שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

נטיה מינית?

Nutella​(נשלטת)
לפני 6 שנים • 17 באפר׳ 2018

נטיה מינית?

Nutella​(נשלטת) • 17 באפר׳ 2018
למה יש כאלה שמגדירים את המשיכה לבדסמ כנטיה מינית?
עד כמה שידוע לי, נטיה מינית היא הגדרה לאיזה מין האדם נמשך, האם הוא נמשך למין השני, לאותו המין, או לשניהם.
The Mistress​(שולטת)
The Mistress​(שולטת) • 17 באפר׳ 2018
אני לא אוהבת הגדרות אבל אם את מתעקשת על הגדרה אז דווקא בויקיפדיה זה מוסבר יפה

"נטייה מינית (או אוריינטציה מינית) פירושו כלל המשיכות המיניות שאדם מסוים חש באופן כללי, ובאופן עקבי, כלפי פרטים המשתייכים לקטגוריות מסוימות שהיא בדרך כלל אנושית, ושייכת לקבוצה מגדרית מסוימת, כגון גברים או נשים.

רוב האנשים מייחסים לעצמם נטייה מינית עיקרית אחת, אך ייתכן ויתקיימו מספר כאלו יחדיו, כל אחת בעוצמתה. בנוסף, לנטייה מינית עצמה לרוב יש גם מאפיינים משניים,[1] כמו במקרה של גבר הטרוסקסואל שנוטה להיות מעורר מינית מנשים הנועלות מגפיים, או גבר הומוסקסואל שנוטה להיות מעורר מינית מגברים הנועלים מגפיים - בשני המקרים ישנו ביטוי למאפיין משני של הנטייה המינית העיקרית (שהיא לנשים או לגברים במקרה הזה). "

בעקרון אני לא בעד הגדרות למה זה טוב?
איך תגדירי מי שנמשך רק לטרנסג'נדריות? או מי שנלא נמשך לגברים אבל כן נמשך לאיבר מין גברי?
בעידן של היום המיניות היא מאד גמישה ומשתנה...הגדרות סתם מגבילות
    התגובה האהובה בשרשור
פראנסס
פראנסס • 17 באפר׳ 2018
הם מנסים להסביר שבתכלס, ככה הם אוהבים להזדיין.
Nutella​(נשלטת)
מלכת המלכות כתב/ה:
אני לא אוהבת הגדרות אבל אם את מתעקשת על הגדרה אז דווקא בויקיפדיה זה מוסבר יפה

"נטייה מינית (או אוריינטציה מינית) פירושו כלל המשיכות המיניות שאדם מסוים חש באופן כללי, ובאופן עקבי, כלפי פרטים המשתייכים לקטגוריות מסוימות שהיא בדרך כלל אנושית, ושייכת לקבוצה מגדרית מסוימת, כגון גברים או נשים.

רוב האנשים מייחסים לעצמם נטייה מינית עיקרית אחת, אך ייתכן ויתקיימו מספר כאלו יחדיו, כל אחת בעוצמתה. בנוסף, לנטייה מינית עצמה לרוב יש גם מאפיינים משניים,[1] כמו במקרה של גבר הטרוסקסואל שנוטה להיות מעורר מינית מנשים הנועלות מגפיים, או גבר הומוסקסואל שנוטה להיות מעורר מינית מגברים הנועלים מגפיים - בשני המקרים ישנו ביטוי למאפיין משני של הנטייה המינית העיקרית (שהיא לנשים או לגברים במקרה הזה). "

בעקרון אני לא בעד הגדרות למה זה טוב?
איך תגדירי מי שנמשך רק לטרנסג'נדריות? או מי שנלא נמשך לגברים אבל כן נמשך לאיבר מין גברי?
בעידן של היום המיניות היא מאד גמישה ומשתנה...הגדרות סתם מגבילות

זהו בדיוק, שבויקיפדיה מוסבר מאוד יפה שנטייה מינית היא נטייה כלפי מין מסוים (לטרנסג'נדרים יש מין שהוא אישה או גבר, ולכן המשיכה המינית של מי שנמשך אליהם זה לפי המין שהטרנסג'נדר נולד איתו, רק שנוספים פה עוד מאפיינים משניים. או שאת יכולה לומר שמי שנמשך אליהם נמשך לזהות המינית שאיתו הם מגדירים את עצמם, ושוב זה נכנס למאפיינים המשניים).
מי שלא נמשך לגברים-לא נמשך למין הזה, אם הוא נמשך לאיבר המין הגברי זה כבר עניין אחר-זה משיכה מינית, לא נטיה מינית.
מיניות היא בהחלט דבר גמיש, אבל לומר על בדס"מ שזה נטיה מינית זה לא נכון. ואם את לא אוהבת הגדרות אז בכלל אין צורך לומר שזה נטיה מינית....

משיכה לבדסמ היא משיכה מינית, כמו שנמשכים לאדם מסוים בגלל הקול שלו, או המראה שלו, כך יש משיכה מינית לעצם זה שהאדם הוא נשלט או שולט.
פלייפול
פלייפול • 17 באפר׳ 2018
זה כל כך קריטי איך מגדירים את זה, נטיה או משיכה? אם כבר, דווקא העדפה מינית נראית לי מונח יותר מתאים, או אולי סטיה מינית (כי זאת סטיה מהנורמה), וגם אלו לא הגדרות טובות מספיק, כי פרקטיקה בדסמית יכולה להתקיים ללא מין כלל.

את בדסמית, זה חלק ממי שאת, וזהו. העיקר שטוב לך (:
Nutella​(נשלטת)
פלייפול כתב/ה:
זה כל כך קריטי איך מגדירים את זה, נטיה או משיכה? אם כבר, דווקא העדפה מינית נראית לי מונח יותר מתאים, או אולי סטיה מינית (כי זאת סטיה מהנורמה), וגם אלו לא הגדרות טובות מספיק, כי פרקטיקה בדסמית יכולה להתקיים ללא מין כלל.

את בדסמית, זה חלק ממי שאת, וזהו. העיקר שטוב לך (:

זה סתם מציק לי בעיניים כשמשתמשים במונח הזה בהקשר לבדמס.
אגב, העדפה מינית=משיכה מינית.
ולגבי אלה שלא נמשכים לבדסמ מינית-זה רק מחזק את זה שבדסמ זה לא נטיה מינית, זה יכול להתבטא כמשיכה מינית, אבל בדסמ זה בעיקר מושג בפני עצמו.
פלייפול
פלייפול • 17 באפר׳ 2018
איך הצלחת לצטט אותי, למרות שהגבתי אחרון? חשבתי שרק אני יודע לעשות את זה...
פלייפול
פלייפול • 17 באפר׳ 2018
לא, בכלל לא. פשוט לא זכור לי שנתקלתי בעוד חברים כאן שעושים את זה.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 17 באפר׳ 2018
פלייפול, אפשרות הציטוט אינה מוגבלת עפ"י מיקום התגובה אלא בזמן. משהו כמו 5-10 דקות לאחר שמישהו כתב הודעה- נפתחת האפשרות לצטט אותו. אנחנו מקבלים חלון זמן קטן לעריכה.