סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיפול ואתיקה, באתר הכלוב

עוץ הגדול​(נשלט)
לפני 6 שנים • 19 ביולי 2017

טיפול ואתיקה, באתר הכלוב

עוץ הגדול​(נשלט) • 19 ביולי 2017
אחד הדברים שלא זכו, עד עכשיו, למיטב ידיעתי, לדיון מעמיק, זו תופעת המטפלות באתר.

מה שאני מתכוון לדבר עליו, נכון כמובן לשני המינים, אבל מהיכרות שלי באתר, עד עכשיו זיהיתי שלוש מטפלות שמציעות שירות פסיכולוגי לאנשים באתר. שזה הגיוני, כי יש יותר פסיכולוגיות.

מדובר בביזוי של מקצוע הפסיכולוגיה, ניצול מצוקות של אנשים לעשיית כסף. בחלק מהמקרים מדובר באנשים שאין לסמוך עליהם. פסיכולוג שמציע את השירות שלו דרך אתר מסוג זה, עובר עבירת אתיקה קשה מאוד.

לדעתי ההנהלה צריכה לשקול להעיף אנשים מסוג זה מהאתר.

הרבה אנשים באתר חשים מצוקה ודיכאון כתוצאה מחשיפה לאירועים שקשורים ל- bdsm ועצוב שיש אנשים שמנצלים זאת.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 19 ביולי 2017
יצא לי לראות פה כמה אנשים שהצהירו על עצמם מטפלים (לא נתקלתי בגברים). חלקם לא הציגו את הרקע המקצועי שלהם בפומבי וגם לא בפרטי, חלקם הציגו בפרטי ולי היה נראה כמו משהו לא רציני, לא משהו שאני הייתי הולכת אליו כמטופלת וחלקם בהחלט נראו לי רציניים.
כשאני חיפשתי לפני הרבה שנים מטפל נפשי כדי להתמודד עם נושא הזוגיות והבדסמ, חיפשתי מטפל מוסמך ומישהו שאני יכולה לסמוך עליו.
אני באופן אישי הפסקתי את הטיפול אחרי פגישות בודדות כי נאלצתי למצוא את עצמי במשך 3 פגישות רק מסבירה על בדסמ ומה זה וכל מונח והרגשתי שהמטפלת שלי ממש לא בעניינים וחופרת לי בלי שארצה בעבר וביחסיי עם אבא שלי ומן השקפה דינאמית מעצבנת שאולי אני לא שלמה עם הבדסמ שלי או שהוא בא ממקום לא תקין, שזו לא ההשקפה שלי בכלל. הייתי שמחה לו הייתי יודעת שיש מטפל מוסמך שמבין בעולם הזה והייתי יכולה להרגיש בנוח מיד לספר לו כל מה שקשור בזה בלי להיאלץ לסבול משיפוטיות או חוסר ידע.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי יול' 19, 2017 9:48 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
girl on mars
girl on mars • 19 ביולי 2017
מיתוסית כתב/ה:
יצא לי לראות פה כמה אנשים שהצהירו על עצמם מטפלים (לא נתקלתי בגברים). חלקם לא הציגו את הרקע המקצועי שלהם בפומבי וגם לא בפרטי, חלקם הציגו בפרטי ולי היה נראה כמו משהו לא רציני, לא משהו שאני הייתי הולכת אליו כמטופלת וחלקם בהחלט נראו לי רציניים.
כשאני חיפשתי לפני הרבה שנים מטפל נפשי כדי להתמודד עם נושא הזוגיות והבדסמ, חיפשתי מטפל מוסמך ומישהו שאני יכולה לסמוך עליו.
אני באופן אישי הפסקתי את הטיפול אחרי פגישות בודדות כי נאלצתי למצוא את עצמי במשך 3 פגישות רק מסבירה על בדסמ ומה זה וכל מונח והרגשתי שהמטפלת שלי ממש לא בעניינים וחופרת לי בלי שארצה בעבר וביחסיי עם אבא שלי ומן השקפה דינאמית מעצבנת שאולי אני לא שלמה עם הבדסמ שלי או שהוא בא ממקום לא תקין, שזו לא ההשקפה שלי בכלל. הייתי שמחה לו הייתי יודעת שיש מטפל מוסמך שמבין בעולם הזה והייתי יכולה להרגיש בנוח מיד לספר לו כל מה שקשור בזה בלי להיאלץ לסבול משיפוטיות או חוסר ידע.

הגעתי לבדסמ תוך כדי טיפול, כשחשפתי את זה בפני המטפלת שלי, היא הביעה הבנה וידע - אבל לא ברמת הדקויות - מה שגורם לי לחשוב שלא צריך רקע ממשי בבדסמ, אלא חיבור טוב וחזק עם מטופל, ויכולת להתאים עצמך לכל מיני סיטואציות פרינג'יות יחסית. אלוהים יודע שאני מספקת לה הרבה כאלה.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 19 ביולי 2017
חיבור למטפל זה חשוב מאוד. ועדיין, הסיכוי ליפול על מטפל עם ידע טוב ונכון ובלי דיעות קדומות בנושא ובלי לחשוב שזה משהו שהוא ביזארי או דורש תיקון או טיפול בפני עצמו- זה לא פשוט. הייתי צריכה ממש לפרט ולהסביר הרבה דברים בסיסיים ואת כל הקונספט. הרגשתי מאוד לא נוח- ואני עוד חשפתי את זה בפגישה הראשונה. יש כאלה שלא חושפים בכלל מבושה או פחד משיפוטיות או איך המטפל יגיב.
בכל מקרה, אני חושבת שאופציה של מטפל מהקהילה זה מצוין וכל אחד שיבחר מה מתאים לו.
בדיוק כמו שיהיו כאלה שירגישו יותר בנוח לפנות לרופא או עו"ד מהקהילה, במיוחד לגבי נושאים שקשורים בבדסמ.
מטפלת CBT
מטפלת CBT • 19 ביולי 2017
יש לי הרושם שאולי כיוונת את הפוסט הזה או חלק ממנו אליי, כי באורח פלא הוא הועלה זמן קצר אחרי תגובה שלי בפוסט שהגבת בו.
בין אם כן ובין אם לא- אגיב באופן ענייני.

ראשית, יצא לי להיתקל בעבר באתר בדיונים בנושא טיפול לאנשים בדסמיים. תלונות חוזרות ונשנות היו שכשאנשים הולכים לטיפול אצל אנשי מקצוע שלא בקיאים בתחום, יש הרגשה של שיפוטיות, בורות וחוסר הבנה. חלקם במשך זמן רב לא נחשף וחושף את אספקט הבדסמ בחייהם, מה שפוגע משמעותית בטיפול ובהצלחתו והביעו רצון למטפל פרו- בדסמי.
אני עצמי כמטפלת נוכחת בחרדה למראה בורות שמפגינים קולגות שלי לגבי הנושא, כולל מטפלים מיניים שמאזכרים בפניי את חמישים גוונים של אפור או מתייחסים לבדסמ כסוג של פגיעה עצמית כמו שבורדרלייניות עושות (התייחסתי לזה בבלוג שלי). אני יכולה לתת דוגמה שהייתי בהרצאה על יחסיות של התנהגויות והראו סרט של מישהי שאוהבת שתולים אותה עם קרסים מהגב. כמעט כל אנשי הטיפול היו מזועזעים, חלקם תייג אותה מיד כבורדרליינית. אני זו שזעקתי על כך שצריך לבחון מה ההתייחסות של האדם להתנהגות שלו. היא בחורה שרואים שהיא עם סגנון חיים אלטרנטיבי עם הרבה עגילים, קעקועים ולבוש שונה, שיער בצבע כחול... והיא נראתה ממש עם אור בעיניים כשהיא דיברה על זה. זה לא היה נראה כמו התמכרות, לא יותר מליהנות מלעשות זומבה ולחכות לעשות את זה. אנשים רבו איתי שם וסירבו להכיר בזה. טענו שזו התמכרות, הכחשה, דווקא, מחאה כנגד החברה, אקט של חוסר התבגרות, בורדרליין, בעיות נפשיות כי איזה אדם שפוי יסכים לעשות את זה וליהנות מזה... רק מהמחשבה מה היה קורה אם היא הייתה נתקלת באחד מהמטפלים האלה- אני נהיית עצובה.

שנית, לא כל מטפל נפשי הוא פסיכולוג. ישנם מקצועות רבים טיפוליים שהם לא פסיכולוגיה (למשל אני איני פסיכולוגית).

שלישית, מטרת המטפל הנפשי היא לסייע לאנשים במצוקותיהם הנפשיות. איני רואה שום ניצול או עבירת אתיקה לפרסם את שירותיי באתר כמו זה בדיוק כמו שאני לא רואה שום בעיה אתית לפרסם את שירותיי בקבוצות שונות בפייסבוק, בדף העסקי שלי או באתר שלי. היכן אחפש מטופלים לסייע להם אם לא באופן פרסומי במקומות שבהם קהל היעד שלי נמצא? אני יכולה להבטיח לך שעיקר מטופליי לא בדסמיים בכלל icon_wink.gif
מאחר ואיני פסיכולוגית, איני מכירה את האתיקה של הפסיכולוגים ואת ההתייחסות שלה לפרסום, אך מאחר ואני רואה עמיתים פסיכולוגים מפרסמים באופן דומה אליי, אני מניחה שלא אמורה להיות בעיה לפרסם גם באתר "כזה".

אין שום ניצול מצד הצעת טיפול לגיטימי על ידי מטפל מוסמך. יש פה אנשים בגירים ובוגרים שרשאים להחליט האם הם מעוניינים בטיפול נפשי ועל ידי מי.
כמו תמיד, אני מציעה תמיד לאנשים לבדוק מי הוא המטפל שמעיד על עצמו שהוא מטפל, מה למד, מהן תעודותיו, ניסיונו וכדומה.
תחום הפסיכותרפיה פרוץ ואינו מוסדר ורבים האנשים שלומדים אימון או תעודה טיפולית מפוקפקת ממוסדות מפוקפקים ומתיימרים לעשות דברים שאין להם יכולת או השכלה לעשות כן.

אני שלמה לחלוטין עם הדרך שבה אני מתנהלת- הן בטיפול והן בשיווק שלי כמטפלת. יש לי תעודות מתאימות ורישיון עיסוק בטיפול.
אין פה עבירה אתית או עבירה חוקית.

לפי מה ששמתי לב, מנהל האתר רק אוסר על פרסום שירותי מין תמורת כסף, ובצדק כי זו עבירה על החוק לאפשר פרסום של שירותי מין בתשלום.

ערב נפלא icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
Sentinel
Sentinel • 19 ביולי 2017
קורא את התגובה של המטפלת ומתפוצץ.
את יודעת מה ההבדל ביניך לבין פסיכולוג? פסיכולוג כפוף לחוק, לרישיון מקצועי, לועדה אתית והכשרה מוכרת.
מטעם מי "תעודת המטפל שלך"? מי מבקר אותך? מי הכשיר אותך? כמה שנים?

את תעשי נזק נפשי ואת פטורה מאחריות. פסיכולוג לא!
כל דיכפין היום הוא "מטפל" , "מאמן" "פסיכותרפיסט" בלי שום בקרה או תו איכות.

כאחד שמכיר מקרוב את התחום, כן, ידוע שיש בעיה בטיפול בהכשרה של מטםלים בפן במיני, אבל יש מטפלים כאלה שיודעים ומוכשרים להתמודד עם מיניות ופגיעות מיניות והתחום צומח בישראל.
מטפלת CBT
מטפלת CBT • 19 ביולי 2017
כפי שאמרתי בעצמי- אתה צודק. התחום פרוץ ויש היום הרבה אנשים שכל קשר בינם לבין טיפול מקרי בהחלט.
אחזור שוב- אני חושבת שכדאי ואפילו חובה מצד כל אחד שרוצה לקבל טיפול- שיבדוק מיהו המטפל, מה התארים שלו, היכן למד ומה.

לגביי- פסיכולוג הוא לא המקצוע היחידי שיכול לתת טיפול נפשי. מי שיהיה מעוניין להיות מטופל שלי- יקבל כל מידע שיבקש והאמן לי שמה שאגיד יניח את דעתו.
יש לי שני תארים בתחום הטיפול ויש לי תעודה של פסיכותרפיה מבי"ס לפסיכותרפיה נחשב בתחום.
אם תכנס לאתר של איט"ה, האגודה הישראלית לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית (לא מדובר באימון ולא ב"טיפול" מקושקש, אלא באחת הגישות הכי מקובלות ופופולאריות בעולם הטיפול. כזה שחברות הביטוח מכירות בו לצורך החזרים, קופות החולים מכירות בו, ביטוחים מקצועיים, משרד הביטחון, שירותים רבים כולל מרפאות לבריאות נפש קהילתית ובי"ח פסיכיאטרי, מרפאות להפרעות אכילה וכן הלאה), תוכל לראות שעל מנת להיות מטפל CBT, אתה צריך להיות אחד מאלה:
פסיכולוג, עובד סוציאלי, פסיכיאטר, רופא, קרימינולוג קליני, מטפל באומנות, יועץ חינוכי, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, חינוך מיוחד או סיעוד ובנוסף גם ללמוד CBT בתוכנית דו שנתית או תלת שנתית במוסד שמוכר על ידי איט"ה. כמובן שצריך לעבור מינימום 100 שעות הדרכה (שזה המון. חצי מזה במהלך שנתיים לימודים והשאר במשך עוד שנה או שנתיים לפחות).
הסר דאגה מלבך- אני נמנית על ידי אחד המקצועות הללו ועוסקת בטיפול גם כשכירה ויש לי מספר רישוי, מקבלת הדרכה מסודרת כמקובל בתחום וכו וכו.
מאחר והמקצוע שלי מוסדר בחוק עם מספר רישוי, יש גם למקצוע שלי אתיקה שחלה עליי, וכמובן שיש גם ביטוח אחריות מקצועי (שכמובן לא מבטח כל דכיפין שמחליט שהוא מטפל).

אני לא מטפלת מינית (דהיינו סקסולוגית), ואם יפנה אליי אדם עם בעיות בתפקוד המיני- אפנה אותו כלאחר כבוד למטפל מיני. אני כן יכולה לטפל בבעיות אחרות שקשורות בעקיפין או במישרין לבדסמ כמו חרדות, דיכאון, התמכרויות, בעיות כלליות לגבי זוגיות, עבודה, משפחה, קבלה עצמית, דימוי עצמי וכן הלאה. כלומר- בעיות רגילות שיש לאנשים "רגילים".
girl on mars
לפני 6 שנים • 20 ביולי 2017
girl on mars • 20 ביולי 2017
מיתוסית כתב/ה:
חיבור למטפל זה חשוב מאוד. ועדיין, הסיכוי ליפול על מטפל עם ידע טוב ונכון ובלי דיעות קדומות בנושא ובלי לחשוב שזה משהו שהוא ביזארי או דורש תיקון או טיפול בפני עצמו- זה לא פשוט. הייתי צריכה ממש לפרט ולהסביר הרבה דברים בסיסיים ואת כל הקונספט. הרגשתי מאוד לא נוח- ואני עוד חשפתי את זה בפגישה הראשונה. יש כאלה שלא חושפים בכלל מבושה או פחד משיפוטיות או איך המטפל יגיב.
בכל מקרה, אני חושבת שאופציה של מטפל מהקהילה זה מצוין וכל אחד שיבחר מה מתאים לו.
בדיוק כמו שיהיו כאלה שירגישו יותר בנוח לפנות לרופא או עו"ד מהקהילה, במיוחד לגבי נושאים שקשורים בבדסמ.

צריכה הפניה? (: