שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם findom זה ניצול?

meliodas
לפני 3 שנים • 27 בספט׳ 2020
meliodas • 27 בספט׳ 2020
ארגמןן כתב/ה:
לכל המגיבים/ות לגבי ההסכמה.. הסכמה לפי החוק כמובן. לא קטינות, לא שיכורות, לא יחסי מרות.. כל מה שמגדיר החוק.

אה.. אז רגע...
רמפול
רמפול • 27 בספט׳ 2020
ציטוט:
לכל המגיבים/ות לגבי ההסכמה.. הסכמה לפי החוק כמובן. לא קטינות, לא שיכורות, לא יחסי מרות.. כל מה שמגדיר החוק.

הקריטריון שלך למוסריות של משהו הוא האם יש חוק נגדו או לא? אין בעיה, אז רק צריך לחוקק חוק נגד פינדום והכל יראה לך בסדר icon_smile.gif

רק לחדד: כשרשמתי למעלה ש"למשל, גבר בן 60 יכול לשכב עם נערה בת 13 "בהסכמה".", זה לא היה מקרה מאד היפותטי. בספרד עד לאחרונה הגיל להסכמה היה 13 (!!!). הם שינו אותו רק בערך ב-2015.
your-slave​(נשלט)
your-slave​(נשלט) • 27 בספט׳ 2020
בטוח שבצורה זו או אחרת יש חוק נגד פינדום. אין סיכוי שדבר כזה עובר בית משפט... לא כל מה שבהסכמה, חוקי. ולא כל מה שחוקי, מוסרי.

בעיניי אין דבר יותר דוחה מאישה שמנצלת גבר בצורה כזאת. או כל התופעות של השוגר דדיז למיניהן... מחזירות נשים עשורים אחורה.
מאחל להן פשיטת רגל. שייצאו לעבוד.
Arminius​(נשלט)
Arminius​(נשלט) • 27 בספט׳ 2020
הסכמה לא בהסכמה זה עניין אחר. השאלה שנשאלה היא האם מדובר בניצול ופינדום זה חד משמעית ללא ספק ניצול
your-slave​(נשלט)
טוב, אבל אם ככה... 90% ממה שקורה באתר הזה זה ניצול...
לרדת לבחורה ואז לעוף לה מהבית זה ניצול, להיות הנהג שלה זה ניצול, להביא לה טייק אוויי זה ניצול...

יש רמות של ניצול. יש לגיטימי ויש הרסני.
פינדום זה לא לגיטימי.
מחנך ומכאיב
מחנך ומכאיב • 27 בספט׳ 2020
ניצול כלכלי לפי החוק רק במעשי כח פיזי או נפשי ומרמה ושימוש ברעה בכסף של אחר
your-slave​(נשלט)
כוח נפשי, מרמה (להוליך שולל, לנצל חולשה).... בדיוק.
ולכן אני מפריד בין זה לבין ניצול מסוגים אחרים.
Academic Slave​(נשלט)
Academic Slave​(נשלט) • 27 בספט׳ 2020
Menta כתב/ה:
אני חושבת שאולי בתנאים שפורטו בתגובות הקודמות פינדום אינו ניצול, אבל לי אישית הוא מפריע ומעורר בי תחושת אי נוחות.
אחת הרעות החולות בחברה היא חלוקה לא שוויונית של הוצאות. הרבה גברים מרגישים שמצופה מהם לשלם בדייט ראשון, ובהמשך להציע נישואין עם טבעת יהלום, להיות מפרנס עיקרי וכולי.
הרבה נשים משתמשות במיניות שלהן, במראה שלהן וכולי כדי להוציא כסף מגברים.
פינדום יושב לי בול על המקום הלא טוב הזה.
כשנגיע למצב שבו לא המגדר שלך קובע כמה אתה מצופה להכניס ולהוציא מהארנק אלא מה מצבך הכלכלי יחסית לפרטנר, או שפשוט יהיה שוויון כלכלי מגדרי, זה יקל עליי לראות פינדום כעוד וריאנט של בדסמ. ומשני הצדדים. ניצול כלכלי של נשלטת על ידי שולט וניצול כלכלי של נשלט על ידי שולטת. וכל מה שבאמצע.

בדסמ יושב בסוף על האלמנטים המעמדיים/מגדריים שיש בחברה שלנו. ופינדום יושב בדיוק על המקום שתיארת. זה עוד אלמנט קיים בחברה שלנו שמשתקף בצורה כזו או אחרת בבדסמ. בעיניי, כמו כל מקום אחר בבדסמ, זו דווקא סובלימציה, שלוקחת משהו לא טוב מהיום יום שלנו (ואני מסכים שזו רעה חולה שמצופה מגבר לשלם בדייט ראשון), ומכניסה אותה למסגרת שבה אפשר לחוות אותה עם גבולות ברורים.

ומעבר לזה, גם אם זה ניצול, מה רע? אם מתאים לשני אנשים בוגרים לעשות את זה, והם באמת רוצים בכך, אני לא רואה פסול. אני שם בצד את השאלה האם הרצון הוא אמיתי או מניפולציה, כי זה קיים בכל פרקטיקה בדסמית (ובכלל בחיים עצמם) ולא רק בפינדום, וזו כבר שאלה של יישום, בשונה מהשאלה של העיקרון.
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 27 בספט׳ 2020
רמפול כתב/ה:
ציטוט:

הקריטריון שלך למוסריות של משהו הוא האם יש חוק נגדו או לא? אין בעיה, אז רק צריך לחוקק חוק נגד פינדום והכל יראה לך בסדר icon_smile.gif

רק לחדד: כשרשמתי למעלה ש"למשל, גבר בן 60 יכול לשכב עם נערה בת 13 "בהסכמה".", זה לא היה מקרה מאד היפותטי. בספרד עד לאחרונה הגיל להסכמה היה 13 (!!!). הם שינו אותו רק בערך ב-2015.

מוסר זה דבר מאד אישי וסובייקטיבי ותלוי תרבות, ותלוי חברה ותלוי הרבה דברים.
אני בוחרת לי את המוסר שלי.. וזה כל מה שאני אומרת, אם בעיניי השניים זה תקין ומוסרי אז זה מוסרי. מי אתה שתגיד להם שזה לא?
אם בעינייך זה לא מוסרי אז אל תעשה את זה.