ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבריות

dror30
לפני 6 שנים • 26 באפר׳ 2018
dror30 • 26 באפר׳ 2018
לפני כמה שנים הלכתי לפאב עם חברים והיה בא לי בירה דובדבנים מתוקה אבל לא רציתי שיצחקו עלי שאני מזמין בירה "נשית" אז הזמנתי הייניקן שלא היתה לי טעימה, לא יודע אם זה היה גברי או נשי מצידי אבל מה שבטוח זה היה מטומטם.
מאז כשאני בהתלבטויות כאלה מנסה תמיד ללכת על הדובדבנים.
שוטרת*
שוטרת* • 26 באפר׳ 2018
Ollie כתב/ה:
אוף, שוטרת, השארת אותי סקרנית. פמיניסטי אצלך זה טוב או רע?

יפה לך סקרנות
(:
שוטרת*
שוטרת* • 26 באפר׳ 2018
האנשה עצמית כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
Ollie כתב/ה:
אם גברים יפסיקו להתייחס למילים גבריות/גבר כמחמאה הניתנת למי שממלא סט דרישות חברתיות מסוים - או בכלל, יפסיקו להתייחס אליהן כמחמאה - השאלה שלך תתייתר, והעולם בכללי יהיה טוב יותר.

אבל, כן, במשמעות שניתנת כיום למילה גבריות, התנהגות כנשלט הופכת לפחות גברי.
זה לא תואם את סט הדרישות שהחברה הפטריארכלית שלנו מציבה לגברים.
אתה מוזמן להצטרף לנשים שנמאס להן מהפטריארכיה ולהפסיק לדפוק חשבון. לפחות באידיאל. במציאות זה קשה, אבל אנחנו לפחות מנסות לתמוך זו בזו בתהליך בזה.

את גורמת לזה להישמע כל כך פמיניסטי, שאני שוקלת לעבור צד. איף.

לשאלתך, גברי בעיני, זה אחד שתמיד שם אותי בראש מעייניו, שילחם מול השדים הכי גדולים שלו עבורי, שילחם מול השדים הכי גדולים שלי עבורי, שיתן לי ביטחון שהוא שם לא משנה מה, שיספוג עבורי (כי הוא גבר והוא יכול. כמה פמיניסטי *זה*?), זה אחד שיכול לשבור כל דבר וכל אחד אבל מלה שלי תרסק אותו.
אז לשאלתך, גברי בשבילי, זה נשלט . (על ההבדל בין נשלט לסמרטוט, כתבתי מספיק בעבר)
כבר אמרתי פעם לאיש יקר, סופרמן, היה הכי נשלט של לויס , הכי גבר גבר שיש (:

זה מקומו של בן זוג. בעל או מקביל.
לא קשור לבדסמ בכלל.

וזה גם הדדי.

כנראה שלי ולך, יש פרשנות שונה (מאוד) לגבי מילים כמו "לשבור/לספוג".
האנשה עצמית
האנשה עצמית • 26 באפר׳ 2018
זו לא בהכרח הפרשנות כמו הדרך להגיע לאותה נירוונה.

והדרך לשם, לתפיסתי, היא דרך לא פשוטה שמהווה גם חלק מהותי מהעיקר.

קצת סוטים מהדיון העיקרי.
לא שזה רע לסטות.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי אפר' 26, 2018 8:26 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 26 באפר׳ 2018
שוטרת* כתב/ה:

יפה לך סקרנות
(:

גררר
Mary Jane
לפני 6 שנים • 27 באפר׳ 2018
Mary Jane • 27 באפר׳ 2018
Ollie כתב/ה:
אם גברים יפסיקו להתייחס למילים גבריות/גבר כמחמאה הניתנת למי שממלא סט דרישות חברתיות מסוים - או בכלל, יפסיקו להתייחס אליהן כמחמאה - השאלה שלך תתייתר, והעולם בכללי יהיה טוב יותר.

אבל, כן, במשמעות שניתנת כיום למילה גבריות, התנהגות כנשלט הופכת לפחות גברי.
זה לא תואם את סט הדרישות שהחברה הפטריארכלית שלנו מציבה לגברים.
.....

בקשר לחלק הראשון של תשובתך - אני לא בטוחה שהעולם יהיה מקום טוב יותר אם מושג ״גבר״ יתרוקן ממשמעותו החיובית. בכל אופן, העולם בטח יהיה מקום שוויוני יותר, אך לא בהכרח נעים או קל יותר לנשים. בסופו של יום, טעינת המונח ״גבר״ בערכים כמו התגברות, אומץ, כח סבל וכו - גורמת לגברים להקריב עצמם עבור נשים, ובמקרים מסוימים עבור החברה בכלל, כחלק מזהותם הגברית. גברים, לעומת נשים, יוצאים למלחמות ומחרפים את נפשם, עובדים מעלות החמה עד צאת הנשמה בעבודות כפיים קשות ובזויות כדי לכלכל משפחתם, ועוד. אפילו בסקס ״גבריות״ כרוכה בעינוג האישה והרטטתה (אלא אם מדובר בסעודיה...). להיות ״גבר״ אין משמעו לשלוט על אישה, כלומר, לא בהכרח (כאמור, סעודיה) - אלא להתעלות על עצמך, להיות עמיד וחסון בגוף ובנפש (לא לבכות, לייב, לקטר, לא להיות נודניק, לא לחיות על חשבון אחר, וכו), ולהיות מוכן להקריב.

ובקשר לגבריות של נשלטים - זה מאוד תלוי בסגנון של הגבר הנשלט. הכרתי נשלטים מאוד גבריים וכאלה שפחות.

באותו הקשר - זו לא חכמה לעשות שימוש מבזה במילה ״פטריארכיה״, כמקור כל רע עלי אדמות, מבלי להבין שהיא מעניקה לנשים הטבות רבות. בעולם שוויוני לחלוטין, ההטבות הללו לא יהיו ברורות מאליהן, בעבודה, בסקס ובחיים עצמם.
Mary Jane
בשורה התחתונה - ניתוץ המונח ״גבר״ עלול להותיר אותנו עם גברים שבוכים פעמיים ביום. למי יש כח לזה...(לא לי icon_wink.gif).
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 27 באפר׳ 2018
מרי ג'יין, התגובות שלך מעניינות. icon_smile.gif
Mary Jane
ת׳נקס
למען הסר ספק, מקווה שלא השתמע מדברי שאני בעד הפטריארכיה - כי אני לא (:
ביקשתי נלהצביע על מורכבות הדברים...
המצב האידאלי בעיני הוא חירות לאדם - אישה או גבר - לעצב חייו ואישיותו כרצונו: בוטחת, חזקה, רכה, עצמאית יותר או פחות, וכולי. וכן מתן הזדמנויות לשני המינים כדי לממש זאת בפועל.
4X4​(אחר)
4X4​(אחר) • 27 באפר׳ 2018
Mary Jane כתב/ה:
בשורה התחתונה - ניתוץ המונח ״גבר״ עלול להותיר אותנו עם גברים שבוכים פעמיים ביום. למי יש כח לזה...(לא לי icon_wink.gif).

ומה רע בגבר רגיש שמתחבר חצד הנשי שבו?...