לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שינוי מקצה לקצה

דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 26 באוק׳ 2020
YaronP כתב/ה:
הכל יכול לקרות, סטטיסטית יש סיכוי קטן, אבל אם סטרייט יכול להפוך לגיי אז גם וניל יכול להפוך לבדסמ.

ומי שהולך להתווכח איתי שסטרייט לא יכול להפוך לגיי אז אין לו מוסג איך גנים עובדים.

א. זה מושג
ב. מה? אפי-גנטיקה, זה הרעש הגדול שלך?

אנשים לא הופכים לדברים, או לפחות נדיר מאוד. להיפך, לרוב האנשים שמראים שינויים קיצוניים ו"הופכים ל..." חשודים בעיני הפסיכולוגיה (והפסיכיאטריה). יותר סביר שזה מעיד על אי יציבות כלשהי, ורק אחר כך האפשרות שיש פה איזה שינוי מין היסוד.
אנחנו כל כך מורכבים. איך אני יודע אם אני אוהב אוכל אסייתי, אם לא ניסיתי אף פעם אסייתי? ואם אגלה שאני עף על אסייתי, אז נדון בשאלה אם היתה בי אסייתיות חבויה או שנהפכתי לאוהב אסייתי?
האם ייתכן שאם היינו חיים בחברה בה בדסמ, או הומוסקסואליות, או כל התנהגות מינית לא הטרונורמטיבית אחרת, מתקבלת ללא שיפוט, היינו רואים הרבה יותר התנהגויות כאלה?
בדסמ הוא גם לא דבר אחד. אולי קשירות כן, כאב קל, ורגליים זה גבול אדום?
לא הייתי שואל על "להפוך ל...". הייתי שואל מי הבנאדם, מה הוא. הוא מדבר בחופשיות על מין, על פנטזיות? הנה מקום לגעת בו - שידבר. אולי שם יש פנטזיה בדסמית, ואפשר להגשים? אני לא ידעתי שבדסמ מעניין אותי עד, בערך, גיל 36. מנגד, אני חולה על לקבל פיסט המון שנים, פשוט לא ידעתי שזה פטיש, בטח שלא קישרתי לשליטה. אז כשהחלטתי לבדוק את העולם הזה, באמת באתי לבדוק - עם ראש פתוח להתנסות וללמוד.
בקיצור, האם אדם עשוי להפתח לעולמות חדשים של מיניות? רובנו כן, בתנאים הנכונים, בדיוק כמו כל חוויה חדשה אחרת
האם א' יכול להפוך לב'? לא ברור. אבל, שינוי קיצוני הוא הרבה פעמים סימן לדאגה, לא להתפעלות. לא תמיד, בטח שלא תמיד, אבל בהרבה מקרים.
Chimaera
Chimaera • 26 באוק׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
למה, בדיוק עמדתי לשאול איזה תפקיד יש לגנטיקה בשינוי נטיה מינית. סליחה רמפול אני יודעת שאתה צודק עכשיו אבל הסקרנות הורגת אותי.
ירון, האם מדובר בתהליך יזום? האם זה כולל הליך פולשני?

https://www.healthaffairs.org/doi/full/10.1377/hlthaff.2011.0078#:~:text=Environmentally%20induced%20changes%20in%20gene,modification%20is%20called%20epigenetic%20regulation.

כרגע זה נעשה באופן שרירותי כי אין לנו מוסג בגנים מספיק.
כרגע השינויים קוראים מחשיפה לחומרים חיצוניים בסביבה, אוכל, זיהום, טראומה... ה' יודע icon_wink.gif
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
ירון היקר,
שמע אותי, ושמע אותי טוב. המאמר שאתה מפנה אליו עוסק במחלות. המילה הומוסקסואליות לא מופיעה בו פעם אחת. המילים נטייה מינית לא מופיעות פעם אחת. מופיעות מחלות, כמו סרטן, פנילקטונוריה וסיסטיק פיברוסיס.
יש שתי אפשרויות:
1. לא קראת את זה. אז אתה מפיץ דברי שנאה בלי לדעת מה אתה מפיץ. תפסיק, עכשיו.
2. אתה יודע בדיוק מה כתוב שם. אז אתה שקרן. כי לא כתוב מה שאמרת. אתה גם חתיכת זבל אנושי, שלוקח מאמר על מחלות ומחבר לנטייה מינית. ועוד באתר בדסמ, אפס שכמותך. במקרה כזה - תפסיק, עכשיו!!
Chimaera
Chimaera • 26 באוק׳ 2020
דרקן ראהל כתב/ה:
ירון היקר,
שמע אותי, ושמע אותי טוב. המאמר שאתה מפנה אליו עוסק במחלות. המילה הומוסקסואליות לא מופיעה בו פעם אחת. המילים נטייה מינית לא מופיעות פעם אחת. מופיעות מחלות, כמו סרטן, פנילקטונוריה וסיסטיק פיברוסיס.
יש שתי אפשרויות:
2. אתה יודע בדיוק מה כתוב שם. אז אתה שקרן. כי לא כתוב מה שאמרת. אתה גם חתיכת זבל אנושי, שלוקח מאמר על מחלות ומחבר לנטייה מינית. ועוד באתר בדסמ, אפס שכמותך. במקרה כזה - תפסיק, עכשיו!!

חמוד... אני מבין שאתה רוצה לצאת ליברל אבל אתה יוצא אדיוט.
אין לך מוסג בגנים....
נטייה מינית גנטית ומחלות גנטיות נקבעים מה?... צודק מהגנים... אם אפשר לשנות מחלה גנטית אפשר לשנות נטייה גנטית.

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2008-06/qmuo-hbd062608.php

יש מחקר על תאומים זהים שאחד מהם שינה את נטיתו אחרי גיל 40.
https://www.sciencemag.org/news/2015/10/homosexuality-may-be-caused-chemical-modifications-dna
Chimaera
Chimaera • 26 באוק׳ 2020
דרקן ראהל כתב/ה:
ירון היקר,
יש שתי אפשרויות:

ואין לי בעיה אם אף נטייה מינית...
אם הייתי יכול הייתי לוקח גלולה והופך לדו מיני עכשיו..
כנראה שבעתיד אני יוכל לעשות את זה..

תרגע ותפסיק לקפוץ כמו ילד קטן
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
YaronP כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:
ירון היקר,
יש שתי אפשרויות:

חמוד... אני מבין שאתה רוצה לצאת ליברל אבל אתה יוצא אדיוט.
אין לך מוסג בגנים....
נטייה מינית גנטית ומחלות גנטיות נקבעים מה?... צודק מהגנים... אם אפשר לשנות מחלה גנטית אפשר לשנות נטייה גנטית.

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2008-06/qmuo-hbd062608.php

יש מחקר על תאומים זהים שאחד מהם שינה את נטיתו אחרי גיל 40.
https://www.sciencemag.org/news/2015/10/homosexuality-may-be-caused-chemical-modifications-dna

אוקיי. אני ילד קטן. ואני אפנה לאבא כלובי. כי אני בכיין ומלשן.
ולך אין לי מילים בכלל
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
ירון, האם לך "יש מושג בגנים"?
לי במקרה יש קצת. זה לא המקצוע שלי אבל מבינה מספיק בשביל לנהל את השיחה הזאת, וגם יש לי גוגל.

* ההשוואה שעשית בין מחלה כרונית לבין כל תכונה מולדת אחרת היא מאולצת. מדובר בתופעות שונות.
* כמו כן, זה שמשהו "מולד" לא בהכרח אומר שהוא גנטי. לוק איט אפ.
* עד כה לא ידוע על גן ספציפי שגורם להומוסקסואליות ואין דרך לבדוק פיזיולוגית נטיה מינית של אדם.

וכל זה לא מסביר את ההערה שלך "סטרייט יכול להפוך לגיי" - האם התכוונת שההפיכה מתרחשת בתוך הרחם? אם כן, אז זה לא עובד ככה, אך גם לא רלוונטי לנושא השרשור כי השאלה בבירור התייחסה רק לאנשים שכבר נולדו.

אה ואם מישהו לא הבין אותך נכון זו לא סיבה לקרוא לו אידיוט. בואו כולנו ננשום רגע.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לכל מי שקורא,
אני מסרב להגיב לדבריו של הבור החשוך, אז פונה אליכם.
שימו לב שהוצע שניתן להמיר סטרייט לגיי. לא נכתב שניתן לשנות נטייה מינית באופן כללי. לא נטען שניתן לשנות כל תכונה אחרת, כמו גובה או איי קיו. לא - ספציפית סטרייט לגיי.

אני מבקש, אין שום מדע מאחורי האמירות האלה. אין שום מחקר, בשום מקום, שמראה שהומוסקסואליות בבני אדם מושפעת מאיכות הסביבה או תזונה. לראייה, לא חל שום שינוי בכמות ההומוסקסואלים בעולם, מאז שהתחלנו למדוד בשנות ה-50. המחלות הכרוניות שהובאו במאמר כאן, דווקא בעלייה - בדיוק זה מה שמוביל לכל ההשערה. כלומר, אין שום סיבה לקשר בין הומוסקסואליות, או נטייה מינית אחרת, לבין שינויים בסביבה שקרו ב70 השנים האחרונות.

האם לאפיגנטיקה אין השפעה על נטייה מינית? דווקא יש:
דוגמה להשפעה אפיגנטית על נטייה מינית, היא שככל שלאישה יש יותר בנים, עולה הסבירות להוולדות בן הומוסקסואל.

גנטיקה ואפיגנטיקה הם שניים מהתחומים המורכבים ביותר בביולוגיה, ואחד יותר חדש מהשני, כששניהם מדעים בחיתול. אני מבטיח לכם שלאדם שהעלה כאן עיוות של מדע, אין מושג קלוש באף אחד מהם.
זוהי הפצה בוטה של מידע מעוות במכוון, כדי לקדם את האמת האישית של האדם הזה, תהיה אשר תהיה.
המדע, בעיקר דרך מחקרי תאומים, מראה שלגנים השפעה על נטייה מינית. המדע מראה גם חלק גדול בהרבה של השפעה סביבתית, הכולל את האפיגנטיקה, ויסות הגנים. אנחנו יודעים שלאפיגנטיקה יש השפעה, כפי שראינו במספר הלידות.
מן הסתם, עוד נגלה רבות על נטייה מינית וגנים. אבל, אין לנו שום דרך לדעת נטייה מינית של תינוק, וכנראה לא תהיה. לשום כיוון. אין שום כיוון של תרבות מסוימת, שושלות גנטיות ספציפיות, או איכות הסביבה כקשורים לנטייה מינית.
אין שום מחקר אמין על הרעיון של שינוי נטיות מיניות.
אם מישהו רוצה לדעת יותר, פנו אלי בפרטי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אל תדאג דרקן, כולם יודעים שאין דרך להפוך נטיה מינית של בן אדם ואני לא חושבת שמישהו שינה את השקפתו בנושא כתוצאה מההערה של ירון.
נראה לי שהכל בסדר ואפשר לחזור לדון בשאלה היותר דחופה - מה קורה אם אני קושרת את בעלי למיטה ומסבירה לו שמעכשיו רק אני מחליטה מה עושים? האם יש סבירות שהוא יאהב את זה? ומה הוא היה אומר לו הייתי מוציאה את הגאג?