צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

המובן מאליו (אזהרה - פוליטיקה)

Agate
לפני 5 שנים • 8 באוג׳ 2018
Agate • 8 באוג׳ 2018
אני מסכימה עם כל כך הרבה מהמילים שהיא אומרת.
הלוואי שזו באמת היתה גם המציאות שבה אנו חיים. משני הכיוונים.
אבל ראיתי יותר מדי פעמים את הבועה הזו מתפוצצת.
רק לדוג:
* סטודנטים ערבים שלמדתי וישבתי איתם באותו השולחן באוניברסיטה ישראלית סירבו לדבר עברית - רק אנגלית. ומרצים ערבים ששיתפו פעולה וענו באמצע ההרצאה בערבית על שאלות ספיציפיות.
* אנשי צוות רפואי ערבים שעובדים עשרות שנים בבית חולים ישראלי שמחים ותומכים במוות של חיילים, יהודים בפיגועים. והצוות היהודי רק יכול לעמוד מהצד ולצפות בכך.

החוק הזה הוא רק סימפטום נוסף לחוסר איזון.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אגט,
טעויות ומצבים אומללים יש משני הצדדים, וחלקם זה ביצה ותרנגולת.
אני לא מציע להרכיב משקפיים ורודים ולהעמיד פנים שהכל שושנים, רק שניתן להגיע למקומות יותר טובים, צעד צעד. ואני כן טוען שחוק הלאום לא הולם מדינה דמוקרטית ומפחית את הסיכויים
davy jones​(אחר){אהבת חינם}
והנה תגובה חמודה ואמיתית מהרשת החברתית
"לוסי אהריש, את מבקשת שנתנצל בפנייך על חוק הלאום ועל הקיפוח שאת ובני עמך סובלים ממנו,אז החלטתי להרים את הכפפה, ולאמר בשם מרבית עם ישראל: אנחנו מתנצלים.
אנחנו מתנצלים שאנחנו נותנים לכם לגזול אדמות מדינה בנגב ובגליל ולבנות שם בניגוד לחוק.
אנחנו מתנצלים שאנחנו מאפשרים לכם להשתולל בכבישי הנגב, לגרום לתאונות דרכים, לשדוד רכבים ולהטיל איימה על הנוסעים בכבישים.
אנחנו מתנצלים שאנחנו מאפשרים לכם להגיע לעמדות מפתח בחברה שלנו, בבתי חולים, בבתי משפט, ובהרבה מקומות נוספים,
אנחנו מתנצלים מעומק ליבנו, שאנחנו מאפשרים לכם לבוא לחיות ביישובים שלנו, בעוד שאנחנו לא יכולים לחיות ביישובים שלכם.
אנחנו מתנצלים שאנחנו נותנים 60 אחוז מהתקציב של ביטוח לאומי רק לכם, פחות מרבע מאוכלוסיית המדינה.
אנחנו גם מבקשים סליחה שאנחנו עושים לכם העדפה מתקנת באוניברסיטאות, ומאפשרים לכם להתקבל לפקולטות יוקרתיות ללא בחינה פסיכומטרית, או ללא תשלום שכר לימוד.
אנחנו מבקשים סליחה, שאנחנו מתייחסים אליכם כאזרחים שווי זכויות ובגלל זה אתם נבחרים לפרלמנט שלנו.
אנחנו גם מתנצלים על זה שאנחנו מאפשרים לנציגכם בפרלמנט להכפיש ולהסית מעל דוכן הכנסת בכל הזדמנות.
וגם ממך באופן אישי אנחנו רוצים לבקש סליחה: סליחה שנתנו לך זמן מסך בלתי מוגבל בפריים טיים, שאותו את מנצלת כדי להשתלח במדינה שלנו, ולהכפיש את עמנו ואת ראש הממשלה כל פעם מחדש.
על כל אלה (ואם יש עוד ששכחתי אנחנו מתנצלים גם עליהם), אנחנו מתנצלים מעומק הלב, ומבטיחים לך שמעתה נעשה הכל, כולל הכל כדי שמה שעשינו לכם עד היום לא יחזור יותר...
סולחת לוסי?""
Snitch
Snitch • 8 באוג׳ 2018
מעניין מתי יימצאו סיבה הלכתית שתוציא את החילונים מהיהדות והווווווופ יבעטו אותנו מכאן(וזה לא קשה, גם ככה מחללי שבת בפרהסיה די נמצאים בתחתית שרשרת המזון ההלכתית). מי מוכן לעזור לי לקדם את החזון שלי - שלוש מדינות לשני עמים(יהודה, ישראל ופלסטין)?

OFF TOPIC - אני לא סובל את לוסי אהריש.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
טוב, חמוד זה לא.
חלקים גדולים מהכתוב חלים רק על האוכלוסייה הבדואית. בתור תושב הנגב, זה אכן חרא. אפילו גנבו לי טויוטה קורולה, שזה הסובארו החדשה. זה עדיין מיעוט בחברה הערבית. לנו חסרים פושעים למיניהם? וכשבנו כאן חוות בודדים כדי לתפוס קרקע, אתה יודע כמה עיקמו את החוק לטובת זה (אגב, היום חוות הבודדים אוכלות קקה, כי מישהו נזכר לאכוף)
לגבי נציגי הפרלמנט, אכן בעיה. מסכים שהתנהלותם פגומה. אגב, גם לוסי חושבת כך וכבר דיברה עליהם ועל הצביעות שלהם בעבר בתוכנית שלה. גם ביקורת על הנהגת מדינות ערב ככלל היא מתחה.
והיא לא השתלחה באף אחד בסרטון, אפילו לא בביבי, זה פשוט לא נכון. ביקורת על החוק? כן. השתלחות? בשום דבר, אפילו אמרה דברים חיוביים.
davy jones​(אחר){אהבת חינם}
ממש לא מיעוט בחברה הערבית והבדואים הם כבר לא מיעוט. הם מתיישבים איפה שהם רוצים בונים איפה שהם רוצים מזהמים איפה שהם רוצים ואף אחד לא אומר ועושה להם כלום!!.

כן ירבו עוד ועוד חוות בודדים. פה זוהי ארץ ישראל .
Agate
Agate • 8 באוג׳ 2018
דרקן ראהל כתב/ה:
אגט,
טעויות ומצבים אומללים יש משני הצדדים, וחלקם זה ביצה ותרנגולת.
אני לא מציע להרכיב משקפיים ורודים ולהעמיד פנים שהכל שושנים, רק שניתן להגיע למקומות יותר טובים, צעד צעד. ואני כן טוען שחוק הלאום לא הולם מדינה דמוקרטית ומפחית את הסיכויים

דרקן,
אלה לא טעויות. זו תפיסת עולם.
מעמד של הערבים עם התעודות הכחולות הוא בעייתי מאוד. הם מודעים לכך. ומפחדים.
אם היו יכולים היו משמידים אותנו וזהו. לא בוחרים בדו קיום. אבל אף מדינה ערבית לא תגן עליהם, תתמוך בהם, תקבל אותם חוץ ממדינת ישראל.
זהו באמת מיעוט בסטטוס לא פשוט. שמקבל זכויות. אבל לא חייב בחובות של אזרח.