אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הרבה מדברים על המרה של שולט לנשלט, אבל מה לגבי...

שפנפן לבן
לפני 5 שנים • 9 ביוני 2018

הרבה מדברים על המרה של שולט לנשלט, אבל מה לגבי...

שפנפן לבן • 9 ביוני 2018
הרבה מדברים על המרה של שולט לנשלט, אבל מה לגבי המרה, למשל, של נשלטת לשולטת? icon_smile.gif
(גם ככה הרבה מהן דיי שולטות בבסיס לפי מה שיצא לי לראות, פרינססות לא קטנות icon_wink.gif ).
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 9 ביוני 2018
על שולט/ת לוותר על האגו בשביל להיות מסוגל/ת להיות בצד הנשלט, בעוד עבור נשלט/ת לא מדובר בהליך התמסרות על מנת להיות בצד השולט אלא וויתור על הרגלים ונוחות.
אם הבקשה להתחלף מגיעה מהשולט/ת שנוצר עימו/ה קשר רגשי, והם כנשלטים רגילים לשתף פעולה גם כשזאת לא הפנטזיה האישית והנוחה שלהם, תהיה בהם פחות התנגדות משמעותית לפחות להתנסות בכך.
הצד השולט פשוט יכול להכריז "אני מצווה עליך לשלוט עלי" (טוב, אולי בצורה קצת יותר מתוחכמת ובקונטקסט הנכון) והנשלט לא ירגיש שזה מערער על מעמדו, כי בין אם הוא אוהב את זה או לא הוא בכל זאת ממלא את רצון השולט. בהנחה והוא מסכים (לא כולם יסכימו, כמובן, אבל זה לא ירסק להם את האגו) ובהתנסות הוא יראה שזה מתאים לו הוא ימשיך, והנה הוא הפך לשולט/מתחלף. אם לא, אז חזרה לשגרה ואפשר לתרץ את שקרה במילוי רצון השולט.
לעומת זאת, אם למשל נשלטת תבקש משולט להתחלף, רוב השולטים ירגישו שזה יפחית מכבודם ויראו איום רק בעצם הבקשה.
ההליך מעבר שלהם לצד הנשלט ידרוש הרבה עבודה פנימית מהם על מנת לשתף פעולה עם הרעיון ולהיות מסוגלים לראות בו התנסות ולא את סוף העולם.

לסיכום: יותר מורכב/מאתגר להמיר שולט לנשלט, מאשר נשלט לשולט.
קיפוד
קיפוד • 9 ביוני 2018
שפנפני, הכל אפשרי
תכלס אין באמת דבר כזה שולטת / נשלטת.
בכל שולטת אימתנית יש נשלטת קטנה וכנועה ובכל נשלטת כלבלבית יש גם את הדעתנית שתופסת פיקוד פה ושם וכל מי שמנסה להציג לך אחרת משקר או לך או לעצמו.
    התגובה האהובה בשרשור
בלוסום​(לא בעסק)

Arch -

בלוסום​(לא בעסק) • 9 ביוני 2018
תיקון אחד בולט לי אליך -
בתור נשלטת שניסתה לשלוט
זה לא וויתור על הרגלים ונוחות
אלא בחירה בדומיננטיות והכתבת התנאים
בתור שפחה ובתור מישהי שעבורה זו אמונה בצדקת הדרך - לא היה לי דבר מוזר מזה, ולכן וויתרתי..
לצד הסדיסטי-מזוכיסטי שבזה דווקא התחברתי הרבה יותר...
ArchAngel​(שולטת)
מזכיר את להט"בים שטוענים שבכל סטרייט/ית מסתתר/ת הומו או לסבית שרק מחכה לפרוץ החוצה, בשביל להרגיש טוב יותר עם עצמם. זאת הכללה שלא באמת רלוונטית לכל אדם באשר הוא.
גם אם המיניות הבדס"מית נפרסת על ספקטרום רחב (ואני נוטה להאמין שכך) עדיין יש אחוז של אנשים שנמצאים באחד משני הקטבים ולא מרגישים כלל חיבור לאלמנטים משני העולמות אלא רק לאחד מהם. זה סבבה לגמרי ולא צריך לחשוב שאנחנו מבינים יותר טוב מהם מה "מסתתר" בתוכם.
קיפוד
קיפוד • 9 ביוני 2018
זו מחשבה נחמדה אבל לדעתי האישית היא פשוט שגויה. אין אף אחד שנמצא בקצה של אף ספקטרום. לא בשולט - נשלט וגם לא בהומו - סטרייט.
הדרך שבה את מציגה את זה היא מעט פשטנית, מאחורי המשפט "בכל גבר יש אוחצ'ה קטנה" עומד רעיון דווקא די מקובל בפסיכולוגיה של ימינו שגורס שבכולנו יש מאפיינים גבריים וגם נשיים. זה לא אומר שכל גבר נמשך קצת לגברים דווקא, אבל זה כן אומר שהפוטנציאל לזה קיים. אבל כאמור, גם בלי קשר למשיכה המינית - אין גבר שהוא "מאה אחוז גבר" כפי שהחברה מנסה להכתיב.

בדיוק אותו הדבר עם שליטה.
אני לא אומר שכל שולטת תהנה להשלט אבל בהחלט בכל שולטת יש נשלטת (תראי לי אדם אחד ביקום שנמצא בשליטה מאה אחוז מהזמן ושלרגע בחיים הוא לא בסיטואציות בהן הוא משחק תפקיד של פסיבי, מרצה, מקבל פקודות בין אם זה בעבודה או מהילד בן השנתיים שלו), ועל כן הפוטנציאל לזה שם.

בני אדם זה לא פסל של דוד. להיות משהו, כל דבר שהוא - בצורה מוחלטת - זה אידאל. זה שמור לאלים ולפנטזיות הקלושות שלנו. בפועל אנחנו הרבה פחות מובהקים והרבה יותר אפרפרים.
ArchAngel​(שולטת)

Re: Arch -

greta van fleet כתב/ה:
תיקון אחד בולט לי אליך -
בתור נשלטת שניסתה לשלוט
זה לא וויתור על הרגלים ונוחות
אלא בחירה בדומיננטיות והכתבת התנאים
בתור שפחה ובתור מישהי שעבורה זו אמונה בצדקת הדרך - לא היה לי דבר מוזר מזה, ולכן וויתרתי..
לצד הסדיסטי-מזוכיסטי שבזה דווקא התחברתי הרבה יותר...

אם אין לך חיבור אישי לעניין כמובן שזה לא יעבוד.
אבל אם יש נשלט שהצד השולט כן מדבר אליו, רק שהוא לא בטוח איך יצליח לממש אותו, הדבר היחיד שנדרש ממנו הוא לוותר על ההרגל וללמוד איך לתפקד בצד שהוא טרם התנסה בו. בעוד השולט בנוסף לשינוי ההרגלים צריך לקבל את הצד הנשלט שבו וליישב את הסכסוך הפנימי שלו איתו ולא לראות בו איום יותר (כמובן שיש שולטים מספיק בטוחים בעצמם שפשוט יזרמו בכיף, אבל זה דורש אופי מסוים).
בכל מקרה, האגו שלך לא התערער מזה שנסית לשלוט. זה בסה"כ לא עבד והמשכת הלאה. שולט היה, ברוב המקרים, מהרהר מה זה אומר על "מעמדו".
L U C I F E R
L U C I F E R • 9 ביוני 2018
אנשים צריכים להבין ששולט אמיתי הוא אחד אשר היה נשלט בעצמו וטיפס למעלה. אדם לא יכול להיות שולט אם הוא מעולם לא היה אפס, כנוע, נשלט, פאסיבי, סאב.

להפוך נשלט לשולט הוא לא עניין של "אני מצווה עלייך לשלוט עליי" השולט אמור במערכת היחסים עם הנשלט שלו, להדריך את הנשלט ולבנות אותו לאורך כל הדרך על מנת והוא יקום מן הברכיים ויעמוד על 2.

בעוד השולט אמור לדעת איך זה להיות נשלט על מנת להיות שולט, אמור לדעת מה הופך אדם להיותו כנוע ונשלט ולדעת לוותר מן האגו שלו על מנת להיות בסיטואציה בה יש צורך לספק רגעי כוח ודומיננטיות יקרי ערך עבור הנשלט, הנשלט חייב ללמוד ולהיות מודרך כיצד להיות דומיננטי אחרי דרך ארוכה ולא יכול סתם ככה להיות מומר.

כמו בפוליטיקה, שולט אשר מסרב להוריד מעצמו על מנת לחוות את עולמו של הנשלט על בשרו או שאינו מעוניין להביא את הנשלט לרמתו, הוא עריץ ואינו שולט אמיתי. נשלט אשר מעוניין להישאר לנצח על הברכיים הוא צורת חיים נחותה ואף שולט שמכבד את עצמו לא יקח נשלט כזה לפרויקט, סשן או קשר.

נכתב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים.
קיפוד
קיפוד • 9 ביוני 2018
אנשים צריכים להבין שאין דבר כזה "שולט אמיתי"
או לפחות אין דבר כזה מחוץ לראש הפנטזיונרי שלהם
?
ArchAngel​(שולטת)
קיפוד כתב/ה:
זו מחשבה נחמדה אבל לדעתי האישית היא פשוט שגויה. אין אף אחד שנמצא בקצה של אף ספקטרום. לא בשולט - נשלט וגם לא בהומו - סטרייט.
הדרך שבה את מציגה את זה היא מעט פשטנית, מאחורי המשפט "בכל גבר יש אוחצ'ה קטנה" עומד רעיון דווקא די מקובל בפסיכולוגיה של ימינו שגורס שבכולנו יש מאפיינים גבריים וגם נשיים. זה לא אומר שכל גבר נמשך קצת לגברים דווקא, אבל זה כן אומר שהפוטנציאל לזה קיים. אבל כאמור, גם בלי קשר למשיכה המינית - אין גבר שהוא "מאה אחוז גבר" כפי שהחברה מנסה להכתיב.

בדיוק אותו הדבר עם שליטה.
אני לא אומר שכל שולטת תהנה להשלט אבל בהחלט בכל שולטת יש נשלטת (תראי לי אדם אחד ביקום שנמצא בשליטה מאה אחוז מהזמן ושלרגע בחיים הוא לא בסיטואציות בהן הוא משחק תפקיד של פסיבי, מרצה, מקבל פקודות בין אם זה בעבודה או מהילד בן השנתיים שלו), ועל כן הפוטנציאל לזה שם.

בני אדם זה לא פסל של דוד. להיות משהו, כל דבר שהוא - בצורה מוחלטת - זה אידאל. זה שמור לאלים ולפנטזיות הקלושות שלנו. בפועל אנחנו הרבה פחות מובהקים והרבה יותר אפרפרים.

אתה מבלבל פה כמה נושאים ביחד.
קודם כל משיכה מינית היא לא שווה למגדר.
אין "מאה אחוז גבר" כי יש הרבה דרכים לבטא בהן גבריות. אין פה באמת קיצון של "גבר-גבר" אחד ויחיד כי ביטוי גבריות משתנה תרבותית ולאורך ההיסטוריה. מה שנחשב גבר-גבר לאחד, יחשב לא מספיק גברי לאחר וכו'.
לעומת זאת, נטייה מינית היא משיכה למין מסוים (או מינים מסוימים) וזה פחות נתון לפרשנות אישית של הסביבה אלא תחושה אישית שלך. וכן יש סטרייטים מוחלטים או הומואים מוחלטים, וכמו שיש גם הרבה אנשים באמצע.
מבחינה פסיכולוגית (תלוי באסכולה הפסיכולוגית, יש לציין) זה נכון שיש בנו גם מאפיינים נשיים וגבריים כאחד, אבל שוב זה נוגע לעניין מגדרי.
כי אם יש גבר נשי זה לא הופך אותו לנמשך לגברים, וכידוע יש גם הומואים גבריים. ככה שאין קשר בין מאפיינים אישיותיים למשיכה מינית.
מבחינת נטייה מינית מקובל סולם קינסי, ובו יש רצף בין שני קטבים בין הטרוסקסואליות מוחלטת לבין הומוסקסואליות מוחלטת, משמע קיימים אנשים שנמצאים בצורה דיכוטומית באחד הקטבים, אפילו אם יש מספיק (או רוב?) אנשים באמצע עם רצון או פוטנציאל להנות משני העולמות. אין סיבה למחוק את החוויה שלהם גם יתברר שסטטיסטית שהם בעמדת מיעוט.

דבר שני שאתה מבלבל הוא את עולם השליטה עם העולם האמיתי.
אף אחד לא שולט בהכל בעולם האמיתי, זה נכון.
אבל במיטה אתה קובע את החוקים ביחד עם הפרטנר שלך. אם אתה מחליט שאתה רק שולט בו אז אתה רק השולט בסשנים ביניכם, וזה לא משנה שבמציאות אתה מרצה שמקבל הוראות ממרצה בכיר יותר או מה שזה לא יהיה.
הגבולות בחדר המיטות נתונים לשיקולך וגם אם הם יתגמשו בהמשך זה גם נתון לשיקולך.
אתה יוצר שם סצנות שאולי בחיים לא היו מתרחשות במציאות, בטח שלא בצורה הזו, אז לא הייתי משווה את זה.
זה לא קשור ללהיות אידיאלים כמו אלים (מה הקשר? מי אמר שזה אידילי להיות רק בצד אחד?) זה קשור למה שמתאים לבן אדם לממש ומה שהוא מרגיש שהוא נמשך אליו. ולהבדיל מהעולם האמיתי שבו הוא יאלץ להתגמש גם אם הוא בתקפיד "שולט", בחדר המיטות יש הרבה ברירה ובחירה והוא יכול להגיד סטופ כשהוא מרגיש שזה לא בשבילו.

מה שאנשים נמשכים אליו במיטה הוא לא בהכרח האופן שבו הם מתפקדים ביום-יום. שולטת יכולה לגור עם ההורים ולעבוד בתור מנקה או מזכירה שמכינה קפה ומה שהופך אותה לשולטת זאת המשיכה המינית שלה לעניין. זה לא משנה מה רמת השליטה שלה בחיים האישיים.
זה לא אומר שמסתתרת בה נשלטת, זה אומר שתנאי החיים שלה הם כאלו מסיבותיה. כל עוד היא לא מפיקה מהם איזה עונג מיני שהיא שומרת לעצמה, כל עוד תוך כדי שהיא מנקה או מגישה קפה היא לא מרגישה שזה הקטע שלה במיטה, אין בה איזו נשלטת שרק מחכה לפרוץ החוצה והיא שומרת לעצמה.
אולי בהמשך היא תגלה משהו אחר על עצמה אבל יכול להיות גם שלא, ואני הייתי מעדיפה לכבד את הזכות שלה להגדרה עצמית במקום לחשוב שאני יודעת יותר טוב ממנה מה נמצא בתוכה.