סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מזה להיות גבר במדינת ישראל.

Mary Jane
לפני 6 שנים • 3 בינו׳ 2018
Mary Jane • 3 בינו׳ 2018
[quote="זאלופון"]
Mary Jane כתב/ה:
...
לא עניין של טעם אלא של נתונים. אם את טוענת שקיימת בעיה של נשים המפוטרות בהמוניהן בגילאים מבוגרים בשונה מגברים, הטענה ודאי מתבססת על נתון כלשהו. אם תביאי אותו לכאן נוכל לדון בו, באופנים השונים בהם ניתן לפרש אותו ובהשלכות שלו. ...
)

אתה טענת קודם. תחפש בעצמך נתונים (:
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 3 בינו׳ 2018
במציאות הקיימת של שטיפת מוח של התנועה הפרוגרסיבית באקדמיה זה נס בכלל למצוא מחקרים שעוסקים בנושא הזה, בלי להתייפייף ולנסות להגן על ה"כבוד" של קבוצה כזו או אחרת.
לאחר חיפוש קצר מאוד, מצאתי שני מחקרים שמצביעים על אלימות במערכות יחסים לסביות, נשים לסביות סובלות מיותר אלימות מאשר נשים הטרוסקוסאליות. כך שהנתונים שהביא אותו בחור לא רחוקים מהמציאות. יש גם מחקרים שמראים שהיחס דומה, אבל המטרה שלי היא לא לבדוק אלו נתונים מדויקים יותר (זה לא פשוט כמו שזה נשמע וגם אני לא עד כדי כך משועמם) אלא להראות שאותו בחור לא זרק דברים לאוויר (בטח לא יותר מאחרים ואחרות כאן). מעניין שכולם זורקים נתונים אבל רק מגברים באתר מבקשים גם ביבליוגרפיה לפוסטים שלהם.

https://books.google.co.il/books?id=IAG1R-ZMmkYC&pg=PA49&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
עמוד 49

Walters, Mikel L., Jieru Chen, and Matthew J. Breiding. "The National Intimate Partner and Sexual Violence Survey (NISVS): 2010 findings on victimization by sexual orientation." Atlanta, GA: National Center for Injury Prevention and Control, Centers for Disease Control and Prevention 648, no. 73 (2013): 6.

האם העובדה שהנתונים (דגש על נתונים ולא הסתה, תעמולה או סתם השתלחות) מראים שרוב הרוצחים (חוץ מרצח ילדים במשפחה) והגנבים הם גברים אמורה לפגוע בצורה כלשהי בערך העצמי שלי בתור גבר? התשובה היא ברור שלא. מנקודת מבטי לא כל גבר מייצג אותי, למעלה מכך, בהרבה מקרים יש נשים שאני מרגיש שמייצגות אותי יותר מגברים רבים . זה תלוי באופי, אידיאולוגיה ורק בתחתית הרשימה נמצאת הזהות של האדם - הציור חשוב יותר מהמסגרת.

אז למה בכל זאת זועמות פמיניסטיות רדיקליות רבות ברחבי העולם, כל פעם שמחקר מציג להם נתונים שלא מוצאים חן בעיניהן? ובדרך מסיתות, מחרימות ומקללות את החוקר או החוקרת שהעזו לומר את האמת שלהם. התשובה פשוטה וחזרתי עליה מספר פעמיים: זו תוצאה של החשיבה הדיכוטומית של גברים רשעים ונשים קורבנות שעומד בבסיס החשיבה הפמיניסטית העכשווית (למעשה של הפרוגריסיביים בכלל). אלימות בין נשים היא תבנית שחורגת מהחשיבה הבינארית הזו, לכן קשה להן לקבל צורה כזו של אלימות הקיימת במסגרת "טהורה" - נטולת גברים - ואם בכל זאת אין ברירה וצריך להודות בקיום התופעה, אז צריך בכח למצוא הצדקות ולהאשים את החברה הפטריאכלית בפשע שאותה אישה מסוימת ביצעה או סתם להתעלם מהתופעה (ההסתרה של מקריי אלימות מינית נגד נערים ונערות בקרב הקהילה הגאה היא דוגמה מעולה לכיצד התקינות הפוליטית - "הכל רק לא לפגוע" - עשויה לגלוש להצדקה או סלחנות כלפי פשעים). האגו של בעלי גישה רדיקלית זו נשען על הדיכוטומיה הזו ולכן כל דיווח על אישה שעושה משהו רע פוגע באגו שלהן והן מרגישות צורך עז לגונן על עצמן - כי בצורת החשיבה שלהן אין אפור אלא רק שחור ולבן. מכאן הדרך ל'חוקי מגדר' ותעמולה ארסית שמטרתם לפתור את "בעיית הגברים" קצרה.
Mary Jane
Mary Jane • 3 בינו׳ 2018
שרשור שמושך הרבה הזויים...
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 3 בינו׳ 2018
ממש ככה
הרבה מלל סתם מסבך הנושא
אם קשה לו להיות גבר בישראל שיסע לאיסלנד ויהיה אסקימוסי/ת
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 3 בינו׳ 2018
Mary Jane כתב/ה:

אתה טענת קודם. תחפש בעצמך נתונים (:

לאיזו טענה?

למיטב זכרוני, הטענות העובדתיות שהעליתי בשרשור הזה הן:
1. ההפרש בין גילאי הפרישה לגברים ולנשים בישראל הוא הגבוה ביותר ב-OECD בעוד שבמרבית מדינות ה-OECD אין כלל הפרש.
2. גיל הפרישה הנמוך של הנשים בישראל (62) ביחס לתוחלת החיים שלהן (84 שנים) פוגע בקצבאות שהן עצמן מקבלות וגורם לגרעון אקטוארי בקרנות הפנסיה ובביטוח הלאומי.
3. קיימת גילנות בשוק העבודה ובדורות קודמים היו נורמות חברתיות שהביאו לכך שנשים לא השתתפו בשוק העבודה.

לכל אחת מהטענות האלה אני יכול בקלות לספק מקור, אבל לא נראה לי שמישהו מתווכח איתי על נכונותן...

את טענת כי לפי מיטב ידיעתך אחוז הנשים המבוגרות המפוטרות גבוה יותר מאחוז הגברים, ולא במעט אלא במידה שמצדיקה חמש שנות הבדל בגיל הפרישה. זו טענה שאני כן מתווכח על נכונותה. אל תתעצלי, תביאי מקור (:
israelislave
לפני 6 שנים • 4 בינו׳ 2018
israelislave • 4 בינו׳ 2018
Mary Jane כתב/ה:

או בעברית פשוטה " אל תבלבלו לי את המוח עם עובדות כאשר השקרים משרתים אותי"
israelislave
israelislave • 4 בינו׳ 2018
Sm Art כתב/ה:
ממש ככה
הרבה מלל סתם מסבך הנושא
אם קשה לו להיות גבר בישראל שיסע לאיסלנד ויהיה אסקימוסי/ת

למה לעצור כאן?

אם קשה לו להיות עני - שיהיה עשיר

ואם קשה לו להיות גבר - שיהיה אשה

ואם קשה לו עם המלחמה - שיהיה יונת שלום.
Mary Jane
Mary Jane • 4 בינו׳ 2018
israelislave כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:

קופי המקופח, העובדה שאיש לא טורח להשחית זמן לריק ולהתייחס לטענותיך המופרכות לא הופכת אותך לנושא לפיד האמת ואחרים לשקרנים
Mary Jane
Mary Jane • 4 בינו׳ 2018
זאלופון כתב/ה:

....

את טענת כי לפי מיטב ידיעתך אחוז הנשים המבוגרות המפוטרות גבוה יותר מאחוז הגברים, ולא במעט אלא במידה שמצדיקה חמש שנות הבדל בגיל הפרישה. זו טענה שאני כן מתווכח על נכונותה. אל תתעצלי, תביאי מקור (:

זאלופון, ראשית נדייק: טענתי הייתה כי זהו אחד השיקולים בגינם יש להעלות את גיל הפרישה לנשים באופן הדרגתי ושקול, לאחר בחינה מעמיקה והכנת השוק בין השאר על ידי הטמעת נורמות. בשום פנים ואופן לא טענתי כי זהו שיקול יחיד המצדיק את הותרת גיל הפרישה לנשים על כנו.

זו אינה חכמה גדולה ואף עוול של ממש להעלות את גיל הפרישה לנשים כלאחר יד ללא היצע משרות קיימות בשוק עבור אנשים מבוגרים בהן נשים יכולות להשתלב. זאת ועוד, יש לקחת בחשבון כי הותרת אנשים מבוגרים במשרות אותן איישו שנים רבות אינה בהכרח מועילה לצמיחת המשק ועלולה להביא לכך שלא תהא תחלופה ואף לא רענון שורות עם אנשים צעירים יותר, וכן לגרום לעליית אבטלה בקרב צעירים המבקשים להיכנס לשוק העבודה הישראלי בו היצע המשרות מוגבל.

אשר לאסמכתאות: לטעמי דיון בפורום הוא לא עבודת תזה/דוקטורט ומשכך הפניות למחקרים אמפיריים על מנת לתמוך בטענות כאלה או אחרות אינן הכרח כאן בלעדיו הטיעון קורס או הופך לא רלוונטי. אף הציפיה אינה ריאלית לטעמי, מה גם שמחקרים פעמים רבות מוטים, בדרכם, ויש לבחון את שאלת המחקר, בקרב מי בוצעו, באלו שנים - ועניין זה כשלעצמו פותח פתח לאינספור מחלוקות בדבר אמינות הנתונים ועד כמה הם משקפים את המסקנה.

מכל מקום, להלן דברים שנאמרו בנושא בכתבה כזו או אחרת. זה אמנם אינו מחקר מדעי, אך לדעתי דברים יפים במסגרת הדיון המוגבל כאן - בבחינת טענה שאין לפסול אותה על הסף ויש להרהר בה גם אם לא נתמכה באסמכתאות. לא יניח את דעתך, לא נורא (;

״שוק עבודה שבו גיל 50 נחשב לזקנה מופלגת, קשה למפוטרים להתקבל לעבודה חדשה. זה קשה עוד יותר לנשים, בגלל הקשר בין מגדר והופעה חיצונית. ברבים ממקומות העבודה, במיוחד בתחומי הפקידות והמכירות, הדרישה הלא-כתובה עבור מועמדת היא הופעה יפה-צעירה. אצל גברים אין דרישה דומה״.

ובמקום אחר, דורית אברמוביץ, מנהלת הקמפיין של ארגון שתיל וארגוני הנשים נגד העלאת גיל הפרישה הנשי, אומרת ל-ynet: "אי אפשר לדון בהעלאת גילאי הפרישה כל עוד נשים בגילאי הביניים ומעלה סובלות מאפליה ומאבטלה. רוב הנשים עובדות בענף השירותים, ששם השכר נמוך, לרוב שכר מינימום, ולכן גם הצבירה לפנסיה נמוכה", אומרת אברמוביץ', "עדויות של אלפי נשים ומחקרים של התמ"ת מראים שנשים רבות בגילאי הביניים מפוטרות בגלל שהן 'לא ייצוגיות', או, בשפה פחות מכובסת, 'בלות״
israelislave
לפני 6 שנים • 6 בינו׳ 2018
israelislave • 6 בינו׳ 2018
Mary Jane כתב/ה:
israelislave כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:

קופי המקופח, העובדה שאיש לא טורח להשחית זמן לריק ולהתייחס לטענותיך המופרכות לא הופכת אותך לנושא לפיד האמת ואחרים לשקרנים

בדיוק ההיפך. אי אפשר להתמודד עם הטיעונים שלי מאחר ואני מגבה אותם בעובדות.

את לעומת זאת מצטטת את ה"מדענית הדגולה" דורית אברמוביץ כמקור מידע.

אז מי מופרך, הזוי וגם קצת פתטי?

אגב... מרי ג'ין, זה מהנעל?

http://qvc.scene7.com/is/image/QVC/a321746-1?qlt=95,1&op_sharpen=1&id=4HClx1&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=600&hei=533&qlt=95,1&op_sharpen=1