בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדסמ זה לא תירוץ להתנהגות אלימה.

God​(שולט)
לפני 6 שנים • 7 במרץ 2018
God​(שולט) • 7 במרץ 2018
אמן על זה
פלייפול
פלייפול • 7 במרץ 2018
בוא נעשה מעט סדר:

God כתב פוסט בבלוג שלו, בהשראת מאמר שקרא. במאמר (עכשיו קראתיו), מובאות העובדות כפשוטן, ו God אכן מפרסם אותן, לא מילה במילה, אלא בניסוח שלו, וטורח ומוסיף פרשנות אישית הכוללת הסבר על ההבדלים בין בדסמ לאונס, וקריאה לקוראים לא להתבלבל בין השניים.

הוא קיבל מחמאות על פרסומו, שאחת מהן (דמות דומיננטית ונחשבת בכלוב), קוראת לו לפרסם את הפוסט גם בפורום, וכך עשה.

עם זאת, הפוסט כלל התנסחויות שאפשר ורצוי היה לכתוב אותן אחרת, או לא לכתוב כלל. הפסקה "בדסמ זה לא אונס בהכרח" עוררה את זעמם של כמה מהחברים, מאחר והיא כורכת פרקטיקה בדסמית עם מעשי אונס בנשימה אחת, ואין דבר המכעיס את חברי הקהילה יותר מן התפיסה השגויה הזאת. בנוסף כתב "אונס זה כשהיא למקרה הצורך אומרת חד וחלק ברור לא", לכאורה בניגוד לתפיסה הרווחת, ואף בניגוד לחוק, שבהם אונס הוא עבירה בעלת ספקטרום רחב בהרבה.

למרות שאני שותף להסתייגויות הנ"ל, מקריאה של הפוסט כולו, ניתן להבין שכוונתו טהורה, וגם אם חטא בניסוח קלוקל, הרי שאין הוא שותף לרעיונות המתפרשים מאותו ניסוח. למשל, אם אשה (או גבר), נאנסה בהיותה חסרת-הכרה, ללא יכולת להגיד "חד חלק וברור לא", אין לי ספק שהוא היה מגדיר זאת כאונס, למרות שזה לא משתמע מפורשות ממה שכתב. אוסיף עוד הסתייגות לטובתו: צמד המילים "למקרה הצורך", משמש כאן כתחליף ל "למשל". רוצה לומר, ש "חד חלק וברור לא", זאת רק דוגמא אחת מני רבות.

לגבי השורה "בדסמ זה לא אונס בהכרח", ברור שהכוונה היתה לומר שבדסמ אינו אונס כלל, ורק הניסוח היה שגוי.

יתכן והפוסט נכתב בלהט הרגע, ומשום כך נפלו בו השגיאות הנ"ל. היו, אגב, גם שגיאות אחרות: בפוסט ב "הארץ", וגם ב CBC, נכתב שגומשי, נשוא הפוסט, טען שניהל מערכת יחסים שהיתה גרסה עדינה ל "50 גוונים של אפור", ההיפך ממה שנכתב כאן. כמו-כן, בהחלט ניתן היה להוסיף שהידיעה המקורית נכתבה במקום אחר, אם כי איני זוקף לחובתו את העובדה שלא עשה כן.

מקטרגיו של פותח הדיון אינם חפים מעוון אף הם: Ollie כתבה כאן "אונס הוא סקס (בהגדרה החוקית: החדרת איבר או חפץ לנרתיק של אישה. משהו כזה) שלא מרצון של הנאנסת. גם אם היא לא אמרה לא". גם ניסוח זה אינו מדוייק: גברים ונשים מקיימים יחסים שלא מרצון לעיתים קרובות (למשל בני-זוג שלאחד מהם לא מתחשק, אבל מתרצה לטובת השני), ולא מדובר באונס כלל. ניסוח מדוייק יותר (שגם קרוב יותר ללשון החוק), הוא היעדר *הסכמה*, ולא חוסר רצון....

בנוסף, נכתב כאן "איכס", ו "מחליא" ביחס לכך שהעובדות ש God העלה, הם מובאה מכתבה שקרא באינטרנט. זאת התבטאות מוגזמת, לטעמי, מה גם שמתווספת לכך המסקנה הנמהרת והלא נכונה שהניסוח הלקוי יסודו בתרגום אטטומטי קלוקל.

גם התוספת "בדסם הוא פרקטיקה מינית, אינה מדוייקת כלל וכלל".

סיכום:
1. לפני פרסום פוסט בנושא נפיץ, השתדלו לדייק בדבריכם.
2. כשאתם יוצאים נגד מישהו, תחשבו לפני שאתם מגיבים מהבטן, אם אינכם רוצים לפגוע, וזה נכתב מנסיון אישי.
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 7 במרץ 2018
אני מסכימה אתך לגבי דבריך על גאד. אני לא חושבת שהוא רע, ואני כן חושבת שכוונותיו טובות, ושאר מה שכתבת.

לגבי ההתייחסויות אליי, אני חולקת עליך. אני יודעת מה היא ההגדרה החוקית לאונס, ואני יודעת שהחוק הוא בכיוון של הסכמה ולא של רצון. אבל ההתייחסות שלי לחוק תמה בסוגריים שהתייחסו להחדרת איבר או חפץ. בכל השאר לא התייחסתי לחוק אלא ל"אמת", ל"מוסר" או איל שתרצה לקרוא לזה, כפי שאני טוענת שהם מכתיבים.
לטענתי, גם הדוגמה של יחסי מין תחת לחץ יכולים להיות אונס. גם בין בני זוג. תלוי בסוג הלחץ ובתוצאתו. וזה לשון המעטה, נגיד ככה.
בעולם מקביל וטוב יותר, כל יחסי מין שאינם מרצון מוחלט ייחשבו אונס, ולכן אנשים יפסיקו להפעיל לחץ פסול, לעודד רגשות אשם ולהתחנן לבני הזוג שלהם לעשות סקס כשהם לא רוצים.
מובן שלפעמים רצון לסקס בין בני זוג נובע מרצון לעשות טוב לצד השני, ולא מחרמנות. "רצון לסקס" מבחינתי הוא לא בהכרח "אני חרמנית תנו לי דחוף סקסססס".
אבל כן, זה רצון. והשאר - אונס.
Ollie​(נשלטת)
אה, ובקשר לעניין התרגום, אכן הבנתי מדבריו של גאד שהוא מאשר שלקח כתבה מאתר אחר ותרגם אותה, כפי שכבר ראינו פה באתר בעבר. וזה דבר מחליא ובזוי בעיניי.

אני חושבת שגם אם מדובר על סיכום כתבה אחרת יש צורך לתת קרדיט, ובאופן כללי מתן קרדיט לאחרים על עבודתם (שממנה נהנית) הוא דבר נפלא ומהנה שמוסיף אור בעולם, אז למה שמישהו יימנע מזה?
אבל אני מסכימה שהימנעות מקרדיט במקרה כזה היא הרבה פחות חמורה מתרגום פוסט והצגתו כשלך. מתנצלת על התגובה הקשוחה בהקשר הזה.
פלייפול
פלייפול • 7 במרץ 2018
אוי, Ollie....אני כל-כך לא מסכים איתך.

ראשית, לא טענתי שמה שכתבת היה אמור לצטט או להתאים לחוק - את זה הוספתי בסוגריים. בקשר להגדרה המוסרית, אמיתית, וכו, הרי שאני סבור שאין מקום להגדרות כאלו, מאחר ואם הן תופסות, אזי יש לעגנן ממילא בחוק.

בכל מקרה, עם או בלי חוק, אני חושב שההתייחסות וההגדרה שלך לאונס כסקס תוך חוסר רצון, היא מוגזמת ולא נכונה. באמת היית רוצה להעמיד לדין ולהרשיע באונס גבר ששכב עם בת-זוגו, רק בגלל שהיא לא היתה ממש במצב-רוח מתאים, והתרצתה לו? מצב כזה היה יכול להיות אונס אם היענותה של בת-הזוג היתה מתוך פחד, או חוסר-אונים, למשל.

גם גברים, אגב, יכולים לקיים יחסים (עם נשים), תוך שמופעל עליהם לחץ, ואין להם ממש רצון. האם גברים אלו נאנסים?

אפשר להוסיף בנידון עוד כהנה וכהנה, ואנחנו לא הראשונים (בלשון המעטה), להתווכח על הנושא.
בכ"א, העולם האוטופי לכאורה שאת מתארת, מזכיר לי דווקא את האינקוויזיציה בימי-הביניים.

בקשר לתגובה השניה שלך, הרי שאני לא מכיר את הבלוג של God, אלא רק את הפוסט המדובר. לא ידוע לי שבעבר הוא תרגם כתבות מאתרים אחרים (אגב, נתן קרדיט או לא?, לא כתבת). לגבי הפוסט המדובר, אני לא מוצא יותר מדי טעפ לפגם בכך שלא צוטט המקור לידיעה. זוהי ידיעה חדשותית, הנגישה לכל גולש באינטרנט, ועיקר הפוסט שלו היה המסקנות מאותה פרשה, ולא העובדות היבשות כשלעצמן.

בנימה אישית יותר, את אחת החברות החביבות עלי ביותר בכלוב, ודווקא משום שהתגובות שלך הן בד"כ שקולות ומאוזנות, והייתי מוסיף עוד סופרלטיבים שכאן לא המקום לפרטם. כנראה שלגבי נושאים מסויימים, ניאלץ להסכים לא להסכים...
Ollie​(נשלטת)
אוי, לא לא לא, לא התכוונתי שגאד עצמו עשה את זה בעבר (גנב כתבות ותרגם אותן). התכוונתי לרמוז למקרה שהיה פה בכלוב לא מזמן, שנחשף בפורום. לא גאד, מישהו אחר (לא זוכרת שם). פשוט הפרשה ההיא הובילה את המוח שלי בכיוון הזה גם במקרה הנוכחי.

ואיזה כיף שאתה מתרשם ככה ממני. תודה. ?
פלייפול
פלייפול • 7 במרץ 2018
אה, אופס... אז הבנתי לא נכון, ואכן תנו רבנן: "האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם". במקרה ההפוך, זה באמת דוחה, ולעיתים אף גובל בפלילים.

מצד שני, קרה לי פעם שכתבתי תגובה בפורום אחר, שזכתה לאהדה רבה, ולאחר מכן ראיתי אותה כתובה בפייסבוק, פייסבוק של אישה(!) היא טרחה, השקיעה, וכתבה את כל הפוסט שלי מחדש, בגוף ראשון נקבה...האמת, אותי זה בעיקר הצחיק, וגם החמיא קצת.

בקשר לרושם שהזכרתי, הייתי כותב לך בפרטי את הסיבות, אבל לא נראה לי שהשועל יאהב זאת. אגב, ראיתי שהוא חידש לעצמו את המנוי. שיחדש גם לך...!
Grey / Green
Grey / Green • 7 במרץ 2018
לא, אני סבבה עם זה, תכתוב לה.
פלייפול
פלייפול • 7 במרץ 2018
פיייי.... אתה חתיכת בנזונה-שחצן-מאוהב בעצמו עוד יותר ממה שחשבתי. קראתי את הפרופיל שלך - מאד מזכיר לי את עצמי, רק הרבה פחות מתוסבך. בנזוג הולם ביותר לנשלטת ספיוסקסואלית טוטאלית וחכמה כמו אולי.