך אלא חלק קטן מחייו שהוא בוחר להציג בצ'אט/מול המצלמה.
ההמלצה שלי היא שהוא יבוא לישראל מספר פעמים תחילה, את תראי מי הוא בשטח הבטוח שלך, ולאחר מכן תשקלי את הנושא מחדש.
בהצלחה!

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת יול' 01, 2017 7:14 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
daniel222
daniel222 • 1 ביולי 2017
אם כך את מרגישה כלפיו אז אני ממליץ להפגש בארץ ובלונדון עוד כמה פעמים. אם את עדיין ממשיכה להרגיש כך אז
לעבור ללונדון, לחיות יחד תקופה ולראות לאן זה מתפתח.
כשמרגישים כך אז לדעתי חייבים לבדוק זאת, ולא לחיות עם תחושה של החמצה של אולי אהבה גדולה.

הייתי במצב דומה לפני מספר שנים, עברתי לבלגיה בעקבות תחושות דומות לשלך. כשהקשר הסתיים לאחר כשנה, חזרתי.
אם לא הייתי עובר כדי לבדוק לאן זה יתפתח, אני מניח שעד היום היתה לי תחושה של החמצה.

מבחינת שהות שם, ג׳וני סיכם זאת נכון, כך שאין לך בעיה לשהות בלונדון מספר חודשים בכל פעם.
99problems​(שולטת)
99problems​(שולטת) • 1 ביולי 2017
הוא לא יכול לעבור לכאן כי העבודה שלו תלויית מקום, והוא מחוייב להישאר שם לעוד תקופה יחסית ארוכה. מעבר לכך, אני מעדיפה להיות שם ולא כאן.

נפגשנו שם כשהייתי בחופשה.
ומאז הוא כבר בא לכאן פעם אחת לשבוע (היה מדהים). ומתכנן עוד ביקור של שבוע עוד מעט. מבחינת זה שהוא מראה רצינות, אני לא מודאגת. הוא קיווה שאני אבוא לבקר אחרי הביקור הראשון שלו, אבל ראה שאני לא הייתי בטוחה איפה אנחנו עומדים ומה זה אומר שהוא בא ואני באה וכל זה, אז הוא הציע שהוא יגיע שוב ושאני אבוא אליו אחרי זה.

כתבתי כאן גם בכדי לשמוע את האנשים שבעד וגם אלו שנגד. אלו שנגד חשובים לי במיוחד, כי כל הסובבים אותי, בלי יוצאים מן הכלל, חושבים שאני צריכה לתת לזה צ'אנס אמיתי ולנסוע (כמו שdaniel222 אמר, אני גם די בטוחה שאשאר עם תחושת החמצה קשה אם לא אנסע).
אבל למה את מלחיצה, ArchAngel? יש הרבה נשלטים בלונדון, לא? אבל אני לא חושבת שהוא היה בלונדון לפני שנה.
ועכשיו ברצינות, אני מבינה את הטיעונים שלך, ואת צודקת. צריך להיזהר מאוד, ואני מאוד משתדלת. אני הייתי המתנגדת העיקרית לעניין הזה, ואפילו חשבתי שהייתי צריכה לוותר על זה מראש, עוד לפני שהוא הגיע. עוד לפני שהתחלנו לדבר שלוש שעות כל יום. אני חשבתי שזה יהיה כאב ראש מיותר כי ראיתי שאני לא אוכל להתנגד לזה לאורך זמן כי כמו שאמרתי, הוא מושלם מבחינתי. בדיוק מה שרציתי כל החיים... והנה, באמת, היום נשברתי סופית ונאלצתי להודות (לעצמי) שאני באמת רוצה את זה.

עצם המפגש איתו גרם לי לחשוב הרבה על מה שאני מחפשת ומה שאני צריכה בחיים. אם אני מורידה לרגע את המשקפיים הורודים, אז ברור לי שחלק מהמשיכה אליו קשור גם לכך שאני אנגלופילית, ושהוא "הטיפוס" שלי. ואת הטיפוס הבריטי הזה אני יכולה למצוא שם יותר ממה שאני יכולה למצוא כאן, כך שאני חושבת שחלק מהמשקל בהחלטה הזו קשור גם לכך שעמוק בפנים ברור לי שאני לא אחזור, גם אם אראה שהוא לא הבחור הנכון בשבילי. זו החלטה עם כיוון אחד. (*כמובן שהמחשבה הזו רחוקה ממני, כי הוא כן נהדר ויוצא דופן מבחינתי). המעבר הזה, אם הוא יצא לפועל, יפתח בפניי הזדמנות להגשים עוד חלום גדול שכבר חשבתי שויתרתי עליו אבל מהרגע שהאופציה הזו עלתה שוב כריאלית, זה גם מרגש אותי בפני עצמו (יש עוד כמה דברים שאפשר לעשות רק בלונדון, מלבד הבחור הספציפי הזה).

הפוסט הזה הפך את המחשבות לקצת יותר אמיתיות. ויותר מלחיצות. אבל גם קצת יותר משמחות (למרות ששתי הדוגמאות היחידות שנתתם כאן היו של קשרים שלא צלחו).

**מישהו רוצה לממן לי את השהות שם במקרה? כי זה שאני יכולה לממן את עצמי שם מהעבודה הרגילה שלי, לא אומר שאני יכולה להמשיך להחזיק את הדירה והאוטו שלי בארץ לכמה חודשים במקביל להוצאות המחייה שם +כרטיסי טיסה הלוך חזור. (סתם, כלובי, בחיי.. אל תיקח את זה ברצינות. היחידה מהכלוב שתוציא כספים מכיסה על הסיפור הזה תהיה אני).
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 1 ביולי 2017
אני אמרתי בציניות שאולי זה אותו אחד.לונדון היא ענקית, ברור לי שזה לא אותו בחור.
פשוט הסיטואציה שבה את ניצבת, כפי שתיארת אותה, מאוד הזכירה לי משהו שאני בעצמי עברתי.
אני לא התכוונתי להלחיץ אותך או לגרום לך להרגיש רע אלא לשתף אותך בתובנות שאני צברתי כתוצאה מחוויה דומה.
אני לא אומרת שאת צריכה לוותר על הרעיון לגמרי, הרי שרק את יודעת מה טוב עבורך, ואני ממש לא האדם לקבוע בשבילך.
כל מה שכתבתי היה בשביל שתשתדלי לממש את הקשר הזה באופן זהיר ומחושב יותר, ואם את טוענת שאת אכן זהירה ומחושבת- אז תמשיכי כך.
ה"בהצלחה" בסוף הההודעה שלי לא הייתה צינית בכלל! אני באמת מאחלת לך שזה יצליח.
קנקן​(אחר)
קנקן​(אחר) • 1 ביולי 2017
מעבר מדינה בשביל אדם אחר הוא צעד גדול אבל לא צריך לפחד מזה. מצד שני, גם לא צריך להתנהג בטיפשות.
1. בשום אופן לא לעשות משהו בלתי חוקי. עצם העובדה שהוא מוכן לתת לך לסכן את עצמך מבחינה חוקית ולהגיע ללא אשרה אומרת דרשני.
2. אפשר ורצוי באמת להמשיך כמה חודשים במצב הנוכחי עם טיסות הלוך ושוב של שניכם לשני הכיוונים. זה יראה ששניכם מחוייבים באופן דומה.
לי בעצמי היו שתי מערכות יחסים ארוכות טווח כאלה ושתיהן לא נגמרו היטב לצערי, ואף על פי כן אני ממליץ לך כן לשמור על אופטימיות וכן לנסות.
רק בשכל.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 1 ביולי 2017
חיבוק ממני.
סתם כי בא לי שכל מה שאת רוצה יצליח לך.

ואני רוצה לקבל התראה כשזה יקרה icon_wink.gif
orang​(אחר)
orang​(אחר) • 1 ביולי 2017
נראה לי שבשלב ראשון את צריכה לשנות את השם שלך מ - 99problems ל - 100
אחר כך פשוט ללכת עם הלב...