סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה לעומת השפלה

DoctorXXX​(שולט)
לפני 3 שנים • 13 בספט׳ 2020

שליטה לעומת השפלה

DoctorXXX​(שולט) • 13 בספט׳ 2020
ישנם הרבה סאבים שרוצים השפלה אך ישנן כאלו שרוצות שישלטו בהן, יסטרו להן, יצליפו בהן אך לא ישפילו אותן. מהו החוט הדק העובר בין שליטה להשפלה?
שרימחמש​(אחר)
שרימחמש​(אחר) • 13 בספט׳ 2020
אולי אני אשמע קיצוני, אבל בעיני לחשוב שעובר חוט דק בין מזוכיזם לבין הרצון להיות מושפל/ת זה כמו לחשוב שעובר חוט דק בין מין בהסכמה לאונס (לא שחלילה אני חושב שאתה חושב ככה).
אלו שני דברים שונים במהות שלהם, למרות שיש כאלו שיראו במתן כאב כסוג של השפלה ויקשרו בין הדברים.
אני לא חושב שיש חוט דק שעובר בין הרצון שיסטרו או יצליפו בך לבין השפלה, או ששליטה בכלל חייבת לכלול את אחד מהדברים האלו (ככה לפחות אני קבלתי את הדברים שכתבת מאיך שכתבת אותם).
יש אנשים שנמשכים לכאב, כאלו שנמשים להשפלות, כאלו שנמשכים לשליטה מנטלית, כאלו שגם וגם וגם או אף אחד מהם.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני חושבת שחלק מהאנשים, כשהם אומרים "השפלה", מתכוונים לאקטים מסויימים שנחשבים משפילים והם אוהבים אותם.
וחלק מהאנשים אוהבים שמשפילים אותם, כלומר, עושים להם דברים שהם בעצמם תופסים כמשפילים.
וחלק מהאנשים אוהבים לעשות דברים שאחרים אולי מחשיבים משפילים אבל בעצמם לא מרגישים שזה משפיל אותם.

ושכדי לדבר על זה צריך לחדד למה הכוונה בדיוק.

מסכימה עם 25 שזה לא חוט דק, אלא פשוט דברים נפרדים. יש אנשים שלא עושים אקטים מסויימים כי זה משפיל בעיניהם, ויש אנשים שמחפשים בכוונה את מה שמשפיל בעיניהם. אני לא בטוחה שאלה ואלה מבינים בכלל את המילה "השפלה" באותה דרך.

זה מזכיר לי איזו שיחה מצחיקה שהייתה לי עם מישהו שאמר "אני רוצה שתשפילי אותי" ולא היה לי מושג מה הוא רוצה ממני. הייתי עם המון נכונות להגשים את כל משאלותיו אבל אשכרה לא הבנתי מה הוא רוצה שאעשה icon_razz.gif
    התגובה האהובה בשרשור
hrgiger
hrgiger • 13 בספט׳ 2020
לפני הכל - אני חושבת שלהכניס את המילה אונס בכל דיון שעולה בו אתיקה או מוסר זה זילות מטורפת של המילה והנפגעות.ים.
יש הבדל עצום, ענק, היסטרי בין שתי פרקטיקות או התנהגויות שהן מרצון והסכמה לבין אי הסכמה ואונס.

ולשאלה - מערכות יחסים שונות מבטאות צרכים שונים. חלק יחפשו השפלה, חלק כאב, חלק ניהול והרשימה כנראה עוד ארוכה. ספציפית לגבי השפלה, לראייתי היא תוכן שניצוק לאקט ולאו דווקא האקט עצמו. השפלה, בעיני, היא הכוונה העומדת מאחורי המעשה, והחוט בין אותה כוונה לאותו מעשה נתפס בעיני דווקא כחבל עבה מאוד (:
אשמח לשמוע למה אתה חושב שהחוט דק.
DoctorXXX​(שולט)
מנסיוני הבאמת דל, כשאני מרגש מישהי יקרה לי על ידי כך שאני שולט בה ,סוטר לה ואגרסיבי כלפיה, הריגוש מלווה אצלי בחשש שכל הסיטואציה משפילה אותה, גם אם לא ברגע הסשן עצמו אלא מאוחר יותר. למזלי הריגוש ההדדי מנצח icon_smile.gif
שרימחמש​(אחר)
שרימחמש​(אחר) • 13 בספט׳ 2020
אני יכול להסביר למה השתמשתי דווקא במילה הזו, אבל זה לא משנה, אני מבין מה את אומרת ולוקח את ההשוואה שעשיתי בחזרה.
hrgiger
hrgiger • 13 בספט׳ 2020
עשרים וחמישה ס''מ כתב/ה:
אני יכול להסביר למה השתמשתי דווקא במילה הזו, אבל זה לא משנה, אני מבין מה את אומרת ולוקח את ההשוואה שעשיתי בחזרה.

תודה.
DoctorXXX​(שולט)
זו באמת שאלה של הגדרת המילה השפלה, ולדבר עם הפרטנר זה טוב, אבל כשטוב לשניכם דיבורים לפעמים מורידים, ואני מודע לזה שהנקודה האחרונה נתונה במחלוקת
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מבינה את התחושה שדיבורים מורידים, העניין הוא שבאמת אין שום דרך אחרת לדעת למה היא מתכוונת icon_smile.gif
נראה לי שאפשר גם לדבר בלי "לצאת מהדמות" ולהשיג את המידע בדרך שלא תוריד לכם. הרי בלאו הכי אתה צריך ממנה מידע כלשהו על התחושות שלה, ולו ברמה בסיסית של לדעת אם משהו כואב לה או לא. איך אתה משיג את המידע בדרך כלל?