ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

Black lives matter

godisafemale​(שולטת)
לפני 3 שנים • 6 ביוני 2020

Black lives matter

godisafemale​(שולטת) • 6 ביוני 2020
הרצח האכזרי של ג'ורג' פלויד, הדיר שינה מעיניי.

ואם להודות על המציאות, אני עדיין לא נרגעת. משהו בתוכי קוצף ורועש ואין לי שקט.
הוידאו של ג'ורג נחנק למוות תחת רגלו של שוטר ערל כאשר אנשים מסביב עומדים בכלל זה גם קציני משטרה, עורר בי פחד ותבהלה!
מה הקטע הזה?! מילא, שזה גם לא מילא, רוצחים פה בעלי-חיים בלי שום חמלה. אבל ככה?! בני-אדם, יצורים חיים מאותו זוויג כאילו מדובר ביתוש? או בתחרות פלצור על חזיר? (לא שזה בסדר!)

מה קורה באמריקה?
היא נחשפה במלוא ערוותה. האסטבלישמנט אלים להחריד! רצחני וקרימינלי. קר לב! נטול מוסר, שדוף מחמלה.
אז כמובן, שהכי קל לאחר צפייה במציאות כזו בשידור חי, לחלק את התמונה לרעים וטובים, באמת שהכי קל למוח המצומצם.
אבל זה לא עובד ככה, יש מציאות מורכבת ומי שמפחד או שלא מסוגל שיכלית להבין שהמחאה נחטפה על- ידי בוזזים, תת-רמה, נטולי ערכים,פושעים שהם אנרכיטים כדוגמת אניטפה, לא מבין כלום או שבעליל! לא רוצה להבין!
המחאה על האפלייה לא רק לגיטימית, היא נדרשת! זו לא הפעם הראשונה שאדם "שחור" אפרו-אמריקאי נרצח, פשוטו כמשמעו בגלל צבע עורו. זה מרתיח את הדם, זה מבייש כל יצור אנוש על הכדור, כל אזרח שומר חוק. זה בלתי מתקבל על הדעת.

גילוי נאות, אני בנשמה שלי שחורה. אישה כושית, מה לעשות שנולדתי לבנה עם עיניים בהירות ושיער בהיר. הרגשתי תמיד בכל מסגרת עבודה שאני בשליחות לבצע אפלייה מתקנת וכך עשיתי ואני גאה בעצמי על כך.
נחזור לחוטיפת המחאה על ידי הקרנות של ג'ורג' סורוס וקרן ווקסנר.

בעולם המערבי ישנה מלחמה עקובה מדם, בין שמאל פרוגרסיבי קיצוני לבין ימין לאומי (לא לאומני).

העוול הנורא שהם עשו זה להסית את הדיון הציבורי ממותו הבלתי מוצדק, מרציחתו של ג'ורג' פלויד לכדי ניסיון הפיכה נגד הנשיא טראמפ והבעת סלידה מ"מסיבת התה".
הם רק שוכחים שהנשיא טראמפ אינו רפובליקני טיפוסי, הוא לא גדל וחונך על ברכי מסיבת התה, אלא נשיא אקסצנטרי, איש עזקים מצליח עם קבלות שהביא את ארה"ב להישגים כלכליים שוברי שיאים מאז היווסדה, נשיא שמאמין בריאל פוליטיקיס.
כן, נכון יהיה להזכיר כאן שהסגנון שלו לא מעודן ולעיתים צורם ומבאס ולא אינטיליגנטי, ברם, המסר שלו מאוד חכם ומאוד מעשי ובהכרח מאוד אינטיליגנטי.

לעניין האוכלוסייה שחשה הזדהות עם ג'ורג' פלויד ז"ל, לבזוז ולשדוד ולנהוג באלימות זו לא מחאה, זו התנהלות קולקטיבית אלימה שמלמדת בהכרח! על ציבור ענק נטול ערכים. דורסני ואלים ופה אני שואלת את עצמי, איך אמריקה הגיעה למצב שהמשטרה שלה (בהכללה) הפכה לאלימה ובריונית ורצחנית.
מה קדם למה? המשטרה האלימה או הציבור האלים?
אין לי תשובות מדוייקות, מחודדות, חסר לי המון ידע בהיסטוריה של אמריקה בעת האחרונה, אני לא נטולת ידע בלשון המעטה, אבל לנתח את הכאוס הזה גדול עלי.
קל להאשים ולחלק את המשוואה לשניים, אבל המציאות אף פעם לא מתחלת רק לשניים! אף פעם! כל מקרה לגופו, כל תהליך חברתי לגופו.
לראות רק שתי אפשרויות בכל מצב זו גישה נפסדת, לא אגזים ואומר, נלעגת.
ראיתי סרטון של אישה אפרו-אמריקאית שזיינו לה את החנות! והיא אומרת למצלמה "זו לא מחאה של ג'ורג' פלויד, אתם עצלנים, לכו לעבוד ותעזבו אותנו בשקט, לכו תמצאו ג'וב כמו שאני מצאתי לעצמי".

מכל מקום, אני חושבת שהמשטור של האוכולסייה בארה"ב צריך לעבור רפורמה מהותית, מהפיכה ולא תמורה.
ושוטר שרוצח אנשים צריך לעלות לכסא החשמלי. אבל התחקיר לא הסתיים, אם אנחנו מאמינים בצדק ובתובע המחוזי וו'ייליאם בר אז שווה לחכות לסוף התחקיר. אבל שוב, שום דבר! שום דבר שעשה ג'ורג' פלויד ז"ל אינו מצדיק רציחתו, אלא אם איים על חייו של שוטר.

סיפא:
יש מן נטייה כזו להדביק באופן כמעט פבלובי את הנעשה בארה"ב לנעשה בישראל. תעשו טובה, אנחנו לא במקום הזה. צאו מהפינה הזו.
נכון, יש כאן צייד מכשיפות על ראשו של ראש ממשלה, אבל אנחנו לא באותו מקום. בישראל המשטרה לא אלימה והיא גם לא אסרטיבית משילותית. שלטון הפקידים פה מהלך אימים על הזרוע המבצעת, בעוד שבארה"ב הזרוע המבצעת מתנהלת ברצחניות.

George Floyd R.I.P
אני תקווה שמורשת העבדים האמריקאית תיעלם מהתודעה האמריקאית ויפה שעה אחת קודם.
    התגובה האהובה בשרשור
האנשה עצמית
האנשה עצמית • 6 ביוני 2020
רבים מאיתנו לו היו שם, רואים את הנעשה.
לא היו חושבים, שג'ורג' באמת ימות.

זה הרי לא סביר ששוטר יהרוג אדם כפות וחסר ישע.
איזו סיבה יש לו לעשות כן? הוא שוטר, במדים, בתפקיד.

מה שקרה שם הוא טרגדיה.
אין לי ספק, השוטר לא התכוון להרוג את ג'ורג'.

הוא חטא בחוסר מקצועיות לפחות ואולי גם ביוהרה ו/או גזענות.

כמה טיפש יהיה אדם להרוג אחר מול מצלמה בכוונה תחילה?
Kitty frank
Kitty frank • 6 ביוני 2020
כול מאבק אנושי מלא המורכבויות ספציפיות ואינסוף זוויות- אין ספק.
אם זאת מרוב מורכבות אפשר גם למצוא פשטות מסויימת האלימויות אנושיות, ודווקא כאן ישנה מקום להשוואה.
המשטרה האמריקאית בנויה יותר כמו צבא מאשר משטרה, הרי לצבא האמריקאי אין יכולת חוקית לפעול על אדמת ארה''ב, הבסיסים שלהם ממוקמים בכול מיני פינות בעולם הרי לפי התפיסה האמריקאית כולנו קצת קולוניות כלכליות שלה. גם בנגב ישנם בסיסים אמריקאים.
בעיני ראוי להשוות דווקא בין האלימויות שיש בין דיירי הארץ הזו לצבא המדינה. השאלות כגון מה קדם למה, הפרגמטיות אל מול הזעם המתפרץ המחאתי, זכאות היסטורית וקורבנות.
לצערי אני רק למדה מכך שאם ב2000 ואינסוף מלחמות הגלות ושאלת הזכאות המבלבלת שנוצרה מתזוזה מסיבית של בני אדם בטח ובטח ש200 שנים ומלחמת אזרחים אחת לא תצליח לשכך את אדוות העבדות השחורה בארה''ב.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אני מבין את הכאב. הסיסמה i can't breathe היא מין אמת ערומה וכואבת. ומדהים לראות גם שכבות אוכלוסיה הכי לא קשורות מביעות תמיכה.
מה שכן, קשה לי עם האמירה black lives matter. אני מעדיף מחאה כללית כלפי הרעיון שאיזשהו אדם איבד ככה את חייו. אסור לשכוח שמדובר דווקא באדם שחור, יש לבחון היטב את המשטרה והחברה, אבל במרכז צריכה להיות עצם האלימות, פשוט אובדן חיי אדם נוראי, והבגידה של המשטרה באזרחים.
רק דעה
גבר צעיר ממרכז הארץ
גבר צעיר ממרכז הארץ • 6 ביוני 2020
כתבת שאין להשוות בין ישראל לארצות הברית.
אני רק מזכיר את ההפגנות שנערכו ברחבי ישראל בתחילת יולי 2019 בעקבות מותו של סולומון טקה ז"ל.
גם אז, שוטר במדים ובתפקיד ירה בו למוות.
ספק אם השוטר היה מתנהג כך לאדם לבן.
האם בישראל אין גזענות כלפי העדה האתיופית?
האם אין גזענות בקבלה לעבודה, ביחסי העבודה האישיים כשמדובר באתיופים?
אני רוצה גם להגיד מילה על חיים משותפים בין קהילות:
אני עובד במגזר הציבורי (בניגוד לשמועות אנחנו מרוויחים שכר זעום אז לא להתלהב) במשרד ממשלתי מסוים. במקום העבודה שלי עובדים אתיופים,ערבים,דרוזים,רוסים,אשכנזים ותימנים. כולם עובדים ביחד בהרמוניה למען מטרה אחת: לשרת את מדינת ישראל ואת אזרחיה. אני מאחל שבכל המדינה ובכל העולם תהיה הרמוניה וחברות בין קבוצות שונות של אנשים
מפליג אותך
לפני 3 שנים • 7 ביוני 2020
מפליג אותך • 7 ביוני 2020
הדבר הגרוע יותר משנאה זאת האדישות!!
הייתה שם אדישות של הסובבים.
המצלמים שרצו בתת ההכרה לזכות בלייקים
השוטרים.
וכל אלה שממשיכים לצפות בסרטון מצקצקים בלשונם. ולא עושים שם דבר. (כולל אני!)

אדישות!!!
opiate​(שולט)
לפני 3 שנים • 7 ביוני 2020
opiate​(שולט) • 7 ביוני 2020
The U.S is suffering from tribalism through media manipulation

A large segment of people, most of them white, are not being properly educated on purpose and moved into systems that re-enforce violence

and if they lose their roles in police/government across the U.S and Europe we might see them replace muslims as tomorrow's terrorists

here we are already brainwashed that we're chosen, so we react accordingly