לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

החוק החדש של איסור זנות

Lanya Colson
לפני 3 שנים • 18 ביולי 2020
Lanya Colson • 18 ביולי 2020
Ivy poison כתב/ה:
אויש נו באמת, יש אנשים שאפילו אני לא שומרת איתם על קשר עין, ואני לא בדיוק זונה, לפחות לא בהגדרה היבשה.
מכירה מספיק כאלה שלא מוכנות בשום אופן לעבוד במשק בית, אפילו לא בחנות בגדים, הן מעדיפות להשתמש בגוף שלהן ולומר שזה לא קיים זה הכי מנותק ואפילו שובניסטי שיש.
לא רק שזה מקצוע, סביר להניח שזה גם המקצוע שיהיה קיים לנצח ולא רק בגלל הביקוש אלא בגלל ההיצע.

נכון מאוד. וכל ארגוני הנשים שהוקמו למטרת הצלת נשים ממעגל משק הבית, או מהקניון, עושים באמת עבודת קודש.
Lanya Colson
הוא כתב/ה:
כל ערוב של מין וכסף הוא בזוי עבורי
יחד עם זאת החקיקה הזו המקומית עכשוית שמרנית ואף חשוכה
לעומת האלטרנטיבה הנאורה שמונהגת
באוסטרליה הולנד ודומתיהן
שם הזנות מפוקחת . הפגיעה של העוסקות מול המעסיקים והלקחות מצומצמת למינימום
המדינה "זוכה" להכנסות מהתעשיה בצורת מיסוי ומקפידה מאד על הצד הבריאותי בצורת רגולציה.

לא סתם זנות נחשבת למקצוע הכי עתיק ורק אולי בעתיד כשויטואל ריאליטי או סייבורגים יוכלו להוות תחליף ולהעבירה מהעולם .

ולניה יש לא מעט נכים או לוקים שמשתמשים בשרותי זנות
אני מבין את האמפתיה לנשים העוסקות אבל ההקבלה לגניבה קצת דמגוגית ומופרכת

אני מציעה שתקבל 20 קליינטים ביום שיחדרו לך לתחת. ואז תדבר איתי על דמגוגיה.

זה המקצוע הכי עתיק בעולם רק בהיסטוריה שנכתבה על ידי גברים. בהיסטוריה שנכתבת על ידי נשים זו פרקטיקה אכזרית של דיכוי וניצול.
למזלי אני חיה בתקופה שלא רק גברים מחוקקים חוקים. (עדיין יש רוב מוחלט לגברים בכנסת. אבל עובדים על זה) ולכן לא כל החוקים משקפים את ההיסטוריה שלכם.
Lanya Colson
Bagel כתב/ה:
אפשר לחשוב מה כל כך מיוחד במין שהוא צריך להיות, על פי חוק, מחוץ לשוק העבודה והחליפין של החברה המודרנית. תשלום עבור מין זה חלק טבעי ואולי גם בריא מהחברה האנושית ושלא כמו עבדות הוא נורמה שאינה בהכרח מזיקה לאנשים. זה שיש מדינות מפגרות כמו ישראל שבהן יכולה להתפתח ללא מפריע תעשיית מין נצלנית ונוראית, וזה שיש מדינות שבהן הרווחה לא מפותחת ונשים חסרות בית או מכורות לסמים נאלצות לעבוד בזנות ולחיות בדחק זה לא ממש קשור לפרנציפ של זנות.

בישראל ספיצית הזנות היא מקום של פשע אומללות נזקקות מוחלשות והנשים שעובדות בזנות מגיעות מהחלקים הכי פגיעים בחברה. יש מדינות אחרות, הרבה יותר נאורות מתקדמות דמוקרטיות וחומלות מאשר ישראל, שבהן הזנות חוקית ומותרת. לא ניתן להעלות על הדעת שבגרמניה לא אכפת למדינה ולאזרחים מכל אותן נשים שעובדות בזנות ושהחוק הגרמני או האוסטרלי הוא חוק מאמלל ופוגעני. גם בבריטניה הזנות אינה פשע. שידול לזנות הוא פשע אבל סקס בשביל כסף זה לגמרי לגיטימי.

מלכות בתשלום בכלל עושות צחוק כי הן מספקות לא שירותי מין אלא יותר שירותי בידור הן בעצם מה שנקרא entertainers ומשלבות קצת תיאטרון עם עבודת ידיים מסוג זה או אחר. והן גובות פרימיום.

לשנוא את הזנות זה קצת כמו להיות צמחוני בגלל לולי-סוללה לתרנגולות. הרי כל אדם מוסרי ומתחשב מתנגד ללולי-סוללה שגורמים לסבל אדיר לתרנגולות ואין שום קשר למי צמחוני ומי אוכל בשר. כך גם הזנות. לא משנה אם אתה בעד זנות או נגד זנות, כעקרון מוסרי, כל אדם נורמלי מתנגד לאנשים מסוממים שנזרקים לשולי החברה, לאלימות נגד נשים או אנשים, להזנחה פושעת של החלקים הפגיעים בחברה וכן הלאה.

ואני הייתי אצל זונות, נערות ליווי, מלכות בתשלום וכן הלאה. אני לא מתגאה בזה אבל בטח שלא מתבייש. אין שום דבר עלוב או פתטי בללכת לזונה, לא תמיד זה איזשהו עניין דקדנטי של בני טובים שיכורים שבאים לבית זונות בשביל להשפיל נשים ולהתנהג כמו אידיוטים.

אני מאוד מעריכה אותך. וזו תגובה ראויה.
אבל אתה מתעלם מהעובדה שמין, וכן היחסים בין המינים, אינו דבר סימטרי. יש חודר ונחדר. יש בעל ממון ולגיטימציה והגנה והזכות להשתייך למיינסטרים של החברה, ויש את נטול הברירות שנדחק לשוליים. ועליו יש להגן.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 18 ביולי 2020
Lanya Colson כתב/ה:
Ivy poison כתב/ה:
אויש נו באמת, יש אנשים שאפילו אני לא שומרת איתם על קשר עין, ואני לא בדיוק זונה, לפחות לא בהגדרה היבשה.
מכירה מספיק כאלה שלא מוכנות בשום אופן לעבוד במשק בית, אפילו לא בחנות בגדים, הן מעדיפות להשתמש בגוף שלהן ולומר שזה לא קיים זה הכי מנותק ואפילו שובניסטי שיש.
לא רק שזה מקצוע, סביר להניח שזה גם המקצוע שיהיה קיים לנצח ולא רק בגלל הביקוש אלא בגלל ההיצע.

נכון מאוד. וכל ארגוני הנשים שהוקמו למטרת הצלת נשים ממעגל משק הבית, או מהקניון, עושים באמת עבודת קודש.

אם הן היו חוקיות, הן לא היו זקוקות לאירגוני הצלה, מקסימום לאיזה ועד עובדים נחמד (אוקיי, אוקיי, עובדות!).
תודה שחיזקת את מה שטענתי, לא יכולתי לעשות זאת טוב יותר.
סווריןן
סווריןן • 18 ביולי 2020
מי שטרחה לערוך מחקר שדה של ממש בתחום זה בארץ, היא ענת גור, שראיינה נשים בזנות וכתבה זאת בספרה 'מופקרות - נשים בזנות'. אני מציע למי שנכנסו לדיון הזה לקרוא את הספר, כי, עבור מי שלא קראו אותו, הוא ישנה, כך אני מנחש. אני מודה שהנשים שמתראיינות בספר אינן כוללות את אלה שעלו בדיון למעלה -- נשים שלא הצליחו לעבור מבחני מו"ר ומרק"ם לרפואה למרות שהיו להן את ממוצעי הבגרות והפסיכומטרי המתאימים, ולכן בחרו בזנות מרצונן, או נשים חד-הוריות שמשלימות הכנסה דרך הזנות תוך כדי כתיבת תזת מ.א., או נשים שרואות בזנות ייעוד ושליחות תרפויטית המחליפה טיפול פסיכולוגי, או נשים בעלות תודעה פמניסטית-קפיטליסטית פורצת דרך שמסרבות לראות בסקס כמה שאמור לחרוג מיחסי חליפין, או נשים אלטרואיסטיות שרואות את טובת המפגרים והנכים לנגד עיניהן, ועל כן, במין מחוות אהבה ליקום, מקבלות לחיקן את אותם מאותגרים כדי שיהיה להם, לאומללים הללו, מקום כלשהו לתעל אליו את הדחף המיני שלהם, או נשים שרואות בזנות מעין מופע תאטרוני חי במיוחד, השובר את הקיר הרביעי, דרכו הן גם מתעלות את הדחף האומנותי שלהן לשחק, וגם מרוויחות מכך לא רע.

כל אלה אינן בספר.

מצד שני, ניתן לנשום לרווחה כי אין בספר גם את כל הזונות שנרצחו, נאנסו, או שמצאו את גופתן בפחי אשפה, או שרופות בדירות שמישהו נעל אותן בהן. גור גם לא מדברת שם עם הזונות שנחטפו בחול והובאו לארץ ולמעשה כלואות בדירות אחרי שהסרסור שלהן לקח להן את הדרכון ומאיים עליהן בצורות שונות, ודורש מהן לקבל עשרות לקוחות ביום.

היא מדברת בספר עם סתם זונות מהשורה.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 18 ביולי 2020
מבלי לזלזל בספר של ענת גור, שלא קראתי, ברור מהתיאור שלו (מי שרוצה שיגגל) שהוא נכתב דרך משקפיים אידיאולוגיות עבות מאד, מה שבדרך כלל מייצר תמונה שאולי אינה שקרית, אך נוטה להיות חלקית ומגמתית. אם סמוטריץ' יכתוב ספר על הדת היהודית והשפעתה הנהדרת על האדם הקטן, הוא יוכל בקלות לצייר תמונה מרהיבה מראיונות עם סתם אנשים מהשורה, אבל לכולנו יהיה ברור שהתמונה הזו משקפת את המציאות שלו, שלאו דווקא ניתנת להכללה עבורנו.

כהשלמה או תחליף להיכרות עם תעשיית המין מבעד למסננת האידאולוגית של מומחית לפסיכולוגיה של המגדר, אני מציע להכיר אותה בלי פילטרים דרך מקלדותיהן של עובדות תעשיית המין עצמן, גם אלו שעבורן היא גיהנום וגם אלו שלא. ממליץ על דף הפייסבוק when she works ועל הדף "ארגמן - ארגון נשים עובדות" למי שרוצה ללמוד מה דעתן של אותן נשים על החוק שאמור לעזור להן - ועל מי שחוקק אותו בלי להקשיב לקולן.
עבודת אלילות
עבודת אלילות • 18 ביולי 2020
כמו שהעבדות לא באמת עברה מהעולם (עבודה לא בדסמ), הוא פשוט הפך לגלובלי יותר כך גם הזנות, היא פשוט משנה את פניה.
זנות כמו העבדות הם בזויים, נועדו לחלק אותנו למשתמשים וכאלה שניתן להשתמש בהם. מי שעוסק במלאכה יהיה במעמד הרבה יותר נמוך ולכן בסכנת חיים יותר גדולה (זונות נרצחות ועוברות התעללות בווליום יותר גבוה).
החוק בעייתי מאוד, לא כדי להגן על שוק הזנות שנשלט בידי גברים בתכלס (לקוחות או סרסרות) אני מאוד לא דואגת לו, אלא בגלל שהשיקום אינו מובטח ליוצאות מן השוק. כמו כל דבר פה זו חצי עבודה. ציבור הטרנסיות מאוד נפגע לדוגמה, כי לא מקבלים אותן לעבודה כמעט באף מקום, אם לא דואגים שתהיה להן עבודה אחרת זה סתם לזרוק אותן ללא פרנסה.
Lanya Colson
זאלופון כתב/ה:
מבלי לזלזל בספר של ענת גור, שלא קראתי, ברור מהתיאור שלו (מי שרוצה שיגגל) שהוא נכתב דרך משקפיים אידיאולוגיות עבות מאד, מה שבדרך כלל מייצר תמונה שאולי אינה שקרית, אך נוטה להיות חלקית ומגמתית. אם סמוטריץ' יכתוב ספר על הדת היהודית והשפעתה הנהדרת על האדם הקטן, הוא יוכל בקלות לצייר תמונה מרהיבה מראיונות עם סתם אנשים מהשורה, אבל לכולנו יהיה ברור שהתמונה הזו משקפת את המציאות שלו, שלאו דווקא ניתנת להכללה עבורנו.

כהשלמה או תחליף להיכרות עם תעשיית המין מבעד למסננת האידאולוגית של מומחית לפסיכולוגיה של המגדר, אני מציע להכיר אותה בלי פילטרים דרך מקלדותיהן של עובדות תעשיית המין עצמן, גם אלו שעבורן היא גיהנום וגם אלו שלא. ממליץ על דף הפייסבוק when she works ועל הדף "ארגמן - ארגון נשים עובדות" למי שרוצה ללמוד מה דעתן של אותן נשים על החוק שאמור לעזור להן - ועל מי שחוקק אותו בלי להקשיב לקולן.

מעניין מאןד שכשנשים נוקטות עמדה זה תמיד דרך משקפיים אידיאולוגיות עבות. אבל גברים לבנים פריבילגים סתם אומרים את האמת. (שלהם)
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 18 ביולי 2020
לניה, למה ללכלך סתם?

משום דבר ממה שאמרתי לא נובעת המסקנה המכוערת שייחסת לי. להיפך, המלצתי ללכת לקרוא את מה ש*נשים* כותבות על עצמן, וגם נתתי דוגמה לגבר לבן שיש לו משקפיים אידאולוגיים. מה לעשות שבמקרה של ענת גור, ברור מאד שיש לה אג'נדה מוצקה בנושא?

מה שעשית פה הוא ניסיון השתקה מכוער לגופו של דובר. זה לא ראוי. אם יש לך מה לומר לגופו של עניין, אשמח לשמוע.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 18 ביולי 2020
אני בעד הסדרת הזנות. מעבר לכל הטענות הידועות לעניין הסדרת הזנות, שלא אחזור עליהן כאן, אני ארצה להתמקד בבעיה אחת משמעותית בעיני שאינה מקבלת מענה:
תמיד עולה הטענה שנשים בזנות עברו התעללות מינית או אחרת, ושהן מגיעות ברובן ממשפחות הרוסות והן נערות בסיכון. זה כשלעצמו מסביר, לדעת מי שהאג׳נדה שלהם נוגדת זנות, שהזנות עצמה היא שלילית והרסנית. אני חושבת שהבעיה הגדולה של נשים בזנות זה לא שהן מוכרות את גופן, אלא שהן מוכרות את כבודן. ככל שהסטיגמות חזקות יותר על נשים בזנות, ינותבו לשם רק נשים שהכבוד שלהן ממילא נפגם, או שמצבן לא מאפשר להן לשמור על כבודן.

אין בעיה שנוגעת לכבוד, בהענקת שירותי זנות. הבעיה היא בחברה צדקנית, פטרונית, יהירה וחשוכה, שיוצרת דה לגיטימציה לנשים שרוצות להשתכר באופן הזה, וחושבות שזו האופציה הטובה יותר משלל האופציות שלהן. דה לגיטימציה כל כך נוקשה וחמורה, עד כדי כך שחלק קובעים בפירוש שזונות לא יודעות על מה הן מדברות כשהן טוענות שהן נמצאות במקצוע מתוך בחירה, כי הן חוששות לצאת ממעגל הזנות.

במקום לפרום את הדה לגיטימציה בדרך לליברליות ומתן כבוד לבחירות אישיות, תוך כדי רגולציה נאותה, אנחנו צועדים לתקופה חשוכה בה הזונה מושחרת ומושפלת כליל, וכך גם הלקוח שהופך לאנס, לא פחות ולא יותר. מנגד, החוק החדש רק הרע את תנאי העבודה ושכרן של הזונות, וזה חד משמעית להתרשע לאוכלוסיה שחלקה חלשה ונרדפת. כל מי שחושב שזו הדרך הנכונה, לא רואה את התמונה הנכונה לצערי.

פעמיים בחיי צרכתי זנות, מדובר בנשים. שתי החוויות היו חוויות טובות, אחת מהן אפילו אינטימית בעיני במידה מסוימת. זה שרכשתי את שיתוף הפעולה או השירות שהן מעניקות, לא שינה כהוא זה מההערכה והכבוד שלי אליהן, שלהן אלי, ולסקרנות אמיתית שלי לגבי הבחירות שלהן.
נוסף- כמעט כל מי שצורך פורנו, צורך זנות. בדר״כ מדובר במישהו שמשלם למישהם כדי שנגיע לגירוי מיני, והוא מקבל את האתנן מחברות הפרסום. בואו לא נהיה צדקנים שלא לצורך, רק כי אנחנו לדעתנו לא צרכני זנות.

אנחנו חיים בעולם שהמיניות מתרחבת ונפתחת בו, שהיא לא משהו שנעשה רק מתוך אהבה וזוגיות, אלא מתוך סיבות רבות ובקלות ראש יחסית. שירותי מין בעיני הם שדה לגיטימי בעולם ליברלי. הבעיה העיקרית היא בשטיפת מוח לאורך שנים שכולנו עוברים, עד שמעטים כבר מוכנים לומר מילה בעד הזנות. זונות יכולות להיות פמיניסטיות, דווקא זה שהן בעלות אפשרויות בחירה על גופן, אפילו מחדד את זה בעיני. לדעתי רק אם נפסיק להסתכל על זונות כקורבנות, ועל צרכנים כמקרבנים, תוך מענה לבעיות המיוחדות למקצוע הזה, יגיע השינוי הרצוי.