בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש לכם פתרון למצב ישראל מול עזה?

בוורלי
לפני 5 שנים • 21 ביולי 2018
בוורלי • 21 ביולי 2018
להעמיס מסוק עם מלא מלא ירוק ולפזר מעל מוקדים לחוצים.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 21 ביולי 2018
לפטר ולהחליף את השר שאחראי למחדל
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 21 ביולי 2018
בתור הפרשן הצבאי של הכלוב:

סביר להניח שאם המצב הכלכלי בעזה היה טוב החמאס היה מזמן פותח במלחמה. נכון לעכשיו - במצב שהוא שולט ברצועה - הוא לא יכול להרשות לעצמו את הרס עזה. מבצע שעלול להוביל בסופו למרי אזרחי כתוצאה מקריסה כלכלית. אז במקום זאת הוא משתמש בפעילות טרור שהוא מאמין שלא תוביל לתגובה נחרצת של כוחותינו.

למעשה האוכ' בעזה מאוד אדישה להסתה של חמאס וההיענות הנמוכה (והתשלומים) של אנשים שאינם חברי ארגון הטרור חמאס מוכיחה זאת.

אין קשר בין מצב כלכלי לטרור - לפעמים להפך. יתירה מכך, ניסיון להגיע לפתרון מדיני עם ארגוני טרור כמו אש"ף, חמאס וטרוריסטים כדוגמת ערפאת, רק הגבירו את האלימות. ארגוני טרור מסלימים שהם מזהים חולשה או הזדמנות.

בניגוד לתפיסה המערבית, המרכיב הדתי בסכסוך מביס כל מרכיב אחר; שנית, הסכסוך הוא על 48 וזכות השיבה לא על 67 ולכן לא פתיר; שלישית, לצערנו, במזרח התיכון הפטריאכלי מכבדים רק כוח ולכן ההרתעה היא קריטית; לבסוף, תכנית השלבים הייתה ונשארה הכוח המניע של הפלשתינים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 21 ביולי 2018
אותו פתרון כמו לכל הבעיות בחיים: להחליף את תמונת הפרופיל בפייסבוק לתמונה עם מסגרת מוכנה מראש שמביעה מחאה נחרצת נגד מה שקורה.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
מונה כתב/ה:
להעמיס מסוק עם מלא מלא ירוק ולפזר מעל מוקדים לחוצים.

רואה אותך ומשדרגת עם קסנקס!
מעריץ גאה​(נשלט)
מעריץ גאה​(נשלט) • 21 ביולי 2018
בנימה רצינית : כניסה קרקעית לעזה ומיטוט שלטון החמאס , היה צריך לקרות מזמן, לא יהיה פתרון אחר ובסוף זה יקרה וככל שיקרה יותר מאוחר המחיר שייגבה מאיתנו יהיה יותר גבוה, שלום איתם לעולם לא יהיה .

תגזרו את דבריי ותתלו על הקיר ונראה אם צדקתי
Snitch
Snitch • 21 ביולי 2018
מרימים עצומה באתר ההפיכות הישראלי -
https://www.atzuma.co.il/
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 21 ביולי 2018
להכניס ציוד הומניטרי שיעסיק אותם כמו תחתונים משומשים של שולטות
Misanthrope
Misanthrope • 21 ביולי 2018
רבע עם בחר בביבי
ביבי אמר שיש לו פתרון
מיגור
תצביעו לו עוד פעם
אולי אז הוא באמת ימגר
ולא כמו העשור שעבר
(לקוות זה נחמד).
godisafemale​(שולטת)

למי נצביע לגבאי? ללפיד? + דעתי

godisafemale​(שולטת) • 21 ביולי 2018
נו, הצחוקים טובים לבריאות, אבל אני שאלתי ברצינות, כי אני יודעת שיש בכלוב שלנו אנשים ברי-דעת שיודעים לחשוב מחוץ לקופסא. אז לא אכפת לי להיות הרצינית בדעת מיעוט. נהפוכו.

ולכן, אענה לגופו של ענין וגם ארחיב:

אקסיומה: נתניהו הוא מנהיג יחיד בדורו! יש לו תחליף, אין לו מחליף.

אני מבקשת שתדמיינו את היום הזה, יום אחד אחרי שנתניהו יורד מכס ראשות הממשלה ופונה לחייו הפרטיים... עם מי אנחנו נשארים?
אני מבטיחה לכם שהתקשורת תערוך לו מצעד כלאחר כבוד כמו שמעולם לא עשתה לאף מנהיג בתולדות המדינה!

ימי שלטונו של נתניהו יילמדו בבתי הספר. הוא הצ'רצ'יל של ימינו.

נכון, לא הכל מושלם, יש מה לשפר, ברם, צריך לזכור שאנו חיים בדמוקרטיה, ישנם אילוצים קואליציוניים ויציבות שלטונית חשובה יותר מהעברת חוק כזה או אחר שהתקשורת עושה עליו ספין ופולו-אפ. מה גם, בעידן שלטון החונטה של הבג"צ אשר מקבל רוח גבית עצומה מהתקשורת, הממשלה מחוקקת והבג"צ שומט את כבודה ואת החלטות הממשלה, כמו הם מעל שלטון העם, זוהי שחיתות מסוכנת, נפוטיזם בוטה. (עיינו ערך: "הליך מינוי שופטים עליונים בארה"ב).

תקראו על "מגבלות הכוח", רוצה לאמר: הוא בסך הכל ראש ממשלה.

אתמול, דוד ביטן אמר בחדשות כאן במהדורת יום השישי, שהדרג הצבאי מביע התנגדות לרצונות הקבינט. להזכירכם:
אייזנקוט "לא אפעל בניגוד לתפיסתי הצבאית והערכית".

אייזנקוט וסגנו יאיר גולן (שמריצים אותו למועמדות לרמטכ"לות) זה "שמזה תהליכים כמו בגרמניה הנאצית...

הם מנהלים את הצבא וסגורים על רצונות ושאיפות הקבינט הבטחוני, זוהי שערורייה, מזל שאייזנקוט מסיים את תפקידו בעוד כחמישה חודשים.
אני תקווה, שיקרה נס והתותח עופר וינטר יקודם ולא ייבצעו בו סיכול ממוקד.

לא זו אף זו, ראשי החץ של צה"ל מחצינים ללא כל בושה התנהלות שאינה הולמת את הנורמות המקובלות במדינה ואף מעוגנות חוקית: הדרך הצבאי, תפקידו לבצע החלטות ממשלה ולהיות ממושמעים ללא כל פניות לדרך המדיני. לצערינו כי רב, זה לא המקרה בימינו אלה. ראשי הצבא מהינים להגביה עוז! ועזות מצח! ומתקילים את מדיניות הממשלה.

הפצ"ר הנוכחי האלוף! כן כן לא פחות, האלוף הפצ"ר הנכנס תא"ל שרון אפק, זה שהכניס את אלאור אזריה לכלא והאשים אותו בהריגה, קודם במהירות האור לדרגת אלוף! ובחדווה ובהתלהבות של רב-אלוף אייזנקוט. נו, גם ספילברג שיצר את הסרט הבדיוני אי. טי לא יכול היה לחשוב על תסריט הזוי שכזה. עוד שמאלן לחיזוק התייפיפות הנפש של הצבא ללא רשות! תפיסת עולם שמאלנית שאין לה כל מקום! בוודאי לא כאשר אנו מדינה בה הדרג המדיני קובע מדיניות ועל הצבא לשתוק ולבצע!

ומילה לגבי הלוחם המצטיין אלאור אזריה כסמן שמאלני בצמרת הצבא - חד משמעית אני קובעת, הלוחם המצטיין פעל בזירה מבצעית, תהא פעולתו אשר תהא, או הייתה, הפצ"ר היה צריך להשיב יישוב-הדעת על כנו ולקבוע שלבית הדין הצבאי אין נגיעה לכך ועליו להתדיין אל מול מפקדיו ביחידה, אבל לא! זה לא מה שקרה, רוח המפקד, זו שהגיעה מהדרג המדיני, בזמנו שר הביטחון משה בוגי יעלון (נולד בשם משה סמולינסקי), טס במהירות החום וחמימות המוח לפייסבוק, כעשרים דקות בלבד! מקרות האירוע ופרסם סטטוס דו-לשוני בעברית ובאנגלית! על "החייל שסרח".

לא בכדי הזכרתי פרשה זו, ללמדנו, שבצמרת צה"ל בשנים האחרונות האווירה השמאלנית שלטת ופשתה כמו מגיפה.

ככה ננצח מלחמות?
כך נקבע את עתידינו במדבר הברברי בו אנו חיים?

משהו רע קורה בצמרת הצבא.