לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קבלת פנים

Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 20 שנים • 19 באפר׳ 2004

קבלת פנים

במיוחד לאחרונה אני נתקלת בהמון שאלות של חדשים שזוכות לתגובות קנטרניות וציניות.
קצת עצוב לי שאנו מקבלים מצטרפים חדשים בזובור.
לא תהיתם איך זה שהצטרפו מאות אנשים ובכל זאת כמות השאלות והתהיות קטנה נורא?
לדעתי חלק לא מבוטל מזה הוא כי פתחנו לנו הרגל די מגונה להעניש אנשים.

איננו יודעים מה הרקע של אנשים שמגיעים אלינו.
אולי הם באו מפורומים או אתרים שבהם נהוג להגיב כך?
אולי הם לא מכירים את חוסר הצורך בגינוני יתר בפורומים?

הביקורת שניתנת להם בציניות ולעג, לא רק שאינה מספקת תשובות היא אף מדכאת את החשק לשאול, ובטח שאינה ביקורת בונה.
אחריה לרוב, אין טעם לנסות להשיב אפילו אם הכוונה טובה כי פתאום הoff topic הופך להיות הmain topic.
אין כל רע בלהוסיף לתשובה הערה של.. סתם שתדע שככה וככה לא נהוג כאן, ואפילו להגדיל ולהוסיף חיוך בסופה (כלובי לא גובה על סמיילים תשלום נוסף, למיטב ידיעתי).
אין כל מניעה לשלוח לאדם בפרטי, תקשיב זה וזה יכול לקומם, ולהציע לו לבקש מכלובי לערוך את ההודעה.
אבל להסית שרשורים ממטרתם המקורית, או להשתמש בכתוב לפגיעה בכותב - אלו לא הדרכים להשביח את המקום הזה, רק להובילו מטה.
אנחנו לא יודעים את מי אנחנו מבריחים מכאן, אולי יש להם המון מה לתרום.

רק אהבה.
לוטוס.
כלובי
כלובי • 19 באפר׳ 2004
מסכים בהחלט, זה סימפטום כזה של הפחד מהשונה אולי, מהחדש שעלול לתפוס עמדה מאיימת, זה קורה בהרבה מקומות שבהן נוצרות קבוצות שמרגישות זהות ואחדות גדולה, והחשש ממישהו חדש שעלול לטרוף את הקלפים אולי במודע ואולי שלא במודע גורם להרבה אנשים להיות מאד דיפנסיבים.

אפשר להוסיף לזה גם תופעה של אנשים שנכנסים בכינויים כפולים לכאן מפעם לפעם, ומעמידים פנים על גבי הפורום שהם מישהו אחר. בסוף מתברר כי היה מדובר במתיחה או בבעל אינטרס כזה או אחר שפרסם את השאלה כי הוא רוצה למכור משהו או לבדוק משהו או לפתות מישהו ספציפי בדרכים ערמומיות.
גם תופעות כאלה שוחקות את האמון שניתן פה לאנשים שזו להם ההודעה הראשונה ושוחק את היכולת שלנו להגיב ולהעניק חום וקבלת אורחים לדמות שיש במוחנו כל הזמן הספק שאולי היא פיקטיבית.
ובכל זאת יש כאלה שפרצו את המחסום הזה והיום הם איתנו ויש אחרים שנשארו בינתיים קוראים בלבד בשלב הזה כדי להבין קודם איך העניינים זזים פה. יש כאלה שמשתלבים בשקט בשקט בלי להצהיר "אני חדש!!!" "קחו אותי" ויש כאלה שיגיבו ברגע שיתפתח דיון על נושא שהוא קרוב לליבם ושדוקא בו חשוב להם להביע את דעתם.

יש פה כל מיני, אף פעם לא יזיק להיות יותר נחמדים ופתוחים לחדשים, יש גם הרבה כאלה כאן שעושים את זה, אבל גם יש את החשש הטבעי מהחדש והלא מוכר.

בקיצור, אני דוקא חושב שיש מקום לאופטימיות.

כלובי
BBW
BBW

יש משהו בדבריך

BBW • 19 באפר׳ 2004
אני רק לאחרונה גיליתי את המקום הזה, וכן אני מודה שאני לא מכירה את כל הגינונים. למרות שיאני מודה שיצא לי להכיר קהילה מאוד מעניינת, מרתקת ואינטלגנטית למרות שגם בתוכם יש את הקרים והצינים. ואולי בכל מקום יש אותם וכמו שאמר כלובי, ובצדק, הרבה פעמים מישהו חדש יכול להוות איום מסויים וזה מובן ומקובל לגמרי. וכן הייתי רוצה שיקבלו את פניי בצורה יותר חמימה, אבל גם אם לא אני אדאג לכך בעצמי ואין ספק שזה נותן לי פחות חשק לשאול, כולי תקווה שזה ישתנה ברגע שאכיר קצת יותר טוב את חוקי המשחק כאן.
icon_razz.gif
מוש​(נשלט){k}
לפני 20 שנים • 20 באפר׳ 2004
מוש​(נשלט){k} • 20 באפר׳ 2004
לוטוס אל תתני לכלובי רעיונות כאלה
עכשיו הוא באמת יתחיל לגבות מאיתנו כסף על סמיילים.

טוב אני אבזבז מהר כמה כל עוד זה בחינם
icon_redface.gif icon_lol.gif icon_wink.gif tongue.gif fishy.gif rffl.gif

אהה כן ואני מסכים עם כל מילה
מוש cow.gif

נ.ב.
הסמיילי המתגלגל הזה הוא שלאגר מטורף rffl.gif
איך לא עליתי על זה עד עכשיו?
Black Roses
Black Roses • 20 באפר׳ 2004
לוטוס אני מסכימה איתך ב100 אחוז
היצור
היצור • 20 באפר׳ 2004
אני מצטרף ללוטוס וכלובי,
בזמן האחרון שמתי לב ליותר מקרים בהם אדם חדש
נכנס ושאל שאלה והתגובות היו קרירות משהו, או
שהשירשור חזר די מהר למתכונת ההתנצחויות.
מה קרה להעשרת הידע והאופקים ?
יש כאן כל כך הרבה בדס"מיסטים, מכל הסוגים והמינים.
יש חדשים שצמאים לידע, דוגמה, אישור או עצה.
יש מנוסים שיכולים לתמוך, ללמד, לעזור לאחרים להתחיל נכון.
אבל במקום לעזור למתחילים להתחיל נכון, מפחידים אותם ורק מזהירים
ממליון סכנות ופגיעות אפשריות.
במקום לחלוק מידע, רבים על מי יודע יותר, מי צודק ומי לא ולמי יש יותר גדול. angry.gif

BBW - אמנם כבר ברכתי אותך בבואך, אבל הנה שוב.
ברוכה הבאה לכלוב, תהני ואל תהססי לשאול !!!
שלא תגידי שלא התקבלת בחום. goodluck.gif

היצור icon_mrgreen.gif
BBW
BBW

יצור דארלינג

BBW • 20 באפר׳ 2004
אין ספק שאתה גורם לי להזיע עם כל החום הזה שאתה מקיף אותי....
תזהר בסוף אני אוריד חולצה ואז באמת לא תדע מה לעשות... icon_wink.gif
אה
ותודה
teacher​(שולט)

wysiwyg

teacher​(שולט) • 20 באפר׳ 2004
יוצא, שהפורומים והמועדון (ולאחרונה העיתונות הכתובה), הם הממשק המרכזי והחשוב ביותר שיש לאנשים שעוסקים ב-BDSM מול אלה שלא, או המתעניינים בכלל.
ואנשים בחוסר יכולתם לבדוק בעוד מקומות, אכן מסיקים את המסקנות שלהם ממה שהם רואים וקוראים.

אבל
יש הבדל משמעותי ביותר בין הרושם הראשוני הזה לבין כל מה שבא אחר כך.
כל מי שדיבר איתי אמר/ה את אותם הדברים: בהתחלה יש רתיעה ופחד "פן יכנסו בך" בפורום, וגם במועדון לפעמים נופלים על אנשים שכל מה שהם יודעים להגיד למישהי שמעולם לא פגשו קודם זה "בואי תהיי הכלבה שלי", אבל אחר כך רואים שיש אנשים מקסימים, חכמים, רגישים, ומה לא. מחמאות עד לקטמנדו. שזה יפה לדעתי.

בדרך אנו מאבדים כמה שנבהלים ונעלמים (מהסיבות הלא נכונות).
מאבדים רעיונות יפים שאנשים פוחדים להעלות, שלא יסקלו אותם,
ודעות חשובות שלרוב יוצאות מהקונצנזוס (שלנו) ומאתגרות את החשיבה.

עיין ערך שרשור הסטודנטים כאן, שרשורי ה-CSS למינהם, ועוד הרבה אחרים.

קצת סובלנות ולפעמים הומור לא הזיקו לאף אחד.
ויותר מזה - תמיד יש מה ללמוד ממישהו אחר.
ולדעתי, במיוחד אם הוא fresh, ולא מקובע בחשיבתו, או אם הוא חושב שהוא ממציא את הגלגל כי הוא לא יודע שכבר המציאו אותו, יש תמיד איזו זוית מעניינת.

בוקר טוב
teacher
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
מחזקת את דעתם של הכותבים לפני.....

אם רק לא נאבד את הכיבד ההדדי לאנשים באשר הם , אם רק נהייה סובלנים וסבלנים-לטווח ארוך כולנו נרוויח.

אכן מידי פעם יש כמו מין אווירת "עליהום" על חדשים - ביחוד אם הם מציגים סוגיות הנראות בעינינו מתנשאות/קנטרניות או סתם לא לעיניין.

פשוט צריכים לנשום עמוק, לספור עד 10 (הכי חשוב להשתמש בתצוגה המקדימה שניה לפני שלוחצים על אנטר) ואם גם אז החליק לכם, במיוחד עבור אלו כלובי צירף את אפשרות העריכה..................... angry3.gif
icon_lol.gif

אין אחד שלא חטא מבינינו בתגובה נמהרת, והיות גם ככה אנחנו נתפסים בעיני אנשים מסויימים
כ-"אחרים", בואו נהייה באמת אחרים עד הסוף ונתנהג בנימוס וכיבוד גורף.

רחפנית-הדומית המרחפת.