אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כתיבה בבלוגים

TorMentor​(שולט)
לפני 6 שנים • 5 באוק׳ 2017

Re: כתיבה בבלוגים

TorMentor​(שולט) • 5 באוק׳ 2017
OneSlave כתב/ה:
יש כמה וכמה מכם שכותבים תוכן נהדר אבל לא מקפידים על כללים בסיסיים ולכן לא כיף לקרוא אתכם.
אז בבקשה הקפידו לפחות על הכללים הבאים:

1. אם אתם כותבים סיפור, הקפידו על אותה תקופת זמן לכל אורכו, אם התחלתם בעבר המשיכו כך ואם החלטתם שאתם מספרים כאילו זה קורה עכשיו (הווה) אז הקפידו על זה ואל תשנו כל רגע

אלא אם כן, כמובן, שינוי הזמנים תורם לאווירה, לסיפוריות, להעברת המסר, לאפיון הדמויות או באופן כללי להנאה מהקריאה של א.נשים שהם לא את (עפ"י דיווחים זרים יש כאלה), כפי שעשו - ועושים - ויעשו - גדולי הכותביםות בארץ ועולם לאורך ההיסטוריה. ברצינות אף פעם לא קראת ספר כזה?

OneSlave כתב/ה:

2. הקפידו על פסיקים, נקודות בסוף פסקה. סימני קריאה?!

"?!" אינו סימן קריאה, זה סימן תמיהה. זה מאוד פוגע בהנאה שלי כשלא מדייקים בשמם של סימני פיסוק. אבקש להקפיד להבא.

OneSlave כתב/ה:

3. אם אתם מצוטטים מישהו או שמישהו מדבר בסיפור שלכם... יש גם טעויות בכתיב עצמו אבל אם תקפידו לפחות על הכללים"

צר לי, אך אין דבר כזה "לצוטט". יש "לצטט", שזה מה שהתכוונת, ויש "לצותת", שזה להאזין באופן חשאי. כך שיש טעויות בכתיב, אבל אם תקפידי לפחות על הכללים.... נאה דורשת, נאה מקיימת.

ובקיצור - מה ש- girl on mars אמרה ("פשוט סתמו" נשמע נכון). גם אני לא נהנה מקריאת פוסטים בהם יש שגיאות כתיב או פיסוק וכיוב', ולכן.... אינני קורא אותם.

אפשר כמובן לתת עצות וביקורת בונה, אבל מפה ועד ללתפוס תחת ולהכתיב לאנשים כללים (!) לכתיבת פוסטים אישיים (!!) בבלוג, המרחק גדול. כתיבה בבלוג היא מעצם הגדרתה אישית, וגדולי הכותביםות היו צוחקים למשמע הרעיון שלכתיבה אישית 'נכונה' ישנם כללים קשיחים, וספציפית הכללים האלה. לא כיף לך לקרוא? אל תקראי. ובא לציון גואל.
בתו של דרקולה​(נשלטת){DRAKULLA}
יש לזה פתרון ממש פשוט ומהפכני שרובנו משתמשים בו:
אל תקראי בלוגים כאלה ואל תתיימרי לתת עצות כתיבה לאחרים על בלוגים אישיים.
זאלופון​(שולט)

זאלופון​(שולט) • 5 באוק׳ 2017
TorMentor כתב/ה:

ובקיצור - מה ש- girl on mars אמרה ("פשוט סתמו" נשמע נכון). גם אני לא נהנה מקריאת פוסטים בהם יש שגיאות כתיב או פיסוק וכיוב', ולכן.... אינני קורא אותם.

צ"ל וכיו"ב
icon_smile.gif
חייבת לשבור אותך
חייבת לשבור אותך • 5 באוק׳ 2017
איזה פוסט כיפי, חסר רק פופקורן, בירה ולהמשיך לצפות בכולם מתקנים את כולם ונכנסים ללולאה אינסופית של תיקונים.
the rain song
the rain song • 5 באוק׳ 2017
באמת יצא שרשור מצחיק
גם להתנשא צריך לדעתicon_smile.gif
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 5 באוק׳ 2017
למגיבים על המגיבים -- דיי להגיד לנו מה לעשות!
אל תתיימרו לתת לנו עצות כתיבה על תגובות שלנו כשאתם יכולים לא לקרוא אותן.

בחיים, אם נקשיב ולא נחשוב כמה אנחנו טריגרד, לפעמים אפשר ללמוד דברים חדשים כמו איך לכתוב יותר טוב.
אנשים במקום זה קוראים מה שהיא כתבה ולוקחים ללב כאילו לא נתנה לכם פה עצה טובה?
היא לא הפנתה את הדברים שלה כלפי מישהו מסויים, אלא פשוט כתבה את זה בצורה כללית וברוח טובה.
וכשאתם הייתם בבית ספר אמרתם למורה ללשון: "באיזו זכות את מלמדת אותי פיסוק" או למורה למתמטיקה: "חלאס עם החיבור וחיסור הזה אני רוצה להישאר בור?"
או לסתם חבר: "יא מעצבן דיי לתקן אותי אני רוצה להגיש עם טעויות ולא רוצה ללמוד שום דבר חדש".
TorMentor​(שולט)
deepThinker כתב/ה:
למגיבים על המגיבים -- דיי להגיד לנו מה לעשות!
אל תתיימרו לתת לנו עצות כתיבה על תגובות שלנו כשאתם יכולים לא לקרוא אותן.

בחיים, אם נקשיב ולא נחשוב כמה אנחנו טריגרד, לפעמים אפשר ללמוד דברים חדשים כמו איך לכתוב יותר טוב.

חושב עמוק,

1. מי שהעביר ביקורת בתגובות על הכתיבה של הפוסט המקורי עשה זאת, מן הסתם, באופן אירוני ובכדי להעביר את הנקודה, לא על מנת לבקר. ולא. לא היינו עושים זאת בבלוג שלה (מדבר בשם עצמי, מרשה לעצמי להניח זאת על כולם). אין הקבלה בין הדברים #1.

2. כמו כן, הגם שהאינטרנט כולה היא מן הסתם 'ציבורי', הפורום, בהגדרה, הוא מקום לדיון ציבורי, בעוד שבלוג הוא פינה יותר אישית. אין הקבלה בין הדברים #2.

3. הפוסט המקורי לא נכתב - כפי שאתה מעלה בתגובה האחרונה - באופן שבא לתת 'עצות' או 'ביקורת בונה', שכאמור, הן דבר חיובי. הוא בא להכתיב 'כללים'. זה כבר יומרני ומקומם, וקיבל בצדק את התגובות המוכיחות. אין ספק שפוסט שהיה נכתב בנימה חיובית היה זוכה ליחס אחר.

4. אם כבר מישהי מכתיבה באופן יומרני ומקומם כללים, לפחות שתעמוד בסטנדרטים של עצמה. לא דרישה מופרכת.

5. לסיום - ה"כללים", מעבר לכך שכללו שגיאות שהם עצמם אסרו עליהן, היו לא יותר מאשר דעתה הסובייקטיבית של הכותבת. לדוגמה, לא היה ולא נברא 'כלל' שאומר שאסור לעשות שימוש בזמנים שונים או במעבר בין זמנים בכתיבה. זו דעתה, זכותה, אבל יש לא מעט כותבים גדולים ממנה שסבורים אחרת, כמו גם כותבים קטנים ממנה, וזו, גם כן, זכותם. אם כבר לתת 'כללים', לפחות שיהיו באמת כללים, ולא מה לדעתה האישית סבבה או לא סבבה. זכותה כמובן להגיד מה לדעתה סבבה או לא סבבה, אבל לכך הכותרת הראויה היא לא כללים, אלא "מה לדעתי סבבה או לא סבבה".

6. לידיעה.

7. בברכה.

8. חג שמח.
TorMentor​(שולט)

זאלופון כתב/ה:
TorMentor כתב/ה:

צ"ל וכיו"ב
icon_smile.gif

אכן כך icon_smile.gif
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 5 באוק׳ 2017
אתה אינך יכול לצטט מישום שזאת התגובה האחרונה ולכן ברור שהתכוונת אלי.

בנוגע לדבריך, עם איך שאני קראתי את הפוסט לא זיהיתי יומרנות.
אלא אם כבר מישהי שרוצה לשפר את תרבות הכתיבה בכלוב.

- שים לב לשורה האחרונה: "יש גם טעויות בכתיב עצמו אבל אם תקפידו לפחות על הכללים האלה זה ישדרג את הבלוג שלכם ויהיה כיף יותר לקרוא אתכם".
- יכול להיות שהיא לא צודקת בכל הכללים, וכאן אתה צודק שיש לבדוק את הדברים לפני שממליצים עליהם לאחרים.
Nutella​(נשלטת)
Nutella​(נשלטת) • 5 באוק׳ 2017
-לגבי המעברים בין עבר להווה- ברור שאפשר לעבור, למשל אם אני כותבת סיפור בהווה אבל אז רוצה לכתוב על משהו שמישהו חשב בעבר אז זה סבבה, אבל לכתוב- הוא זיין אותי בתחת אני מתחילה לבכות כי זה כאב לי הוא גם נותן לי סטירות בתחת... (לא חשוב התוכן...) אז זה נוראי... ושום 'גדול הכותבים' לא היה רושם כך.

-לא ניסיתי להיות יומרנית, אנשים שכותבים בלוג ('אישי') מצפים שיקראו אותם, ילייקו, יגיבו וכדו', הם לא מצפים שהוא יישאר אישי וכמובן אם הוא יהיה יותר נעים לקריאה אז תהינה להם יותר תגובות.

-לאחר שהעליתי את הפוסט הבחנתי בטעות הכתיב שלי- לצוטט במקום לצטט, לא יכולתי לתקן את הפוסט והרגשתי בסדר עם זה שתשאר השגיאה ולכן לא תקנתי בתגובה icon_smile.gif

-לרגע לא ניסיתי להתנשא או להיות יומרנית, להעיר או לתקן. ולכן אני אפפם לא אעשה זאת באופן אישי (אלא אם אני מדברת עם שולט icon_smile.gif ).

-חג שמח icon_smile.gif