ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"ישראלה מהכלוב" - פוסט חשוב על פרטיות, מומלץ לקרוא

Marcus Wright​(אחר)
לפני 6 שנים • 6 בדצמ׳ 2017

"ישראלה מהכלוב" - פוסט חשוב על פרטיות, מומלץ לקרוא

Marcus Wright​(אחר) • 6 בדצמ׳ 2017
(נכתב בלשון נקבה רק כדי לפרגן אך פונה לשני המינים)

חלקנו נמצאות כאן כדי להכיר לכל מיני מטרות .. מגניב.. הגעתן לשלב שמחליפים מספרי טלפונים
או שאולי רק אחת מכן מוסרת את המספר שלה
אז חשוב...
בבקשה, אם את שומרת את המספר בנייד אז לא לשמור אותו עם סימני שעלולים להסגיר
כמו למשל "ישראלה מהכלוב"... הרבה אנשים היום משתמשים בכל מיני אפליקציות זיהוי שחושפות את איך שהם שמרו אותך בנייד.
דמייני מצב שבו את מתקשרת לנייד של מישהי שאת לא מכירה והיא משתמשת באחת מהאפליקציות שמזהה את המתקשרת.
ב.מ.ק.רה.... המישהי הזאת היא הבוסית העתידית שלך, התקשרת לתאם איתה ראיון עבודה ולה עדיין אין את המספר שלך אבל גם היא משתמשת באחת מהאפליקציות הנוראיות הללו שמזהה את המתקשרת.
בגלל שמישהי אחרת שמרה את המספר שלך בנייד שלה תחת השם "ישראלה מהכלוב", כך הזיהוי שלך יופיע אצל הבוסית העתידית שלך.... או שלא... כי היא ראתה שאת חברה בכלוב ויש לה דעות קדומות.
יש עוד כמה דוגמאות כאלו ..
באותה מידה זה יכל להיות שיחת טלפון ללקוחה חשובה והופ הנה נהרסה עסקה.
מה שכן אפשר לעשות, זה לשמור עם סימן שלא מסגיר... למשל: "ישראלה מהפורום" או כל אפשרות אחרת שתזכיר לך במי מדובר אבל לא תגרום לאווטינג.
אם מסרת את המספר שלך למישהי, בקשי ממנה בנימוס לעשות כך
הכרות נעימה ובטוחה לכולן.
    התגובה האהובה בשרשור
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 6 בדצמ׳ 2017
השם שלך באפליקציות של זיהוי שיחות נקבע על פי רוב של אנשים ששומרים אותך.
אם רוב האנשים שומרים אותך בשמך הפרטי, זה מה שיופיע שם. אם מחלקים את המספר בלי הבחנה באתרים כדוגמת הכלוב, יופיע שם משהו אחר.
בכל מקרה, זה משהו שאפשר לתקן בקלות, פשוט מורידים את האפליקציות האלו (רוב הישראלים משתמשים ב truecaller ו- ME) ומשנים שם את השם של עצמנו.
כדאי לעשות את זה לא רק בשביל הבוס העתידי אלא גם בשביל שכשתביא את המספר שלך למישהו בכלוב הוא יראה רק את השם הפרטי שלך ולא שם מלא או משהו אף יותר מזהה כמו איפה אתה עובד אם כך שמרו אותך העמיתים לעבודה שלך.
Marcus Wright​(אחר)
Marcus Wright​(אחר) • 6 בדצמ׳ 2017
נו באמת ... ואם אני לא רוצה להוריד truecaller ?
אין לי עניין להתקין את הדבר הזה ולחשוף בפני האפליקציה את כל אנשי הקשר שלי כפי שעושים אחרים. מה ששנוא עליך וכו'
ושהרי אם אני לא אוריד את זה אז אין לי דרך לתקן את השם שלי... את מבינה את הבעיתיות שיש בשימוש בשיט הזה?
להמליץ לאנשים לא להשתמש בזה אני לא יכול אז לפחות להשתמש בזה עם ידיעה במה זה כרוך ואיך בכל זאת נכון להשתמש בזה במצבים מסויימים.
לידיעתך, בטלפון הקודם שלי גם אם הייתי רוצה להוריד truecaller , לא היתה לי יכולת מסיבה טכנית שלא נכנס אליה עכשיו.
Firebird
Firebird • 6 בדצמ׳ 2017
Marcus אולי אתה ואחרים באופן אישי לא משתמשים ב - truecaller או באפליקציות דומות, אבל אם תבדוק תגלה שהרוב כן משתמשים וכלל לא מודעים לשיטות העבודה הפולשניות של האפליקציות הללו. לכן חשוב להיות מודעים ולהזהיר, ולהמליץ למי שחרד לפרטיותו שלא יתקין אותן או שיזהר בעת השימוש בהן...כפי שאכן עשית בתחית השרשור (-:
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 6 בדצמ׳ 2017
ArchAngel כתב/ה:
השם שלך באפליקציות של זיהוי שיחות נקבע על פי רוב של אנשים ששומרים אותך.
אם רוב האנשים שומרים אותך בשמך הפרטי, זה מה שיופיע שם. אם מחלקים את המספר בלי הבחנה באתרים כדוגמת הכלוב, יופיע שם משהו אחר.
בכל מקרה, זה משהו שאפשר לתקן בקלות, פשוט מורידים את האפליקציות האלו (רוב הישראלים משתמשים ב truecaller ו- ME) ומשנים שם את השם של עצמנו.
כדאי לעשות את זה לא רק בשביל הבוס העתידי אלא גם בשביל שכשתביא את המספר שלך למישהו בכלוב הוא יראה רק את השם הפרטי שלך ולא שם מלא או משהו אף יותר מזהה כמו איפה אתה עובד אם כך שמרו אותך העמיתים לעבודה שלך.

אני זוכרת שכשכן היו לי את האפליקציות האלה, רק באחת מהן, לא זוכרת מי מהן, הייתה לי אופציה לשמור איזה שם אני רוצה שיופיע כמזוהה ובשני לא.
באמת תהיתי לפי איזה פרמטר מופיע זיהוי... על סמך מה את אומרת את זה? כי לפעמים נראה שזה רנדומלי
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 6 בדצמ׳ 2017
אבל העובדה היא כזו: רבים האנשים שכן משתמשים ב- truecaller ודומיו ולכן הסיטואציה שאתה מזהיר מפניה בכלל מתרחשת. כך שבין אם תרצה בכך או לא, אנשים ימשיכו להשתמש באפליקציות האלו וזה לא משנה אם אתה או שאר הקוראים של הפוסט הזה יורידו אותן או לא.
רוב אנשי הקשר שיש לכולנו כבר חשופים ממזמן באפליקציות האלו, כי לאפליקציות האלו יש מליוני משתמשים ברחבי העולם וזה לא תלוי רק בנו. כך שאף אחד פה לא יחשוף זהות של אף אחד, כי הכל כבר חשוף ממזמן ופעולה של מיעוטים לא תשנה את המצב.
מי שיבחר להוריד את האפליקציות הפופולריות הזו בשביל לשנות את השם שלו לא עושה בכך "מה שעשו לרעך" אלא מגן על עצמו בזה שמשנה את הפרטים האישיים שלו שהוא לא רוצה שיהיו חשופים. הוא יכול גם לא לעשות את זה, לחשוב שהוא אלטרואיסט גדול, אבל בפועל החברים שלו ממילא כבר חשופים רק שבנוסף לזה הוא גם ימשיך להופיע כ- "שלמה אוכל בתחת" ("שלמה מהכלוב" זה עוד מחמאה ביחס לדברים שאני ראיתי) כשהוא ירים טלפון למעסיק פוטנציאלי.
ונחש מה? את המעסיק הזה לא מעניין ששלמה לא יכול או רוצה להוריד את האפליקציה מסיבה טכנית או מצפונית, כל מה שמעניין אותו באותו הרגע זה מה שהוא רואה על הצג.

אפשר להתחנן לטוב ליבם של אנשים, להגיד להם "בבקשה, בבקשה אל תשמרו אותי בשם מסגיר" אבל בתכלס? לא תהיה לך שליטה על זה. נכון שאתה יכול לבחור למי לתת את המספר שלך, אבל תמיד יהיו אנשים שימשיכו לכתוב מה שבא להם, הם יכתבו שאתה מהכלוב ואפילו דברים יותר בוטים כמו ממש מה ההעדפה הבדס"מית שלך וזה קל להם כי אתה לא באמת יכול לפקח על מה שהם יקלידו. הדרך היחידה שתהיה לך שליטה על איך שהשם שלך מופיע באפליקציות האלו זה להוריד אותן ולשנות ידנית. ואם אתה חושש מ"לדפוק" אחרים, אז פשוט לפני ההורדה של האפליקציה תשנה לאנשי קשר שלך את השם למשהו פרטי שלא שמפרט איפה הכרתם וכך לא תמסור בטעות לאפליקציה פרטים מביכים.
זה לא צודק? הטכנולוגיה הזו הורסת את האנושות? מוזמן להשקיע את חייך וכספך בלהילחם בזה משפטית, אין לי התנגדות. בשיא הרצינות- אני בעד.
אבל אם אתה רוצה פתרון פרקטי לאיך כבר עכשיו לא להופיע בצג של הבוס שלך עם השם שלך בתוספת תיאור של העדפה מינית או שם של אתר סאדו, הדרך לוודא את זה תהיה לשנות את השם שלך במו ידייך באפליקציות האלו. ואם מסיבה טכנית אתה לא יכול להתקין אפליקציה כזו, אז צר לי, אבל זה לא מה שיגרום לאפליקציה הזו להפסיק לפעול איך שהיא פועל או לאנשים שעושים דברים כאלו להתחשב בך יותר.

מי שהתדמית שלו ממש חשובה לו ומרגיש שיש לו מה להפסיד, בהחלט יכול לקנות מספר נוסף שישמש אותו להכרויות בכלוב ושאנשים ישמרו אותו איך שבא להם עליו. אבל בנינו? לא חסרים כאלו משועממים שיגלו מה המספר הראשי שלך אם יתאמצו מספיק, וגם לא חסרים כאלו שאתה מכיר בחייך האישיים שישמרו אותך, בתום לב או שלא, בשם שיביך אותך ואם אין לך את האפליקציות האלו אתה אפילו לא תדע מזה אלא אם כן יתוודו מולך (וזה לא קורה בדר"כ).
עדיף ללמוד איך הדברים האלו עובדים בשביל לנתב אותם לטובתך מאשר לעצום עיניים ולהסתמך על כך שהשאר יהיו הוגנים איתך.
ArchAngel​(שולטת)
לפני 6 שנים • 7 בדצמ׳ 2017
ArchAngel​(שולטת) • 7 בדצמ׳ 2017
מיתוסית, לשאלתך: אין לי מקור רשמי. אני פשוט ראיתי באפליקציות האלו שרוב אנשי הקשר שלי שמרו אותי בשם הפרטי + שם המשפחה שלי, וככה השם שלי הופיע על גבי הצג לאלו שחייגתי אליהם (ומאז כמובן שניתי למשהו פרטי יותר). וזאת על אף שראיתי שהיו מיעוטים ששמרו אותי כ"שולטת" ושאר שמות התואר המסגירים, שמעולם לא הופיעו כי היה מדובר רק ב 5 איש לעומת 30+ ששמרו אותי בשמי האמיתי.
אני רואה את זה גם אצל אחרים. למשל לאבא שלי מופיע על הצג שמו הפרטי בתוספת "נהג מונית" כי רוב האנשים שומרים אותו ככה מתוקף עבודתו, ומעולם הוא לא הופיע כ"אבא" למישהו רק כי אני שמרתי אותו ככה, וגם לא בשמו המלא כי ככה שומרת אותו רק המשפחה המצומצמת.
כשמאות אנשים שומרים אותו כ"נהג מונית" ורק איזה 10 איש בשמו המלא ורק אחת כ"אבא", מה שהאפליקציה תבחר להציג לגביו הוא די ברור. אולי ההתלבטות היחידה של האפליקציה תהיה בין "נהג מונית" ל"נהג" או "מונית" או שם התחנה שלו, כי כאן המספר של האנשים ששמרו אותו באופנים האלו מתחיל להיות זהה.
כך הגעתי למסקנה שהאפליקציות האלו יציגו אותך כפי שהרוב שמרו אותך, וזה גם הגיוני כי ככה זה אמין יותר כשזה מבוסס על הרוב ולא על משועמם בודד שיחליט להדביק לך כינוי מטעם עצמו.
hrgiger
hrgiger • 7 בדצמ׳ 2017
חשוב, מאוד. תודה מרכוס.
מההיא ששמורה אצל מישהו כ"גייגר שולטת נשואה, כלבה" (:
SECOND CHANCE​(אחר)
SECOND CHANCE​(אחר) • 7 בדצמ׳ 2017
גם זה לא מספיק מאובטח
כדאי לקחת בחשבון שכל מה שיש לכם על הנייד או על המחשב , פתוח לכל אחד שיהיה לו אינטרס מספיק גדול להשקיע את המאמצים לפרוץ לכם לנייד\למחשב
אין מחשב\נייד לא פריץ
בשביל דברים דיסקרטיים עדיין מייצרים ניירות ועטים לשמחתנו ..