סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיפול ואתיקה, באתר הכלוב

Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 6 שנים • 22 ביולי 2017
יש כמה דברים שאני מוצאת בעייתיים בנושא הזה, ומי שהולך למטפל מהקהילה צריך לקחת אותם בחשבון:

1. כשאתה מגיע למטפל אתה חושף נושאים מאד אישיים מחד וקשרים עם אנשים מאידך. שמות, ניקים ופרטים אחרים מתוך הקהילה עשויים לעלות בפגישות הללו. אם המטפל הוא חלק מהקהילה ייתכן שיש לו דעות על האנשים שיוזכרו בטיפול ואולי אף הכרות אישית והיסטוריה איתם. נראה לי שעם כל הרצון למקצועיות ולטיפול ללא משוא פנים, בסופו של דבר כולנו בני אדם, ולא ניתן באמת להתעלם ממה שאנחנו מרגישים ויודעים כלפי אנשים מסוימים, ועל כן זה עלול להשתקף בטיפול. וזה עוד החלק הטוב. עם כל הכבוד לאתיקה, ויש כבוד, אני אף פעם לא מקלה ראש בנטייה הטבעית של בני אדם לרכל.

2. תחת מעטה איסור האאוטינג, אנשים יכולים להגיב פה תחת הניק הרגיל שלהם והניק הטיפולי שלהם בלי להזדהות שהם בעצם אותו בן אדם. אני חושבת שמי שרוצה ללכת לטיפול אצל מטפל בדס"מ שמעורבב בקהילה יכול למצוא את עצמו נבוך למדי לגלות יום אחד שהוא אונן לתמונה של הניק הרגיל של המטפלת שלו, או לחלופין שהוא לא סובל את הפרסונה הרגילה שלה ולא מעריך אותה (כמובן שכל הנ"ל תקף גם לגבי גברים, נכתב בנקבה לצרכי נוחות).

3. חשוב לזכור שגם בתוך הקהילה יש לא מעט שיפוטיות. יש את מה שהוא המיינסטרים הקהילתי ומה שהוא לא הבון-טון כן נשפט בחומרה. אז אמנם לא תצטרכו להסביר למטפל בדס"מי מה זה בדס"מ וSSC, אבל לא בטוח שהוא לא יגיע עם הקבעונות שלו או עם הקבעונות של רוח הקהילה הנוכחית.
Bite Twice Shai
לפני 6 שנים • 22 ביולי 2017
Bite Twice Shai • 22 ביולי 2017
אני הייתי מעוניין להגיב לכמה דברים שנכתבו פה -

- לגבי הטענה שהמטופל לא צריך להיות מודע לחיי המין של המטפל - זה ממש לא משהו שהוא אכסיומה אוניברסאלית לגבי תחומי הטיפול, גם לא לגבי המקצועות המוסדרים. אם אתה הולך לטיפול פסיכואנליסטי מסורתי, אז כן, המטופל לא צריך לדעת עליך כלום, במיוחד לא על המיניות. אם אתה מאמין שאין אפשרות ששני אנשים ישבו בחדר ואחד מהם הוא כביכול אובייקט להשלכות שאין שום חשיבות לתוכן שלו ולהיותו סובייקט, אז אתה כבר מתרחק מהפסיכואנליזה הטהורה ואתה מבין שהמטפל הוא גם בן אדם ושדווקא היכרות מטיבה וליווי, אוזן קשבת לצרכים הספציפיים של האדם וחשיבה משותפת, יכולים להיות כלים מתאימים יותר לעבודה על האתגרים שלך. זה לא אומר שפסיכואנליזה, או יותר נכון עבודה פסיכו-דינאמית, לא נוכחת בטיפול, אלא רק שכל ההבנה שלנו את האנליזה הטהורה צריכה להיות ביקורתית. בפרט חשוב לדעת לעניינינו - השורשים שלה הם בתקופה שמרנית מאוד מבחינה מינית והיא נוטה לנכס לעצמה כל מיני אמיתות אוניברסאליות שעוד בתחילת דרכה אנשים הפריכו אותם (ראו ברוניסלב מאלינובסקי).
בנוסף, הטענה לפיה המיניות ובמיוחד המיניות שלנו, היא דבר מביש שאסור לו לבוא בביטוי פומבי, היא לטעמי אחד היסודות להרבה סבל שכרוך במיניות של בני אדם באופן כללי. זה דיון ארוך מאוד בפני עצמו. אבל כל טענות לגבי הכרת המטפל כסובייקט כמשהו שפוגם בהכרח בטיפול הן לא ממש מבוססות... הן רק שוברות את חלומו של המטפל שלא ידעו שגם לו יש פגמים... כן, אולי זה יכול לגרום לאנשים להניח דברים על המטפל, אבל באותה מידה הם יכלו להניח דברים לא נכונים גם על כל "מטפל אובייקט".
עוד סיבה שהטיעון הזה הוא לטעמי לא תקף, היא שלמעשה יש לא מעט דוגמאות של מטפלים מתוך הקהילה, כך אצל מטפלים מתוך קהילות מהגרים, או יותר רלוונטי - מטפלים מתוך קהילות להט"ביות. האם היית סבור שעל מטפל להטב"י שמטפל באנשי הקהילה שלו שלא ידעו דבר על המטפל?
לבסוף - בעידן הטכנולוגי הנוכחי, מאוד קשה לשמור על אנונימיות, אם מטופל רוצה לעקוב אחרי המטפל שלו, אישיותו, פעילותו וגם להסיק על המיניות שלו מסקנות לא רלוונטיות, הוא יכול לעשות את זה בלי בעיה .

לגבי הטיעון של פנטזיה האונס - ככל שאני יודע, אין גיבוי מחקרי שמראה שמיצוי של פנטזיית אונס הוא בהכרח מזיק. בינתיים כן הצביעו על היעילות של בדס"מ באופן כללי כמשהו שיכול להיות פסיכודראמה חיובית ומהנה. בכל מקרה, אם עולה שאלה בחדר לגבי "האם לעשות את זה או לא?" אף מטפל שמכבד את עצמו לא יתן לך תשובה. המטרה היא לא לתת תשובות, אלא לתת כלים למצוא את התשובות בלי המטפל. בשלב הראשון הייתי שואל אותה למה השאלה מעסיקה אותה? אם הייתי רואה שהיא החליטה לעשות את זה ולא יודעת איך, אז כבר יש מקום אולי לשיחה שהיא קצת יותר "יעוצית", אבל גם... ממש לא בהכרח, אין פה נוסחא, צריך להבין בן אדם שלם ומקרה ספציפי ולא רק שאלה בלי רקע.

ככל שאני מבין, אתר הכלוב מייצר רשת חברתית, הוא כולל בתוכו הרבה עיסוק פורנוגראפי, אבל יש פה גם הרבה מעבר, לראייה, אנחנו מדברים פה בתוכן לא פורנוגראפי בעליל. מעבר לזה ראיתי כאן לא מעט דברים יפים מתגבשים שלא בהכרח היו קשורים ישירות במין. מכיוון שהוא כך ויש בו אפילו מקומות ספציפיים שמותרים לשיחות לא קשורות, אין שום מניעה לדעתי שאנשים יוכלו להנגיש שירותים שהם רלוונטיים לקהילה. השרשור הזה אגב נמצא באשכול לא נכון לדעתי, כי הוא יותר קשור לאלפוני אולי מאשר "הבנות על הבנים" icon_smile.gif

לגבי התיחסויות מיניות של המטופל אל המטפל - זה משהו שיכול לקרות וקורה דווקא לא מעט בתוך מסגרות טיפול בכל קהילה שלא תהיה... זה א'ב של טיפול לדעת להתמודד עם דברים כאלה.

לגבי העניין של "מה אני חושב על המטופל", שוב, אנחנו חוזרים למקום שבו אנחנו מדברים על שני אנשים אמיתיים שמדברים בינם בדגש מובהק על אדם אחד מהם (שזה המטופלים). אנשים יכולים לעשות דברים מאוד גרועים ועדיין מטפל יצטרך לטפל בהם, בין אם הם קרו בקהילה הזאת, או אם קרו בקהילה אחרת. תפקידו של המטפל איננו להיות בורר, אלא לעזור לאדם שמולו לעבד את הרגשות ולהבין איך לפעול הלאה. אפשר להשוות את זה לחווית הטיפול של המטפל של כל אישיות ציבורית, שכידוע, על רובן יש לכלוך כזה או אחר.

לגבי הטענה על ריכולים - זאת טענה חמורה מאוד מאוד מאוד, אני לא יודעץ משפטי, אבל ככל שאני יודע זה חורג מחוק זכויות החולה (חיסיון רפואי) וגם מקודים אתיים שונים של מטפלים. אם ידוע לכם על מטפל שעשה את זה ויש לכם הוכחה / עדים, אתם יכולים להגיש עליו תלונה לוועדות אתיקה שונות במשרד הבריאות או באיגודים המקצועיים היעודיים לכל הכשרה.

לגבי הטענה שאפשר לא לאהוב את הפרסונה של המטפל... זה יכול לקרות בכל מקרה, אם כבר, עדיף לי ללכת למטפל שאני מתחבר אליו מבחינה האופי וגם מבחינת הערכים. עצם העובדה שהמטפל חשוף מאפשרת דווקא למטופל לבחור אם מתאים או לא מתאים לו. - ושוב - אאוטינג או לא - אם מטפל עשה מעשה לא אתי כמו להיכנס מניקים שונים, מעבר לעובדה שזה די מעורר רחמים, זה ממש לא אתי. לא כמפרסם ובטח שלא כמטפל שחתום על קוד אתי כלשהו. גם במקרה הזה אפשר לדווח על אותו אדם.

בוודאי שגם בתוך הקהילה שלנו יש לא מעט שיפוטיות, כמו שיש בכל מקום בעולם, האתגר של כל מטפל הוא לא להיות שיפוטי, זה לא קשור אם האדם מולך אדם שרצח, גנב מורשע, סתם מישהו שגנב את הבגדים של סבתא שלו בשביל ללבוש, מישהו שדחף לעצמו מזלג לחור-השופכה או מישהו שסועד את ליבו צואה לצרכים אירוטיים. זה באמת לא אמור לשנות... ועדיין, אכן, גם מטפלים הם בני אדם, אבל כמטפלים אנחנו אמורים להיות מוכשרים לחשב את התגובות שלנו ולהבין דברים בקונטקסט כללי, לנסות בכלל לבדוק אם יש בעיה אמיתית בכלל או שאולי ההתמודדויות הקשות נובעות מכל מיני דברים שהחברה מייצרת מול המיניות. על פי רוב, לאור עיסוקי המועט אני אומר שהבדס"מ, או כל נטיה מינית אחרת, היא בכלל לא המרכז של הטיפול. אנשים מגיעים כי הם לא רוצים להסביר הכל מהתחלה כל הזמן ולא רוצים שישפטו אותם. אז זה עוזר אם המטפל לפחות מכיר את הפרקטיקות השונות ולא שומע עליהן בפעם הראשונה, אולי אפילו קצת מודע לסיכונים ומודע למונחים כמו SSC, אבל גם עם קודים אחרים כמו RACK ו-EDGEPLAY. ועם כל זה הכי חשוב שהשיחה על בדס"מ או מה שזה לא יהיה, תעלה כי היא רלוונטית ולא כי למטפל יש איזו תיאוריה לא מבוססת שמשליכה באופן גורף על האישיות של הבן-אדם בגלל התנהגות מינית כזאת או אחרת.

אבל אלו רק דעותיי.
לפני 6 שנים • 23 ביולי 2017
Bite Twice Shai כתב/ה:
לגבי הטענה שהמטופל לא צריך להיות מודע לחיי המין של המטפל...

שמחה שנתתי לך הזדמנות לאחזר את כל החומר של שנה א' פסיכולוגיה וסוציולוגיה icon_smile.gif, אבל מה שאתה הגנת עליו בלהט, ומה שאני אמרתי הם שני דברים נפרדים. יש הבדל בין להיות מודע שלמטפל שלך יש חיי מין והם יכולים להיות דומים לשלך, לבין לדעת בפרוטרוט שאתמול המטפלת שלך ישבה על הפרצוף של מישהו שאתה גם יודע מיהו כי הוא הגיב לה בבלוג בהיה נפלא, ואתם גם מכירים מהמסיבות. פמיליאריות יתר עם המטפל כן עלולה לפגוע בטיפול לדעתי.

הטיעון של קהילות אחרות לא קביל באותה מידה, שכן בקהילות מהגרים אין דילוג בין מיטות כמו כאן, ובקהילה הגאה אמנם יש הקבלה, אך גם שם קיימת הסתברות למצוא מטפל שלא עשה את כל החברים שלך והחברים שלהם וכתב על זה בבלוג שלו. שזה מחזיר אותי לסוגיה השניה של הניקים הכפולים - האישי והטיפולי - ייתכן שבמשך שנים אנשים עוקבים כאן אחרי בלוגים מסויימים של אנשים או אלבומי תמונות, ולא מקשרים אותם לניקים טיפוליים של אותם אנשים. אקשר זאת לנקודה הבאה שלך.

Bite Twice Shai כתב/ה:
לגבי הטענה שאפשר לא לאהוב את הפרסונה של המטפל... זה יכול לקרות בכל מקרה, אם כבר, עדיף לי ללכת למטפל שאני מתחבר אליו מבחינה האופי וגם מבחינת הערכים. עצם העובדה שהמטפל חשוף מאפשרת דווקא למטופל לבחור אם מתאים או לא מתאים לו. - ושוב - אאוטינג או לא - אם מטפל עשה מעשה לא אתי כמו להיכנס מניקים שונים, מעבר לעובדה שזה די מעורר רחמים, זה ממש לא אתי. לא כמפרסם ובטח שלא כמטפל שחתום על קוד אתי כלשהו. גם במקרה הזה אפשר לדווח על אותו אדם.

לדווח למי? לגילדה? לכלובי? לאדוני צבאות? מכיוון שהמטפלים פה לא מזדהים כ"ישראל ישראלי, פסיכולוג רשום בפנקס הפסיכולוגים, מספר חבר 1234567" אלא בניקים, אין לך שום דרך לדעת מי הפרסונה שלהם עד שנפגשת איתם. אתה מגיע לפגישה ומי שהיה אמור להיות "מטפל/ת מדהימ/ה" מתגלה כ"מלכה אכזרית 15" או "שולט חסר התחשבות 72!" שאתה מתעב עד עמקי נשמתך. אתה מזהה אותם כי הכירו לך אותם פעם במסיבה, וזה עוגמת נפש, כי כבר השקעת משאבים רגשיים וכספיים והגעת לטיפול.

אנשים מהתחומים הטיפוליים כתבו פה בעבר על העבודה שלהם בפרוטרוט, עד כדי כך שהקוראים שלהם שאלו אותם האם הם לא חושפים יותר מדי שעלול לפגוע במטופלים שלהם, לו היו קוראים באתר. אחרים סתם השתמשו במקרים מהעבודה כדי לצבור נקודות קרדיט על מדהימותם האין סופית בקרב הקוראים. כך או אחרת, אני לא הייתי מעיזה ללכת למי שכבר חשף בעבר מידע מחדר הטיפולים. מי יודע האם יתחשק לו פתאום לעדכן בלוג אודות התהליך שלי, כי הוא לא יודע האם אני קוראת אותו או לא?

Bite Twice Shai כתב/ה:
לגבי הטענה על ריכולים - זאת טענה חמורה מאוד מאוד מאוד, אני לא יודעץ משפטי, אבל ככל שאני יודע זה חורג מחוק זכויות החולה (חיסיון רפואי) וגם מקודים אתיים שונים של מטפלים. אם ידוע לכם על מטפל שעשה את זה ויש לכם הוכחה / עדים, אתם יכולים להגיש עליו תלונה לוועדות אתיקה שונות במשרד הבריאות או באיגודים המקצועיים היעודיים לכל הכשרה.

אני מוצאת את זה חמוד שאנשים חושבים שוועדות אתיקה הם כח על שיכול לתקן עוולות icon_smile.gif. ועדות אתיקה הם חלק מהגילדה. הם לא ממהרות להעניש את אנשי הגילדה, וגם במקרים שבהם אנשי הגילדה כן נענשים, הנזק כבר נעשה לאותו אדם ולא באמת ניתן לתקן אותו. וזה בכלל בהנחה שאותו מטפל כפוף לאיזושהי גילדה ואתיקה. אגב, בדרך תצטרך ללכת ולהסביר למטפלים שהם לא מהתחום מה קרה שם. נעים זה לא יהיה.

Bite Twice Shai כתב/ה:
בוודאי שגם בתוך הקהילה שלנו יש לא מעט שיפוטיות, כמו שיש בכל מקום בעולם, האתגר של כל מטפל הוא לא להיות שיפוטי... אבל כמטפלים אנחנו אמורים להיות מוכשרים לחשב את התגובות שלנו ולהבין דברים בקונטקסט כללי, לנסות בכלל לבדוק אם יש בעיה אמיתית בכלל או שאולי ההתמודדויות הקשות נובעות מכל מיני דברים שהחברה מייצרת מול המיניות...

יש סיבה שתהליך ההכשרה של פסיכולוגים אורך המון שנים, והוא לא רק העדר התקנים להתמחות. היכולת להתגבר על השיפוטיות היא אחד האתגרים הקשים ביותר בתפקיד שאמור להיות רפלקטיבי. ובתחום כל כך פרוץ כמו התחום הטיפולי ומלא באנשים נרקסיסטים שחושבים שהם כלי אבחון מדהימים לעולם, זה נראה לי נורא להגיע למישהו שלא עבר מספיק הכשרה בריסון השיפוטיות שלו ומעביר אותה אליך בין השורות.

למזלי, אין בי קמצוץ הצורך ללכת למטפל מהקהילה ולעולם לא הייתי שוקלת זאת כי הפרטיות שלי חשובה לי. ולמי שכן שוקל, עצה מחכמים ממני: ייזהר הקונה.
Bite Twice Shai
Bite Twice Shai • 23 ביולי 2017
קודם כל, הזלזול שלך במי או מה שנשמע שאת לא מכירה לא כל כך ברורים לי. ובטח שלא מוסיפים לשיחה עניינית.

- ממה שאני מבין לגבי העמדה שלך על היכרות עם המיניות של המטפל, את עומדת על כך שהמיניות היא דבר מזיק אם הוא בא בפומבי? לא ברור לי אם את אשת טיפול או לא, אבל לא הסברת למה הפמיליריות יכולה להזיק כשלעצמה? מה התוצאה הבלתי ניתנת לגישור שהיא גורמת אליה?

- הטיעון של קהילות מקבילות הוא מה שהולך לעזור לקהילה הזאת כשהיא תנסה להשיג את המקום שלה בשיח. ההשוואה לקהילה הלהט"בית היא כל כך רלוונטית במיוחד אם את יודעת על האספקט ההיסטורי של תנועת הלהט"ב בארה"ב... שמה בין מקימות התנועות הראשונות היו לסביות אס-אמיות, שיצאו נגד שמרנות של פמיניסטיות אחרות... אז גם שם, גם אז וגם היום, היה ויהיה את הדיאלוג הכל כך מזיק לכאורה הזה. כל שכן לכל מי שהוא להט"ב ולא גר בתל אביב, בכל איזור כזה בארץ, הסבירות למצוא באתר הכירויות מטפל שראית במקום אחר היא דווקא גדולה למדי.

לדווח למשטרה, לדווח לאיגוד המקצועי שלו, לדווח לכלובי... מי שמציע באופן ישיר שירותים כאיש מקצוע צריך להזדהות בפני הלקוחות שלו. תבקשו את הפרטים האלו לפני שאתם מגיעים. אני גיליתי שהפסיכולוג שלי חבר באיזו תנועה פוליטית שאני ממש לא מסכים איתה, אז מה? עכשיו הטיפול הלך לעזאזל? ובכל מקרה, את מביאה פה איזשהו מקרה שנשמע די חריג. מטפל גרוע שנכנס מניקים שונים, מתבטא בצורה פוגענית כלפי אנשים או מרכל עליהם... באמת? זה מה שאת מצפה מכל מטפל? או רק ממטפלים שמציעים שירותים לקהילה?

אנשים שכתבו על העבודה שלהם בפרוטרוט ועשו את זה בלי אישור מפורש של האנשים שהם עבדו איתם עברו על החוק, פשוטו כמשמעו... האם פירוש הדבר שכל מטפל שמציע את שירותיו הוא אדם חסר שיקול דעת? זה לא משנה אם המטופל קורא את הבלוג או לא, אסור לכתוב דברים כאלה בשום פנים ואופן.

חמוד או לא, וועדות אתיקה לא נועדו לתקן עוולות, אלא למנוע מאנשים שעברו עבירות אתיות לעשות טעויות שוב. הפגיעה ממטפל, בין הוא מהקהילה ובין אם לא, היא לא מבוטחת ואכן יכולה להיות בלתי ניתנת לתיקון. עצם העובדה שהמטפל מתוך הקהילה, דווקא תעזור למטופל באותה וועדה. ברור שזה לא תהליך מהנה במיוחד בשביל אף אחד., אבל לפחות למנוע את הדבר הזה בעתיד. וכמובן, אני מזכיר שאת מדברת פה על אנשים שאכן עברו עבירות אתיות חמורות... מי שהולך למטפלים שאינם כפופים לקוד אתי או לאיזשהם נהלים מחייבים אחרים, הרבה יותר חשוף לדברים כאלה, גם מכיוון שאין הכשרה מובטחת וגם מכיוון שאין קוד שמנחה את המטפל.

יש הכשרות שונות לטיפול... שוב לא ברור לי אם את מטפלת, או עד כמה את מעורה בעבודתם והכשרותיהם של מטפלים אחרים, אבל, הסיבות להכשרה הארוכה של פסיכולוגים הן לא כל כך בגלל העבודה על שיפוטיות. נתחיל מזה שפסיכולוגים, במשך כל התואר הראשון שלהם נוגעים אך מעט במתודות הטיפול למעשה. הם לומדים הרבה תיאוריות והרבה סטטיסטיקה, לא לומדים טיפול בפרקטיקה. לא כל מי שלומד פסיכולוגיה, הולך להיות פסיכולוג, הרבה פעמים הם ילכו למחקר, יעוץ או התמחויות אחרות. שנית ממש לא בהכרח האתגר העיקרי של כל מטפל הוא השיפוטיות, אכן זה משהו שצריך לעבוד עליו ורצוי לא להפסיק כשהלימודים נגמרים. אבל בתארים השונים, דווקא אלה הפורמאליים יש הרבה מאוד מידע מסביב. ולעיתים המידע הזה, כמו במקרה של פסיכואנליזה ובדס"מ הוא שגוי ומזיק... אז יכול להיות שאדם שהפך לפסיכולוג קליני מומחה עדיין יהיה מאוד מאוד שיפוטי כלפי בדס"מ, כי הוא לא ממש באמת למד על זה מעולם מנקודות מבט נוספות מעמיקות.
מנסיון - אם תשאלי פסיכולוגיים ברמות התמחות שונות ועובדים סוציאליים ברמות התמחות שונות, אני די בטוח שתמצאי שרובם הגדול לא שמע על אנשים כמו אוטו גרוס או ברוניסלב מאלינובסקי. ואם שמעו, אולי זה היה באיזו הערת שוליים, או תוך כדי לימודים אחרים כמו אנתרופולוגיה. אני אומר את זה כדי שתביני שלא מלמדים על מיניות כמעט בלימודים טיפוליים. ואם כבר מדברים, אז לרוב מדברים על זה בזוויות מעוותות, במיוחד כלפי מיניות שהיא לא הטרונורמטיבית... בחלק מהלימודים והמוסדות ילמדו תיאוריות פמיניסטיות וילמדו על להט"ב קצת, אבל אם את חושבת שזה מבטיח משהו לגבי השיפוטיות של האנשים כלפי בדס"מ, או מונוגמיה - זאת התמימות, יש הרבה שיחות אחרות שמתנהלות בחדרים הללו ולעיתים רחוקות אנשים ישושו לפתוח את נושא המיניות בקבוצות התהליכיות שמטפלים עוברים. השיח סביב מיניות ויחסים בתחומים האלו סובב בעיקר סביב גרעין התא המשפחתי של שנות ה-50 כאידאל ותפיסות דומות לגבי המיניות.

לבסוף לגבי המלצתך... אני מקווה שאם תרגישי שיש דברים שאת רוצה לעבוד עליהם ויש לך אנרגיות, תרגישי שיש לך לאן לפנות ולא תפחדי מתוצאות פוגעניות, בין אם הן קשורות בסטיגמה על המיניות שלך או בהתנהגות לא נאותה של מטפלים. בכל מקרה תמיד צריך לבחור מטפל בקפידה, את יכולה לשאול את החברים שלך, את יכולה ללכת למרכזים להט"ביים שיהיו פחות שיפוטיים ובקופת החולים יציעו לך טיפול מסובסד.
Bite Twice Shai כתב/ה:
אבל לא הסברת למה הפמיליריות יכולה להזיק כשלעצמה? מה התוצאה הבלתי ניתנת לגישור שהיא גורמת אליה?

ניסית פעם לתת ייעוץ למשפחה או חברים? בתחומים שבהם אני עוסקת העצות המקצועיות שלי שוות הרבה מאד כסף. אבל כשאני נותנת אותם לקרובי משפחה שזוכרים שהם עשו עליי בייביסיטר בגיל 5, הם לא תופסים אותי כבת סמכא מספיק. אז כשאתה חושב על המטפלת שלך כעל ההיא ששלושה גברים השתינו עליה בו זמנית במסיבה האחרונה, אני לא בטוחה איך העצות המקצועיות שלה ייתפסו בעיניך. בגדול - אנשים נוטים להעריך פחות עצות שניתנות להם בחינם ועצות שניתנות להם מדמויות שהם תופסים כפחות סמכותיות. יכול להיות שיש אנשים שיתנתקו מכך, יכול להיות שלא. זו נקודה למחשבה.

Bite Twice Shai כתב/ה:
הטיעון של קהילות מקבילות הוא מה שהולך לעזור לקהילה הזאת כשהיא תנסה להשיג את המקום שלה בשיח. ההשוואה לקהילה הלהט"בית היא כל כך רלוונטית במיוחד אם את יודעת על האספקט ההיסטורי של תנועת הלהט"ב בארה"ב... שמה בין מקימות התנועות הראשונות היו לסביות אס-אמיות, שיצאו נגד שמרנות של פמיניסטיות אחרות... אז גם שם, גם אז וגם היום, היה ויהיה את הדיאלוג הכל כך מזיק לכאורה הזה. כל שכן לכל מי שהוא להט"ב ולא גר בתל אביב, בכל איזור כזה בארץ, הסבירות למצוא באתר הכירויות מטפל שראית במקום אחר היא דווקא גדולה למדי.

אנחנו לא דנים עכשיו ברלוונטיות כלפי חוץ ולכן המקום בשיח חסר משמעות בעיניי בהקשר של הדיון הזה. בתוך הקהילה הגאה יש שיעור לא מבוטל של אנשים שלא נמצאים בתוך בריכת ההיכרויות, אלא במערכות יחסים ארוכות, ולכן הסיכוי שלך למצוא מטפל שלא שכבת איתו או עם אחד האקסים שלו הוא די סביר. מה גם שמדובר בקהילה יותר גדולה שמציעה את שירותיה. הסיכוי למצוא מישהו שלא עשה את כל הקהילה ומציע את שירותיו בקהילה הבדס"מית קטן יותר עובדתית.

Bite Twice Shai כתב/ה:
לדווח למשטרה, לדווח לאיגוד המקצועי שלו, לדווח לכלובי... מי שמציע באופן ישיר שירותים כאיש מקצוע צריך להזדהות בפני הלקוחות שלו. תבקשו את הפרטים האלו לפני שאתם מגיעים. אני גיליתי שהפסיכולוג שלי חבר באיזו תנועה פוליטית שאני ממש לא מסכים איתה, אז מה? עכשיו הטיפול הלך לעזאזל? ובכל מקרה, את מביאה פה איזשהו מקרה שנשמע די חריג. מטפל גרוע שנכנס מניקים שונים, מתבטא בצורה פוגענית כלפי אנשים או מרכל עליהם... באמת? זה מה שאת מצפה מכל מטפל? או רק ממטפלים שמציעים שירותים לקהילה?

אנשים שכתבו על העבודה שלהם בפרוטרוט ועשו את זה בלי אישור מפורש של האנשים שהם עבדו איתם עברו על החוק, פשוטו כמשמעו... האם פירוש הדבר שכל מטפל שמציע את שירותיו הוא אדם חסר שיקול דעת? זה לא משנה אם המטופל קורא את הבלוג או לא, אסור לכתוב דברים כאלה בשום פנים ואופן.

אני מביאה לך מקרים שנתקלתי בהם מתוך שהות של לא מעט שנים בקהילה, הגם שבאחרונות בחרתי לא לכתוב יותר מדי (מה שסביר להניח שיקרה שוב אחרי השרשור הזה). אין לי כוונות לצאת במסעות צלב נגד מאן דהו, רק לגרום לאנשים לחשוב לפני שהם מהנהים בהתלהבות אחרי הרעיון החדש שעף בזיקוקים אל שמי הכלוב. על כל הדברים שכתבתי עליהם קראתי בבלוגים שהסבו את תשומת ליבי אליהם, כי הם עוררו תדהמה בקרב אנשים מסביבי. ועדיין אותם אנשים פועלים בינינו ומציעים את שירותיהם, עזרתם המקצועית וכו'.

ובנוגע לדיווח - אם אנשים רוצים לדווח ולהאכיל על הדרך את הצהובונים, שיבושם להם. אני בטוחה שבוקי נאה ישמח לקצת כותרות, יבש לו לאחרונה. אישית, אני מאמינה שחכם לא נכנס למקומות שפיקח אולי יודע לצאת מהם.

Bite Twice Shai כתב/ה:
חמוד או לא, וועדות אתיקה לא נועדו לתקן עוולות, אלא למנוע מאנשים שעברו עבירות אתיות לעשות טעויות שוב. הפגיעה ממטפל, בין הוא מהקהילה ובין אם לא, היא לא מבוטחת ואכן יכולה להיות בלתי ניתנת לתיקון. עצם העובדה שהמטפל מתוך הקהילה, דווקא תעזור למטופל באותה וועדה. ברור שזה לא תהליך מהנה במיוחד בשביל אף אחד., אבל לפחות למנוע את הדבר הזה בעתיד. וכמובן, אני מזכיר שאת מדברת פה על אנשים שאכן עברו עבירות אתיות חמורות... מי שהולך למטפלים שאינם כפופים לקוד אתי או לאיזשהם נהלים מחייבים אחרים, הרבה יותר חשוף לדברים כאלה, גם מכיוון שאין הכשרה מובטחת וגם מכיוון שאין קוד שמנחה את המטפל.

כפי שאמרתי, גם אם הוועדה תעשה משהו, זה לא יעזור למי שנכווה. וכשאתה נכווה בתוך קהילה ועל ידי מטפל מתוך הקהילה, הנזק גדול שבעתיים. בנוסף, זו הטלת אחריות על מי שכבר נכווה למנוע את השנות הפגיעה ולדווח. לכן מראש הוא צריך לשקול האם הוא רוצה לקחת את הסיכון הזה.

Bite Twice Shai כתב/ה:
יש הכשרות שונות לטיפול... שוב לא ברור לי אם את מטפלת, או עד כמה את מעורה בעבודתם והכשרותיהם של מטפלים אחרים, אבל, הסיבות להכשרה הארוכה של פסיכולוגים הן לא כל כך בגלל העבודה על שיפוטיות...

אני חושבת שתגובותי בשרשור הזה מוכיחות שאני לא מטפלת ואין לי שום רצון לטפל. אני לא זו שבאה לפה למכור משהו, להפך. עם זאת, יש לי מספיק ידע בתחום הזה, החל ממה לומדים בתארים, מה מסלולי ההמשך, כמה פסאודו מטפלים יש בדרך, ואפילו עד כמה האנשים הלא מתאימים מגיעים לפעמים לקלינית. ובסופו של דבר אם מישהו רוצה שמי שמולו יהיה בקיא במיניות האדם, כנראה שמה שהוא מחפש הוא סקסולוג עם תואר שני או תואר ברפואה, ולא בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה עם תעודת מטפל.

Bite Twice Shai כתב/ה:
לבסוף לגבי המלצתך... אני מקווה שאם תרגישי שיש דברים שאת רוצה לעבוד עליהם ויש לך אנרגיות, תרגישי שיש לך לאן לפנות ולא תפחדי מתוצאות פוגעניות, בין אם הן קשורות בסטיגמה על המיניות שלך או בהתנהגות לא נאותה של מטפלים. בכל מקרה תמיד צריך לבחור מטפל בקפידה, את יכולה לשאול את החברים שלך, את יכולה ללכת למרכזים להט"ביים שיהיו פחות שיפוטיים ובקופת החולים יציעו לך טיפול מסובסד.

אני מניחה שבשלב זה זה ברור לחלוטין שלא פחד או חוסר אנרגיות הם מה שיגרמו לי לא להגיע למטפלי האתר לעולם. בכל מקרה, תודה על ההמלצות.
Bite Twice Shai
Bite Twice Shai • 23 ביולי 2017
לגבי יעוצים למשפחה ודמותו של המטפל - מסכים איתך שיש לזה חשיבות. אם את חושבת שהעובדה שהמטפל שלך שהוא עושה בדוגי מורידה ממנו משהו, אזי הטיפול/יעוץ יהיה לא יעיל עבורך.

שמעי. את מביאה טיעון שאני לא מכיר אפילו תמיכה אחת לו. את טוענת שכל המטפלים באתר שכבו עם האנשים או עם אנשים שהם מכירים... זה ממש נשמע לי הזוי, כמה מטפלים כאלה יש פה באתר? כמה סיפורים כאלה יש? 3? 5? 20? על פני כמה שנים? זה ממש טיעון הזוי בעיני, אני מצטער שזה נשמע תקפני. אבל זה באמת לא נשמע טיעון סביר. במיוחד אם מתחשבים בזה שהומואים הם לא יותר או פחות מונוגמיים מבדס"מיים בהכרח..

סבבה... מסכים איתך, יש מצב שתלכי למטפל מהקהילה והוא יהיה חרא של בן אדם או אדם בלי אחריות מקצועית. להגיד שעדיף בהכרח בגלל זה ללכת למטפל שהוא לא מהקהילה שאין לך ידע מוקדם עליו זה נראה כמו סתם השערה או הפחדה. זאת לא הטלת אחריות, זאת חובת יידוע. אם פגעו בך, יש מה לעשות, זה לא הופך את הפוגע ללא-אחראי על מה שקרה.

לבסוף, אמנם הפרופיל הנוכחי שלי בכלוב הוא חדש יחסית לשלך, אבל בזמן הזה יצא לי להעיף כמה רעיונות לאוויר ואת חלקם להוציא לפועל בצורות יותר ופחות מוצלחות, לפעמים גם עם טעויות. בכל מקרה, מהניסיון שלי - יש הרבה אנשים חשדנים, יש אנשים סקרנים וחביבים, יש נצלנים, יש שקרנים, יש כאלה שרוצים לעזור. יש כאלה שרק רוצים קרדיט, יש כאלה שמבטיחים ונעלמים בלי שום הסבר או עקבות וכולי... אני את הרעיונות שלי אמשיך לבצע על הדרך הטובה ביותר שאני יכול ותוך מחויבות לערכי המקצוע שלי ולטובת האנשים שאני עובד עמם. אני מזמין את כל מי שרוצה לעזור להצטרף. מי שמעוניין לבקר, גם כן מוזמן ובתנאי שהדבר נעשה בצורה עניינית ולא שיפוטית.
T O M​(שולט)
לפני 6 שנים • 24 ביולי 2017
T O M​(שולט) • 24 ביולי 2017
כאשר נפתחו שירשורים רבים על מלכות בתשלום והאם זה מוסרי/אתי או לא, לא שיערתי שהדבר יגיע גם לגבי פסיכולוגים באתר.
השירשור הבא יהיה על עורכי דין. הבנתי שיש הרבה פה.

באופן אישי יותר, ממש לא מטריד אותי מי נמצא פה ומה הם עסקיו או רצונותיו.
בשביל זה יש מנהל אתר והמדיניות שלו.

עדיף שכל אחד יתעסק בחיים שלו ובסביבה שלו ולא ינסה בכוח לכפות מוסריות אתית אישית שלו על אנשים זרים,
במיוחד כלפי כינויים בכלוב שאין לך דבר וחצי דבר איתם.

הרי על מה הדיון? אם מותר או לא מותר?
כאילו מי שואל אתכם בכלל? צריך לקבל רשות מאנשים מסויימים פה?
לא מדובר פה בעבירה פלילית.

יש מדיניות האתר ומנהל ושם זה יוחלט.
Solariss{blackouger}
לפני 6 שנים • 29 ביולי 2017
Solariss{blackouger} • 29 ביולי 2017
חברים! אל תעשו נזק נפשי אתם בעצמכם ואם כבר עשיתם, תנו לאחרים לעזור.
ofer00
לפני 6 שנים • 17 באוג׳ 2017
ofer00 • 17 באוג׳ 2017
בכלוב יש המון אנשי טיפול(אני אחד מהם) ופגשתי עוד כמה
ואף אחד מאיתנו לא יעז להציע את עצמו כמטפל כאן
לא יודע אם זה קשור לקוד אתי
זה בעיקר קשור שזו דרך לא הכי מתאימה באמת להתחיל טיפול עמוק
אני בעצמי בטיפול ויכול להעיד שנושא הבדסמ עלה די בהתחלה ולא היה לי צורך להסביר למטפלת
יותר מכך מטפל/ת טובה ידאגו ללמוד בעצמם את הנושא אם מגיע אליהם מטופל כזה
אין צורך בהכשרה מיוחדת יש צורך בלב פתוח מחשבה רחבה ומקצועיות רבה

אנו מאחל לכולם ללכת לטיפול זה מרחב שמעניק כל כך הרבה ומאפשר גדילה אישית.
יש כל כך הרבה כאב בעולם הבדסמ שטיפול יכול לעזור רבות ולא על מנת להפסיק או לצאת מהעולם הזה(אני כאן) אלה כדי לעזור להקל להרחיב את החשיבה והלב