בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המלצות על מוסיקה קלאסית

godisafemale​(שולטת)
לפני 5 שנים • 13 ביולי 2018
godisafemale​(שולטת) • 13 ביולי 2018
כן כן, סקסי למדי. תוסיפי על זה שהתזמורת ממושמעת לו ומדייקת מאוד לרוב.
The Aviator
לפני 5 שנים • 14 ביולי 2018
The Aviator • 14 ביולי 2018
Gia X כתב/ה:
על אף האהבה שלי לארגריצ', ויש לי אהבה והערכה גדולות אליה. סליחה, אבל הביצוע הספציפי הזה שלה, הוא פייספאלם אחד גדול. החל מההכאה הנמרצת של המקשים, דרך כמות מביכה של טעויות ופספוסים וכלה בפריקת עול חסר טעם ופואנטה, עם דגשים לא נכונים מדקה 36:30 עד הסוף. זה מרגיש כאילו היא ניסתה להותיר חותם אישי בפרשנות האישית שלה, ובמקום זה התעצבנה על עצמה באמצע ומיהרה לסיים עם הסיוט הזה של ההופעה.
יש לה ביצועים הרבה יותר טובים ובאופן כללי רחמנינוב הוא לא הסוס המנצח שלה.
ארגריצ' נחשבת לדיוה והיא באמת אחת הגדולות בימינו, על אף גילה המתקדם.
אה וגם אין לי מושג למה קראת למצוייב קיטש. זה כמו להגיד שהוא פארש רק בגלל שהוא מצליח. יש לו הרבה קנאים ושונאים, זה לא גורע מהכשרון שלו.

על טעם וריח...
הכאה על הקלידים?? זה הדבר האחרון שאפשר להגיד עליה פה. תקשיבי למים, מיד אחרי הקדנצה. זו הכאה על קלידים?
"כמות מביכה של טעויות"? בקונצרטו כזה קשה לא לעשות טעויות. הטעויות שלה זניחות לחלוטין, ולמעשה הופכות את הביצוע לטוב יותר. יש יופי בטעויות.
"דגשים לא נכונים"? את יכולה לומר שאת פחות מתחברת לביצוע, אבל "דגשים לא נכונים"? זה הביצוע *שלה*. איך יכול להיות משהו נכון או לא נכון? זו ראיה כל כך משעממת של מוסיקה. בעיני אגב, הדגשים שלה הכי נכונים מכל הביצועים ששמעתי (ושמעתי). בעיקר בפרק הראשון שהוא מושלם.
את נותנת לביצוע שלה פרשנויות תמוהות. "ניסתה להותיר חותם אישי" (איזה פסנתרן לא?) התעצבנה? מיהרה?
שמעת פעם את רחמנינוב מנגן את הקונצ'רטו שלו? באיזה קצב הוא מנגן? איפה הדגשים שלו וכמה הם מזכירים את מאצוייב?
אגב, תחפשי בגוגל דיונים על הביצועים הכי טובים של הקונצ'רטו הזה - תקראי על הורוביץ, אשכנזי, ואן קלייבורן, ארגריץ', ועוד. על מאצוייב, לא מצאתי אפילו דיון אחד. ולא אמרתי שהוא פארש "רק כי הוא מצליח". אמרתי שהביצוע הזה שלו, הוא קיטש ריגשי. שמאלץ. דווקא ברחמנינוב, שהמוסיקה שלו כל כך אמוציונלית ודרמטית בפני עצמה, צריך לא להגזים עם "רגש" ואובר דרמטיות אחרת זה טו מאצ'.
כל המאסטרים הגדולים - הורוביץ, אשכנזי, ארגריץ' ובעיקר רחמנינוב עצמו הבינו את זה ומקפידים לא ליפול לשם.
אבל כאמור, זה עניין של טעם. לא נתווכחicon_smile.gif
godisafemale​(שולטת)

אתה רציני? אבי ביטר .ומשה כהן .קליפ אל תשתה חבר.מתוך הסרט חב

godisafemale​(שולטת) • 14 ביולי 2018
אתה רציני? אבי ביטר .ומשה כהן .קליפ אל תשתה חבר.מתוך הסרט חברים???

לא, נכון?
התבלבלת בלינק
Gia X
Gia X • 14 ביולי 2018
The Aviator כתב/ה:
אבל כאמור, זה עניין של טעם. לא נתווכח. ".

עד שיש נושא מעניין... זה דיון, לא ויכוח icon_smile.gif

The Aviator כתב/ה:
דווקא ברחמנינוב, שהמוסיקה שלו כל כך אמוציונלית ודרמטית בפני עצמה, צריך לא להגזים עם "רגש" ואובר דרמטיות אחרת זה טו מאצ'.
כל המאסטרים הגדולים - הורוביץ, אשכנזי, ארגריץ' ובעיקר רחמנינוב עצמו הבינו את זה ומקפידים לא ליפול לשם. ".

אשמח מאוד אם תפנה אותי למקור של זה. זה מעניין.

(אגב, רק כדי להבהיר: עברנו לשלישי, כן? כי מעולם לא שמעתי את השני בביצוע שלה.)
https://www.youtube.com/watch?v=MOOfoW5_2iE

The Aviator כתב/ה:
הכאה על הקלידים?? זה הדבר האחרון שאפשר להגיד עליה פה.".

05:22 עד 05:40, 11:37, 28:23, דוגמה.
הפרשנות של ארגריצ' לוקה בעיניי בעיקר בגלל הנטיה שלה לרוץ לפני התזמורת. (01:42, 02:10, 02:33, 36:19, 37:04 בביצוע שקיים ביו טיוב רואים מספר פעמים שהמנצח אפילו "נוזף" בה על כך בסיבוב מופגן לכיוונה. לא מעט מהפסנתרנים עושים את זה ולטעמי זאת התנהגות של קוץ בישבן (ראה ערך: דיוה). אני רק מנסה לדמיין את האימה של המנצח, כשהוא חווה את זה בפועל. זה לחלוטין יכול להרוס את כל הקונצרט.
לא מעט פסנתרניות "חולות" בזה ואפילו עושות את זה בכוונה תחילה (חטיה בוניאטישווילי, יוג'ה ואנג).
בעניין הדגשים: מן הסתם אני בעד חותם אישי של המבצע, אך בתנאי שזה לא מעוות את הלייטמוטיף העיקרי. ובשל ארגריצ' - זה כן. (השמאלית ב-36:20, לדעתי בלתי נסלח! 38:59, 39:24, 40:03-40:10)
כאמור, אני מאוד אוהבת את ארגריצ', יש לה את הספיריט לצד הטנכיקה האימתנית, אבל ה-Rach שלה הוא, לטעמי, לא משהו בלשון המעטה.
ואגב אחד נוסף - דווקא מצוייב הוא זה שקיבל את "הרחמנינוב הלא נודע", ולא אף אחד אחר. (לא קיסין, לא לוגנסקי ולא פלטניוב).
The Aviator כתב/ה:
אגב, תחפשי בגוגל דיונים על הביצועים הכי טובים של הקונצ'רטו הזה - תקראי על הורוביץ, אשכנזי, ואן קלייבורן, ארגריץ'. ".

נהוג לדון על דינווזאורים. עובדה, שגם דיון על הביצועים של לוגנסקי לא מצאתי. ואם כבר דינוזאורים - אז ריכטר!
לגבי הביצוע של רחמנינוב עצמו - נניח בצד את היכולות הטכניות של ההקלטה מאותה תקופה, הוא ניגן בצורה מאוד דרמטית, בקצב מטורף, כפי שהוא תכנן מראש, ועדיין על אף המגבלות כאמור, שומעים בלי קושי שהוא והתזמורת - חד הם. icon_smile.gif
The Aviator

Re: הו! ווואו!

The Aviator • 14 ביולי 2018
Gia X כתב/ה:
עד שיש נושא מעניין... זה דיון, לא ויכוח

GIA:),

האזנתי כעת למצויב (מוסקבה 2013). למשל - 7:42 עד 8:42.
עכשיו תקשיבי לאותו קטע אצל ארג'ריץ' - 0800-0934.
ראשית, היא מנגנת את הקטע הזה לאט ממנו (הוא רץ). שנית, אצלה פתאום שומעים את העושר של רחמנינוב. יש שם קו אמצעי שאצלו משוטח לגמרי.
אני בכלל לא מבין איך אפשר להשוות בין הביצועים אבל כאמור, זה כנראה עניין של טעם (אני לא לא אוהב את מצויב. פשוט חושב שהיא נהדרת שם, וכל מה שאת חושבת שלא "נכון" בביצוע שלה, בעיניי הופך אותו למעניין ומסעיר).
את מפרשת את זה כאילו Chailly "נוזף" בה. זו לגמרי פרשנות שלך. אני לא חושב שזה נכון. 36:20? זה נהדר. זה נשמע כמו דו שיח. משהו קורה בינה לבין התזמורת. אם הפסנתר והתזמורת "חד הם", זה לאו דווקא מעניין.
הדיון הזה בטח נקרא לאנשים קטנוני ודורקי לחלוטין, אז נפסיק פה (ברשותך). את מוזמנת להמשיך לדבר שטויות בפרטיicon_smile.gif
פלייפול

Re: אתה רציני? אבי ביטר .ומשה כהן .קליפ אל תשתה חבר.מתוך הסר

פלייפול • 14 ביולי 2018
godisafemale כתב/ה:
אתה רציני? אבי ביטר .ומשה כהן .קליפ אל תשתה חבר.מתוך הסרט חברים???

לא, נכון?
התבלבלת בלינק

מה, לא אהבת?...אולי זה?
https://www.youtube.com/watch?v=SdpwjD4ORDg

Bagel כתב/ה:

חידשת לי. יש לך טעם אנין.