בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

משהו חדש מבית היוצר של עמוס לוי

סאב-לימינל
לפני 20 שנים • 26 באפר׳ 2004

משהו חדש מבית היוצר של עמוס לוי

סאב-לימינל • 26 באפר׳ 2004
מי שבמקרה לא קרה עיתון היום פיספס משהו מיוחד ולא פחות חשוב מהמועדון,והקרדיט מגיע לעמוס לוי.
אז לאלה שלא קראו אצטט מהעיתון מילה במילה.

"אוכלים מכות"

"זו תהיה מסעדה עם תפריט מיוחד במינו:אורחיה יתקבלו על ידי מלכה מרושעת שתצליף בהם בשוט.לאחר ההנאה המפוקפקת הזאת יתיישבו הסועדים ליד השולחנות. אורחים שיעזו להתלונן על איכות האוכל ייכלאו בכלובי ברזל תלויים מהתקרה".

מאת צחי כהן,כתב "ידיעות אחרונות"

"מסעדות רבות קמו ונפלו במהלך 56 שנות קיומה של המדינה, אך מסעדה כזאת טרם נרשמה בדברי הימים של ההיסטוריה הציונית:ביום שלישי הבא תיחנך בכיכר קדומים ביפו העתיקה מסעדת סאדו מאזו".
המסעדה ממוקמת במבנה גותי למראה, שבו פועל מועדון ה"דנג'ן" (צינוק). המועדון הזה הוא מקום הבילוי של הקהילה החובבת יחסי שליטה, כניעה וכאב: מתקבצים בו "מלכות(נשים שנהנות להשפיל גברים) ו"עבדים" (גברים שאוהבים שנשים משפילות אותם), שלא מתביישים להודות שהם נהנים ממה שעדיין נחשב בעיני רבים לטאבו.

המסעדה החדשה היא אחותן הישראלית של שתי מסעדות סאדו מאזו שכבר פועלות בניו יורק .
אחת מהן היא על שם המרקיז דה סאד, האיש שמשמו נטבע המושג סאדיזם, והשנייה היא על שם רעייתו ז'וסטין.

עמוס לוי, מנהל המסעדה והמועדון ,מספר שמאחורי הקמת המסעדה עומדת היוזמה "לתת לאנשים אוכל ברמה, אך במסגרת חוויה אלטרנטיבית". וכך יתנהלו העניינים במסעדה הקינקית: את פני הבאים תקדם מארחת קשוחה,שהיא מלכת סאדו העובדת במועדון. זו ניחנה בכושר אבחנה דק, שמאפשר לה להבדיל בין הסועדים ש"בקטע"- כלומר אלה שמשתוקקים לכך שיתעללו בהם- לבין אלה שבאו רק כדי לשבוע ולהציץ. אם היא תזהה כי חובב של משחקי ציות עומד לפניה,הוא יזכה לרדת על ברכיו ויקבל ממנה כמה הצלפות בשוט, שיענגו אותו כהלכה. סועד שיתלונן על כך שהתור מעכב אותו,ייקשר ויוצלף כראוי כדי ללמדו לקח. על השאלה אם גם במהלך הארוחה יספגו הסועדים מכות, משיב לוי: "אם הם לא יתנהגו יפה, אז כן. אם מישהו יתלונן, לדוגמה, על כך שהסטייק שלו לא מספיק טעים- הוא יוכנס לכלוב או שיורד על ארבע ויוצלף".

את הסועדים ישרתו מלצריות לבושות במכנסיים עשויים מוויניל ומעוטרים בתחרה. עוד מקור לשעשוע יספקו אמני סאדו מאזו ודראג קווינס, שיערכו מפעם לפעם מופעי הצלפות, קשירות, הערצות והשפלות. המסעדה תפעל בין שלישי לשבת. על המטבח ינצח יובל רוזנן, שלמד בפאריז ובניו יורק והיה השף של מסעדת "וינוטק". הוא עיצב תפריט בסגנון ביסטרו צרפתי.

בהתחלה עדיין לא תחול על אורחי המסעדה החובה להתהדר בקוד לבוש כלשהו, אם כי בעלי המקום קוראים להם לבוא בלבוש שחור, שמזכיר את תלבושות העור המאפיינות את אוהדי הסאדו מאזו.
חלל המסעדה, שיכולה להכיל עד מאה איש ,מאובזר בכלובים התלויים מהתקרה ומיועדים לכליאת אדם. השולחנות עשויים מתכת. הם מצוידים בטבעות עגינה,שבאמצעותן בת הזוג הדומיננטית יכולה לקשור את בן זוגה הכנוע לשולחן- או להיפך.

כחלק מקמפיין ההשקה של המסעדה ייערך מבצע שמבטיח כי מי שיאכל בה יקבל כרטיס כניסה חינם למועדון.

הכניסה למסעדה תוגבל לבני 18 ומעלה.
abcd

:)

abcd • 26 באפר׳ 2004
שמעתי על כך מידיד.

ואני מפחדת לשאול מה יהיה בתפריט...לשתות, או במקרה היותר קיצוני, לאכול.....

תגיד, כשהם דיברו על סטייקים...הם התכוונו לסטייקים? או...ל..סטייקים?

icon_smile.gif
tch​(נשלט)

המממממממ

tch​(נשלט) • 26 באפר׳ 2004
מעורר תיאבון.......נשמע טעים,מה בתפריט?
הכתבה גרמה לי רעב ל.....אוכל,לא להצלפות. icon_wink.gif
מאיה​(נשלטת)
מאיה​(נשלטת) • 26 באפר׳ 2004
אוף , למה תמיד מדברים על פמדום ולא על מיילדום?

כי זה מוכר יותר?
סאב-לימינל
סאב-לימינל • 26 באפר׳ 2004
חחחחח..... icon_smile.gif
T O M​(שולט)
לפני 20 שנים • 27 באפר׳ 2004
T O M​(שולט) • 27 באפר׳ 2004
Demi
Demi • 27 באפר׳ 2004
מאיה כתב/ה:
אוף , למה תמיד מדברים על פמדום ולא על מיילדום?

כי זה מוכר יותר?

לא אלא מכיוון שעבדים, חלקם הגדול מאוד מוחצנים ותופסים בתשלום עבור "טיפול" חלק מהקטע.
מעט מאוד שפחות יסכימו או ירצו להכנס למסעדה ולהיות "מטופלות" באופן כל כך מוחצן.
מעבר לזה אני בטוח שאם תהיה שפחה שתרצה בכך הרי שגם סביר מאוד להניח שהיא תקבל את זה icon_smile.gif
אליאס​(אחרת)

מה שטוב לגויים לא תמיד טוב לישראלים.

אליאס​(אחרת) • 27 באפר׳ 2004
בכלל, אם הייתי עמוס לוי (ואני לא), הייתי דווקא מתאימה את המסעדה לטמפרמנט הישראלי "אני מאצ'ו, אני הכי חכם ואני כמובן תמיד צודק". במקום לשים דומיות כמלצריות (רבאק, תקראו זאת שוב: מלצרית שהיא דומית. דומית שמשרתת סאבים/עבדים וגברים בכלל). היה ראוי לשקול שעל מקהלת השרות ינצחו דווקא סאבים/ות, שפחות/עבדים. מי שמעולם לא ישב במסעדה ליד אנשים שתלטנים (לפעמים, כשאנחנו מחזירים מנות - הפאסיבים שסובלים מאותה מנה הופכים ירוקים מקנאה) בוודאי לא מבין על מה מדובר, אך מי שקצת ישקול את הרעיון יבין שזה הולם להפליא את צורך "להוציא עצבים" על המלצר שכלל לא אחראי על איכויות הטבח.

אם בכל זאת מתעקשים להשאיר זאת במתכונת הנוכחית, כדאי להוסיף גם דומים לעסקת חבילה. אין מסעדה ראויה בארץ שאין בה ולו מלצר גברי אחד. נו, רק בשביל שמאיה לא תגיד שפאמדום מוכרים יותר ממיילדום (למרות שזאת עובדה).
סאב-לימינל
סאב-לימינל • 27 באפר׳ 2004
המלצריות הן לא דומיות,בסך הכל לבושות במכנסי ויניל.
מאיה​(נשלטת)
מאיה​(נשלטת) • 27 באפר׳ 2004
פאמדום אכן מוכר יותר ונשים חזקות זה אכן באופנה ויותר קל לקבל את זה בעידן הפמיניסטי מאשר שיפחה. כך מן הסתם שלא יפרסמו את זה בכזו קלות , שלא יבואו מתחסדות ויצאו נגד המקום.
וכן פאמדום מוכר יותר וסאבים הם צרכנים משתלמים יותר.

וכמו כן מועדון וגם המסעדה זה עסק כלכלי קודם כל , לא באתי בטענה למישהו , רק ציינתי עובדה למודעות ולמחשבה.
תקראו מה כתוב , בניו יורק המסעדה היא בהשראת מרקיז דה סאד וז'יוסטין - מיילדום.

ציטוט: המועדון הזה הוא מקום הבילוי של הקהילה החובבת יחסי שליטה, כניעה וכאב: מתקבצים בו "מלכות(נשים שנהנות להשפיל גברים) ו"עבדים" (גברים שאוהבים שנשים משפילות אותם)

לא דובר כאן על פאמדום , כתוב הקהילה הבדסמית ותראו איזה אנשים כתוב שמתקבצים בה. רק מלכות ורק עבדים ולגבי המועדון לפחות זה רחוק מלהיות מציאות.
אני יודעת שזאת המציאות , פשוט הייתי רוצה שזה יהיה אחרת ושאוכל להרגיש "בסדר" ו"לגיטימית" בתוך קהילת הבדסמ שכך משווקת את עצמה אם מראש בכתבה מפורסם שבדסמ זה פאמדום בלבד.

בכל מקרה , זה לא לא נאמר ממקום של תלונה או בקשה לעזרה או עלבון שלא מקבלים אותי , אלא סתם כחומר למחשבה.

וכן , לא יזיק שם כמה דומים חתיכים שיהיה על מה להסתכל או לעשות איזה ארוחה פומבית בזמן שהם יאכלו ואני אהיה תלויה מעל שולחנם בכלוב מזילה ריר.

וכן , בדיוק כמו הפרדוקס שפאמדום מוכר מכאן גם המלצריות הן אלה שימכרו ויהיו מלכות. השאלה אם מדובר על טהרת השליטה או טהרת הכסף. ששניהם הם דברים לגיטימיים לשאוף להם.
פשוט צריך למצוא את האמצע כנראה. ואולי באמת להתחיל מלמכור ולהתקדם יותר לתוכן.

בתיאבון