לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה פה פוליאמורים?

Danny78
לפני 6 שנים • 23 במרץ 2018
Danny78 • 23 במרץ 2018
גששית,

"לכן המסקנה שלך שבגלל שאנחנו אוהבים גם חברים וגם את הילדים אז אנחנו יכולים לאהוב גם כמה בני זוג היא שגויה כי אתה מתבסס על הקבלה שגויה."

זה נכון, שההקבלה שלו שגויה, אבל זה לא מוכיח שהמסקנה שלו שגויה פני עצמה. לפי הניסוח שלך את מסיקה שהמסקנה שלו שגויה כי תהליך הסקת המסקנה היתה שגויה.
זה מה שנקרא The fallacy fallacy

יכול להיות שהתנסחת לא מדויק?
Nutella​(נשלטת)
Nutella​(נשלטת) • 23 במרץ 2018
Danny78 כתב/ה:
גששית,

"לכן המסקנה שלך שבגלל שאנחנו אוהבים גם חברים וגם את הילדים אז אנחנו יכולים לאהוב גם כמה בני זוג היא שגויה כי אתה מתבסס על הקבלה שגויה."

זה נכון, שההקבלה שלו שגויה, אבל זה לא מוכיח שהמסקנה שלו שגויה פני עצמה. לפי הניסוח שלך את מסיקה שהמסקנה שלו שגויה כי תהליך הסקת המסקנה היתה שגויה.

צודק, זה לא מוכיח שזה לא נכון, אבל זה מפיל את ההוכחה שלו, ואם הוא רוצה להוכיח את זה שוב אז שינסה בדרך אחרת.
קאמיקזי
קאמיקזי • 23 במרץ 2018
אני לא נמצאת ביחסים כרגע אבל אני גם פוליאמורית
daniel222
daniel222 • 23 במרץ 2018
גששית כתב/ה:
Danny78 כתב/ה:
גששית,

צודק, זה לא מוכיח שזה לא נכון, אבל זה מפיל את ההוכחה שלו, ואם הוא רוצה להוכיח את זה שוב אז שינסה בדרך אחרת.

פוליאמוריה או נישואים פתוחים פשוט קיימים ולכן גם אפשריים.
זה שלפעמים זה נכשל ומתפרק לא אומר שזה לא אפשרי או קיים בדיוק כמו שגירושין לא אומרים שמונוגמיות לא אפשרית או קיימת.
Redragon​(שולט)
Redragon​(שולט) • 23 במרץ 2018
מונוגמיש...
עם היתר אך גם חוקים והגבלות
לטובת כל הצדדים הנוגעים בעניין..
ChefMorgen​(שולט)
לפני 6 שנים • 24 במרץ 2018
ChefMorgen​(שולט) • 24 במרץ 2018
אצלי זה קצת שטח אפור, אישתי יודעת שאני מחפש אבל לא עושה לה טוב לדעת שאני עושה. היא ביקשה שלא אספר לה. יש לנו מן הסכם לא כתוב שהיא מאפשרת לי לקיים את הצד הקינקי בלי לפגוע במה שקיים. אני מכבד אותה ולכן שומר על דיסקרטיות. אפשר לקרוא לזה בגידה ואפשר לא, זה לא ממש משנה לי מה ההגדרה.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 24 במרץ 2018
חי במערכות יחסים מרובות עוד לפני שהכרתי את המונח פוליאמוריה.

ב-19 השנים האחרונות זה עובד לא רע, טפו טפו טפו.
עציץ​(מתחלף){משוייך}
ChefMorgen כתב/ה:
אצלי זה קצת שטח אפור, אישתי יודעת שאני מחפש אבל לא עושה לה טוב לדעת שאני עושה. היא ביקשה שלא אספר לה. יש לנו מן הסכם לא כתוב שהיא מאפשרת לי לקיים את הצד הקינקי בלי לפגוע במה שקיים. אני מכבד אותה ולכן שומר על דיסקרטיות. אפשר לקרוא לזה בגידה ואפשר לא, זה לא ממש משנה לי מה ההגדרה.

אם היא בסדר עם זה, מודעת עקרונית לעובדות, ופשוט ממש לא מעוניינת לדעת את הפרטים הטכנים אז אתה ממש אבל ממש לא מועל באמון. וזה מעולה.
BelGoat​(שולט)
לפני 6 שנים • 25 במרץ 2018
BelGoat​(שולט) • 25 במרץ 2018
בגידה מהגדרתה היא "בגידה" באמון.
כאשר אנשים חיים בקשר מונוגמי וסגור אז משמע שמראש סקס עם אנשים אחרים נחשב בגידה באמון.
בהסתכלות על המושג הזה ככה ניתן לראות כי בגידה היא לא בהכרח משהו מיני אלא בגידה באמון - מה שיכול להגיע מכספים - או אף דברים אחרים.

בזוגיות פתוחה/פוליאמורית יש מתירנות גדולה יותר לסקס - אך אין זה אומר כי אין את מושג הבגידה.
יש אנשים שיגידו כי סקס מחוץ לבית רק אם אישור נחשב, יש שיגידו שבן/בת הזוג יעשו משלהם אך לא ישנו אצל מישהו
יש כאילה שיגידו כי הבית אינו מקום להשתולל
וכו' וכו' וכו'

אני אישית בקשר שלי למרות שאין חיוב כן מודיע וכן מספר לפני - כי מבחינתינו זוגיות פתוחה לא באה לפני הזוגיות שלנו - הזוגיות שלנו מגיעה תמיד ראשונה.