סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סוויצ' ככורח הישרדותי

Ollie​(נשלטת)
לפני 5 שנים • 8 במרץ 2019
Ollie​(נשלטת) • 8 במרץ 2019
הוא פשוט כתב פה מפורשות שהוא פרסם פה כי לדעתו זו בעיקר בעיה של בנים, אז הייתי מוכרחה להתייחס...
nicknose​(מתחלף)
nicknose​(מתחלף) • 8 במרץ 2019
Ollie כתב/ה:
בקשר לנושא הפורום: הבנים על הבנים הוא פורום שמיועד לעסוק בשליטה של גברים בגברים...

זה הנושא של הפוסט. חשבתי על זה. תודה.

בקשר לנושא הפוסט: בעיניי נשלטים שמנסים לשלוט הם אחד הדברים הכי מסוכנים שיש. אני מאוד חוששת כשחברות שלי מתקרבות לכאלה.
אני, אחרי טראומה אחת ועוד היחשפות לכמה אנשים שלא היו באינטראקציה איתי, לא מתכוונת לתת אי פעם לאדם כזה להתקרב אליי.

מה קרה שם? בלי פרטים, כמובן, אבל מה לדעתך היה בעייתי?
Ollie​(נשלטת)
אני לא אכנס לפרטים על מה שהיה אישית מולי, כי זה לא רלוונטי, רק אציין נקודות רלוונטיות:
* הוא התייחס לשוט כצעצוע שאפשר להשתולל איתו.
* הוא לא הכיר את הקונספט של רמזור הצלפות ושל הסכנות בהצלפה במקומות שונים.
* הוא לא ידע לזהות מתי אני צריכה שהוא יעצור, מתי הוא מכניס אותי למצוקה.

כשאתה קורא את זה אתה כנראה חושב על כל מיני תגובות נגד, שבין השאר מכילות את המילים "האחריות שלך כנשלטת" ו-"מילת ביטחון".
לכן אני אומרת שאני בכוונה לא מדברת אישית על עצמי ועל מה שהיה שם. אבל אלו התנהגויות ספציפיות שאני מזהה בעיקר אצל מי שמתייחסים לשליטה כאל משחק, משהו להתנסות בו כמו שוונילים מתנסים באזיקי פרווה.

מכירה מספיק סיפורים על נשלטים שהחליטו לשחק בלשלוט (כי "אין ברירה", יש המון נשלטות ואין כמעט שולטות) שגרמו נזקים בדיוק בגלל אותן התנהגויות - אי הבנה של אחריות השולט, של מה יוצרת ההיררכיה, של חוסר השיוויון המובנה ביחסים כאלה, שמטיל אחריות גדולה בהרבה על הצד השולט. שלא הבינו בכלל את ההשלכה של מה שהם עושים.
אגב, את הסיפורים אני מכירה גם מהצד הנפגע (נשים נשלטות שנפגעו מגברים שהתחפשו לשולטים) וגם מהצד הפוגע (גברים שעשו את הנ"ל).
nicknose​(מתחלף)

זה נשמע איום ונורא

nicknose​(מתחלף) • 8 במרץ 2019
ומה שחשבתי תוך כדי קריאה היה יותר בכיוון של "איזה אידיוט לא שם לב להשפעה של הדברים שהוא עושה, קיבינימאט". נשמע ממש ממש רע. תודה על הזווית הזאת.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 8 במרץ 2019
Ollie כתב/ה:

מכירה מספיק סיפורים על נשלטים שהחליטו לשחק בלשלוט (כי "אין ברירה", יש המון נשלטות ואין כמעט שולטות) שגרמו נזקים בדיוק בגלל אותן התנהגויות - אי הבנה של אחריות השולט, של מה יוצרת ההיררכיה, של חוסר השיוויון המובנה ביחסים כאלה, שמטיל אחריות גדולה בהרבה על הצד השולט. שלא הבינו בכלל את ההשלכה של מה שהם עושים.
אגב, את הסיפורים אני מכירה גם מהצד הנפגע (נשים נשלטות שנפגעו מגברים שהתחפשו לשולטים) וגם מהצד הפוגע (גברים שעשו את הנ"ל).

אני חושב שיש גם מספיק שולטים\ות שפוגעים בנשלטים שלהם.
זה שאני נשלט ואנסה לשלוט לא הופך אותי ישר לכישלון כשולט, לעומת התכונות הכלליות שלי -
האם אני אחראי? האם אני יודע אמפתי ואכפתי?

אני יודע שכשתהיה לי הזדמנות, אנסה לשלוט, דווקא כדי להבין יותר את הצד השני.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 8 במרץ 2019
מנסיון שלי, הבנה של הצד השני והתנסות בשני הצדדים (התחלפות), מובילה להבנה עמוקה יותר של תהליכים, ובגלל זה גם לריגוש חד יותר.

אולי, יכול להיות שהנסיון של מצביע על אנשים חסרי נסיון (או חסרי תכונות נחוצות כמו אמפטיה או זהירות ואחריות), ולאו דווקא על כך שזה נוגע לזה שהם נשלטים.
Ollie​(נשלטת)
נשלט שמחפש לשלוט לא כי הוא נמשך למיקום של השולט בהיררכיה הזוגית, אלא כי הוא לא מוצא שולטות פנויות - ככלל לא מבין ולא מחפש להבין את המקום של השולט בהיררכיה הזוגית, ומבחינתי זה מתכון לאסון.

זה שיש עוד צורות לפגוע (ואוסיף לדבריך ששמעתי פעם בחדשות, אם כי אני לא בטוחה שזו אמת, שיש גם אנסים ונילים), לא אומרת שאין טעם בניסיון לגבש כללים (כן, מלשון הכללה) שיגנו עלינו.

(עריכה: מכתב בתגובה לדיפ, אבל תכלס רלוונטי קצת גם לדברי בכוח.)
    התגובה האהובה בשרשור
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 8 במרץ 2019
מוסכם שכל אחד מאיתנו רוצה פרטנר שאוהב את זה מהלב ולא לשחק פינג פונג עם הקיר.
אם נשלט (או כל אחד אחר) מחליט לנסות לשלוט, לא משנה מה הסיבה, עליו להיות אחראי כמו כל אדם אחר שינסה לשלוט,
ואני מסכים שחוסר תשוקה ועניין יכולים להוביל לחוסר הבנה - של הכללים, של הפרטנר וכו'.

אני לא חושב שנשלט יחפש לשלוט "מכורח הישרדותי", הוא יעדיף וונילית.
אם הוא חיפש לשלוט יש בו טיפת סקרנות לגבי הצד הזה, או שהוא מאוד מעוניין בפרטנרית הנשלטת ורוצה לקיים איתה קשר.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי מרץ 08, 2019 6:40 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
ימה​(נשלטת)
ימה​(נשלטת) • 8 במרץ 2019
"כורח הישרדותי"
כי בלי בדסמ כולנו נמות.

זה לא הישרדות זה חשיבה על נשים ככלי לסיפוק יצרים.
ואם הן לא הביאו לי את צנצנות הסקס שלהן בדרך מסוימת, אין לי ברירה אלא לנסות דרך שונה.
כי לא צריך, תשוקה, משיכה ורצון - העיקר שיש מי שיספק אותנו