שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

בפחות מ- 24 שעות (פוליטי)

AlphaPower​(שולט)
לפני 3 שנים • 12 באוק׳ 2020
AlphaPower​(שולט) • 12 באוק׳ 2020
רמפול כתב/ה:
בת-מלך כתב/ה:
הדרך היחידה היא לשנות את השיטה.
וזה מתחיל מהתפטרות של ראש ממשלה נאשם בפלילים.

לא. מה שזה נותן זה כוח לפקידים ביורוקרטיים (שלא את בחרת) להעיף ראשי ממשלה ואישי ציבור מתפקידם. בעיני, זה תרחיש מפחיד הרבה יותר מאשר שנבחר ציבור שמואשם (לא מורשע) בפלילים יכהן בתפקידו.

יש פתרונות אחרים סבירים, כמו הגבלת הכהונה עם חסינות למשך תקופת ראשות הממשלה, שמאזנים את הבעייתיות הזאת.

נאשם צריך להישאר בתפקידו.
כל אדם זכאי להגן על חפותו ולא כל נאשם הוא אשם.
כאחד שמכיר את המערכת בצורה קרובה, הפרקליטות מתנהלת בצורה לא תקינה ותופרת תיקים.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני אוק' 12, 2020 4:54 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
AlphaPower​(שולט)
AlphaPower​(שולט) • 12 באוק׳ 2020
דרקן ראהל כתב/ה:
AlphaPower כתב/ה:

...
... זה שאני ודרקן ראהל​ מתגרים אחד בשני זה בעקבות רומן מדיונים אחרים אני חושב שאם היינו נפגשים במציאות היינו מסתדרים יפה והיה בינינו דיונים מאוד מעניינים ושם הייתי מאמת אותו עם נתונים מדוייקים ומידע כמו שהוא אוהב...

לא.
1. הסיכוי שהייתי יכול לסבול אותך מעבר ל30 שניות נראה לי נמוך
2. אתה שוב ושוב כותב שטויות *פה*. אני מתנגד לשטויות *פה*
3. רק שאני אבין. אתה אומר שבדיון כתוב, שבו יש לך כל הזמן שבעולם ואת כל האינטרנט, אתה לא יכול להביא נתונים. אבל, בשיחה פנים אל פנים היית מביא. עוד מישהו חוץ ממך קונה את זה? אתה בטוח שאתה קונה את זה?

אם היית מכיר אותי, היית מגלה איש שיחה ואדם מעניין מאוד, ספק אם היית חושב אחרת.
אני לא כותב שטויות אני מציג לך את הדברים בפנים אתה הפכתך נעלב והתחלת להיות ילדותי ולחפש כל אות ומה לא תקין בה.
בדיון בפורום שבו כולם בעלי דיעות מרובעות ואפילו לא יתאמצו לקרוא את הנתונים שאני צריך להתחיל לעבוד בשבילם אני ממש לא אתאמץ לעשות זאת(בהתחלה עשיתי זאת והבנתי שאין עם מי לדבר).

נשיקות כבשון.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
בקיצור, דיסוננטוש, הנה עוד טיעון לרשימת הטמטמת:
1. במציאות, דרקן היה מחבב אותי, גם אם הוא אומר שלא. אני יודע יותר טוב מדרקן מה דרקן היה חושב.

נתונים על הדבקות בהפגנות? לא?
אז אנחנו עדיין אפס מאפס גם בדיון הזה:
1. לשמאל אין הגיון - אפס
2. שמאל לא מכבד שליטים, אלא אם הם מהמחנה שלו - אפס
3. דרקן היה מחבב אותי - פה הוא נהיה ברורים. בדומה לעקרב בתמונה שלך, אתה בעיניי שיקוץ מתועב. באינטרנט אני יכול לדרוך רק על הטמטום שלך, במציאות הייתי דורך עליך, דיסוננטוש.

ולגבי האמירה שלך על כל אחד בן אדם - אז למה אתה מתעקש כל הזמן לדבר במחנות והכללות? למה, למשל, הכללת אותי וקבעת עלי דברים, רק בגלל הנטייה המינית שלי?
כמו כל הטיעונים שלך - המציאות מראה שאין לך שום יכולת להבין פרטים, ניואנסים, דעות של אחרים, כלום. כל מה שיש לך, דיסוננטוש, זה דיסוננס קוגניטיבי עמוק, ערמה של כשלים לוגיים, ערמה של דעות קדומות ולרוע המזל, חופש דיבור להביע את הזבל שלך.
ביי, דיסוננטוש

נ.ב.
להגיד שביבי והליכוד הם לא "ימין אמיתי" זה no true Scotsman, עוד כשל לוגי.
הסכמי אוסלו, מנגד, לא מעידים על השמאל. גם לא ההפגנות. כי רבין והמפגינים לא שמאל אמיתי.
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 12 באוק׳ 2020
AlphaPower כתב/ה:
רמפול כתב/ה:
מי שמכיר את מערכת החוק מקרוב יודע שחוקים נועדו לאנשים שומרי חוק, ולא לאנשים שמפירים אותו. העבריין שיפרוץ לבית שלכם יפרוץ אליו בין אם יהיה ובין אם לא יהיה חוק שיאסור עליו.

ההפגנות האלה, שבעצם נועדו לכפות נורמות מוסרית על מישהו שמצפצף עליהן, עושות משהו דומה. מצד אחד, יש קבוצה של אזרחים שאכפת להם מממשל תקין, והיא עומדת מחוץ לבית של מישהו שלא אכפת לו מכל זה. וכך, כמו שהחוק לא מעניין את העבריין, כך הממשל התקין לא מעניין את בנימין נתניהו. כמה הפגנות לפה או לשם לא ממש ישנו אותו.

למעשה, אני מנבא שההפגנות האלה ישיגו בדיוק את ההיפך. הנורמה שהשתרשה כאן - שזה לגיטימי להפגין מול בית פרטי של בן-אדם, כמו מנדלבליט או גנץ, שאיתו אתם לא מסכימים פוליטית - רק תמנע מאנשים נורמלים ושפויים להיכנס לפוליטיקה. לא מאשים אותם. ישארו רק אלה שלא אכפת להם, אנשים כמו ביבי וכמו מיקי זוהר, שבלחיצת כפתור יפעילו את המשטרה ויסלקו את המפגינים בלי להפסיד דקת שינה.

הפגנות ושינוי עושים בקלפי, או לכל היותר בכיכר ציבורית גדולה כמו כיכר רבין*, ולא מול בית פרטי של איש ציבור. הקטע העצוב הוא שעם כל התיקים, כל ההפגנות, כל הכתבות, עדיין המפגינים מקבלים פעם אחר פעם סטירה עם המה-שמו לפרצוף מספר רב של פעמים, ולא מבינים למה.

*(ואולי קצת מקוריות בפעם הבאה? אפשר גם להתכנס בירוחם ולא בת"א בכל פעם.)

מסכים איתך לגבי זה שההפגנות יעשו בדיוק את ההפך, הבעיה היא צורת ההפגנות ודרך הביטוי- אם ההפגנות יהיו בדרכי אלימות הם יקבלו את התוצאה ההפוכה, זה יגרום להעצמת הפילוג והשנאה מהצד השני, זאת ועוד שהמפגינים שלא שומרים על תקנות הקורונה ומסכנים אזרחים ואוכלוסיות חלשות מה שגורם עוד יותר לשנאה.
אתן לך דוגמה למשהו שאני זוכר בתור ילד מאחת ההפגנות.. נסענו כל המשפחה ובאחד הצמתים התקיימה הפגנה של אנשי מרצ, כשאבא שלי עצר את הרכב ברמזור אדום, אחת ה"מפגינות" הדביקה לנו ולכל הרכבים בסביבה מדבקה שלהם, איך אתה חושב שכילד אני ראיתי את מפגיני השמאל?, איך אתה חושב שבעלי הרכבים הגיבוי? בדרך הזאת הם קיבלו בדיוק את ההפך ממה שהם רצו(כמובן שההפגנה הסתיימה מהר יותר ממה שהם ציפו).
הפגנות מתאימות(למרות שבכל מקרה לא יעילות) לכיכר מלכי ישראל ואזורים שרוב האוכלוסיה בהם הם שמאל, אם המפגינים יגיעו לאזורים כמו ירוחם כנראה שהפגנה(אלימה) תסתיים מהר מאוד..
אני לא חושב שבמדינה הזאת הפגנות פוליטיות עוזרות, הדרך היחידה היא בקלפי.

כיכר רבין.
לקרוא לכיכר רבין כיכר מלכי ישראל זה משהו מאד מאד משמעותי. ולצערי לא חדש ולא נדיר.
הטופר המפשר
הטופר המפשר • 12 באוק׳ 2020
האמת שאני בדרך כלל כבר לא מגיב \ כותב יותר פוסטים פוליטיים. אני פשוט מרגיש שהשיחה עם אנשי ימין שהם תומכי ביבי\ליכוד היא מיותרת. אין טעם בשיחה הזאת מהסיבה הפשוטה שאיננו חולקים עולם ערכים משותף שמאפשר לשיחה להתפתח לאנשהו. אבל אתם יודעים הסגר עושה את שלו.

ולעניינו:
הבעת דיעה פוליטית ללא שום ידע או בסיס עובדתי היא כמובן מאוד באופנה היום אבל מי שמביע את עצמו באופן הזה צריך להבין מה הוא עצמו עושה או לפחות מה הוא לא עושה: הוא אינו בא לדבר. אין אפשרות לדיון מהותי איתו. הוא בא לריב.

1) הסכמי אוסלו: מישהו פה הזכיר אותם שוב ושוב בלי בכלל להתייחס לתכנם : מה היו ההסכמים האלו? מדוע בכלל נחתתמו? מה היה המצב לפני הסכמי אוסלו? מתי התחילו בדיוק הפיגועים? ואם ההסכמים האלו כלכך גרועים מדוע לא בוטלו עד היום? כדאי גם לעיין בהסכם השלום עם מצריים, מה נכתב שם ביחס לסוגיה הפלשתינאית וכיצד הדברים קשורים אחד לשני?

2) ראש ממשלה מחליפים רק בבחירות: פשוט לא נכון. לא אמת. עובדתית. להזכירכם - גולדה מאיר אמנם מתמנה לראשות הממשלה לפני יום הכיפורים בעקבות מותו של לוי אשכול בבחירות פנימיות של המפלגה, אבל נבחרת בבחירות דמוקרטריות הנערכות חודשים אחרי מלחמה יום הכיפורים. אולם בעקבות מחאה ציבורית הולכת וגוברת (מוטי אשכנזי למי שזוכר), היא מתפטרת מראשות הממשלה. יצחק רבין מתפטר בעקבות חשבון הדולרים, בגין בעקבות מלחמת לבנון , ואהוד אולמרט כתוצאה מהגשת כתבי אישום נגדו.

3) סיפורי אלטלנה: תראה, מכיוון שאי אפשר לתבוע את דיבתו של מי שמת, אז אי אפשר לעשות שום דבר כנגד אנשים שמפצים את השקרים האיומים האלה (אורי מילשטיין ועוד), אבל במדינות מתוקנות יש חוקים כנגד דברים מהסוג הזה , סילופי הסטוריה למינהם, והם שקולים לדברי "מלומדים" מכחישי שואה.

מסקנה: יש תנאי אפשרות לקיומו של דיון פוליטי. אם לא עומדים בהם , הוא פשוט לא יכול להתקיים. לא יזיק לפתוח ספר היסטוריה, השכלה אינה מילה גסה ואפשר לקרוא לא רק את צ'כוב ואולי גם דווקא את מי שחושב בדיוק הפוך ממך.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני אוק' 12, 2020 10:06 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
zytry​(שולט)
zytry​(שולט) • 12 באוק׳ 2020
זכות ההפגנה בישראל מושרשת וחיובית על כל דבר... אבל בשם אותה הדמוקרטיה ..ראש ממשלה מחליפים רק בבחירות.. לא בכיכרות.. והעושה זאת , עובר על החוק הדמוקרטי . והעובר על החוק הוא פושע.
Alas
Alas • 12 באוק׳ 2020
zytry כתב/ה:
זכות ההפגנה בישראל מושרשת וחיובית על כל דבר... אבל בשם אותה הדמוקרטיה ..ראש ממשלה מחליפים רק בבחירות.. לא בכיכרות.. והעושה זאת , עובר על החוק הדמוקרטי . והעובר על החוק הוא פושע.

או באמצעות 3 יריות בגב.

#נובמבר95
zytry​(שולט)

עם כל הכבוד

zytry​(שולט) • 12 באוק׳ 2020
הטופר המפשר כתב/ה:
האמת שאני בדרך כלל כבר לא מגיב \ כותב יותר פוסטים פוליטיים. אני פשוט מרגיש שהשיחה עם אנשי ימין שהם תומכי ביבי\ליכוד היא מיותרת. אין טעם בשיחה הזאת מהסיבה הפשוטה שאיננו חולקים עולם ערכים משותף שמאפשר לשיחה להתפתח לאנשהו. אבל אתם יודעים הסגר עושה את שלו.

ולעניינו:
הבעת דיעה פוליטית ללא שום ידע או בסיס עובדתי היא כמובן מאוד באופנה היום אבל מי שמביע את עצמו באופן הזה צריך להבין מה הוא עצמו עושה או לפחות מה הוא לא עושה: הוא אינו בא לדבר. אין אפשרות לדיון מהותי איתו. הוא בא לריב.

1) הסכמי אוסלו: מישהו פה הזכיר אותם שוב ושוב בלי בכלל להתייחס לתכנם : מה היו ההסכמים האלו? מדוע בכלל נחתתמו? מה היה המצב לפני הסכמי אוסלו? מתי התחילו בדיוק הפיגועים? ואם ההסכמים האלו כלכך גרועים מדוע לא בוטלו עד היום? כדאי גם לעיין בהסכם השלום עם מצריים, מה נכתב שם ביחס לסוגיה הפלשתינאית וכיצד הדברים קשורים אחד לשני?

2) ראש ממשלה מחליפים רק בבחירות: פשוט לא נכון. לא אמת. עובדתית. להזכירכם - גולדה מאיר אמנם מתמנה לראשות הממשלה לפני יום הכיפורים בעקבות מותו של לוי אשכול בבחירות פנימיות של המפלגה, אבל נבחרת בבחירות דמוקרטריות הנערכות חודשים אחרי מלחמה יום הכיפורים. אולם בעקבות מחאה ציבורית הולכת וגוברת (מוטי אשכנזי למי שזוכר), היא מתפטרת מראשות הממשלה. יצחק רבין מתפטר בעקבות חשבון הדולרים, בגין בעקבות מלחמת לבנון , ואהוד אולמרט כתוצאה מהגשת כתבי אישום נגדו.

3) סיפורי אלטלנה: תראה, מכיוון שאי אפשר לתבוע את דיבתו של מי שמת, אז אי אפשר לעשות שום דבר כנגד אנשים שמפצים את השקרים האיומים האלה (אורי מילשטיין ועוד), אבל במדינות מתוקנות יש חוקים כנגד דברים מהסוג הזה , סילופי הסטוריה למינהם, והם שקולים לדברי "מלומדים" מכחישי שואה.

מסקנה: יש תנאי אפשרות לקיומו של דיון פוליטי. אם לא עומדים בהם , הוא פשוט לא יכול להתקיים. לא יזיק לפתוח ספר היסטוריה, השכלה אינה מילה גסה ואפשר לקרוא לא רק את צ'כוב ואולי גם דווקא את מי שחושב בדיוק הפוך ממך.

אני לא שייך לא לימין ולא לשמאל ולא חבר בשום מפלגה. ומחפש את הנכון והצריך בשעה הנוכחית. השעה הקריטית . ובשעה זו אני לא רואה את מחליפו של נתניהו ומשום מה אני מתרשם שהוא פועל נכונה. ולדעתי הדיון אם מתקיים צריך להיות .. "מה טוב לנו בשעה זו" בלי העלת דגים מתים.
הטופר המפשר
הטופר המפשר • 12 באוק׳ 2020
zytry​(שולט) חבר, אתה סותר את עצמך כמה פעמים באותו משפט, וגם מנסה לסתום פיות , כלומר לקבוע את סדר השיח: על מה ראוי ואיך לדבר. אולי אתה לא עושה את זה בכוונה אבל זה מה שכרגע עשית:

1) אם הנך חושב שנתניהו נוהג נכונה ואתה לא רואה לו מחליף אז אתה תומך במדיניותו, כלומר אתה לפחות בעניין זה נמצא בצד הימני של המפה. וזו זכותך וכדאי להתחיל בזה.

2) האדם הוא חיה פוליטית (אריסטו), ולכן גם אם ישנם דברים שאמורים להיות להם תוקף כללי ואולי אף אוניברסאלי אי אפשר שלא להיות פוליטיים וזה בסדר.

3) אי אפשר לנתק את הדיון מהקשרו. בראשות הממשלה הנוכחית עומד אדם שאמנם הצליח להרכיב קואליציה אבל לא הצליח להבחר ולזכות באמון הציבור 3 מערכות בחירות. הוא חשוד בפלילים ולפחות חצי מהציבור אינו מאמין למילה שהוא מוציא מהפה.

4) מה נכון לנו "עכשיו" אינו יכול להיות מנותק ממה שהיה צריך לעשות לפניכן. זה חלק ממחדלי הממשלה הנוכחית.

4) תגלול מעט אחרונה , לנוחות המאזינים אני אסכם: הדיון התחיל מנושא ההפגנות, והתגלגל כמובן להטחה חוזרת ונשנת בשמאל ומנהגיו מאלטלנה -- אוסלו --- ועד ימינו אנו בכל עוולות הזמן הזה.

5) דוגמא אישית. כדאי בהקשר הזה ללמוד ולהתייחס לאירועי העבר.

וזהו. עד כאן דברי לערב זה. icon_smile.gif.
abir

Re: בפחות מ- 24 שעות (פוליטי)

abir • 12 באוק׳ 2020
בת-מלך כתב/ה:
איימו עליי
צעקו עליי
זרקו עליי
ירקו לעברי
קיללו אותי
החוו לעברי תנועת יד
זרקו אותי לים
שלחו אותי לאכול מילקי בברלין (אם רק היה ניתן לטוס)
הציעו לעשות בי מעשי סדום
מעשי סדום על ידי אריתראי
סודני
קנייתי
טנזני
בשלב הזה נדהמתי מהשליטה שלהם במדינות אפריקאיות
אחלו לי למות
אחלו לי למות ממגוון רחב של מחלות
אחלו לי למות בדרכים לא טבעיות
אחלו לי לחיות ולסבול
רק ביבי
ביבי המלך

הפוסט פורסם בבלוג הפרטי שלי ודווח 3 פעמים (ונעלם)
לבי יוצא לכלובי

#לא_אפסיק_עד_שתתפגר(המדווח)_ואמשיך_גם_אחרי_שיתפטר (הנוכל מבלפור)_עד_הכלא

אז איך עבר עליכם/ן שבוע ההפגנות המהמם הזה?

לדעתי זו קצת היתממות. לא מדבר עליך באופן אישי כי לא יודע אלו קריאות את צועקת בהפגנות, אבל ממה שרואים בכלי התקשורת אפשר לשמוע נאצות ועלבונות ברמה מאד מגעילה שמשמיעים המפגינים. ברור שקריאות כאלו מזמינות תגובה שכנגד מחמומי המוח שבצד הימני.
טוב היה אם כולם היו מקפידים על שיח מכבד, אבל חושש שזה כבר יצא משליטה.
שאלוהים ישמור אותנו.