לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מנהיגות

QriS​(מתחלף)
לפני 20 שנים • 23 באפר׳ 2004

אז בקשר למנהיגות..

QriS​(מתחלף) • 23 באפר׳ 2004
נכון כי יש ויש. יש מנהיגים מושלמים שבכל זאת הם רעים למונהגים שתחתם. לא מתחיל עכשיו עם פוליטיקה למרות שיש הרבה קשר, במקום אקביל לשר הטבעות (שזה די דומה.. icon_razz.gif )

בשר הטבעות, יש כל מיני סוגים של מנהיגים. גנדלף הוא סוג של מנהיג מושלם מהסוג שנוטע את הביטחון במונהגים שלו שהכח בידיהם, סארומן הוא מנהיג עוצמתי לא פחות אם כי מסוג אחר, הוא מוליך את האורקים שלו למוות בעד סיבות צרות ומושחתות והם מאושרים מאוד מזה אז שביעות הרצון של המונהגים תלויה גם באופי המונהגים והתאמתם לאופי המנהיג שלהם.
יש את סאורון שהוא מנהיג רק מכח כוחו האדיר. הוא לא צריך מונהגים ולא את טובתם, הוא מונע מכח הרצון לשלוט בלבד עם זאת הוא מנהיג ללא חת והוא שוב מקנה למונהגים שתחתיו את כל הביטחון והכח הדרוש.

אז כולם כאן צודקים. מנהיג הוא לא מושלם אף פעם מחוץ לסיטואציה שבה הוא נמצא ושבה הוא המנהיג. נותרתי עם הויכוח הפילוסופי הנצחי האם אנחנו בכלל יודעים מה טוב לנו? האם המנהיגים שלנו יודעים מה טוב לנו? האם הם צריכים לדעת? נפוליאון? היה פטריוט? מגלומן? האם היה מנהיג? גם כשהודח והוגלה? נלסון מנדלה? וענונו? בשביל מי הם לוחמים בשביל עצמם או בשם אנשיהם? וישו? נכון זה תיאורטי אבל מי עשה ממנו כזה מנהיג? הרומאים שצלבו אותו? ויאסין?

אולי יכול להיות שולט מעולה שאינו מנהיג כלל בשפחה מנהיגה שרוצה להישלט בכניעה, או בשפחה כנועה שאינה צריכה להיות "מונהגת"?
החיבור לדעתי הוא שקובע.

icon_rolleyes.gif
Homelander​(שולט)
לפני 20 שנים • 24 באפר׳ 2004

אתייחס...

Homelander​(שולט) • 24 באפר׳ 2004
לשלושה דברים שנאמרו פה בעיקר:
א) תות, אני לא צריך את ההסטוריה כדי לדעת מה טוב לי ולאנשים שאני מכיר ומבין כשורה (ויש די והותר גם מאלו). אני יודע שלרוב בני-האדם שהנני מכיר יש כמה וכמה דברים שאם יקחו מהם אותם הם לא יחושו תחושת חופש ובטח שלא ירצו להילחם למען חופשיותם, הם יהיו שבורים, ורק לחשוב על מקרים שכאלו לאותם אנשים גורם לי עצבות מה כך שלא אפרט.
תראי, אדם צריך להיות חזק בצורה בלתי-רגילה כדי שיוכל לחיות ללא דבר ומה לעשות שאין רבים חזקים שכאלו?
ב) רגישות, אכן- תכונה חשובה במיוחד למנהיג, אך מאותם דברים שכבר ציינתי ברור שהיא נובעת.
אבל אולי באמת ראוי להקדיש לזה סעיף במיוחד.
ג) קריס- בחור יקר. שר הטבעות (ואתייחס רק לסרטים משום שלא החזקתי מעמד בקריאת הספרים) זו יצירת אומנות בלתי-רגילה. אחת הגדולות שהיו בעולם הקולנוע ללא ספק.
ואני מדבר איתך בתור אחד שהלך פעמיים למרתון של שלושת הסרטים וזאת אחרי שראה את חלקם גם-כן מס' פעמים לפני-כן ועדיין נהנה מזה.
אבל כל זאת נובע בעיקר מדבר אחד- הדמיון המופלג. זה הכל דמיוני לחלוטין וזה כל היופי- זו חוויה נהדרת אבל היא אינה אמיתית, אשליה חושית, מקסימה, אך שקרית.
בעולם שלנו היו מעטים שמסוגלים להנהיג בעוצמות המתוארות בספר ואני מאמין שאלו שאתה חושב עליהם כרגע גם הם לא הנהיגו בעוצמה שכזו.
אני מסכים שמנהיג צריך להיות מותאם למוהג, אך מנהיג טוב באמת יהיה מסוגל להתאים את עצמו גם למונהגים אחרים מאלו שהכי קל ונוח לו להנהיג.

ובאשר לשאר הדברים- אמרתם דברים מעניינים שאכן נותנים חומר למחשבה אך הם כבר קשורים לנושאים שונים מזה ולכן לא אכנס אליהם כאן.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
לפני 20 שנים • 25 באפר׳ 2004
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 25 באפר׳ 2004
נסיך החלומות,למען הסר ספק גם אותי זה מעציב, אנשים שלא נותר להם כלום , מעציב מאוד.
מעציב עוד יותר שזה קיים אולם במצבים שכאלו ומתוך השברים כוח שאין לי הסבר לגביו מניע אותנו להילחם על חיינו . ונכון שלא תמיד זה קורה.
Homelander​(שולט)
לפני 20 שנים • 27 באפר׳ 2004

תות

Homelander​(שולט) • 27 באפר׳ 2004
זה בסדר, הבנתי את כוונתך מלכתחילה icon_smile.gif
רק רציתי לעמוד על כך שאני (וזאת למרות שאני מבין על מה את מדברת וגם-כן מאמין בקיומו, אך גם בנדירותו) מאמין שרצוי לא לבדוק את האדם אם הוא יוכל לשוב ולעמוד איתן ולחוש בחופש מוחלט לאחר שהכל ילקח ממנו משום שמעטים הם שידעו לעזור את כוחות האדם הנפלאים ולנצל אותם כדי לא להתמוטט ולקרוס.