בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נטייה בדסמית- מולד או נרכש?

Arminius​(נשלט)
לפני 6 שנים • 10 בנוב׳ 2017

נטייה בדסמית- מולד או נרכש?

Arminius​(נשלט) • 10 בנוב׳ 2017
מישהי העלתה שאלה בבלוג שלה שדיי התקילה אותי, אז החלטתי להקפיץ לפורום כדי לנסות למצוא תשובות.
מה אתם חושבים? האם זה מולד או נרכש? האם בחרתי במהלך החיים שלי להיות נשלט או שנולדתי עם זה מההתחלה?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 10 בנוב׳ 2017
שאלה מורכבת כמו נפש האדם עצמה.
אין לזה תשובה חד משמעית, אצל כל אחד זה אחרת. סביר להניח שמדובר בשילוב מסוים בין השניים כאשר אצל כל אדם יש גורם דומיננטי משלו.
    התגובה האהובה בשרשור
Steveyboy
Steveyboy • 10 בנוב׳ 2017
לדעתי זה משהו מולד, תמיד אהבתי מגע ואלימות (באימוני קרב מגע מגיל צעיר) אבל רק אחרי הגירושים מצאתי את עצמי נהנה בעולם הסאדו
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 10 בנוב׳ 2017
סטיב זו לא ראיה למשהו מולד. האופי של התינוק מתפתח ומושפע מהסביבה לא רק גם בחודשים הראשונים שלו אלא כשהוא עדיין ברחם. צלילים, תחושות, חוויות שהאם עוברת והמזון והאוויר שהיא צורכת.
אין לאנושות עדיין כלים לענות על השאלה הזו באופן מדוייק מעבר למה שכן כנראה ברור- זה שניהם יחד.
לוסיפר​(נשלט)
לוסיפר​(נשלט) • 10 בנוב׳ 2017
להערכתי זה משהו שהוא נרכש, מן צורך פסיכולוגי לתפוס את המציאות בצורה הזאת....
Bagel
Bagel • 10 בנוב׳ 2017
השאלה היא מהי נטיה בדס״מית. אם מדובר בקיום יחסי מין מעט אלימים אז זוהי בטח נטיה מולדת, כמו זכר האלפא בטבע. אם מדובר בהשפלות ועינויים למיניהם והיכולת להפיק עונג מיני מהם אז נראה לי שזוהי נטיה נרכשת בעיקרה וכמובן שאין נטיה כזו בטבע.
קשה לי לחשוב על מבנה דנא מסוים שיכול לנבא תכונת אופי דומיננטית או כנועה שכן אין באמת דבר כזה במציאות - כל מי שמגדיר את עצמו פה כדומיננטי או כטופ עושה את זה מתוך נהיית ליבו, אין באמת דבר כזה יש רק התנהגות כזאת. כמו גם הצד השני של המטבע, אין אף אחד עם גנים של עבד ואין כזה דבר באמת אדם כנוע, מדובר בהתנהגות שיכולה להתפס כתגובה לטראומת עבר.
בניגוד לחד-מיניות, תופעה שקיימת בטבע ושבחלקה היא מולדת (יש גם חד-מיניות נרכשת), הבדס״מיות היא המצאה, מן הגזמה של תופעת האלפא בטבע.

יש ספר מאוד מעניין של גרהם מוזיק שנקרא Nurturing Natures שמתעסק בנושא הזה (לא בבדס״מ כמובן) ושהוא ספר חובה לכל מי שמתעניין בהתפתחות הילד ובפסיכולוגיה.
זה מסובך​(אחר){פנוי}
זה מסובך​(אחר){פנוי} • 10 בנוב׳ 2017
זה יכול להיות מולד וזה יכול להיות נרכש.
אני באופן אישי רכשתי את הנטייה הזו.
לעומתי אני מכיר חובבי בדסמ שטוענים שהם נולדו עם זה.
Snitch
Snitch • 10 בנוב׳ 2017
שאלת תם - יש בכלל דבר כזה "תכונה נרכשת"? לא הכל בסופו של דבר מגיע מגרעין מסוים שנולדים איתו?
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 10 בנוב׳ 2017
אני רואה בזה נטייה מינית מולדת, אבל מניחה שאפשר גם לפתח את החיבה לזה.
אבל אני מסכימה שאין דרך אמיתית לדעת שזה מולד ממש (כלומר גנטי או מה שזה) ולא תולדה של השפעות לאורך החיים.
המלט
המלט • 10 בנוב׳ 2017
פרינס אלברט כתב/ה:
זה יכול להיות מולד וזה יכול להיות נרכש.
אני באופן אישי רכשתי את הנטייה הזו.
לעומתי אני מכיר חובבי בדסמ שטוענים שהם נולדו עם זה.

איך אתה יודע שרכשת את זה?