בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מנהיגות

Homelander​(שולט)
לפני 20 שנים • 20 באפר׳ 2004

מנהיגות

Homelander​(שולט) • 20 באפר׳ 2004
במכינה אנו עוסקים רבות במנהיגות והובלת אנשים מכל הצדדים והגוונים ואף יש לנו מס' קורסים על תקן קבוע בנושא. היום היה אחד מקורסי המנהיגות שלנו עם מרצה שאכן יודע על מה הוא מדבר ועשינו סיכום של מה שלמדנו עד כה.
ובכן, בעקבות הסיכום הזה חשבתי שיש להאיר את הנושא הזה בBDSM:

אז מה העניין בעצם?
כידוע ביחסי שליטה וכניעות תמיד יש את השולט ויש את הנשלט- ההגדרות מאד ננקודיות ומגמתיות.
השולט ששולט העבדיו\שפחותיו והעבד\שפחה הנשלטת שניתנת לשליטתו של השולט.
אבל שליטה זה נושא הרבה יותר מורכב- יש לרכוש אותה, יש להחזיק בה, יש לשמור עליה, יש לעשות אותה כך שתטיב לנשלט ולדעתי שליטה נכונה באה ממנהיגות.
כעת אנחנו עומדים על נושא המנהיגות וכדי להמשיך צריך להגדיר מהי מנהיגות בעצם.
מנהיגות לתפיסתי, היא גם-כן משהו מורכב מאד- מנהיג לדידי, חשוב שידע
א) לגרום לאנשים לציית לו מרצון.
ב) לשמור על האמונה של האנשים בו כדי להנהיג כראוי.
ג) להוביל את המונהגים בדרך הטובה ביותר כדי להוציא מהם את המירב.
ד) לדעת לנצל את מה שיש למונהגים לתת כדי לגדול ולהתפתח.
ה) להקרין סמכות וביטחון כדי שאנשים יצייתו לו כראוי.
ו) להיות ברור לעצמו כדי שאח"כ יוכל להבהיר למונהגיו בדיוק מה הוא דורש מהם ומצפה מהם.
ז) לתת למונהגיו את הכבוד שהוא אחד מהגורמים העיקריים ביחסים בין-אישיים בכלל.
ח) להתפתח ולהתקדם כל הזמן כדי לא להשאיר את עצמו ואת מונהגיו בקיבעון שיעצור את התהליך.
ט) לכסות כמה שיותר אופציות ולמהר לעלות על תקלות ולתקן אותן כדי לו לפגוע בתפקוד המונהגים.
י) ולבסוף והכי חשוב- לדאוג למונהגיו ולשמור עליהם.

לדעתי, איכויות אלה נדרשות מכל שולט טוב משום שבתוך ההגדרה של שולט טוב צריכה להיכלל המילה- מנהיג.

אז מה דעתכם?
יש להוסיף? להחסיר? לשנות גרסאות? הגדרות? מה אתם אומרים?
מאיה​(נשלטת)
מאיה​(נשלטת) • 20 באפר׳ 2004
אני חושבת שמנהיגות , זה אולי אחד הדברים שצריכים להיות לדום. אך זה לא בהכרח העיקרי.
כל מה שכתבת זה בהחלט יפה מאוד ומתאים מאוד.

לא יודעת , אבל משום מה , אבל אחרי כל סעיף ראיתי את היטלר. הוא בהחלט היה מנהיג ,
שבעיני המונהגים שלו , וזה לא אחד או שניים או שלוש היה כזה בדיוק. ענה על כל הסעיפים.
מכאן שלא מספיק להיות מנהיג כדי להיות בן אדם.

אבל בלי קשר , זו דרך הסתכלות מאוד מעניינת.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 20 באפר׳ 2004
הדרך היחידה שבה אדם יכול להנהיג אחר ,הוא להחזיר במונהג את האמונה בכושרו
להנהיג את עצמו .
ובהקשר לשליטה -מי שרוכש שליטה באחר אך לוקח מהנשלט הכל ,הנשלט נותר ללא כלום ואז קורה משהו מאוד לא צפוי אבל הנשלט הופך חופשי והכוח לשלוט בו נלקח מהשולט.
loren
לפני 20 שנים • 22 באפר׳ 2004
loren • 22 באפר׳ 2004
עברתי סעיף סעיף וכן, זה שולט טוב. לפי דעתי ביחסי שליטה,השליטה היא כלי להביא את הנשלט למקומות יותר טובים וחזקים. אבל בשביל שאני אצליח לגרום לנשלט להגיע לשם אני צריכה שיבטח בי, אבל לא בגלל שאמרתי- אלא בגלל שהוא חש בעצמו את הבטחון. וכל זה יקרה במשך ותוך כדי הסעיפים שציינת.
Homelander​(שולט)

ובכן,

Homelander​(שולט) • 22 באפר׳ 2004
ראשית, מאיה- את מאמינה שזה לא העיקרי? מדוע? משום שזה דומה להיטלר? או משום מה אחר?
אני פשוט מעוניין לדעת מה את חושבת שחשוב בשולט טוב, לא לשוא פתחתי את הנושא.
אבל אני רוצה לציין בפניך שאם היטלר זו הבעיה פה, אז את יכולה להירגע, משום שאמנם להיטלר היו כמה מהתכונות שציינתי אך בהחלט לא הכל, לא אפרט משום שזה יוביל לויכוח אחר ובכל מקרה לפני-כן צריך להביט קצת אחורה בהיסטוריה ולגלות שבהחלט להיטלר היו חסרות כמה מהאיכויות שציינתי.

שנית, תות- כאן יש לנו וויכוח שנובע מנק' מבט שונות כנראה: שלך היא נק' המבט של הסאבית בעוד שלי היא של האדון.
אני כלל לא מאמין שצירך ואף מותר לקחת מהנשלט את הכל מעבר לכך שאני רואה בזה משהו לא מוסרי, לא בריא, לא אחראי ואף לא מועיל, אני פשוט לא חושב שאדם נהיה חופשי באמת כאשר הכל נלקח ממנו.
אבל אני אכן מסכים איתך בנוגע להחדרת האמונה במונהג, זה אחד הדברים עליהם דיברתי בסעיפים שכתבתי.

ולבסוף, לורן- אני מסכים איתך בהחלט.
ציינת משהו חשוב שאני שכחתי להדגיש וזה שחשוב לדאוג שהדברים יגיעו מהמונהג.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 22 באפר׳ 2004
גם אני כלל לא מאמינה בלקחת מנשלט הכל . ציינתי זאת כי מכאן אפשר ללמוד הרבה על שליטה חכמה ומוסרית.
אני כן חושבת שברגע שאדם שנילקח ממנו הכל-ומדובר על כבודו ,זכויותיו הבסיסיות כאדם, כשלא נשאר לו דבר הוא הופך חופשי,לך להיסטוריה וראה מה קרה לבני אדם תחת כיבוש רומס -זה הוביל למרד ואחריו למלחמת עצמאות וחופש משליטה וכיבוש .
המלך אריה הראשון
לפני 20 שנים • 23 באפר׳ 2004
המלך אריה הראשון • 23 באפר׳ 2004
בלי להיכנס לויכוח על כל מה שנאמר אוסיף רק דבר אחד חשוב שלא נאמר. איכות המנהיג תלויה בטיב המונהג. כמה שאיכות המונהג גבוהה יותר ככה טיב המנהיג גבוהה יותר.

להבהרת דברי אגיד שכל הורה "מנהיג" את ילדיו כל עוד הם קטנים בלי דעה עצמית, האם זה הופך כל אדם למנהיג? כמובן שהתשובה שלילית.

מכאן ששליטה בשפחה/עבד ללא חוט שדרה אינה מנהיגות, שליט/ה נבון עם בטחון עצמי מטרתו תהייה תמיד שהכפוף/ה לו יתפתחו כמה שיותר, להוביל ולהנהיג כאמצעי להתפתחות ולא שהמנהיגות תהייה המטרה.
מאיה​(נשלטת)
מאיה​(נשלטת) • 23 באפר׳ 2004
היטלר הוא לא הבעיה.
אולי מה שניסיתי להגיד שלא כל אחד שמסוגל להיות מנהיג יהיה דום טוב.
מנהיגות היא אחת התכונות אך לפי דעתי יש עוד , כפי שכתבתי בהודעה ההיא - שיהיה בן אדם קודם כל ואח"כ שמות תואר.

אני חושבת שאחד הדברים החשובים זו רגישות. אני חושבת שרגישות לסביבה היא זו שמביאה ביטחון עצמי , יכולת לקרוא סיטואציה ולנהוג בצורה הכי טובה לכולם זה רגישות.
ועם הרגישות כמובן עוד הרבה דברים וחלק מהם זה פשוט משיכה מינית ונפשית לבדסמ.
loren
loren • 23 באפר׳ 2004
מאיה כתב/ה:

אני חושבת שאחד הדברים החשובים זו רגישות. אני חושבת שרגישות לסביבה היא זו שמביאה ביטחון עצמי , יכולת לקרוא סיטואציה ולנהוג בצורה הכי טובה לכולם זה רגישות.
ועם הרגישות כמובן עוד הרבה דברים וחלק מהם זה פשוט משיכה מינית ונפשית לבדסמ.

אני חושבת שלא חסר אנשים שחושבים שהם מינימום הסגנים של אלוהים ורחוקים מלהיות רגישים לסביבתם, והבטחון העצמי שלהם מרקיע שחקים...... icon_wink.gif

המשפט " ולנהוג בצורה הכי טובה לכולם זו רגישות" קצת מעורפל כשאני מנסה להשליך אותו על שולט. שולט צריך להיות קשוב בראש ובראשונה אל הנשלט שלו, הסביבה צריכה לבוא אחר כך.
למשל- אם לנשלט יש פנטזיות או נטיות כאלו או אחרות, שלא מקובלות בלשון המעטה באופן כללי, וגם בבדסמ יש הרמת גבה, גועל, או גיחוך, האם את כשולטת תשימי את הדעה של הכלל לפני הנשלט, או שאת תגרמי לו לחוש זקוף מול עצמו, גם אם הוא נתקל בתגובות כאלו או אחרות שעלולות לגרום לו לחוש כפוף? כאילו- מתי הכלל צריך להיות בעל חשיבות? או לפחות- עד כמה?
לפי דעתי יש משקל לסביבה, אבל המשקל הזה לעולם לא יבוא על חשבון בטחונו או הערכתו העצמית של הנשלט.
sabrina
sabrina • 23 באפר׳ 2004
זה צריך להיות לו בדם. באישיות. בפנימיות. באופי.

עלה נידף ברוח לעולם לא יהיה ברוש איתן ותמיר. לא משנה כמה הוא יתאמץ.