שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אישה קיימה עם בעלה יחסי סאדו-מאזו והתלוננה במשטרה שהוא היכה

דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 4 שנים • 31 בדצמ׳ 2019
הקשבתי בינתיים ל20 דקות.
ב20 דקות האלה היא אמרה שיש מגוון סוגים של מוסלמים, מה מונע שינויים באיסלם ולמה הם חשובים, והאם היא קורבן.
בינתיים לקחתי שני דברים:
1. היא חושבת שמי שעובר מה שהיא עברה יוצא מחוזק. שנית, נראה שיש לה תפיסה דיכוטומית לגמרי, או לפחות היא מציגה כזאת, בין לצאת עצמאי ומחוזק לבין לצאת קורבן זועם והרסני שרק תובע עוד ועוד.
אז קודם כל, ברור שיש קשת רחבה של אפשרויות איך יוצאים. ומחקרים לאורך השנים מראים שילדות מלאת טראומות, ברוב המקרים, מובילה למבוגר עם בעיות רציניות,ולא מייצרת גיבורים.
2. היא חולקת עליך. בעוד *המנחה* אמר שהשמאל משתף פעולה עם האיסלם ומיעוטים אחרים מתוך שנאה למערב, *היא* דיברה רק על שמאל קיצוני, שמשתף פעולה *בטעות* עם האיסלם, ולא אמרה שהוא אוסף מיעוטים על רקע שנאה, אלא מתוך התעקשות לייצר זהויות קבוצתיות ולמחוק את הפרט. ואותו שמאל קיצוני גם מתנגד לה.
אז בינתיים, היא *לא* חושבת שכל השמאל משתף פעולה עם האיסלם, שזה שכן עושה זאת *בטעות* ומתוך הבנה מוטעית של השתייכות קבוצתית.
אמשיך לצפות
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אני אוהב את הקטע שהיא מדברת על השמאל הקיצוני, לתפיסתה ואומרת: אני לא יודעת מי האנשים האלה, אני לא יודעת מה או איך קוראים להם. איך קראת להם, intersectionalists? ככה אני אקרא להם"

משום מה, היא לא ידעה שקוראים להם פמיניזים קיצוני, או בכלל פמיניזם. והיא לא מכירה ארגונים כאלה בשם. אתה בטוח שהיא דוגמא טובה?
israelislave
israelislave • 31 בדצמ׳ 2019
לילית חדשה כתב/ה:
israelislave כתב/ה:

זה בתאוריה, בפרקטיקה אני עוד טרם זכיתי לשמוע על מקרה שבו שני הצדדים "באו על סיפוקם" ולמרות זאת אחד מהם או שניהם "הועמדו לדין משמעתי" כזה או אחר. אם יש לך דוגמה לטענה שלך אשמח להתבדות.

הצד שצריך לעמוד לדין כלשהו הוא הצד שעובר על החוק/ כלל/ תקנה.
לצורך העניין- לי כמורה אסור לנהל רומן עם התלמיד/ה שלי. לתלמיד/ה שלי מותר לנהל רומן איתי.
לי כקטינה מותר לקנות וודקה. למוכר בקיוסק/ סופר אסור למכור לי את הוודקה.
בין שני הצדדים אין סימטריה. צד אחד מבצע עבירה- הצד השני לא.

ואם אתה רוצה דוגמא מהמציאות- מה שמתרחש עכשיו בתחום השייט. המאמן פייר לוקט פוטר עקב הקשר שלו עם קטי ספיצ'קוב.
היא לא הגישה תלונה אלא אישרה שהיא נמצאת בקשר מבחירתה ומרצונה החופשי.
שני הצדדים באו על סיפוקם- למעשה שני הצדדים נמצאים עדיין בקשר. אבל עדיין הצד החזק שעבר על הכללים- פוטר.
וזה כמובן מבלי להתייחס לשאלה האם קטי גם תשלם מחיר על הקשר הזה ותיפסל המועמדות שלה לאולימפיאדה כמו שהשייטות האחרות רוצות.

ועוד דוגמא, אמנם ישנה אבל עדיין, אחד המפקדים שהיו לי ניהל בעברו קשר עם חיילת. בהסכמה ומרצון של שני הצדדים. לאחר שהוא סיפר הוא סוג של נענש והועבר מתפקידו (וזה למרות שהיא לא היתה פקודה ישירה שלו)

==============
לא מקבל את הטענה שלך.

קודם כל למה להכניס לתמונה משהו שלא דיברנו עליו, יחסים בין בגירים וקטינים בכל וורסיה שהיא אסורים. נקודה.

אבל ב"יחסים אסורים" בין שני בגירים אני חושב שאסור לוותר לאף אחד מהצדדים כי גם הצד" החלש" אמור לדעת את החוק\הוראה ואמור גם להגיד "לא" אפילו אם הצד השני לא מסוגל (בלי קשר למין הבכיר\ה) אחריות אמתית זה לתת דעתך לאחריות שלך לקשר גם אם אתה לא "החזק"

ומאידך, בעניין החוק\תקנה\הוראה... עצם העובדה שיש כל כך הרבה אי הבנה בקרב הציבור והעדר הגיון אומרים דבר פשוט : החוק לא נוסח נכון, לא חשבו עליו עד הסוף והוא מבחינת תקנה שהציבור לא יכול לעמוד בה. זה פשוט לא אנושי.

israelislave כתב/ה:

תמני לי דבר אחד שבו היום נשים מופלות - בחוק - במדינת ישראל. נושא אחד בו הן מתוקצבות פחות, מקבלות פחות אזנים קשובות, משהו שמפלה אותן מגברים?

זכורות לי כמה וכמה פעמים שמניתי אותן- אבל שוב כמה דוגמאות. חלקן בחוק חלקן על ידי מערכות אחרות.
למשל: חוק השמות, כלל סימן ריבוי נישואין בחוק הישראלי*
לא מבין. הלכתי לחוק ובדקתי איפה בדיוק יש שם אפליה בין המינים. הואילי להאיר את עיניי?

ובכללי- כמעט כל מה שמושפע מהדין הדתי- וכמובן תקציבי הדת.
*ככל שאני בעד הפרדה בין דת למדינה עובדתית נשים רבות ממהרות לפתוח תיק דווקא ברבני מסיבות רבות. אני לא מדבר על "מה קורה" בבית הדין הרבני אלא על -חוק אחד לכולם- האם תקציבים לא מועברים לצרכי שני המינים ע"פ חוק?

למשל: ההתעקשות שדיבור בזכר תהיה הדרך התקינה והנכונה לפנות בלשון כללית או אל קהל
*זה לא חוק, זו בחירה חברתית, אף אחד לא מונע ממירב מיכאלי, בחקיקה, לדבר איך שהיא רוצה.

למשל: העובדה שתסמינים של נשים נחשבים לתסמינים חריגים ולא תמיד נלמדים במהלך לימודי רפואה
* שוב, לא חקיקה אלא צורת הוראה אינדיבידואלית ואם זה טוב לבתי הספר לרפואה הטובים בעולם אני מעז לחשוב שזה אמור לספק את כל מי שלא משקיע המון המון זמן ואנרגיה לחפש משהו כדי לבסס עליו טענה.

למשל: העובדה שרוב התרופות לא מנוסות כלל על נשים אלא על גברים (אחת הסיבות המרכזיות להורדת תרופות מהמדף בארה"ב היא שיעור תופעות הלוואי בקרב נשים)
* שוב. לא חקיקה. בטח לא בישראל. הגורם העולמי המוכר ביותר הוא ה FDA האמריקאי שפועל ע"פ החוק בארה"ב.

למשל: הועדה להפסקת הריון.
*איך את יכולה לטעון לאפליה אם אין השוואה לסטטוס גברי? אם החוק לא תקין מסיבה כלשהי יש לתקנו אבל הוא לא מפלה לרעה אשה מול גבר.

למשל: זה שחלק ניכר מהמרחב הציבורי שלנו מותאם לגברים ולא לנשים כמו שירותים ציבוריים ואפילו תחבורה ציבורית.
*מה בשרותים ציבוריים ובתחבורה הציבורית מפלים לנשים? האם האפליה הזו הוכתבה בחוק?

למשל: זה שהרוב המוחלט של תהליכי ההכשרה בצבא מותאמים לחייל ולא לחיילת (וגם לא לתפקיד)
*.תהליכי ההכשרה בצה"ל נקבעים ע"י צה"ל בהתאמה לתפקיד. איפה האפליה?

israelislave כתב/ה:

חיילות בגדוד שריון. כן או לא?

1. "בזבוז קולוסלי של משאבים" הכתבה שהבאת דווקא אומרת ששילוב הנשים בשיריון ימנע את זה.
כרגע המצב הוא שיש חורים בשטח וסותמים אותם בעזרת חיילי מילואים ובעלויות גבוהות. אם יכניסו נשים לחורים האלה העלויות יפחתו.
וזה דווקא ניצול מיטבי של משאבים.

*אבל אותו גדוד -לא - יוכל להלחם באותם תנאים כמו עוד גדוד סדיר גברי או גדוד מילואים ולמעשה, ביום פקודה אי אפשר לבנות עליו. ולפיכך הוא מיותר לחלוטין.

2. "ואני לתומי חשבתי שצה"ל מחויב לביטחון ישראל בראש ובראשונה ופתאום אני מגלה שבכלל צה"ל מחויב ל"שוויון המגדרי " " הכתבה אומרת ששילוב נשים בשיריון הוא לא עניין של שוויון מגדרי אלא תוצאה של שינוי שיטת האימונים.

* כלומר הורדת סף הדרישות. והרי אם נמצאה שיטה "יותר יעילה" למה להחיל אותה רק על נשים? מכבסת מילים.

3. "ולמה אתה יחידת נשים לא תחצה את הגבול?" מאותה הסיבה שמשקית תש לא מעבירה פעולות חינוכיות. כל יחידה והמטרה שלה. אם המטרה של היחידה שלי היתה לשחק שחמט ושלך היתה לשחק דמקה- אז אני אשחק שחמט ואתה תשחק דמקה.

*אז זהו שלא. אם הטנק אותו הטנק, המדים אותם מדים, הכובע אותו הכובע, השכר, ההטבות, כולם אותו דבר אבל מהגדוד המסוים הזה דורשים פחות ומצפים לפחות - זה לא שוויון. זה כניעה לגחמות פמיניסטיות.

4."הסיבות לביטול הפרויקט האידיוטי הזה כבר מופיעות כולן בכתבה." בכתבה דווקא מופיע שצה"ל הכתיר את הפיילוט כמוצלח. שאיזנקוט אמר שהמהלך הזה מאוד מוצלח. ושקצין השריון היוצא, שהוביל את הפיילוט באופן צמוד, המליץ להרחיב את הפרויקט ליתר הגבולות ושהחיילות הוכיחו את עצמן גם בפעילות המבצעית.

*אז אם קצין שריון יוצא אומר שיחידה פחות מיומנת, פחות מבצעית ופחות שימושית טובה באותה מידה כמו יחידה יותר מיומנת, יותר שימושית ויותר מבצעית אחד מאתנו צריך להזדכות על המוח באפסנאות.

5 "הסיבות לביטול הפרויקט האידיוטי הזה כבר מופיעות כולן בכתבה. כל השאר זה פוליטיקה. " איזה סיבות? או שמדובר בפרשנות שלך לתוכן של הכתבה?

אני באמת שמח על הדו-שיח הזה. אם היה לי קצה קיצו של חשש שאולי אני מפספס משהו במאבק הפמיניסטי באה התגובה הזו שלך והוכיחה לי בדיוק את מה שכבר מזמן ידעתי,

האישה הישראלית היא מהנשים הכי פריבילגיות בעולם המערבי, אם היית צריכה ללכת עד לטעונים שהבאת כדי להתווכח אתי עד כמה מצבכן כנשים גרוע מול המדינה הוכחת לי עד כמה את מנותקת מהמציאות של מאות מליוני נשים שנאבקות בשביל שוויון אמתיי.

אלו הבעיות שלך? שירותים ציבוריים ודיבור בציבור בלשון זכר?

לא פלא שאת מנותקת מהמציאות

* להיות מופלה בחוק באורך השרות הצבאי + מילואים
*להיות מופלה בחוק בזכות להורות בעת הגרושים
*להיות מופלה בחוק בגיל הפרישה
*להיות מופלה בחוק במס הכנסה.
*להיות מופלה בחוק בעת בקשה לעבודה במערכת החינוך - דרישה לתעודת יושר (אגב כאשר כל שבוע אנחנו שומעים על עוד אשה מתעללת בחסר ישע)
*להיות מופלה בחוק בענישה
*להיות מופלה בחוק בנושאי אלמ"ב

החיים שלך דבש.
israelislave
דרקן ראהל כתב/ה:
אני אוהב את הקטע שהיא מדברת על השמאל הקיצוני, לתפיסתה ואומרת: אני לא יודעת מי האנשים האלה, אני לא יודעת מה או איך קוראים להם. איך קראת להם, intersectionalists? ככה אני אקרא להם"

משום מה, היא לא ידעה שקוראים להם פמיניזים קיצוני, או בכלל פמיניזם. והיא לא מכירה ארגונים כאלה בשם. אתה בטוח שהיא דוגמא טובה?

https://www.bing.com/videos/search?q=feminists+dont+attack+islam&ru=%2fvideos%2fsearch%3fq%3dfeminists%2520dont%2520attack%2520islam%26qs%3dn%26form%3dQBVR%26sp%3d-1%26pq%3dfeminists%2520dont%2520attack%2520islam%26sc%3d0-27%26sk%3d%26cvid%3d1D1645A216A54825BA5F24112AA99FF8&view=detail&mid=D3141E4B92763A4AAFABD3141E4B92763A4AAFAB&rvsmid=FC6ADEB9639190A369F4FC6ADEB9639190A369F4&FORM=VDRVRV
israelislave
דרקן ראהל כתב/ה:

https://www.tabletmag.com/jewish-news-and-politics/180759/double-bind
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 31 בדצמ׳ 2019
סלייב, אני מסכימה איתך בכל סעיף.
נשים וגברים צריכים לשרת את אותו הזמן בצה"ל וגם לעשות מילואים כתלות בתפקיד שלהם.ן ולא כתלות במגדר.
מדינת ישראל צריכה לעודד הורות משותפת. המזונות צריכים להיקבע לפי גובה השכר וצרכי הילדים.
גיל הפרישה צריך להיות אותו דבר. נשים חיות יותר, אין סיבה שיעבדו פחות.
אין לי מושג מה קורה במס ההכנסה, אבל בוודאי שאין סיבות לקריטריונים תלויי מגדר גם שם.
כולם צריכים להציג תעודת יושר.
אני לא יודעת מה זה אלמ"ב.
אין מקום לענישה שונה על בסיס מגדר. בכלל, המדינה צריכה למשוך לכיוון שיקום, לא ענישה.

כל אלה סעיפים מאוד ענייניים ואני לא רואה סיבה להתנגד להם. אלא אם כן מישהו יראה לי סיבה הגיונית. הבעיה שלי איתך ועם החבר'ה שך, זה בקטעים הלא הגיוניים. בקטעים של הפמיניזם-הרדיקלי-מאיים-על-שלמות-הבית-היהודי! כאילו, סיריאסלי. מה שהראית פה אלה זנבות של חוקים מיושנים שנועדו, ברובם, לעודד כניסה של נשים לשוק העבודה ומכיוון שהרוב הגדול של הנשים עובדות, באמת אין בהם צורך.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
עכשיו בכלל הרגת אותי.
היא קוראת לפמיניזם להלחם גם למען מדינות אפריקה ואסיה. היא מבקשת מפמיניסטיות להבין שהמצוקה של נשים אינה אחידה, ושם היא גדולה יותר. היא מבקשת שיתייחסו למדינות מוסלמיות בעולם השלישי ולמהגרים מוסלמים במערב באותה צורה שמתייחסים לאי צדק במערב, ולא לטעון "זו התרבות שלהן, לעזור זה התנשאות".
היא *מבקשת* מנשים פמיניסטיות להתגייס למען המאבק הזה. היא *רוצה* שהן יפעלו בעולם השלישי. והיא רוצה שהם יחילו שם את *ערכי הפמיניזם*.
היא לא אומרת מילה רעה על התנועה הפמיניסטית כתנועה. היא לא מאשימה אותה בדיכוי, בשנאת גברים, במרקסיזם וכו'. היא לא אומרת שהם משתפים פעולה במזיד עם האיסלם, ושמטרת הפמיניזם היא הפלת המערב.
היא חושבת שאם פמיניסטיות *לא יפעלו* המערב יחייב. היא רואה בהן כוח לחימה פוטנציאלי *למען* תרבות המערב. בעיניה, כמו בוידאו השני, חלק (והיא אומרת חלק) מהפמיניסטיות נוקטות בגישה קיצונית של רלטביזם מוסרי שהתוצאה שלה היא *העדר מאבק* באיסלם, ולכן *בעקיפין* הן תומכות בדיכוי, בגלל חוסר ההתנגדות לו.
בקיצור - אני מסכים שאין מקום לומר "ככה התרבות שלהן" וצריך להיאבק גם את המאבק הזה. אני מסכים שלכל הפחות, צריך לקיים אותו מול מהגרים שהגיעו למערב. אני מסכים שנשים במדינות שהיא מציינת סובלות יותר, הרבה יותר. מסכים שלפמיניזם יש איפה להשתפר ולמה לשאוף. (וכל זה כאילו זה ארגון אחד, צה שברור שלא נכון)
ועדיין לא מסכים איתך על הדברים הבאים - אין קנוניה, אין שת"פ, פמיניזם *כן* מנהל מאבקים חשובים, פמיניזם *כן* בנה תשתיות חשובות. ולכל שאר הדברים שאתה אומר אין אזכור בסרטון, אז לא אתייחס אליהם.
כמו שכבר אמרתי - אם תמתן את הדעות שלך, תאמץ עמדה שמורכבת מגוונים ולא רק משחור ולבן ותוותר על הקונספירציה, נוכל להקשיב יותר.

אגב, prageru הם אתר שמקדם גם בריאתנות ונצרות אוונגליסטית. אני לא סגור שהיא מבינה מי משתמש בחומרים שלה, ומה האינטרס שלהם להשמיע אותה.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 31 בדצמ׳ 2019
התכנים של prageru ברובם מעולים ושיהיה להם לבריאות שהם מקדמים בריאתנות ונצרות אוונגליסטית חלק משיח לגיטימי, בסופו של דבר העם האמריקאי ונציגיו הנבחרים מחליטים.
ההערה שלך בסוף דרקן היא כולה דמגוגיה, אתה רוצה באמת להתחיל בדיון על "מי משתמש בחומרים, ומה האינטרס שלהם להשמיע אותה", להראות לך כמה רעיונות של השמאל או החילוניות מקדמת שאנטישמים, גזענים ואפילו נאצים השתמשו בהם? רעיונות טובים, רעיונות רעים, תפישות נכונות, תפישות שגויות, אידיאולוגיות מסוכנות ולא מסוכנות כולם יכולים לשמש לצרכים רעים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
וואלה. באמת אמרתי צרכים רעים. אה, לא. טוב, אמרתי שהיא צריכה להפסיק. אה, לא.
טוב, אבל אמרתי שהם ימניים ושהימין רע. אה, לא
אתה כן צודק שאמרתי שרק "הרעים" באגדה שלי עושים דברים כאלה, וprageru רעים. אה, לא.
אני כן מצטער שפסלתי את דבריה בגלל האתר בו פורסמו. אה, לא.
האם רמזתי שייתכן ויש להם אינטרסים שאינם מלחמה באיסלם הקיצוני? כן, אמרתי שייתכן.
בריאתנות זה שיח לגיטימי, תמיכה באוונגליסטים זה שיח לגיטימי, אבל להגיד "אני לא בטוח שיש להם אינטרס זהה" זה פשע.
מזל שלזרוק האשמות סתם זה כן "שיח לגיטימי". מזל שסלייב יכול להאשים את כל צרותינו על נשים, בלי שאתה תעיר מילה על דמגוגיה.
הנה ההגדרה:
דמגוגיה היא שיטת שכנוע מניפולטיבית להעברת מסרים בהתבסס על פנייה לרגש הפחד, או לחלופין, שימוש באמירות ריקות מתוכן רלוונטי למסר הנדון.
אז סלייב משתמש בפנייה לפחד - אם לא נעצור את הפמיניזם העולם ייחרב. אם גברים לא יבינו שהם קורבנות - הפמיניזם יהרוס את המין הגברי. ועם זה אתה זורם.
אני ניתחתי את המסר, התייחסתי לנקודות חשובות בעיניי, ואפילו די הסכמתי איתו.
אבל אם בסוף ציינתי שבלי קשר למסר, אני לא יודע אם זו הפלטפורמה הכי טובה למסר - עלי צריך לצעוק דמגוג.
היי, עוץ, תגיד משהו. אתה טוב במילים. מה זה צביעות?
israelislave
פרלין כתב/ה:
סלייב, אני מסכימה איתך בכל סעיף.
נשים וגברים צריכים לשרת את אותו הזמן בצה"ל וגם לעשות מילואים כתלות בתפקיד שלהם.ן ולא כתלות במגדר.
מדינת ישראל צריכה לעודד הורות משותפת. המזונות צריכים להיקבע לפי גובה השכר וצרכי הילדים.
גיל הפרישה צריך להיות אותו דבר. נשים חיות יותר, אין סיבה שיעבדו פחות.
אין לי מושג מה קורה במס ההכנסה, אבל בוודאי שאין סיבות לקריטריונים תלויי מגדר גם שם.
כולם צריכים להציג תעודת יושר.
אני לא יודעת מה זה אלמ"ב.
אין מקום לענישה שונה על בסיס מגדר. בכלל, המדינה צריכה למשוך לכיוון שיקום, לא ענישה.

כל אלה סעיפים מאוד ענייניים ואני לא רואה סיבה להתנגד להם. אלא אם כן מישהו יראה לי סיבה הגיונית. הבעיה שלי איתך ועם החבר'ה שך, זה בקטעים הלא הגיוניים. בקטעים של הפמיניזם-הרדיקלי-מאיים-על-שלמות-הבית-היהודי! כאילו, סיריאסלי. מה שהראית פה אלה זנבות של חוקים מיושנים שנועדו, ברובם, לעודד כניסה של נשים לשוק העבודה ומכיוון שהרוב הגדול של הנשים עובדות, באמת אין בהם צורך.

ממש שימחת אותי.

יופי שאפשר לקיים דיון רציונאלי.

1) אלמ"ב = אלימות במשפחה. כוונתי הייתה שבעוד שהמערכת כולה ערוכה לקבל ולטפל במקרי אלימות גבר על אשה אין שום הנחיות, הכשרה או הכנה לטפל במקרי אלימות של אשה נגד גבר. עובדתית הכמות שווה. מחקרים אם תבקשי. בגלל זה וסיבות נוספות יש תת דיווח של אלימות נגד גברים דבר שבשורה האחרונה מאיין מאיין את העניין וחוזר חלילה.

2) "חד הורית"- גם כאשר יש אב פעיל ואפילו משמורת משותפת מקבלת חצי נקודת זיכוי במס הכנסה ואת כל ההטבות שמקבלת חד הורית ברשות המקומית. ושוב, אב שגר באותו ישוב ומשמורן בדיוק כמו האם לא זוכה להטבות הללו.

3) חזקת הגיל הרך אינה מיושנת והפמיניסטיות נלחמות כדי שהחזקה לא תשונה. נלחמות נגד שוויון במזונות, נלחמות נגד כל דבר שיכול ואמור לבהיא שוויון בנושאי גירושים, משמורת ומזונות.