סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם שולט חייב להיות מצליחן?

Sweet melody
לפני 5 שנים • 16 באפר׳ 2019
Sweet melody • 16 באפר׳ 2019
FunBobby כתב/ה:
בתור לוזר סדרתי, אני יכול להעיד שזה לא עצר אותי בעבר מלשלוט.
אני תמיד אומר שאני מאסטר פוקימון וזה כובש אותן.

צודק. אותי כבשת
FunBobby
FunBobby • 16 באפר׳ 2019
אותך כבשתי כבר לפני שנים,
את אמורה בשלב הזה להיות כבר מלפפון חמוץ משובח ביותר.
בוורלי
בוורלי • 16 באפר׳ 2019
יכול להיות שלא הכרת אותו תפרן ?
FunBobby
FunBobby • 16 באפר׳ 2019
באותה תקופה הוא עבד במתפרה, כך שמסופקני.
Sweet melody
Sweet melody • 16 באפר׳ 2019
מונה כתב/ה:
יכול להיות שלא הכרת אותו תפרן ?

הכרתי אותו בשיחות במשך חודש והתאהבתי בו כבר אז..מה שגרם לי להתאהב היה דווקא האינטליגנציה שלו. לא שום דבר אחר.

וגם כתבתי..הצורך שלנו שהגבר יהיה "חזק/מצליחן" הוא צורך קדמוני.

אני צריכה אותו מוצלח ממני בהכל..כדי שיעורר בי הערכה. ברור שאין לי עניין בגבר שגר אצל ההורים.
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 16 באפר׳ 2019
רק עכשיו ראיתי את הפוסט...
מבחינתי הצלחה היא נתון די קריטי בשולט. קשה לי להרגיש קטנה ובטוחה ליד אדם שאני מרגישה שהוא "לא מוצלח".
זה לא אומר שהוא צריך להיות עשיר, אבל עבודה טובה, ובעיקר תפקיד חשוב וגבוה בהיררכיה, מאוד מושכים אותי.

מבחינתי אדם חסר אופק, שאין לו עבודה משמעותית ושאינו מוערך ע"י אנשים מבחינה מקצועית, אהל במקרה ירש המון כסף - כנראה לא ייתן לי הרגשה מתאימה כדי שארצה שישלוט בי.
לעומת זאת, אדם עם קריירה מוצלחת, שהגיע רחוק וממשיך להתקדם, מאוד ימשוך אותי, גם אם המשכורת שלו לא בהכרח מהגבוהות. למשל פרופסור באקדמיה ימשוך אותי יותר ממתכנת זוטר (ככלל, כמובן. ברור שיש עוד נתונים שמשפיעים), אפילו שהשני מרוויח יותר.

אבל אי יציבות כלכלית מורידה לי, גם אם האדם מאוד מוצלח מבחינת קריירה. כי זה משגר לי חוסר שליטה ואי יציבות.

בקיצור, צריכה לראות עליו יציבות כלכלית (בלי קשר לעובדה שאני עצמאית כלכלית, ולא מחפשת מי שיממן אותי) והצלחה בקריירה, אבל לא בהכרח הצלחה מהסוג שמביא לעושר רב.

יודעת שהדברים האלה אינם מעידים בהכרח על מי שולט יותר "טוב". אבל זה צורך שלי, וזהו.
Tailor​(נשלט)
Tailor​(נשלט) • 16 באפר׳ 2019
למי שלא טרח/ה לקרוא את ההגדרה.

מַצְלִיחָן
מי שמַצליחַ בדרך-כּלל במה שהוּא עושֶׂה.

בעולם העסקים תיתכן אולי הצלחה שהיא תוצאה של עבודה עצמאית של אדם בודד, אבל בזוגיות זה לא יקרה.
כאן שם המשחק הוא שיתוף פעולה !
אופק קסומה

אז ככה

אופק קסומה • 16 באפר׳ 2019
לא עושה סשנים, אז יכולה להעיד רק על מערכות היחסים שהיו לי:
היה אחד עם ג'יפ של מרצדס שתמיד פתח לי את הדלת, שילם בכל פגישה ומעולם לא הופיע בידיים ריקות.
גבר-גבר. כמו בסרטים.
להגיד שהוא היה שם כשהייתי צריכה אותו? מממ, פחות.
לעומתו, היה אחד בלי ג'יפ ובלי מרצדס, עם עבודות מזדמנות ומעט כסף בכיסים.
הוא הסעיר אותי הרבה יותר. וגם היה שם בשבילי. תמיד. אהבתי אותו בכל לבי ונתתי לו את כל כולי.

בסוף, בשבילי, יש מספר דברים שהופכים גבר דומיננטי לאחד כזה שאוכל להעניק לו את השליטה בי:
המילים שלו
הכוונות שלו
המעשים שלו
הראייה שלו אותי
ואיפה הלב שלו נמצא.

כשכל אלו מתקיימים, על הזין שלי הנורמות החברתיות, הכסף שיש לו או אין לו ושאר חירטוטים כאלו ואחרים.
שיהיה מצליחן, שלא יהיה מצליחן.
העיקר שיהיה בן אדם.
אלירן סבג

מצליחן חה חה חה

אלירן סבג • 16 באפר׳ 2019
מושג של לוזרים
המנטליסטית​(אחרת)
לפני 5 שנים • 17 באפר׳ 2019
המנטליסטית​(אחרת) • 17 באפר׳ 2019
אתן ראיתן יותר מידי סרטים הוליוודים וקראתן יותר מידי ספרי אירוטיקה בידיאסאמית בגרוש ...האכילו אותכם בבולשיט על סממני הצלחה שגרמה לתעשיית תחפושות