לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סוויצ'ופוביה

ntrng
לפני 5 שנים • 12 ביולי 2018
ntrng • 12 ביולי 2018
זה.

שדה כתב/ה:
תארו לעצמכם גבר שלא מעוניין שימצאו הומוסקסואלים במעגל החברים שלו. ותארו עצמם שהוא היה משתמש בטיעונים דומים לאלו שעלו כאן: "כשאתה חבר של אדם אתה חבר של מכלול התכונות שלו, ואני פשוט לא מתחבר טוב להומוסקסואלים", או "זה מערער מאוד לראות את החבר שלך נמשך לגברים אחרים, אפילו רק לדמיין שהוא כזה", או "לא צריך להעלב מזה, זו פשוט העדפה אישית שלי"...

לגבר הזה אינה אג'נדה חברתית נגד הומוסקסואלים. הוא לא חושב שלא צריכות להיות להם זכויות שוות, חס וחלילה.
אבל הוא עצמו, לא מרגיש בנוח להיות קרוב אליהם.

אז זו זכותו. זה לגיטימי. אף אחד לא יגיד לו עם מי להתחבר.
אבל זה גם בהחלט הומופובי, הטרונורמטיבי, סגור ושמרני.

מבחינה פוליטית אנשים בדס"מיים הם לרוב ליברלים ונאורים.
אבל כשזה מגיע לחיים האישיים שלהם הם נוטים להיות שמרנים מאוד. אין להם פתיחות פשוט להכיר אנשים, להתעצב ולצמוח תוך כדי היכרות. אלא שהם מגיעים עם תבניות אפריוריות נוקשות מאוד באשר למי מתאים להם, ואיך הקשר צריך להיראות.
לגיטימי, אבל שמרני.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
בכוח המוח כתב/ה:
דרקן, למה פלייפול יצא שיפוטי על גבול המעליב? האם טענות דומות בהתאמה המתבקשת, שהיו עולה בקשר לתפיסת הנשלטים את השולטות, היה מוציא ממך את אותה התגובה?

אני מודה שאיני מבין את השאלה.
לכתוב "חוסר בגרות" "חיות בסרט" "ילדותית", התייחסות למתבגר ונקבי זוגתו והדובדבן - התהייה אם נשלטת יכולה לקיים קשר ארוך-טווח, כל אלה נראים לי שיפוטיים להפליא.
רק על עצמי לדבר ידעתי. אדוני היה נשלט בעוונותיו, וזה לא מפחית כלום. עם זאת, אני לא מסוגל לדמיין אותו כנשלט זה פשוט לא מסתדר לי אם איך שאני מכיר אותו. זה לא ילדותי ולא סרט של מתבגר, פשוט לא רואה את זה.
אז כן, אני חושב שפלייפול בחר במילים מעוד לא מוצלחות ושאל שאלה מגוחכת בעליל.
ואני מאמין שהייתי חושב אותו דבר בלי קשר לאוכלוסייה אליה היה מפנה דברים אלה.
מקווה שעניתי, אם לא - חדדי בבקשה את השאלה
ntrng
ntrng • 12 ביולי 2018
איזה דיון פתוח ומעניין.

אני חושב שלא רק בבדס"מ נשים מעידות על עצמן שהן נדחות מתכונות "לא גבריות": נמוך, חנון, רזה מדי, מדבר בקול גבוה. או -- וזה גם רלוונטי אצל המוגלגים -- מוכן לקבל זין בתחת.

ייתכן אפילו שזה מנגנון ביולוגי שנועד להצמיח לנו דורות של ציידים שיבטיחו את המשכות הגזע. יש תיאוריה מעניינת על אנשים עם הפרעות קשב: חוסר הנחת והצורך לנדוד, הקושי להתרגל למסגרת והנטייה לאימפולסיביות שירתו אותנו היטב כשהיינו ציידים-לקטים. עם התיישבותנו במגורי קבע מופרעי הקשב היו אמורים לצאת ממאגר הגנים... אבל נשים עדיין נמשכות לגברים שאוהבים להסתכן, ולכן נשארנו בסביבה.

(גברים, לעומת זאת... https://youtu.be/IrLtHatB6IU )

לא רק שזה לגיטימי, כך נוהג העולם, ורובנו יודעים שלא כולם יימשכו אלינו וזה כנראה בסדר. כל אחד הוא הפטיש של מישהו. עכבר, אני מזדהה איתך, להיות מתחלף זה כמו להיות סוטה פעמיים. אבל לא כולם יפסלו אותך על הסף (אני פחות מכיר את הקהילה אבל נדמה לי שאחת הנשים הכי שוות בכלוב כתבה פה שהיא בצד שלך icon_wink.gif

אבל! הי, לא נכנס לאף אחד לתחתונים, כן? אני אישית מרגיש שהרווחתי מכל פעם שבה איתגרתי את איזור הנוחות שלי ונתתי לעצמי צ'אנס להיות מופתע. אם הייתי יכול לתת עצה אחת לאדם צעיר שנכנס לפה, היא שלא להניח שבגלל שהוא בילה את שנות בחרותו בפנטזיות, הוא יודע מה הוא. אם אתה מחפש כוסיות, הייתי אומר לו, צא עם אישה חכמה ומצחיקה ומכוערת. אם אתה חושב שאתה שולט, ואתה רוצה להיות טוב בזה, פגוש אנשים שולטים ותן להם הזדמנות כנה לסחוף אותך מהרגליים. לעולם לא נדע את גבולות הנפש שלנו אם לא נחקור אותם במו רגלינו. וכן, גם אכזבה ואי הצלחה הם דברים שכדאי לחוות.

ולסיכום,
https://www.instagram.com/p/BixAeAggGKn/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=o4jjzrwazkr0
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 12 ביולי 2018
דרקן ראהל כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
דרקן, למה פלייפול יצא שיפוטי על גבול המעליב? האם טענות דומות בהתאמה המתבקשת, שהיו עולה בקשר לתפיסת הנשלטים את השולטות, היה מוציא ממך את אותה התגובה?

אני מודה שאיני מבין את השאלה.
לכתוב "חוסר בגרות" "חיות בסרט" "ילדותית", התייחסות למתבגר ונקבי זוגתו והדובדבן - התהייה אם נשלטת יכולה לקיים קשר ארוך-טווח, כל אלה נראים לי שיפוטיים להפליא.
רק על עצמי לדבר ידעתי. אדוני היה נשלט בעוונותיו, וזה לא מפחית כלום. עם זאת, אני לא מסוגל לדמיין אותו כנשלט זה פשוט לא מסתדר לי אם איך שאני מכיר אותו. זה לא ילדותי ולא סרט של מתבגר, פשוט לא רואה את זה.
אז כן, אני חושב שפלייפול בחר במילים מעוד לא מוצלחות ושאל שאלה מגוחכת בעליל.
ואני מאמין שהייתי חושב אותו דבר בלי קשר לאוכלוסייה אליה היה מפנה דברים אלה.
מקווה שעניתי, אם לא - חדדי בבקשה את השאלה

קראתי שוב את מה שפלייפול כתב, ולא נראה לי שמדובר בדרך ביטוי לא נאותה, או בטענה/שאלה מופרכת. אני לא נכנסת לסמנטיקה (אולי אפשר היה לכתוב בצורה נאותה או מדויקת יותר), אבל השאלה שפלייפול העלה היא, האם לא מדובר בתפיסת ״שולט״ באופן פנטזיוני ומנותק מהמציאות אצל חלק מהנשלטות, והאם תפיסה כזו לא מייצרת קושי לבניית קשר מציאותי עם שולט. אלה שאלות לגיטימיות לחלוטין בעיני, ואפשר לדון בהן בלי לייצר להן דה-לגיטימציה.
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 12 ביולי 2018
"הבעיה " לא אצל המתחלף. המתחלף עומד יציב באותו מקום.
ביחס לאשה אחת הוא תופס עצמו כשולט וביחס לאחרת הוא תופס עצמו כנשלט.
גם אם זה יאכזב את הנשלטת זה לא ישנה עבורו מפני שאת אותה אשה ספציפית
הוא רואה בכל מצב כנשלטת הוא לא מרמה אותה, הוא שולט והיא נשלטת מפני שהוא חושב
שהיא כזאת ,היא נשלטת ביחס אליו.
באותה מידה עם אשה ספציפית אחרת ,עם תכונות אחרות, אופי אחר, ומראה אחר
הוא יכול לראות את עצמו כנשלט ביחס אליה.
בשני המקרים הוא נמצא באותו מקום רק האשה שמולו משתנה.
כלפי אחת הוא שולט וכלפי אחרת נשלט.
אם יסתבר לו שאותה אשה שהוא חשב שהיא שולטת היא לא באמת שולטת
והוא ירגיש שהוא חזק יותר ממנה אז הוא ינסה להפוך אותה לנשלטת שלו.
ולהיפך.
לכן הנשלטת של המתחלף לא צריכה להתאכזב מפני שבכל מקרה הוא כמה
דרגות מעליה ובגלל זה היא משמשת לו כנשלטת. ביחס אליו היא למטה בתחתית.
עכבר​(מתחלף){Yaara-g}
עכבר​(מתחלף){Yaara-g} • 12 ביולי 2018
אני אוהב מאוד את רוח הכנות והישירות שרצה כאן. אני אגיד את מה שאני מרגיש בצורה חדה:

הרעיון שאצטרך להיות שולט, דומיננטי, גבר-גבר וכיו"ב... 24/7 נונסטופ - מבעית אותי עד לשד עצמותיי. זה ברור לי לחלוטין שבחיים לא אצא עם בחורה שמחפשת משהו כזה, אבל גם עצם המחשבה על זה מעוררת בי תחושות קשות.
(שוב, זה לא נאמר בשיפוטיות, ומי שזה עושה לו טוב - שיהיה לו בכיף. אני נותן לו את ברכת הדרך ומאחל לו חיים של תותים.)
(ובניגוד לפלייפול - קטונתי מלהגיד אם דבר כזה הוא אפשרי בטווח הארוך. אפילו לשער אני לא יכול. אני באמת לא יודע.)
אני חושב על בת זוג שאסור לי בתכלית האיסור לבכות לידה, וזה מעורר בי אינסטנקטיבית רצון דווקאי עמוק לבכות, ולבכות כמו ילד שאבא שלו העיף לו סטירה עכשיו, בהיסטריה.

כל ההנאה שלי היא מכך שאני יכול לנוע על ספקטרום. לפרק מישהי במיטה ואז להחזיק איתה ידיים. בלי התנועה הזו של לחיצה ושחרור, סגירה ופתיחה, אני לא אוכל לנשום (כנ"ל לגבי מערכת בה יהיה מצופה ממני להיות עדין ושקט כל הזמן, אני בטוח שהיא תסתיים בפיצוץ שיגרום למפץ הגדול להראות כמו הפלופ הקטנטן).

כמו שאמרו לפניי - בהרבה מובנים מה שמתארות כאן הנשלטות נשמע לי כמו הציפיות שיש מגברים, מוגברות פי מאה. אני מאוד אוהב קיצוניות, אבל במתינות. בכנות? זה מפתיע אותי שלא כולם כמוני icon_smile.gif אבל כאמור, שיהיה לבריאות.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 12 ביולי 2018
שמתם לב שלא הגיבו מתחלפים בדיון? (אולי רק בכוח המוח אבל כתוב שאת נישלטת, אבל מקריאה שלך אני יודע שאת מכירה את שני הצדדים במידה כזו או אחרת) מרגיש קצת מוזר לכתוב כל כך הרבה ולהזין דעות דומות בלי לשמוע גם את הצד השני (like echo chamber).

זה גם מרגיש כמו לרכל חחחחחח. אז מתחלפים נשמח לשמוע את דעתכם או שאתם מרגישים שהקרקע עויינת מידי כלפיכם?
שדה​(שולטת)
שדה​(שולטת) • 12 ביולי 2018
אני מתחברת מאוד לדברים שעכבר ובכוח המוח כתבו. למרות שבאופן אישי אני מרוצה מהמקום השולט, מבחינה מנטלית אני מזדהה דווקא עם מתחלפים. יש בי הרבה מאוד רבדים. המקום השולט אינו הגשמת היעוד שלי כמו אפשרות לממש ולבטא חלקים שלי. גם אם אצור עם מישהו אינטראקציה עוצמתית וטוטאלית, הדחף יהיה משחקי וחוויתי, ולא רצון לצמצם את כל הוויתי לאינטראקציה מהסוג הזה.

אני מבינה שהמקום הדינמי, הפתוח והמשחקי הוא בדיוק מה שהורס את החוויה לאחרות. אם הבנתי נכון, בשביל נשים כמו לורי, אולי וגרין מתחלף הוא באמת לא אופציה. הן רוצות מקום בטוח ויציב כנשלטות, מאסר עולם באיזשהו כלוב מנטלי, שלעולם לא תהיה ממנו חנינה (תקנו אותי אם אני טועה). לדעת שהשולט אינו שולט, אפילו לרגע, מערער את החוויה הטוטאלית הזו. באופן אישי אני לא יכולה לדמיין את עצמי במקום כזה. כל גבר שהיה מציג את עצמו כנשלט מלידה או שולט מלידה היה מעורר בי גיחוך. זו נראית לי פוזה לא אמינה ומשעממת. מה שמעניין אותי בגבר, או באדם בכלל, זו המורכבות שלו והעושר הנפשי שלו, נשלטות כיכולת ולא כהוויה מחייבת.

הדיון הזה מחדד לי מאוד משהו שאני מרגישה כבר הרבה זמן, והוא שבכלוב שוכנים שני מינים שונים של בדס"מיים. מובן שיש באמירה הזו מידה של הכללה והשטחה, ובכל זאת. יש את הקינקים והמתחלפים, שמגיעים לבדס"מ ממקום של פתיחות, ורצון להעשיר את עצמם. ויש את אלו שמגיעים ממקום של סגירות. הם מעוניינים בשליטה כצורת חיים בלתי מתפשרת. אולי שניהם קושרים בחבלים ומצליפים. אבל מבחינה נפשית ההבדלים שביניהם תהומיים.
FlowerKitty​(אחרת)

שדה, תודה על הניסוח הזה. בול

FlowerKitty​(אחרת) • 12 ביולי 2018
שדה כתב/ה:

למרות שבאופן אישי אני מרוצה מהמקום השולט, מבחינה מנטלית אני מזדהה דווקא עם מתחלפים. יש בי הרבה מאוד רבדים. המקום השולט אינו הגשמת היעוד שלי כמו אפשרות לממש ולבטא חלקים שלי. גם אם אצור עם מישהו אינטראקציה עוצמתית וטוטאלית, הדחף יהיה משחקי וחוויתי, ולא רצון לצמצם את כל הוויתי לאינטראקציה מהסוג הזה. 

.
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty​(אחרת) • 12 ביולי 2018
עם המשך התגובה שלך אני פחות מזדהה, כי היא נקראת לי כפסקנית וביקורתית מדי לגבי חוויות של אחרים... הבדס"מ שלי לא נראה ככה, אבל לקבוע שמי שבשבילה זה ככה שמה את עצמה בכלוב מנטלי ומגיעה ממקום של סגירות נפשית שבהרכח מנוגד ללהגיע ממקום של להעשיר את עצמך? נשמע לי קצת מרחיק לכת... אולי החוויה שלה פשוט שונה, וזה לא כזה דיכוטומי?

אבל הפסקה הראשונה שלך לגמרי נתנה לי מילים למה שעוד לא סיימתי לנסח בראש מספיק מדוייק בעצמי.