שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם יש עונג ראשוני בשליטה?

AloneAgain
לפני 6 שנים • 30 באפר׳ 2018
AloneAgain • 30 באפר׳ 2018
מתהפך כתב/ה:
זה משהו שאסור להגיד.
פורקן הכעסים והתסכולים של השולט על הנשלט.

לא חושבת שזה נכון, לפחות עבורי.
מקווה שזה לא נכון גם עבור אחרים.
DOM Perignon​(שולט)
DOM Perignon​(שולט) • 30 באפר׳ 2018
יש ויש עונג ישיר. דוגמא?

את בוודאי יודעת מה זו "בובת כפפה"? זאת שמלבישים על היד, האגודל הוא יד אחת של הבובה, הזרת היא היד השניה, והאצבע המורה היא שמזיזה את הראש...
עכשיו דמייני את התחושה כשאת, טוב לא את, אני. עושה פיסטינג למישהי ועכשיו יש לי "בובת כפפה" בשר ודם לשחק איתה... את יכולה לדמיין את העונג הזה??

כי זה רק אפס קצהו של העונג שבלשלוט.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 30 באפר׳ 2018
מתהפך כתב/ה:
זה משהו שאסור להגיד.
פורקן הכעסים והתסכולים של השולט על הנשלט.

מקווה שלא
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 30 באפר׳ 2018
כאשר נשלט/ת ספציפית מסוימת שיש בה את הגורם המסוים
שמפעיל רגש שלילי פנימי חזק אצל השולט/ת ומאפשר לו
להיות רע וקשוח יותר ואז הפנימיות שלו מתאימה למעשים
ואז זה לא משחק רק כלפי חוץ. הגורם הזה מפעיל רק את אותו שולט מסוים.
יכול להיות ששולט אחר לא יראה באותו גורם דבר שלילי.
אם השולט/ת זוכה בדבר כזה ,כמובן שהוא צריך יותר להזהר והיות יותר מודע לעצמו.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 30 באפר׳ 2018
כמה שטויות ומיסקונספציה .
bluguy​(שולט)
bluguy​(שולט) • 30 באפר׳ 2018
כרגיל בבדס"מ, אצל כל אחד/אחת זה קצת אחרת.

אבל לפני תשובה אישית - עצם החלוקה לראשוני (זה קורה לי) ומשני (אני חווה את זה דרך עיניים של מישהו אחר) היא בעייתית בעיניי.
למשל, סאדיזם:
יש הנאה אחת מעצם ההרבצה במברשת על ישבנה של עלמה (מכה כזו היא רצף פעולות בפני עצמו, אבל נניח לזה).
יש הנאה אחרת משמיעת אנחת-הכאב שלה בתגובה למכה.
יש הנאה שלישית מהדרך שבה הישבן מאדים בתגובה למכה.
יש הנאה רביעית מהדרך שבה העלמה מגיבה לליטוף העדין שעוקב אחרי המכה ושמקדים את המכה הבאה.
ויש הנאה חמישית מהדרך שבה היא נדרכת לקראת המכה הבאה.
מה כאן ראשוני? מה כאן משני ?

אישית, עבורי, עצם הידיעה שבת-אנוש אחרת מוסרת לידיי את השליטה בה, היא עונג.
עונג בפני עצמו.
שמקדים את הכל.
שמקיף את הכל.
שבלעדיו, גם אם יש סאדיזם או יש אפשרות לשחק יחד סביב פטיש כיפי אחר, זה לא זה , אלא משהו אחר.

אז כן, לדעתי יש עונג ראשוני בשליטה.
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 6 שנים • 1 במאי 2018
פסיכו לוג​(שולט) • 1 במאי 2018
לא רק שלכל שולט ישנם צרכים שונים והוא נהנה מדברים שונים מאחרים- מול כל אחת הצרכים שלי עצמי שונים ותלויים באופי של הסאבית וזו הסיבה שאני בדר"כ חייב להכיר ולהעריך מישהי לפני שזה מגיע לסשן.
לו הייתי סאדיסט פיזי כנראה שהיה מפריע לי פחות למי אני מכאיב, אבל אני סאדיסט מנטאלי, כך שכן אכפת לי ואני כן צריך לדעת קצת את סיפור הרקע של הסאבית משתי סיבות:
1. אי אפשר "להכאיב ולענג מנטאלית" בלי לדעת מה באישיות שלה אחראי לכאב ועונג. מכיוון שלא תמיד הסאבית בעצמה מודעת לגורמים האלו אני מקדיש זמן להכיר אותה.
2. בטיחות. רק פסיכופת או אדם טיפש רגשית יתעניין באיך להכאיב בלי להכיר מספיק כדי לדעת אם היא יכולה לעמוד בזה והאם זה עלול להזיק לה. אני מסרב להצעות מאוד מפתות כשאני חושש שזה לא בריא נפשית למציעה.

Grey יש עונג ראשוני, רק שלא לכולם הוא תמיד זהה בכל סיטואציה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 1 במאי 2018
אני חושבת שחלוקה לעונג ראשוני ומשני, היא חלוקה מלאכותית שלא מלמדת הרבה על עוצמת העונג, או האותנטיות של העונג. היא גם מלאכותית מהסיבה הפשוטה שאותה חווית עונג יכולה להיות מוזנת מכמה צינורות בו זמנית, כאשר חלקן נוגעות לעונג ראשוני, וחלקן לעונג משני. באופן כללי, אני חושבת שלעונג המשני יש מקום גדול יותר בבדס"ם, אבל זה נכון גם לנשלטים וגם לשולטים, כי תפישת הסיטואציה, בין היתר, בעיני הצד הנוסף, היא שמייצרת תוכן ומשמעות, ומציתה את מרכזי העונג.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 1 במאי 2018
מהתגובה של בכח המוח אני מבין שפיספסתי את הכוונה של החלוקה לעונג ראשוני/משני אז אוסיף שדעתי די פשוטה בנושא. אנחנו פשוט לא מודעים לחלוקה הפנימית אצלנו לצרכים והתמונה מורכבת מכל מה שאדם יכול לדמיין, גם אם הוא בטוח במניעים שלו ב100%. עוד לא נתקלתי בחוקר התנהגות מודרני שטוען אחרת.
אפשר להשתעשע בהשערות, רק להישאר צנועים ולזכור שהמודעות העצמית שלנו עדיין מוגבלת. צופה התקדמות משמעותית בתחום הזה רק בעוד 50-100 שנה כשלתוכניות החינוך בעולם יוכנסו סוף סוף תכנים מדעיים בנושא תודעה במקום סיפורי מעשיות וסיסמאות עתיקות מתקופות שלא ידעו בהן שיט.
Grey / Green
Grey / Green • 1 במאי 2018
בכוח המוח כתב/ה:
אני חושבת שחלוקה לעונג ראשוני ומשני, היא חלוקה מלאכותית שלא מלמדת הרבה על עוצמת העונג, או האותנטיות של העונג. היא גם מלאכותית מהסיבה הפשוטה שאותה חווית עונג יכולה להיות מוזנת מכמה צינורות בו זמנית, כאשר חלקן נוגעות לעונג ראשוני, וחלקן לעונג משני. באופן כללי, אני חושבת שלעונג המשני יש מקום גדול יותר בבדס"ם, אבל זה נכון גם לנשלטים וגם לשולטים, כי תפישת הסיטואציה, בין היתר, בעיני הצד הנוסף, היא שמייצרת תוכן ומשמעות, ומציתה את מרכזי העונג.

ייתכן, ועם זאת השאלה הייתה איזה חוויות הן מסדר ראשון. לא למה החלוקה הזאת טובה או לא. לך תדון עם יהודים.