סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה בגלל הזקנים, אני צריך להיות בסגר? החיים שלי לא חשובים?

bigdawg​(נשלט)
לפני 3 שנים • 26 בספט׳ 2020

למה בגלל הזקנים, אני צריך להיות בסגר? החיים שלי לא חשובים?

bigdawg​(נשלט) • 26 בספט׳ 2020
למה צריך לבחור בין חייהם של הקשישים לחייהם של הצעירים?
למה לחשוב שסגר מציל קשישים?
סגר מונע מקשישים לקבל טיפול רפואי להמון מחלות אחרות שיש להם,
שהן יותר מסוכנות מקורונה.

כשיש החלמה של מעל 99.99% מהנדבקים עד גיל 49.
וההערכות כרגע הן שרק 20% נדבקים,
מכיוון ש80% כבר מחוסנים בעצם, מקורונות קלות שנדבקו בהן בעבר.
לא יותר הגיוני לשחרר את כל מי שמתחת לגיל 49 בלי מסיכה, ובלי 2 מטר, כדי שיתחסנו גם הם.
ובעצם כך, כל הצעירים יגנו בגופם המחוסן על המבוגרים.

כך גם הצעירים יוכלו לחיות את חייהם ללא מגבלות.
והקשישים יהיו בסגר יותר קצר, ויוכלו להפגש עם הנכדים ולצאת לחברה ללא מורא.
אם את/ה צעיר/ה ואתה כל כך רוצה לשמור על אוכלוסית הקשישים, לא הגיוני ש"תשכב על הגדר",
תדבק בוירוס, ותתחסן, כדי להציל אותם? ולא תשאר בסגר, שברגע שייפתח הם יידבקו?

ועוד משהו, קצת מקברי.
לאנשים מעל גיל 80 לא נשארו הרבה שנים.
רובם לא יראה את 81 ללא קשר לקורונה.
נראה לכם שהוגן לבודד אותם ממשפחתם ונכדיהם לשארית חייהם?
אם אתם הייתם קשישים והסיכוי להחלים מקורונה עבורכם הוא 95%, לפי הנתונים האחרונים,
והסיכוי לחיות עוד שנה או שנתיים או חמש, הוא נמוך, איך הייתם מעדיפים לחיות את הזמן שנותר?
לבד, בבית, או בבית אבות? או עם המשפחה האהובה, ולוקחים את הסיכון?

אני יודע מה אני הייתי בוחר.

צירפתי לינק לנתונים של ה CDC
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html
שרף אורנים​(אחר)
שרף אורנים​(אחר) • 26 בספט׳ 2020
נתחיל בזה שהחיים שלך או שלי, לא חשובים יותר או פחות מהחיים של מישהו אחר.. כולנו חשובים באותה מידה.
בגל הראשון הגיל הממוצע של המונשמים היה 70 או 80 וכיום גיל הממוצע הוא 54 !! אני מניח שלא יהיה שיפור בקצב ההדבקות, גיל המונשמים ימשיך לצנוח. דרך אגב, ההחלמה מהנשמה היא תהליך ארוך ולא פשוט, דומה מאוד לפיזוטרפיה למישהו שהיה עם גבס כמה חודשים וצריך ללמוד ללכת מחדש או להחזיק חפצים כאלה או אחרים.

בחודשים האחרונים מתפרסמים מלא מאמרים על השפעת הקורונה על חולים שהבריאו ועל כאלה שנדקו ללא שום סימפטומים. מדובר על עלייה מטורפת בסכרת, שבץ מוחי, אירועי לב ואפילפסיה !!!
קפקא​(אחר)
קפקא​(אחר) • 26 בספט׳ 2020
ראשית, המקור שקישרת אליו איננו "נתונים" אלא תרחישים. אבל יותר מכך:
אתה טוען שהחיים שלך שווים יותר מחייהם של אחרים רק משום שהם מבוגרים ממך, או בשפתך "קשישים", ואתה מתיימר לקבוע מי הוא קשיש. אז יש "קשישים" בריאים לגמרי שנהנים מהחיים גם בגילם. אבל אתה טוען שמכיוון שנשארו להם "פחות שנים לחיות, אז שימותו כדי שאני אוכל לחיות".

אתה מבחין בין חיים לחיים. בין דם לדם, משום שהחיים שלך והדם שלך שווים יותר משל אחרים. להבחנות כאלה קוראים גזענות.

אם אני הייתי רואה אותך שוכב באמצע הרחוב מתעלף, לא הייתי נוקף אצבע. בעצם, כן היייתי נוקף אצבע, ואת כל עשר אצבעותיי, מהטעם הפשוט שאני לא כמוך.

וגם ככה הכברתי מילים שאתה לא שווה אותן!
bigdawg​(נשלט)
bigdawg​(נשלט) • 26 בספט׳ 2020
קראתם את התוכן של הפוסט? או רק את הכותרת?
הפוסט דווקא בעד הקשישים.

למעשה הפוסט תוקף את הכותרת, חבל שלא קראתם.
Butterfly Effect
Butterfly Effect • 26 בספט׳ 2020
אתה מתייחס רק לאוכלוסיה של הקשישים, מבלי להתייחס לפלח האוכלוסיה שבסיכון-המחלה הזו לא קטלנית רק לזקנים.
שנית, אתה צריך לעבוד על הניסוח שלך ודרך החשיבה שלך. יש עוד אנשים חוץ ממך בארץ הזאת.
עם כמה שאני נגד הסגר וחושבת שעושים בנוגע לוירוס הזה טעויות אחת אחרי השניה, אני לא בן אדם אנוכי ומקבלת את הסכנות שיש. לא ראיתי את סבתא שלי כבר כמה שבועות כי היא מפחדת ואני מקבלת את זה ואני חלילה לא רוצה לפגוע בה.
ואתה מדבר כאילו לא יימצא חיסון למחלה הזאת ואנחנו נתקע בלופ אינסופי של סגרים. יהיה חיסון ויהיה בסדר, תתאזר בסבלנות.
אתה "דואג" לקשישים שלא יראו את המשפחות שלהם, אבל יש מספיק קשישים שהמשפחות שלהם נטשו אותם פשוט בבתי אבות או שבכלל לא באים לבקר אותם.
Mary Jane
Mary Jane • 26 בספט׳ 2020
כדאי לדבר על ״קבוצות בסיכון״ שעליהן להגן על עצמן יותר מהרגיל מפני הידבקות, ולא על קשישים דווקא.

הפגיעה הקשה בכלכלה שמשמעה אצל רבים חוסר יכולת להתפרנס והיקלעות לחובות כבדים, סגירת אלפי עסקים, יאוש גמור, כל אלה ואחרים אכן דורשים פתרונות חלופיים, שיצמצמו את הנזק ובהקדם..

אני לא איזו מומחית מן הסתם, ואין לי עצות.
במקום לזרוק הצעות כי זה מה שמתאים לך, כדאי נראה לי לקובעי המדיניות ללמוד מה עובד במדינות אחרות שהצליחו לרסן את התפשטות הנגיף ולהתגבר עליו, ומתוך זה לברור מה ניתן ליישום פרקטי אצלנו במדינה בה המשמעת הכללית רופפת. לא שוויץ (;
חתולית​(מתחלפת)
חתולית​(מתחלפת) • 26 בספט׳ 2020
כן.
קראתי עד הסוף.
ולא לא צרפת נתונים (אז מצאתי לך אותם...זה לא באמת קשה ובפחות משבוע נפטרו בארה"ב בלבד מעל 20,000 אנשים מתחת לגיל 50 ו20 מתחת לגיל שנה)
https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid_weekly/index.htm#AgeAndSex
וכן זה נשמע כמו...........אי אי אי.... אני לא יכול לשנות את חיי ואת הנוחות שלי בשביל מישהו...
ולא זה לא "רק בשביל הזקנים"
וכן גם אנשים מתחת לגיל 49 בסיכון
ולא אתה לא מבין איך התחסנות עובדת בכלל ובמקרה הזה בפרט
https://healthy.walla.co.il/item/3347176
וכן אני רוצה לחיות
ולא אני לא זקנה
וכן אם אני אחלה קרוב לוודאי אמות.
ולא אתה לא מבין מה זאת קהילה
וכן אני יכולה להמשיך....
ולא לא בא לי כי אני לא חושבת שאתה באמת מקשיב....
DanisNotaStoner​(נשלטת)
DanisNotaStoner​(נשלטת) • 26 בספט׳ 2020
אני אוהבת שאנשים מסוימים עומלים בערך עשור על תארים באפידמיולוגיה; לומדים ביולוגיה, ביו-סטטיסטיקה, מתמטיקה, מידול מתמטי, מידול אוכלוסיות ושורפים פלח ניכר מהחיים שלהם במעבדות כדי ללמוד ולפתח את המקצוע, ואז מגיעים אנשים רנדומליים באינטרנט ומציעים את ה-פתרון אחרי צפייה בכמה סרטוני יוטיוב וקריאה של דוח אחד של הCDC.
או לחילופין, פוליטיקאים.
    התגובה האהובה בשרשור
WhoreDaddy
WhoreDaddy • 26 בספט׳ 2020
הכל פוליטי לגמרי, ורוב האנשים בארץ ובעולם - פשוט כבשים היסטריות, חסרי מוח, חסרי לב, שכמו שמסלו אמר - הולכים עם פטיש והכל נראה להם כמו מסמר שמותר להם לדפוק עליו. בגלל ילדות דפוקה וחוסר מודעות אליה, הם בוטחים בטחון מוחלט באמא ממשלה ובונים לנו עולם של מדינות משטרה.

בלי כל קשר לכן מסוכן ועד כמה מסוכן, כן מסיכות או לא, הסגר והגזירות הן הרס וסכנה. מדינות משטרה רצחו 300 מיליון איש רק במאה האחרונה והרסו את החיים והרכוש של מיליארדים - אדם שתומך בהקמה של מדינת משטרה שקול לזה שהולך ומלקק ידיות של דלתות בכל מקום בשביל להראות שהוא לא מפחד מקורונה.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 26 בספט׳ 2020
אתה לא בסגר בגלל ״הזקנים״, אתה בסגר כי יש לך ראש ממשלה פסיכופט.