סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ירון לונדון - הטריד מינית במעלית או צודק בתגובתו?

opiate​(שולט)
לפני 4 שנים • 27 ביוני 2019
opiate​(שולט) • 27 ביוני 2019
there is no self defense rape, you cant sexually assault people because you feel uncomfortable
israelislave
israelislave • 27 ביוני 2019
היד כתב/ה:

אה כן, תרבות ה pc הולכת ונעלמת...סוף סוף.

אמן
slave for ever​(נשלט)
slave for ever​(נשלט) • 27 ביוני 2019
לא הטריד.

די לטרור הפמניסטי.

מי היא, אדם זר, שתניח לו יד על הבטן ותגיד: זה לא מה שהיה פעם.

מילא הייתה ידידה, בת זוג..
Zohe{האיש שאיתי}
Zohe{האיש שאיתי} • 27 ביוני 2019
לא מקובל לגעת ללא רשות באף אדם.
אני חושבת שהפכנו חברה צדקנית מדי שבה כל דבר הופך להיות מן עליהום.
ירון לונדון הגיב בכעס על זה שהגברת הרשתה לעצמה לגעת בו. היא פתחה את התיבה.
אני לא רואה לנכון להצטדק.
נתת סטירה וחטפת בעיטה.
זה שהוא איש מפורסם לא הופך אותו לנגיש יותר מכל אדם אחר שלא מכירים.
לצורך העיניין, גם לאישה הריונית, ואפילו חברה, אם ארצה ללטף את הבטן, אשאל אם אפשר לפני.
לילית חדשה
לילית חדשה • 27 ביוני 2019
כהתחלה אקדים ואומר- גם היא וגם הוא עשו משהו לא בסדר.
בין אם היא התכוונה ובין אם לאו- המעשה שלה היה משפיל ואפילו תוקפני והיא ידעה את זה או לכל הפחות יכלה לנחש את זה.
הוא לעומת זאת הגיב כפי שהגיב כי עמדה מולו אישה. הוא לא היה מגיב ככה אם גבר היה מעיר לו, הוא גם אמר את זה. אם היה עומד מולו גבר הוא היה מוצא דרך שלא כוללת מגע באזורים אינטימיים/ מיניים.

בתור פמיניסטית שמסתובבת כשמתחשק לה בלי חזיות, צועדת בצעדת השרמוטות והתווכחה בצעדה הראשונה והשנייה עם משטרת ישראל על השאלה האם מותר לי , מבחינה חוקית, ללכת חשופת חזה לחלוטין או לא (ולמי שתוהה- בהחלט מותר לי. אין חוק האוסר התערטלות. חשיפת החזה עצמה אינה מוגדרת כעבירה).
השאלה הזו מורכבת והתשובה שלה לא חד משמעית. אני גם לא בטוחה איפה הייתי רוצה שהגבול יעמוד, לא רק בהקשר של החזה הנשי- אלא גם בכל האמור לחזה הגברי.
על פי פייסבוק, טוויטר ודומותיהן- שד של אישה הוא אכן איבר מין (במיוחד כאשר מוצגת הפטמה הנשית). כשאפילו אסור לפרסם סרטון המסביר איך לבצע על עצמך בדיקת שדיים בעזרת גוף של אישה. מותר עם פרי ומותר עם שד של גבר- אבל לא של אישה.
גם החברה עצמה מגדירה (עדיין, לפחות) את השד הנשי כאיבר מין- זו הסיבה שיש לא מעט הקשרים בהם גבר הולך חצי ערום ואישה נדרשת לשים לכל הפחות חזיה
ואפילו הנקה- סיבת השוני בין שד הנשי לגברי- הפכה למוקד של מחלוקות, האם לגיטימי להניק בפומבי? מותר בלי כיסוי או רק עם כיסוי? אפשר לדרוש מאישה להפסיק/ לזוז הצידה/ להתכסות או לא?

גם אם פמיניסטיות נאבקות על זכותה של אישה ללבוש מה שהיא רוצה, להניק בציבור כרצונה (ורצון התינוק/ת) וכן אולי גם ללכת חשופת חזה
גם אם מותר בחוק לאישה להסתובב בחזה חשוף וזה לכשעצמו לא מוגדר כעבירה
אנחנו עדיין לא שם. זאת לא המציאות שלנו.

גבר שירוץ בחזה חשוף- עובר בשקט, גם כשמדובר באזור של בתי ספר וגני ילדים.
לעומת זאת אישה שרצה בחזה חשוף- לא עוברת בשקט. כמעט כל שוטר שיראה אותה יעכב אותה וידרוש ממנה לכסות את החזה שלה ובנוסף קיימת האפשרות סבירה שהיא תואשם בעבירה אחרת כדוגמת הפרעה לסדר הציבורי, מעשים מגונים בפומבי ועוד.

אם אנחנו רוצות לשנות את ההגדרות ודרך הראייה של דברים ואיברים, בהחלט יהיה נכון לומר שיש לשרטט את הגבול- מהי הטרדה/ מעשה מגונה ומה לא,
אבל הגבול הזה למעשה, במציאות של היום, כבר משורטט- אם החזה הנשי נחשב לאיבר מין ויש לכסותו- הרי ש(כמעט) כל מגע בו נחשב למגע מיני.

לו ירון לונדון היה בוחר להגיב לאישה בדרך שלא כוללת מגע בשד שלה- הוא לא היה מקבל את התגובות שקיבל.

אני באמת תוהה האם אלה שמצדיקים את דרך התגובה שלו-
היו באותה המידה מצדיקים אישה שסוטרת לגבר שאומר לה שהיא תהיה הרבה יותר יפה אם היא תחייך
או אישה בהיריון שהיתה מגיבה בבעיטה למפשעה של מי שנגעו לה בבטן ההריונית.
המלכהx​(שולטת)
המלכהx​(שולטת) • 27 ביוני 2019
אני סולדת ממנו עוד מאז שהיה מפשיט ילדים בסדרה שלו

התגובה שלו בריונית ומשפילה ולא לעניין

מצד שני גם היא לא הייתה בסדר

בקיצור קצת פחות אגו קצת יוצר תרבות לא הייתה מזיקה לאף אחד
123123Pink
123123Pink • 27 ביוני 2019
אני מבינה על מה הדיון שיש פה הרי גם הבחורה הייתה לא בסדר, אך למעשה זה מאוד פשוט.
מה שבחורה הנל עשתה לו =הטרדה.
מה שהוא עשה לה =הטרדה מינית.
אם הוא היה רוצה להחזיר באותו המטבע הוא היה יכול, אך הוא בחר לקחת את זה למקום מיני.
ולגעת בחזה ולא גם בבטן או כמו שכבר אמרו פה אוזן, אף או ווטאבר.
slave for ever​(נשלט)
slave for ever​(נשלט) • 27 ביוני 2019
הוא הסביר שהייתה לה בטן שטוחה ורזה, כך שאם היה נוגע לה בבטן, זה לא היה יוצר את המסר שרצה להעביר לה.
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 27 ביוני 2019
הוא יכל לבקש סליחה.
מדקדקת​(אחרת)
מדקדקת​(אחרת) • 27 ביוני 2019
ArchAngel כתב/ה:
מדקדקת כתב/ה:
בתור פמיניסטית שצועדת במידת השרמוטות ומסתובבת בלי חזיות- אם הייתי במקומו הייתי עושה בדיוק אותו הדבר. אחר כך כשנשים באמת מותקפות ומוטרדות- לחברה כבר נמאס לשמוע על זה.

שד זה לא איבר מין. והיא התחילה. הוא השיב לה באותו מטבע של מגע חצוף וחודרני, ונגע באיבר שמזדקן ללא חן, כמו כרס בירה.

כמה צדקנות.

את הולכת בלי חזיות, אבל מסיבה מסוימת את (סביר להניח) לא תוותרי על כיסוי שדייך לגמרי ולא תלכי בפומבי בלי חולצה, כולל במקומות שמקובל בהם להיות בלי חולצה עבור מי שאין לו שדיים.
למשל, נניח ותתקיים מסיבת בריכה במקום העבודה שלך, תכנסי לשם רק עם חלק תחתון ועם חזה חשוף?
האם תעלי לפרופיל הפייסבוק שלך תמונה בלי חולצה ועם חזה חשוף כמו שעושים גברים בלי שדיים?
תשלחי הודעת ווסטצפ לבני משפחה וקולגות כשזו תמונת הפרופיל הנלוות לה?
ככל הנראה שלא מכיוון שעבור החברה שלנו שדיים מקבלות פרשנות אינטימית ואת מודעת לזה.
בגלל ששדיים הם בעלי פרשנות אינטימית זה למה לגברים יש בעיה עם הנקה בציבור, זה למה גברים סטרייטים ונשים לסביות מתחרמנים/ות מהם.
אי אפשר להכחיש את הפרשנות האינטימית והמינית שיש לשדיים.
"להשיב לה באותו מטבע" יהיה לגעת לה גם בבטן, או בעור המדלדל ביד או משהו אחר בסגנון. לא חסרים איברים אחרים בגופה שמזדקנים ללא חן שחובה להתמקד דווקא בחזה שלה, ובטח שאם הוא מעיד שלגבר הוא היה "נותן בשיניים" ולא היה תופס בפטמות או בזין, כי הוא מבין שיש לזה פרשנות מינית ולכן נרתע מהרעיון.

לשאלתך- זה נכון, לא הייתי מסתובבת טופלס בים ליד אנשים מהעבודה, מהסיבות שציינת
בינתיים מסתפקת בחופי נודיסטים וכמובן שמתנגדת למשטור כנגד ההנקה בציבור. מסכימה שהוא יכול היה לדעת לה בבטן ולשאול באיזה חודש היא, או גרסה אחרת של חטטנות חודרנית שמדגימה את הענין. לא הייתי שם ולא ראיתי את האישה, אולי היא רזה וזה מה שהיה הגיוני לעשות.

וזה שלגבר הוא היה "נותן בשיניים" זה ההומופוביה הקלאסית, רובם לא יתפסו בחיים ברמיזה כלשהי שעלולה להתפרש באופן מיני כלפי גבר. אבל זה נושא אחר.