סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשים-יותר שולטות או נשלטות?

גולייט
לפני 5 שנים • 13 בספט׳ 2018

נשים-יותר שולטות או נשלטות?

גולייט • 13 בספט׳ 2018
שאלה כללית. אני לא מצפה שתענו לי תשובה מדויקת של כמה נשלטות / שולטות יש בעולם אבל מתעניינת בדעתכם. אשמח גם לנימוק כדי להבין למה אתם חושבים ככה..
כתוצאה מחינוך, מגדר, ניסיון אישי וכ'ו
מחוקה​(נשלטת)
מחוקה​(נשלטת) • 13 בספט׳ 2018
אני אניח פה קטע קטן מהמאמר שכתבתי שיענה לך על השאלה:

"ובכן, כדי לענות על השאלה הזאת, צריך קודם להבין כיצד בעצם פועלת הברירה הטבעית (באנגלית: Natural Selection). הברירה הטבעית היא רעיון המסביר כיצד נוצרות אצל יצורים חיים תכונות מסוימות שחשובות להישרדותם. תורת האבולוציה מסבירה שתכונות מסוימות יעברו מדור לדור, בתורשה של יצורים חיים, יותר מתכונות אחרות שלהם. הסיבה שתכונות אלה יועברו יותר מאחרות היא בזכות העובדה שהן מסייעות לבעל החיים לשרוד בטבע ולהתרבות בו. כך לדוגמה, אם הג'ירפים הגבוהים ישיגו יותר מזון מראשי העצים מאשר הנמוכים, תתרבה מדור לדור אוכלוסיית הג'ירפים הגבוהים ומספר הג'ירפים הנמוכים ילך ויקטן. הסיבה היא שהג'ירפים הגבוהים ישיגו יותר מזון ויחיו יותר ובבריאות טובה יותר, בעוד שהנמוכים ישיגו פחות מזון ומשום כך יהיו יותר חולים, יילדו פחות צאצאים ויחיו פחות. כך הם יתמעטו בעוד שהגבוהים יתרבו לאורך הדורות.

כך קרה גם בתהליך הרבייה. על מנת שנתרבה הזרע של הזכרים חייב למצוא את דרכו לתוך הגוף שלנו, ולכן אם למשל בראשיתה של האבולוציה הזכרים היו נטולי תכונות סדיסטיות, הם בעצם התרבו הרבה פחות, לעומת זכרים אחרים שעברו שינויים גנטיים במשך הדורות שהפכו אותם לסדיסטים הנהנים מתחושת החדירה לתוך גופן של הנקבות, וההשפרצה לתוכן. בנקודה הזאת חשוב להזכיר שההנאה הנובעת מהשפשוף של איבר המין שלהם אינה מספיקה, מכיוון שאז הם היו פשוט משפשפים אותו עם היד שלהם, ובעצם רק בזכות תכונותיהם הסדיסטיות הם אוהבים כל כך לדחוף אותו לתוך הגוף שלנו. הברירה הטבעית כמובן פעלה לא רק על הזכרים, אלא גם על הנקבות, ככל שהן היו כנועות יותר, כך הן גם התרבו יותר.

ובתוך כל זה, צריך גם לזכור שבטבע הזכרים חייבים בנוסף גם להילחם אחד בשני על מנת בכלל לזכות לְהִזְדַּוֵּג עם הנקבות, כך שבסופו של דבר הזכרים האלימים, התוקפניים, האקטיביים והאגרסיביים, הם גם אלה שמבטיחים את השושלת שלהם, ולמעשה מעבירים הלאה את הגנום שלהם, בעוד שהזכרים החלשים והפסיביים לא משאירים אף חותם אחריהם, הם נכחדים.
מאידך, אצל הנקבות זה דווקא בדיוק ההפך ! ככל שהן כנועות יותר, מתמסרות יותר, חלשות יותר, הן בעצם מתרבות יותר, כאשר הכניעה היא גם למעשה חלק ממנגנון ההגנה שלהן, המייתר את הצורך לאנוס אותן, מה שעלול היה להוביל לפציעתן.

אגב, אם אתם סבורים שכך זה רק בטבע, או רק בתקופה הקדמונית, אתם טועים ! כך זה גם אצל בני האדם במאה ה-21. למשל גבר פסיבי וביישן, הומו אם תרצו, שאין לו דחף להילחם על ליבה של בחורה, ואחר כך גם לתקוע את הַזַּיִן שלו בתוכה, לא תהיה לו המשכיות, אך להבדיל, בחורה פסיבית וביישנית, גם אם היא נראית רק סביר, עדיין רוב הסיכויים שיפרו אותה.
וכך בהתאם לתורת האבולוציה של צ'ארלס דרווין, רוב הגברים באוכלוסיה הם דומיננטיים, בעוד רוב הנשים הן כנועות.

וככל שהתחרות התוך מינית בעולם הטבע היא חריפה יותר, כך גם קיים הבדל גדול יותר בגודל הפיזי בין הזכרים לנקבות. אצל גורילה למשל, הזכרים גדולים יותר בכ-60% מהנקבות, ואצל אורנגוטנים הזכרים גדולים פי 2, מה שלמעשה מאפשר לכל הזכרים התוקפניים והאגרסיביים לשלוט בקלות רבה יותר על כל הנקבות הנמצאות במרחב שלהם, וכמובן לְהִזְדַּוֵּג איתן. אצל בני אדם הגברים גדולים יותר בערך בכ- 15% מהנשים, שזה אומנם אולי הבדל קטן יחסית שמצביע על נטייה למונוגמיה, אך עדיין, הפער בגודל הפיזי בינינו הוא די ניכר, ולמעשה מצביע על תחרות תוך מינית חריפה הרבה יותר בין הגברים".

בנקודה הזו חשוב גם להדגיש שרוב הגברים ההטרוסקסואלים הם סדיסטים בעוצמות נמוכות, הרבה מתחת לרף הפתולוגי, וקיימות בהם כמובן גם תכונות אנושיות חשובות נוספות, לרבות התכונה הכי חשובה בבני האדם והיא כמובן האמפתיה. הגברים כמובן גם לא סדיסטים באותה המידה, משום שזה תלוי בהרבה משתנים, ובין היתר גם ברמת הטסטוסטרון בגופם, ולכן זו לא מציאות של שחור ולבן, כלומר או שהאדם סדיסט או שהוא לא סדיסט, אלא מדובר בעצם בספקטרום רחב מאוד.

מעטים נמצאים בקצותיו, גברים הנמצאים בקצה האחד הם עדינים מאוד ואילו גברים הנמצאים בקצה השני הם אלימים מאוד, אך גברים שלא נמצאים בכלל על הספקטרום הסדיסטי, כלומר הם נטולי יצר סדיסטי, לעולם לא יצליחו באמת להפיק הנאה מלתקוע את הַזַּיִן שלהם בתוך אישה ולְזַיֵּן אותה, כי הדחף הזה הוא בבסיסו סדיסטי, ובהיעדרו הם לא ייהנו מזה.

וכאן אני מגיעה לחלק השני של התשובה והיא שאומנם הרוב המוחלט של הגברים הם סדיסטים, והרוב המוחלט של הנשים הן מזוכיסטיות, אך לא כולם, מכיוון שהשינויים הגנטיים לאורך הדורות יכולים כמובן גם לגרום לפגיעה ביכולת ההישרדותית. וכאשר זה קורה אותם פריטים אומנם מתמעטים אך עדיין ממשיכים להיוולד סטטיסטית בכל דור ודור, ולכן קיים גם אחוז מסוים של אנשים שהם אומנם בעלי נטיות לגיטימיות, אך לא ממש תורמות להישרדותם, כמו: "גברים שאוהבים לְזַיֵּן גברים", "גברים שאוהבים להיות מְזֻיָּנִים על ידי גברים", "נשים שאוהבות לְזַיֵּן נשים", או "נשים שאוהבות להיות מְזֻיָּנוֹת על ידי נשים".

אני נוהגת לפשט את המורכבות ע"י חלוקת הנטייה המינית לשני מעגלים: "תפקיד" ו- "משיכה", שעכשיו נסקור אותם:

התפקיד הוא בעצם הבסיס של כל נטייה מינית, והוא זה שבסופו של דבר קובע למעשה האם אתם אוהבים לְזַיֵּן או שאתם בעצם אוהבים שמְזַיְּנִים אתכם, כלומר אם אתם בעלי יצרים סדיסטים או יצרים מזוכיסטים, וכדי שזוג באמת ייהנה במיטה, חובה שלשניהם יהיו דחפים מנוגדים, מכיוון שבעלי דחפים זהים פשוט לא יצליחו ליהנות זה מזה. התפקיד הוא בעצם מולד, לא ניתן בשום דרך לשנותו, אולי רק בעתיד הרחוק באמצעות ניתוחי מוח, או על ידי הזרקת חומרים כימיים שישפיעו עליו.

המשיכה היא בעצם קובעת איזה מין אתם אוהבים לְזַיֵּן, או איזה מין אתם אוהבים שמְזַיֵּן אתכם, כלומר גברים יכולים להיות סדיסטים ובכל זאת לאהוב לְזַיֵּן גברים, או להיות מזוכיסטים ובכל זאת להעדיף שנשים תְּזַיְּנָהּ אותם, וכנ"ל כמובן גם הפוך. המשיכה היא בעצם נרכשת, ולרוב בגילאי ההתבגרות, אך בנוסף לזה היא גם מושפעת באופן ישיר מהתפקיד המולד שלנו, והסיבה היא שזה פשוט מסתדר יותר לוגית שהמְזַיֵּן הוא החזק והמחוספס, ואילו המְזֻיָּן הוא העדין והחלש, ולכן גברים מזוכיסטים יעדיפו בדרך כלל להיות מְזֻיָּנִים על ידי גברים, ואילו נשים סדיסטיות תעדפנה לְזַיֵּן נשים, אך זה כמובן לא בהכרח.
גולייט
גולייט • 13 בספט׳ 2018
טוב, דבר ראשון תודה על התשובה , אני רואה שהשקעת הרבה זמן ומחשבה בנושא ואני מעריכה את זה אבל אני לא בטוחה בקשר לכל הדברים גם אם יש מאחוריהם שם משכנע כמו של דרווין. מי אמר שהנטייה הטבעית שלנו כחלק מהטבע חייבת לכלול רק 2 הגדרות : סדיסטי או מזוכיסטי..? משום מה אני מתקשה לקבל את העובדה שהנטיות האלה "מוטבעות" או מועברות אלינו על ידי הדור הקודם כי זה מה שעבד עבורו בתקופתו אז הוא מעביר את הנטיות הללו גם לנו כדי שיהיו לנו סיכויים גדולים יותר להתרבות אחרת כולנו היינו סדיסטיים / מזוכיסטיים, וכשאני אומרת סדיסטיים או מזוכיסטיים אני מתכוונת לדבר האמיתי זאת אומרת קשה לי לדמיין את הסקאלה הזאת ושכולנו נמצאים עליה כי כרגע, כשהחברה מדברת על הנטיות הללו יש לרוב משמעות טעונה / מפחידה לאנשים אלה כאקסטרימיים או מטורפים , לא חלק מהמין האנושי ,פריקים שיש לטפל בהם בתרופות..אייניהו , כל הגברים סדיסטיים והנשים מזוכיסטיות? הממממ אולי לפי החוק היבש אבל אני קראתי בויקיפדיה שרוב הגברים נשלטים / " מזוכיסטיים "..טעות? עוד דבר שאני לא הכי מסכימה איתו היא ההנאה ( המושלמת) שבעל הנטייה הסדיסטית חווה בזמן זיון ומי שחסר את הנטייה הזאת או שלא קיבלו בעוצמה חזקה בתאיו הגנטיים - פשוט לא מגיע לחוויה מושלמת או לא יהנה באותה מידה. איך אפשר להוכיח כזה דבר? והיום..כל כך הרבה אנשים בכל העולם לא מולידים ילדים / לא מתחתנים -לא משנה היכן הם על הסקאלה -איך דרווין מסביר את זה ?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אתחיל ואציין משהו חשוב על המאמר של נקבת האדם. המאמר והתיאוריה הם פרי עטה, ולא ההסברים המקובלים. זה לא אומר דבר לגבי האם היא טועה או צודקת, רק חשוב לקרוא עם הסייג הזה.
לגבי דרווין ופסיכולוגיה אבולוציונית, ללא קשר להסבר שלמעלה. דרווין אכן טען שתכונות שעוזרות להישרדות ימשיכו מדור לדור. אלה תכונות גנטיות, שעוברות בתורשה, דוגמת ההסבר על הג'ירפה. הפסיכולוגיה האבולוציונית היא זרם שטוען שגם התנהגויות מוצלחות עוברות מדור לדור, בחינוך.
לא קשה להבין שאצל האדם הקדמון, גברים חזקים ותוקפניים שרדו והורישו את התכונות האלה, ואילו גברים חלשים ופציפיסטים לא שרדו ולא הספיקו להתרבות, כך שתכונותיהם מתו עמם. הרבה זמן עבר מאז האדם הקדמון. האם אלו עדיין התכונות הדומיננטיות והמוצלחות במין האנושי כיום? אולי, ואולי לא.
(האמירות על איזה תכונות יעברו אינן מופיעות אצל דרווין, רק הטענה שהמוצלחים מתרבים. האמירות על סדיזם ומזוכיזם הן של נקבת)
תפתחי את רשימת החברים של הכלוב ותסנני כך שתראי נשלטות. אחר תבדקי שולטות. יהיו לך מספרים מדויקים. נניח שהכלוב מייצג את אוכלוסיית הבדסמ העולמית, תהיה לך תמונה די טובה. והטענה היא שתמצאי ממש מעט שולטות, אבל ממש ממש מעט (במיוחד אם תשווי לכמות הנשלטים).
אז כנראה שיש הרבה יותר נשלטות מאשר שולטות. למה? עצה מראש. קחי את כל ההסברים שתקבלי שנראים לך סבירים וערבבי אותם. זה כנראה ההסבר המדויק ביותר שיצא לך פה. הניסיון המחקרי מראה שכמעט אף פעם לא תמצאי גורם אחד ויחיד שהוא הוא הסיבה, אלא כמה גורמים. אז הנה הצעות:
א. גנטיקה - בהחלט ייתכן והמין הנשי הוא בעל נטיות לכניעות, ופחות לדומיננטיות.
ב. חינוך - אפשר להגיד המון, אבל בואי נקצר. כולנו יודעים בדיוק למה מחנכים בנים ולמה בנות.
ג. חיברות - החלק החינוכי שהחברה והתרבות תופסות. גם כאן, פרסומות, סרטים, סדרות וספרים מראים לנו גברים חזקים ונשים כנועות. ברמה הכי פשוטה - שלגיה, סינדרלה והיפהפייה הנרדמת הן (בשפה פשוטה) שלוש פוסטמות עם חרא חיים, ואז גבר מציל אותן והופך אותן למלכות. ואם סינדרלה לא הספיק, נתנו לנו את "אשה יפה" כדי שנבין.
אולי גם אפשר למצוא הסבר הורמונלי.

בקיצור, הסברים לא חסר. חוזר, לקרוא בזהירות, קצת לגגל, להחליט מה סביר בעינייך ואז לחבר יחד את כל מה שנשאר
    התגובה האהובה בשרשור
גולייט

רעיון מצוין דארקן ראהל.

גולייט • 13 בספט׳ 2018
מראש התייחסתי לדברים בהתעניינות זהירה. עניין ההשוואה בין משתמשי הכלוב אלה מול האלה נשמעת מעניינת אבל עדיין, זה משתנה ממקום למקום , לא?
טוב..אולי זה יכול להביא אותי לאיזה הערכה גסה.
אגב, מה גרם לך להפוך משולט לנשלט?icon_smile.gif
מחוקה​(נשלטת)
התפיסה היא שלי והיא אף מנוגדת לתפיסת העולם של המרצים שלי.
אך אני מבססת אותה על עובדות, ולא עובדות נסיבתיות שכל אחת מהן עומדת כל אחת לבדה, ונתונה לפרשנות.
כל עובדה שאני מציבה משלימה ומתחברת לעובדות אחרות. אני מספרת את הסיפור המלא.
ההגות שכתבתי בבלוג מלאה בקישורים חיצוניים המבססים למעשה את התפיסה שלי.
מלעולם לא הבאתי "מקרים" שקרו, והצבתי אותם כעובדה כוללת כפי שרבים נוטים לעשות. להיפך הסטטיסטיקה מנחה אותי.
דהינו, אני עושה הכללות למרות שזה נתפס אצל רבים כדבר מגונה, מכיוון שאחרת לא ניתן לחקור התנהגויות חברה.
מחוקה​(נשלטת)

ספירת הנשלטים והנשלטות פה אינה מדד !

משום שרוב הגברים השולטים ורוב הנשים הנשלטות לא צריכים את הכלוב. הם פשוט חיים את החיים.
כלומר נשים שולטות וגברים נשלטים צריכים הרבה יותר את הפלטפורמות האלו, מאשר גברים שולטים ונשים נשלטות.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}

Re: רעיון מצוין דארקן ראהל.

גולייט כתב/ה:
מראש התייחסתי לדברים בהתעניינות זהירה. עניין ההשוואה בין משתמשי הכלוב אלה מול האלה נשמעת מעניינת אבל עדיין, זה משתנה ממקום למקום , לא?
טוב..אולי זה יכול להביא אותי לאיזה הערכה גסה.
אגב, מה גרם לך להפוך משולט לנשלט?icon_smile.gif

אני?? שולט??? ה' ירחם. נשלט, פלוס מינוס גיי, פסיבי, הכל כשר למהדרין.
גולייט
גולייט • 13 בספט׳ 2018
דרקן ראהל ? שליט דאהרה ? טוב.. כנראה נמאסו עלייך הדרישות של האזרחים והעול לשלוט בממלכה אז החלטת לתת דרור למשאת נפשך המעונה-להישלט על ידי מורד סית חחח אבל תזהר, לא בטוח שהכל אצלם כשר האאא
גולייט

נקבת האדם

גולייט • 13 בספט׳ 2018
את מעניינת אותי (אינטקטואלית , אל תקפצי!) . מה למדת (השכלה גבוהה בטח) ואיך את בונה תאוריות כאלה מגובשות על העולם?