שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

סימון לנשואה

מותח הגבולות​(שולט)
לפני 3 שנים • 23 ביולי 2020
מותח הגבולות​(שולט) • 23 ביולי 2020
האם זה לגיטימי לדרוש מנשואה משויכת - לסמן אותה בפריסינג ( זה בלי להכנס לעובדה שבמקרה שלה זה נדרש)
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לא נראה לי שזה לגיטימי "לדרוש" ממישהו לעשות פירסינג, בשום הקשר שהוא.

האמת שכל הקונספט של "נשואה משוייכת" לא ברור לי, אבל היא מעוניינת בסימן על הגוף שלה שהולך איתה גם כשהיא לא אתך, אז פירסינג נשמע לי כמו רעיון פרקטי וקל לביצוע. השאלה הגדולה בעיני היא לא ספציפית על אופן הסימון אלא על זה שבעצם על ידי הפעולה הזאת אתה חודר למקום שאתה לא אמור להיות חלק ממנו ובעצם מתערב ביחסים שלה עם משפחתה. לא הייתי רוצה לעשות דבר כזה, נראה לי שאם כבר משחקים באש אז עדיף להפריד בין העולמות.
    התגובה האהובה בשרשור
Discipline
Discipline • 23 ביולי 2020
לי נראה מוזר המונח והדיונים כאן על מה לגיטימי לדרוש ומה לא.

אני כנראה גבר פשוט וקצת פרימיטיבי ולכן אם את בחרת להיות שלי ואני בחרתי בך להיות שלי, זה אומר שגבולות הלגיטימיות בקשר שלנו יהיו בדיוק איפה שאשים לך אותם, והדבר הלגיטימי היחיד שיהיה בידיים שלך הוא - להחליט לזרוק אותי.

(זה תמיד נראה לי מאוד טבעי ולא נתון לויכוח בכל קשר שיש לי. וזה גם תמיד נראה לי מאוד מסוכן ולא לגיטימי כשאני שומע נשלטות או שולטים אחרים אומרים את זה)
ממתקינקי
ממתקינקי • 23 ביולי 2020
חלק מהעניין אצל חלק מהנשואות שמחפשות מאהב שולט זה שהן נהנות לשחק באש! יש ביניהן גם שרוצות לקבל משימות שממש קשה להן לעשות, דרך כל המתח והלבטים, והפחד. עוד הרבה לפני שהמשימה מתבצעת יש שם ריגוש מטורף לנשלטת. איך לעמוד במשימה, איך להסביר את לבעל וכו׳ וכו׳. המון מחשבות שמתרוצצות בראש. וכן, גם מחשבה של אחרת אני עומדת לאבד את השולט החתיך וההורס שלי icon_smile.gif

אישה כזאת רוצה לתת לגבר אחר שאינו בעלה להשתמש בה כפי שבעלה לא השתמש בה מעולם. לא מתבקש שזאת מישהי שלא רוצה שיתערבו בענייניה האישיים.

מעבר לכך, אני בהחלט חשוב שזה חלק מתקשורת (אם הוא ידרוש ממנה לקפוץ מהגג?). זה לא שהוא כופה עליה, הוא נותן לה החלטה. הוא יכול להעמיד לה את זה כדרישה להמשך הקשר, והיא יכולה לנסות להבין עד כמה הוא רציני, לא להיפגש איתו תקופה, להסתכל בכך שלא יקבל אותה חזרה, להבין איך היא מרגישה לגבי זה, לנסות להציע חלופה וכו׳.

בסופו של דבר היא אדם בוגר עם יכולת קבלת החלטות, ואם הדרישה הזאת פוגעת במשפחתה הרי היא תדע לעשות תיאום ציפיות ולמצוא שולט מתאים יותר בפעם הבאה. עד איזו רמה היא רוצה להיות נשלטת ומה הגבולות שלה.

וכן, יכולים להיות גם שולטים מסוכנים שדורשים דברים שעושים נזקים בלתי הפיכים, לעבור על החוק ועוד ועוד. אי אפשר לצפות שכל השולטים יהיו מצפוניים ומתחשבים, בטח לא אם יש להם הפרעות נפשיות... כל אחד צריך שיהיה לו שכל בראש, ולא משנה מאיזה צד של השוט הוא נמצא.

חלק מהעניין של קשר מהצד זה שהחיים קצרים, וגם הקשרים הללו יכולים להיות קצרים בהתאם, לא מתאים עם כל הצער והיגון, נפרדים. זה לא חתונה, וזה בדיוק המטרה של זה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Discipline כתב/ה:
לי נראה מוזר המונח והדיונים כאן על מה לגיטימי לדרוש ומה לא.

אני כנראה גבר פשוט וקצת פרימיטיבי ולכן אם את בחרת להיות שלי ואני בחרתי בך להיות שלי, זה אומר שגבולות הלגיטימיות בקשר שלנו יהיו בדיוק איפה שאשים לך אותם, והדבר הלגיטימי היחיד שיהיה בידיים שלך הוא - להחליט לזרוק אותי.

(זה תמיד נראה לי מאוד טבעי ולא נתון לויכוח בכל קשר שיש לי. וזה גם תמיד נראה לי מאוד מסוכן ולא לגיטימי כשאני שומע נשלטות או שולטים אחרים אומרים את זה)

לא מסכימה אתך. ליתר דיוק, לא מתחברת לגישת "הכל או כלום". עצם זה שאחד מאיתנו המוביל והשני המובל, לא אומר שאסור לשים גבולות.
כי מה שאתה מתאר זה שאין בכלל אופציה לסרב לך. רק לעזוב. וזה נראה לי שברירי נורא, למה שתרצה את זה? זה לא מועד מראש לכליון מהיר?

אבל מה שאתה אומר גם מתקשר לקושי שלי להבין את הקונספט של "משוייכת נשואה". כי זה משרתם של שני אדונים.
ממתקינקי
ממתקינקי • 23 ביולי 2020
אבל זה העניין, שאולי הוא לא מפחד לקחת את הסיכון של לאבד אותה. הפחד הזה לא צריך להיות אוטומטית הבחירה של כל אחד. הוא רוצה לראות מה מסתתר מאחורי הדלת של הפחד הזה. זה עניין של עד כמה חשוב לו לשמור על קשר שליטה אחד, מול לעשות משהו שחורג מגבולות ההגיון הרגיל.

מה שולט אחד היה עושה, לא מחייב שולט אחר. זה כל העניין בחיים כאלה, שיש לו בחירה, גם את הבחירה לעשות משהו שילמד ממנו בהמשך לעשות אחרת או שלא.

וזה גם העניין, שהוא לא באמת צריך להסכים למה שמישהו מהצד, במיוחד מאחורי המקלדת בוחר לגבב icon_smile.gif

זאת הסיבה שהתאמה לצורך קשר של שליטה הוא עוד נדבך קשה שלא נועד בהכרח להיות קליל, בנוסף לכל שאר הנדבכים. מי שמחפש חיים קלים, לא נהנה לסבך אותם, אבל מי אמר שהוא אחד כזה?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לא מחפש כתב/ה:

אישה כזאת רוצה לתת לגבר אחר שאינו בעלה להשתמש בה כפי שבעלה לא השתמש בה מעולם. לא מתבקש שזאת מישהי שלא רוצה שיתערבו בענייניה האישיים.

מעבר לכך, אני בהחלט חשוב שזה חלק מתקשורת (אם הוא ידרוש ממנה לקפוץ מהגג?). זה לא שהוא כופה עליה, הוא נותן לה החלטה. הוא יכול להעמיד לה את זה כדרישה להמשך הקשר, והיא יכולה לנסות להבין עד כמה הוא רציני, לא להיפגש איתו תקופה, להסתכל בכך שלא יקבל אותה חזרה, להבין איך היא מרגישה לגבי זה, לנסות להציע חלופה וכו׳.

יש בזה משהו. אבל בהקשר הזה דיסיפלין צודק - השאלה עצמה קצת לא מובנת, כי זה לשאול "האם לגיטימי" על מצב שהשואל הוא זה שבעצמו יוצר את החוקים שלו.
שים לב שהשאלה לא הייתה "האם עגיל זה רעיון טוב" אלא "האם לגיטימי לדרוש". מה זה "לדרוש"? אולי הבנתי את זה יותר מידי מילולית?
אני מבינה את זה כך: השולט שלי יכול להורות לי לעשות אלף ואחד דברים, אבל כשהוא "דורש" משהו יש בזה עליית מדרגה. אם אני לא מבצעת הוראה שלו הוא יכול לכעוס עלי או להעניש או להתעצב, אבל אם אני לא עומדת בדרישה שלו זו כבר יכולה להיות עילה לפירוק היחסים.
אז כמובן שפירוק היחסים הוא כשלעצמו, לגיטימי; אבל בהנחה שהשאיפה היא לא להגיע לשם, נראה לי סביר לשים לעצמנו גבולות ולא לקפוץ לכיוון הזה בכח. בהקשר הזה, "לא לגיטימי" זה גם "עשוי (בסבירות לא נמוכה) להיות עילה לפירוק היחסים".

וגם, זה שונה בעיני כשאדם שואל אם משהו לגיטימי עבורו, עבור השואל, לעומת כששואלים אם משהו לגיטימי "לכולם", או "בכל מצב". הראשון מזמין פחות סייגים, לדעתי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לא מחפש כתב/ה:

וזה גם העניין, שהוא לא באמת צריך להסכים למה שמישהו מהצד, במיוחד מאחורי המקלדת בוחר לגבב icon_smile.gif

ברור, אבל מי שלא רוצה לדעת מה אנשים אחרים חושבים - לא שואל אותם icon_smile.gif