אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אונס רטרואקטיבי

סווריןן
לפני 4 שנים • 7 באפר׳ 2019

אונס רטרואקטיבי

סווריןן • 7 באפר׳ 2019
בעקבות פוסט שהיה כאן והדיון שנבע ממנו, אני חושב שניתן להבהיר משהו מהערפל אם חושבים על אונס כמשהו שניתן לחוות באופן רטרואקטיבי.

אונס "רטרואקטיבי" אינו אונס במונחים משפטיים: יחסי המין בוצעו בהסכמה מפורשת, לא הובעה התנגדות, לא נעשה שימוש במילת ביטחון. אם אנסת מישהו רטרואקטיבית, לא ניתן לתבוע אותך על כך.

אונס "רטרואקטיבי" אינו אונס במובן התקשורתי – לא אמרו לך משהו שהתפרש כבקשה ממשית שתחדל ממה שאתה עושה. אדם "סביר" משולהב, יכול היה להבין את הדברים כהסכמה.

אונס "רטרואקטיבי" הוא ועוד איך אונס במובן הפסיכולוגי – מי שעברו את החוויה, יחוו תחושות חופפות או זהות לאונס לכל דבר: אשמה, גועל, חרדה, תחושות אובדניות, אובדן ערך, דכאון, וכו...

אונס "רטרואקטיבי" הוא אונס ברמה האתית – אם גרמת לאדם אחר להגיע לתחושות אונס ממשיות, יכול להיות שיכולת להימנע מכך. שאלת האחריות שלך למצב נפתחת. יכול להיות שבאמת לא יכולת לדעת. יכול להיות שכן, ואז, מוסרית, את/ה שותף/ה. בפועל אנסת – גם אם לא ניתן לתבוע אותך על כך.

דוגמה לא בדס"מית היא אותן פרשות של בת נוער שהתאהבה במישהו ש"העביר" אותה בין חבריו. לפעמים היא אמרה 'לא'. לפעמים היא שיתפה פעולה. "שיתוף פעולה" כזה יכול להיות אונס רטרואקטיבי. היא אמרה לך 'כן', לכן אולי לא ניתן לתבוע אותך. בפועל, אנסת אותה. דוגמה לא בדס"מית מוכרת אחרת היא גילוי עריות, שכרוך לפעמים בהסכמה ואחר כך נחווה כמשהו שונה לחלוטין. למרות שבמקרים הללו, כשמדובר על לא בגירים, זה הופך גם לאונס ברמה המשפטית.

השרשור האחרון סביב חדירה אנאלית בכפייה למרות שלא היה שימוש במילת בטחון, הוא דוגמה בדס"מית. הקורבן לא הייתה ברורה בנוגע לגבולות שלה, ולא ידעה אותן בעצמה. היא לא השתמשה במילת בטחון. בפועל, היא עברה ועוברת תחושות של פגיעה, לא סתם של סקס לא מוצלח – לכן היא כותבת את מה שהיא כותבת איך שהיא כותבת. דוגמה אחרת היא שרשור שעסק במישהי שגרמה לנשלט שלה לפצוע את עצמו. בשני המקרים, הסכמת, ועם זאת נאנסת.

מה יוצא מזה בהקשר בדס"מי?

עבור נשלטים: ההסכמה שלך עלולה להטעות אותך. אין בה די, וודאי לא כשמתקרבים לגבול. אל תעביר/י אחריות למישהו אחר לדעת יותר טוב ממך את גבולותיך ורצונותיך. הבלבול שלך עלול להפוך מישהו אחר לאנס, ולהפיל אותך אל בולען נפשי עמוק. קח/י אחריות על הרגעים בהם את/ה שותק/ת.

עבור שולטים: ההסכמה שלו/ה, עלולה להטעות את שניכם. אם אינך רוצה להיות חלק מצילוק מרצון של נפש של מישהו/י, פעל לאט, הפעל בקרה. במקרה של החדירה האנאלית, לא היה קורה דבר אם השולט היה משתמש בחומר סיכה, חודר, יוצא, מסתפק בכך, ובודק אחר כך את תחושות הנשלטת. אם הפנטזיה שלה היא באמת שמישהו יחדור אליה באופן מכאיב, היא תדע להעביר לו את זה. אפשר לממש משהו כזה בהדרגה.

דרך אגב, כבר התכתבתי עם מישהי בבלוג כאן על זה, והואשמתי בכך שאני "דודה". לא נבהלתי. אם מישהו נוסף רוצה להאשים אותי בכך, הוא/היא מוזמן לקחת מספר...
    התגובה האהובה בשרשור
lori​(נשלטת){ע_מ}
lori​(נשלטת){ע_מ} • 7 באפר׳ 2019
אני לא חושבת שנכון להשתמש במקרה שתואר במילה קשה כמו אונס. גם לא אונס רטרואקטיבי.
בדסמ זה לא מתמטיקה או נוסחאות שפועלות בכיוון אחד, יש משתנים ופרמטרים נוספים. אפילו היום בשבוע הוא משתנה שמשפיע.
אנשים שחוו מערכות יחסים רגילות ושגרתיות לחלוטין עושים לא פעם דמוניזציה למה שהיה בעבר ולהבדיל תראה גם באיזו ערגה אחרים מעלים נוסטלגיה אז בבדסמ?
מספיק לקרוא כאן יום יומיים בשביל לראות איך השולט המהמם של היום הופך להיות השולט צעצוע של אתמול כי מחר יש שולט מדהים אחר.
כמו כן, יש כאן מגוון רחב של אנשים שלוקחים ותופסים את הבדסמ שלהם בכל מיני נקודות על הסקאלה- החל מספנקים קינקיים וחביבים במיטה ועד יחסים הירככיים מוחלטים של 24/7 שבהם לא פעם יש כפייה אמיתית אך לא ניתן יהיה להגדיר אותה בשום שלב כאונס וזאת בגלל שאי שם בשנת תרפפ"ו ניתנה הסכמה גורפת לכך וזו שפה מקובלת ולגיטימית של שני אנשים (או יותר).
אפשר ללכת לנקודות קיצון ולתאר מצבים כמו גילוי עריות ולהקביל אותם לאונס בדסמי אבל זו סתם פרובוקציה והקצנה.
למעשה אונס בדסמי לא שונה מאונס רגיל. אונס זה אונס.
מה שתואר בפוסט שאליו התייחסת אולי עשוי היה להחוות למישהי אחת כאונס ולאחרת כחוויה אולטימטיבית. כפי שאני קראתי את זה היתה שם טעות של שני אנשים שלא היו פתוחים עד הסוף (כנראה, לא יודעת) והיה שם טיזינג כנראה מוגזם מבלי שיש הכרות עמוקה. יודע מה? זה קורה וזה עוד יקרה. דוקא נשמע ששם אותו אחד לקח אחריות והיה עם מי לתקשר אחר כך ואולי אפילו להטיח בו האשמות.
כל עוד מבינים שני הצדדים שטעויות יכולות לקרות אפשר לצאת גם מחוויות קשות בטוב ומחוזקים.
בואו, לא צריך לפחד. צריך להיות אמיתיים ולדבר.
בכוח המוח{Aion}

Re: אונס רטרואקטיבי

בכוח המוח{Aion} • 7 באפר׳ 2019
סווריןן כתב/ה:

דרך אגב, כבר התכתבתי עם מישהי בבלוג כאן על זה, והואשמתי בכך שאני "דודה". לא נבהלתי. אם מישהו נוסף רוצה להאשים אותי בכך, הוא/היא מוזמן לקחת מספר...

מבלי לנקוט עמדה כרגע בקשר למה שאתה אומר כאן, בפוסט הזה, אני כן מבקשת לתקן ולהזכיר לך, שלא התכתבת איתי על "זה", שכן הדיון המרכזי בנינו נגע לשאלה האם ראוי שאני אכתוב את מחשבותיי בנוגע לנושא, כי הכתיבה שלי כשלעצמה מהווה סכנה, והיה ראוי שאגנוז את דעותיי לעוד כמה עשרות שנים, עד שיבשיל המועד לפוסטים כאלה.

בנוגע לפוסט הזה, אני לחלוטין עם לורי, שהבהירה את הבעייתיות בגישה שלך, ובגישה של כל אלה אשר עושים שימוש "מורחב" בהגדרת המונח אונס, מבלי שהם מבינים שגם להגדרות יש משמעות כשלעצמן, הן על הפרטים המקיימים את האקט, והן לפרטים הצופים/נחשפים לאקט.
Sekhmet
Sekhmet • 7 באפר׳ 2019
עוד דיון שקשור לפוסט בבלוג שלי אני רואה icon_smile.gif

אני יכולה להגיד לך שכשכתבתי בבלוג שבאותו רגע "זה הרגיש כמו אונס ברוטאלי" זה פשוט באמת כי זה הרגיש ככה בזמן שהוא עשה מה שהוא עשה, וגם יצאתי מזה ככ בטראומה שזה הרגיש ככה אחרי.
והשולט עצמו הבין מאוחר מדי שזה היה מוגזם, שהוא עשה משהו לא בסדר ואני לעצמי, לחלוטין ידעתי שלא פעלתי נכון לפני, שלא הצבתי יותר גבולות או הזהרתי, ושהתגרתי יותר מדי ושלחתי מסר לא נכון.

חוסר ידיעה לא פותרת מאשמה, יש מספיק פעמים שיש סימנים והגבר לא עוצר והוא יכל לעצור אבל בחר שלא. לא צריך להגיד "לא" כדי שזה יהיה אונס

אני אמנם צעקתי לא והתנגדתי, אבל זה היה סוג של מערכת היחסים, אני תמיד מתנגדת כמו נערה מרדנית, והוא מכניע אותי. הפעם זה היה שונה אבל הוא לא שם לב, וגם אני התשתי אותו ברמה קיצונית לפני זה כדי לקבל "בכוונה" עונש קשה.
רק שזה היה העונש הקשה מהסוג הלא נכון.

לעומת זאת, היו לי ככ הרבה פעמים ששולטים בכוונה בחרו להתעלם, לעבור גבול, לנצל, לפגוע. מתוך רוע או אכזריות או אגואיסטיות, זה לא משנה.
אני חושבת שאונס רטרואקטיבי זה תיאור למקרים מאוד ספציפיים, כי 99% מהפעמים זה היה באמת אונס, ולא סתם מקרה מצער, זה לא רטרו, זה המונח כפי שהוא.
אבל האחוז האחד קורה והוא מצער לא פחות. אני מסכימה שיש גם מקרים שבהם הצד הנפגע נשאר עם תחושה מזעזעת וקשה לו להבין איך מגדירים את זה.

לי היה קשה להבין מאוד, עכשיו אני במקום אחר כבר.

ואתה ממש לא דודה, אתה מדבר על דברים חשובים שככ הרבה אנשים מתעלמים מהם. יש תוצאה לכל חוסר שליטה או חוסר תשומת לב במיוחד כשמדובר בסקס.
לדוגמא אני לא מרגישה שאותו מקרה ספציפי שתיארתי היה אונס, אבל.. התחושה שלי למה שקרה, הצורה בה הושפעתי והגבתי לזה.. זה בהחלט כן תחושות של פוסט טראומה שחווים אחרי אונס.

אבל המקרה שלי יוצא דופן ומסובך, ופחות יוצא דופן בבדסמ בעיקר בגלל ענייני הבראט פליי.
אור של סול​(שולט)
אור של סול​(שולט) • 7 באפר׳ 2019
המונח המתאים פה זה אונס בהסכמה
כי כל דבר אחר זה בלי הסכמה...
ולכן המילה אונס .
רצונה רוצה משו אחד ואתה כופה את רצונך עליה
TradeMark​(שולט)
TradeMark​(שולט) • 7 באפר׳ 2019
Dark Willow כתב/ה:
עוד דיון שקשור לפוסט בבלוג שלי אני רואה icon_smile.gif

לטעמי, עקב הסמיכות בין השרשורים כששניהם נוגעים באותו נושא כמעט ובעצם נובעים מאותו פוסט פחות או יותר, טוב היה עושה פותח השרשור הנוכחי אם היה מגיב בשרשור שפתחת בפורום או בבלוג שלך במקום לפתוח שרשור חדש. זה היה תורם לדיון עצמו, תורם לריכוז דיעות והתדיינות במקום אחד כדי שכולנו נחכים (הללויה) ופחות תורם לצורך של כולנו לשמוע את עצמנו מדברים. פורומים לרוב נוקטים בכללים (גם אם לא מחייבים) שמונעים פיזור של הדיונים בכדי להיות באמת מקור מידע מרוכז למי שמתעניין או רוצה להביע את עצמו.

העלאת גירה זה נחמד, אבל רק אם אתה גמל.
Lanya Colson

Re: אונס רטרואקטיבי

Lanya Colson • 7 באפר׳ 2019
סווריןן כתב/ה:

בדסמ עושים כמו דודות, או לא עושים בכלל!!
זה המוטו שלי.

(ויש לי גם משהו רציני להגיד על זה, אבל אחר כך...)
סווריןן
סווריןן • 7 באפר׳ 2019
"אני לא חושבת שנכון להשתמש במקרה שתואר במילה קשה כמו אונס. גם לא אונס רטרואקטיבי. " -

- היא מתארת חוויות פוסט-טראומטיות, אז למה להגביל המילה אונס לא מתאימה כאן? אונס לא מוגבל לתרחישי בני סלע. היא בדיוק חוות משהו כזה ברמה הפסיכולוגית, שפשוט לא נופל בהגדרה הפלילית. להפך, המילה 'אונס' עושה כאן סדר.

"אפשר ללכת לנקודות קיצון ולתאר מצבים כמו גילוי עריות ולהקביל אותם לאונס בדסמי אבל זו סתם פרובוקציה והקצנה. "

-לא טענתי שגילוי עריות ומה שהיא מתארת זה אותו דבר. טענתי שהם שניהם נחווים כמו אונס רטרואטקטיבי. (בננה היא פרי. תות הוא גם פרי. זה לא אומר שבננה היא תות - סליחה, אבל זה מה שעשית עם הטיעון שלי).

"מה שתואר בפוסט שאליו התייחסת אולי עשוי היה להחוות למישהי אחת כאונס ולאחרת כחוויה אולטימטיבית."

- בדיוק. ואצלה זה נחווה כמו אונס. על זה אני מדבר.

"מבלי לנקוט עמדה כרגע בקשר למה שאתה אומר כאן, בפוסט הזה, אני כן מבקשת לתקן ולהזכיר לך, שלא התכתבת איתי על "זה", שכן הדיון המרכזי בנינו נגע לשאלה האם ראוי שאני אכתוב את מחשבותיי בנוגע לנושא, כי הכתיבה שלי כשלעצמה מהווה סכנה, והיה ראוי שאגנוז את דעותיי לעוד כמה עשרות שנים, עד שיבשיל המועד לפוסטים כאלה. " -

- נכון. צודקת. קראת לי 'דודה' מכיוון שכתבתי שאת צריכה לזכור שאת כותבת במרחב ציבורי כשאת משבחת את זה שהמשיך להכניע אותך כשצרחת והיכית ונאבקת אבל לא השמשת במילת ביטחון. אני חושב שצריך לדפוק חשבון כשכותבים פוסטים כאלו. הקשר בין זה לבין הפוסט כאן, קיים. מה שהיווה טראומה עבור DW, אצלך היה סבבה. בעצם, זו הייתה מהות תגובתך. פוסטים מסוג זה מסוגלים להיות הבסיס לטראומות כמו של DW. מי שקוראים אותך היום, נכנסים לחדרי שינה מחר. מותר לך, מן הסתם, להתעלם מכך. איש לא יכתיב לך. וודאי לא אני. אבל אני חושב שהאינטרנט מטעה לחשוב שאת יודעת למי את כותבת. את לא. הייתי בדיון דומה עם מישהו שהמליץ על פיסטינג אחרי שמורידים ספרי הדרכה מהרשת, כי אז זה הופך להיות בטוח. כשכתבתי לו שהוא לא יודע מי קורא אותו, הוא כתב לי שאין לו אחריות על כך. זו תשובה עקבית (עקומה, אבל עקבית). זו לא חייבת להיות תשובתך.

Trademark - תודה לך. בפעם הבאה אתייעץ איתך אם לפתוח שרשור על נושא או לצרף לנושא אחר. תמוה שמכל מה שיכולת להגיב אליו כאן, הנקודה הפרוצדורלית הזו לכדה את עינך.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 4 שנים • 8 באפר׳ 2019
סוורין, אתה עושה מהמציאות מה שמתחשק לך.
אתה לא חבר שלה, לא הפסיכולוג שלה ולא סמכות למה בטוח ומה לא. ואכן, גם לא מכתיב מה ראוי לכתוב ומה לא.
לגבי הדיון הנוכחי, אתה לגמרי מתעלם מאיך שהיא חווה את מה שקרה. אולי היא מראה סימפטומים של ptsd. האם אתה מוסמך לקבוע זאת? לא.
הגברת עברה חוויה קשה. היא מתמודדת איתה. היא גם הגיעה לפתרונות מסויימים, ככל הנראה. היא לא סגורה בכלל שחוותה אונס, אז אתה בא ומבהיר לה שכן, תוך התעלמות מחוויתה האישית, מהעובדה שהיתה כאן סגירה כלשהי מול השולט, ועוד.
אתה גם קורא לשולט אנס, על הדרך. בלי לדעת כלום עליו, על החוויה שלו.
ההמלצה הכי טובה שיש, היא להציע לאותה גברת לפנות לטיפול, לברר עם עצמה מה בדיוק חוותה. היא תגיע למסקנות שלה, ותפעל בהתאם.
מסכים לחלוטין שנשלטים צריכים להבין את הגבולות של עצמם. מסכים לחלוטין ששולטים צריכים לנקוט משנה זהירות. אבל למה אונס? במיוחד כשלא ברור שזה מה שהיא עברה (בלי לרגע לגרוע מהחוויה עצמה, שברור שהיתה קשה, ודברי הגברת עשויים להעיד על כך שהיא עדיין מטרידה אותה).
לגבי בטיחותי או לא - נראה שזה לא בטיחותי לכתוב כלום. הרי לך תדע מי יקרא. בוא לא נפרסם ספרים, לך תדע מי יקרא. בלי סרטים, לך תדע מי יצפה. סוורין, אני מטיל עליך לא לבטא כלום, כי לך תדע מי יבין לא נכון. היי, מה אם ילד יקרא את הבלוג שלך ויקבל רעיונות ממנו? מאוד מסוכן. למחוק במיידי.
israelislave
לפני 4 שנים • 8 באפר׳ 2019
israelislave • 8 באפר׳ 2019
ברוכים הבאים לעוד מקצה אולימפי של "התקרבנות"

דור בכיין, דור שלא מבין אחריות אישית מהי, דור שלא מוכן להבין שאחרים חושבים אחרת, דור שגדל על שנאה (נשים) שנאה עצמית (זכרי ביטא)