ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הטלת איסור על שימוש בתקשורת

Nighthawk​(שולט)
לפני 3 שנים • 7 באוג׳ 2020

הטלת איסור על שימוש בתקשורת

Nighthawk​(שולט) • 7 באוג׳ 2020
השבוע נתלקתי במקרה (או, אולי, שניים) של שולטים האוסרים על הנשלטות שלהם לתקשר (באופן ישיר - למשל באמצעות צ'ט וכיוצ"ב) ללא אישור / אישור מראש וכיוצ"ב.

מה דעתכם?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 3 שנים • 8 באוג׳ 2020
יכול להיות טקטיקה של התעללות ויכול להיות שזה הכיף שלהם. לי זה גורם להרים גבה אבל השאלה היא באיזו רזולוציה זה נאכף ומה הציפיה בדיוק. כלומר, אם זה נעשה כדי לשבש מערכות יחסים עם בני משפחה או חברים שלה או למנוע תחזוקה של קשר עם חברים, אז זה מספיק רע בשביל להתערב.
אבל אם זה עניין של שליטה במינון ולוחות זמנים, נשמע לי סבבה.
הייתי מחטטת אם זה היה קורה לחברה שלי. אם זה ברמת היכרות כלובית אז לא הייתי מתעמקת.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 8 באוג׳ 2020
מריח לי כמו משהו שמשליך על השולט - ניסיון לבודד, פחד ששיחה עם אנשים אחרים תביא לסיום הקשר או תרגיל מנהיגות של מי שמפחד שהשליטה שלו תיעלם.

נתקלתי בזה בהרבה מקרים של מערכת יחסים מתעללת או נצלנית וכך זה גם מתועד בספרות טיפולית.

הבעיה הגדולה היא שבשלב שבו הנשלט/ת מבודדים, לא יעזור לנסות ליצור איתם קשר אם אינך חבר/ה קרובים.
צריך לחכות לשלב בו הם יהיו מוכנים ליצור קשר למרות הלחץ של השולט/ת.

בעיני, בידוד חברתי בכל צורה הוא אחד האורות האדומים במערכת יחסים בדסמית.
מי שבטוחים בשליטה שלהם ובמערכת היחסים שלהם לא זקוקים לסוג כזה של בידוד.
    התגובה האהובה בשרשור
TheStrider​(סדיסט)
TheStrider​(סדיסט) • 8 באוג׳ 2020
זה אחד מסימני האזהרה הכי גדולים בעיני לשולט בעייתי, שני המניעים העיקרים לניתוק הבת זוג משאר העולם הינם חוסר ביטחון עצמי שכדי להגן עליו הוא מנתק את הנשלטת שלו על מנת שלא ''יחשף". השני הוא רצונו למנוע ממנה קווי תקשורת חיצוניים, לבודד אותה, הן כאקט מתעלל בפני עצמו, והן כדי להגן על היכולת שלו לשלוט בנשלטת תוך כדי ניתוק יכולתה לצאת.
Madame T​(שולטת)
Madame T​(שולטת) • 8 באוג׳ 2020
Dan_Kap כתב/ה:
מריח לי כמו משהו שמשליך על השולט - ניסיון לבודד, פחד ששיחה עם אנשים אחרים תביא לסיום הקשר או תרגיל מנהיגות של מי שמפחד שהשליטה שלו תיעלם.

נתקלתי בזה בהרבה מקרים של מערכת יחסים מתעללת או נצלנית וכך זה גם מתועד בספרות טיפולית.

הבעיה הגדולה היא שבשלב שבו הנשלט/ת מבודדים, לא יעזור לנסות ליצור איתם קשר אם אינך חבר/ה קרובים.
צריך לחכות לשלב בו הם יהיו מוכנים ליצור קשר למרות הלחץ של השולט/ת.

בעיני, בידוד חברתי בכל צורה הוא אחד האורות האדומים במערכת יחסים בדסמית.
מי שבטוחים בשליטה שלהם ובמערכת היחסים שלהם לא זקוקים לסוג כזה של בידוד.

מסכימה עם כל מילה שלך. בעיני זה מעיד על חוסר הבטחון של השולט בראש ובראשונה ונסיון לשליטה מוחלטת בחייו של הנשלט בצורה שעלולה בהמשך גם לסכן אותו.
דרישה כזו , לדעתי, גם אם לכאורה מוסכמת על הצד הנשלט מדליקה אור אדום בוהק!
MyLexicon
MyLexicon • 8 באוג׳ 2020
לדעתי היא לא רצתה לדבר איתך כי יש לה מישהו.
שלגי

Re: הטלת איסור על שימוש בתקשורת

שלגי • 8 באוג׳ 2020
Nighthawk כתב/ה:
השבוע נתלקתי במקרה (או, אולי, שניים) של שולטים האוסרים על הנשלטות שלהם לתקשר (באופן ישיר - למשל באמצעות צ'ט וכיוצ"ב) ללא אישור / אישור מראש וכיוצ"ב.

מה דעתכם?

אם הבנתי נכון, המחבר מתייחס לתקשורת אונליין ואולי אפילו ספציפית באתר - הרי אתם לא מדברים על חברים שלכם בצ'ט היומיום אלא הטלפון או בווטסאפ, או פנים אלא פנים.

אם זה המקרה - שכל אחד יעשה מה שטוב לו/לה בגבולות המוסכמים.
כמו כן, זו גם טקטיקה אפשרית להימנע משיחה לא רצויה...
Madame T​(שולטת)
Madame T​(שולטת) • 8 באוג׳ 2020
ברור, שיש הבדל בין אם זו הגבלה נקודתית כגון לתקשורת עם אחרים בצ'אט בכלוב או אם זה נאמר כתירוץ כדי לא להכנס לשיחה ודרך 'לנער' מעליה את הפונה.
אבל גם אם ההגבלה היא במסגרת הכלוב בלבד עדין זה נראה לי כמעיד על חוסר בטחון של השולט/ת שמא הנשלט/ת י/תחמוק מידיו אם לא 'יחזיק אותם קצר'.
במערכת של שליטה, כמו בכל קשר אחר, יש צורך ב*אמון הדדי* ואם זה ממילא לא קיים כל הגבלה מלאכותית כגון זו נראית לי לא במקום.

התגובות לעיל ושלי ביניהם התייחסו למקרה שבו השליטה גולשת לכלל החיים וחל איסור גורף על תקשורת עם אחרים גם באמצעים נוספים כגון שיחה טלפונית,
הודעות בווטסאפ וכד'. אז כאמור זה איתות אדום ברור בעיני.
Animus
Animus • 8 באוג׳ 2020
אסתייג מלשפוט אם זה בסדר או לא כי לכל אחד יש את הגבולות שלו, וגם אין שום פירוט על טיב היחסים בין הזוגות.
אבל לדעתי נטו בתור עונש, זה דווקא מאד יעיל. נגיד למנוע שימוש באינסטגרם לתקופה של יום וכן הלאה.
כיום כאשר כולנו מכורים לאמצעי תקשורת דיגיטליים למיניהם, למנוע שימוש בהם הופך לכלי מכאיב.
אדגיש רק, שזה לגיטימי רק כאשר לא מדובר בשימוש הכרחי כמו לדבר עם ההורים או חברים.