סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאחר ורה"מ "שלנו" חגג יום הולדת

דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 11 בנוב׳ 2020
עכשיו הבנתי. הכל דעות. לכן לא רלוונטי לציין שהאתר ימני. עכשיו, לך לבנאדם שהתעקש להבהיר רשתות טלוויזיה הן שמאלניות, ותגיד לו "אחי, לא רלוונטי לציין את זה, כי הכל דעות". או שלא רלוונטי לציין אף הטיה, או שרלוונטי לציין את כולן. רק שאצלך הכל דעות ולכן אין משמעות מי ימני, אבל חשוב לומר מי שמאלני - זה נקרא מוסר כפול. אז במקרה הטוב, אתה לא קולט כמה אתה לא עקבי. לדעתי, כמו שאמרתי, אתה פשוט אדם חסר יושרה, שמנסה להכפיש את מי שלא חושב כמוך. אדם בעל יושרה, שחושב שלא רלוונטי לציין מי ימני, גם לא מציין מי שמאלני.
בכל מקרה, אין כרגע שום "הליך משפטי". מה שיש זה חקירה בלבד. באופן חריג לחלוטין, התובע הכללי לקח את החקירה, שאמורה להתבצע במדינות עצמן. מעניין למה תובע רפובליקני יעשה מהלך כזה? לפחות עורך דין אחד שלו כבר התפטר בגלל הצעד הזה שהתובע נוקט.
לגבי ספירה חוזרת - אין בזה שום דבר חריג. בחלק מהמדינות מותר למועמד לבקש ספירה חוזרת תחת תנאים מסויימים, כמו הפרש קטן מאוד בקולות, ויש כאלה בהן רק המדינה יכולה להפעיל ספירה חוזרת, או שחייבים ראיות לזיופים או טעויות בספירה. ראיות כאלה אין, כרגע. אז טראמפ מבקש ספירה חוזרת איפה שמותר למועמד לבקש, ביג דיל.
הנה הסבר מפורט, כולל הבהרה עד כמה הצעד הזה, כנראה, חסר כל משמעות:
https://www.nbcnews.com/politics/2020-election/could-recount-flip-key-battleground-history-says-don-t-count-n1246596
טראמפ הפסיד. מספיק עצוב שהוא לא מבין את זה. זה שאחרים מאמינים לו, זה כבר פתטי.

נ.ב. לא ראיתי שהתנצלת על זה שאמרת שלכלכתי על האתר, מה שלא היה ולא נברא, רק נורא נעלבת. שוב, אם תקרא מה אני כותב, ובאמת תתייחס למה שכתבתי, לא תיעלב ממה שכתבתי, כי זה לא יכלול אותך. אבל, לא קראת, אז...
-X-
-X-
-X- • 11 בנוב׳ 2020
עכשיו הבנתי. הכל דעות. לכן לא רלוונטי לציין שהאתר ימני. עכשיו, לך לבנאדם שהתעקש להבהיר רשתות טלוויזיה הן שמאלניות, ותגיד לו "אחי, לא רלוונטי לציין את זה, כי הכל דעות".

-אם אתה מודה שהן שמאלניות והן הרוב, זה לא יוצר, לדעתך, מצג שווא של דיסאינפורמציה?
בשלב זה הכל דעות כי אין עוד הכרעה.

או שלא רלוונטי לציין אף הטיה, או שרלוונטי לציין את כולן. רק שאצלך הכל דעות ולכן אין משמעות מי ימני, אבל חשוב לומר מי שמאלני - זה נקרא מוסר כפול. אז במקרה הטוב, אתה לא קולט כמה אתה לא עקבי.

-אני עקבי. יש חפיפה בין כמות הרשתות הגדולות לבין ההטייה הפוליטית שלהן.
משפיעות על התודעה של האנשים.
לי חשוב לומר שהרשתות הן שמאלניות.
אפילו שאין צורך לומר את זה, כולם יודעים את זה.
חוץ מזה, כמו שכתבתי, ברור שהאתרים שאני מביא ימניים. הודיתי בזה.
הם המיעוט וחשוב לי להביא אותם כקונטרה.
זה פלורליזם.

לדעתי, כמו שאמרתי, אתה פשוט אדם חסר יושרה, שמנסה להכפיש את מי שלא חושב כמוך. אדם בעל יושרה, שחושב שלא רלוונטי לציין מי ימני, גם לא מציין מי שמאלני.

-אני לא מנסה להכפיש. אתה מנסה להכפיש אותי ע"י הדבקות למה שאני לא אומר.
לא אמרתי בהתחלה שהאתרים ימנים. ביג דיל. שכל אחד ישפוט בעצמו.
כאילו כולם עיוורים ולא יודעים מי מייצג את מי.
ואם לא ידעו, עכשיו בטוח יודעים.
לא שזה משנה, כי אנחנו לא מצביעים לבחירות שם גם ככה.

בכל מקרה, אין כרגע שום "הליך משפטי". מה שיש זה חקירה בלבד. באופן חריג לחלוטין, התובע הכללי לקח את החקירה, שאמורה להתבצע במדינות עצמן. מעניין למה תובע רפובליקני יעשה מהלך כזה? לפחות עורך דין אחד שלו כבר התפטר בגלל הצעד הזה שהתובע נוקט.

-מעניין למה העורך דין התפטר. תציין את ההטייה הפוליטית שלו. אתה חסר יושרה שאתה לא מציין אותה. זו דוגמה לשיטת ההכפשה שלך.
למה זה חריג? אתה שולל את האפשרות של זיופים בקנה מידה לאומי שדורשות התערבות פדרלית ולא פר מדינה.

לגבי ספירה חוזרת - אין בזה שום דבר חריג. בחלק מהמדינות מותר למועמד לבקש ספירה חוזרת תחת תנאים מסויימים, כמו הפרש קטן מאוד בקולות, ויש כאלה בהן רק המדינה יכולה להפעיל ספירה חוזרת, או שחייבים ראיות לזיופים או טעויות בספירה. ראיות כאלה אין, כרגע. אז טראמפ מבקש ספירה חוזרת איפה שמותר למועמד לבקש, ביג דיל.

-יש לפחות שתי מדינות מפתח כאלה - ג'ורג'יה (0.2%) ואריזונה (0.3%) ואולי גם פנסילבניה (0.7%).
יכול להיות שזה לא ישנה כלום גם אם תהיה ספירה חוזרת, אבל אם כן ובמידה ויפרידו מעטפות שהגיעו לפני השעה 8 ביום הבחירות ואחרי השעה 8, זה יכול להפוך את התוצאות.

הנה הסבר מפורט, כולל הבהרה עד כמה הצעד הזה, כנראה, חסר כל משמעות:
https://www.nbcnews.com/politics/2020-election/could-recount-flip-key-battleground-history-says-don-t-count-n1246596

-תציין את הנטייה הפוליטית של האתר. למה אתה לא מציין. חוסר יושרה.

טראמפ הפסיד. מספיק עצוב שהוא לא מבין את זה. זה שאחרים מאמינים לו, זה כבר פתטי.

-יכול להיות. זו דעתך.

נ.ב. לא ראיתי שהתנצלת על זה שאמרת שלכלכתי על האתר, מה שלא היה ולא נברא, רק נורא נעלבת. שוב, אם תקרא מה אני כותב, ובאמת תתייחס למה שכתבתי, לא תיעלב ממה שכתבתי, כי זה לא יכלול אותך. אבל, לא קראת, אז...

-קראתי, אבל בחרתי לא להתייחס לזה. אתה נכנס לקטנות. אני אתנצל אם זה יגרום לך להרגיש טוב יותר.
לא שמתי לב שלא לכלכת על האתר. סליחה.
באמת היה קשה לשים לב שאמרת משהו חיובי בהקשר אלי.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אוי, אתה כזה מתוק כשאתה מנסה לחקות אותי.
שים לב:
לקרוא לחלק מהדיווחים "כלי תעמולה של ביידן", ולחלק האחר לקרוא "מידע מרוכז" או "איכותי", זה חוסר יושרה.
להביא מידע בלי לציין שום הטיה, של אף אחד, זו אולי תמימות, או עיוורון, אבל לא חוסר יושרה. אז קרא לי פתי מאמין, אם אתה חייב, אבל חוסר יושרה אתה לא יכול להצמיד לי, מצטער.
לא רק שלא לכלכתי על האתר, אמרתי שהוא בסדר גמור. הם ימניים במוצהר, ובכל זאת מביאים גם כתבות ממקורות לא ימניים בעליל. הם גם לא מביאים סיפורים מופרכים. היפה הוא שאתה אומר שקראת ובחרת לא להתייחס, רק שאם תקרא את עצמך תראה שכן התייחסת - אמרת ש*כן* לכלכתי עליהם. העמוד פייסבוק שנתת, מצטער לומר, מביא כל שמועה והזיה אנטי-דמוקרטית או פרו-טראמפ שרק אפשר, בלי שום סינון. זה אומר שכל ידיעה שם צריך לבדוק טוב טוב, אז מה שווה המידע הזה?
באריזונה, לא משנה מה ההפרש - טראמפ לא יכול לבקש שם ספירה חוזרת, זו החלטה של המדינה בלבד. שם תהיה ספירה מחדש רק אם הם יחליטו לעשות אותה. זה החוק, לא דעה.
-X-
-X-
-X- • 11 בנוב׳ 2020
אוי, אתה כזה מתוק כשאתה מנסה לחקות אותי.
שים לב:
לקרוא לחלק מהדיווחים "כלי תעמולה של ביידן", ולחלק האחר לקרוא "מידע מרוכז" או "איכותי", זה חוסר יושרה.

-אפשר לשחק במשחק הזה בלי סוף.
לא יודע מה הנקודה שלך.
לא אמרתי שהמידע איכותי. אמרתי שאני עוקב אחריו ואמרתי לך תבדוק בעצמך.
בעיניך זה זבל. בעיני זה לא.
ואפילו שהדף הזה מוטה ובטוח שהמידע בו מורכב גם מפייק ניוז, מבחינתי הוא לא פחות אמין מרשת "מקצועית".
הסיבה היא שהוא מביא מידע שלא ישדרו ברשתות הגדולות.
זה לא רק הוא, יש עוד כמה דפים.
ומספיק ש10% מזה נכון, זה 10% יותר ממה שיראו ברשתות הגדולות.

להביא מידע בלי לציין שום הטיה, של אף אחד, זו אולי תמימות, או עיוורון, אבל לא חוסר יושרה. אז קרא לי פתי מאמין, אם אתה חייב, אבל חוסר יושרה אתה לא יכול להצמיד לי, מצטער.

-עכשיו אתה נופל במשחק של עצמך. כי הטפת לי על יושרה, אבל כשאתה בוחר להביא מקור, אתה שוכח לרגע מהכללים של עצמך ובוחר במודע לא לציין מה ההטייה של האתר.
אבל על האתרים שאני הבאתי, ידעת להגיד מה ההטייה שלהם.
בעצם העתקת את מה שלטענתך אני עשיתי.

לא רק שלא לכלכתי על האתר, אמרתי שהוא בסדר גמור. הם ימניים במוצהר, ובכל זאת מביאים גם כתבות ממקורות לא ימניים בעליל. הם גם לא מביאים סיפורים מופרכים. היפה הוא שאתה אומר שקראת ובחרת לא להתייחס, רק שאם תקרא את עצמך תראה שכן התייחסת - אמרת ש*כן* לכלכתי עליהם.
העמוד פייסבוק שנתת, מצטער לומר, מביא כל שמועה והזיה אנטי-דמוקרטית או פרו-טראמפ שרק אפשר, בלי שום סינון. זה אומר שכל ידיעה שם צריך לבדוק טוב טוב, אז מה שווה המידע הזה?
באריזונה, לא משנה מה ההפרש - טראמפ לא יכול לבקש שם ספירה חוזרת, זו החלטה של המדינה בלבד. שם תהיה ספירה מחדש רק אם הם יחליטו לעשות אותה. זה החוק, לא דעה.

-מסכים איתך שהסיכויים שלו להפוך את כל התוצאות קטנות. צריך איזשהי סנסציה שזה יקרה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אהבתי את ההיגיון. בוא ניתן לילדים שיעורי מתמטיקה שהם 90% שקר, ו10% אמת. כמובן, הילדים לא ידעו מה זה מה ויאמינו להכל, אבל זה בסדר - הם ילמדו את העשרה אחוז אמת, שזה נפלא.
אני בטוח שהיית גם מעריך חבר שהיה משקר לך 90% מהזמן, היית עושה ממנו חבר הכי טוב. כי 10% ממה שהוא אומר זה אמת שתשמע רק ממנו, אז שווה חבר שקרן כזה.
-X-
-X-
-X- • 11 בנוב׳ 2020
הויכוחים שלנו בכלוב לא כאלו חשובים כמו שיעורי מתמטיקה לילדים.
ומדיה חברתית היא לא מתמטיקה.
מדיה בכלל מלאה בפייק והטיות בניגוד למתמטיקה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אה. אז 90% פייק לא שווה בשביל 10% אמת? כי קודם אמרת שזה ממש שווה. בעצם, אתה אומר שזה שווה רק בנושאים זניחים כמו... מה באמת קורה בעולם. כן, זה באמת נושא חסר כל חשיבות.
אז בוא ניתן למורה כל בוקר לעשות לילדים 10 עובדות אקטואליה, שתשע מהן זה שקרים, ואחת היא אמת. זה כבר רעיון טוב, נכון? גם ככה המורה לא יכולה להעביר להם עשר עובדות נכונות, כי פשוט אי אפשר לעשות את זה, חייב להיות פייק, מאיזה סיבה קוסמית שרק אתה יודע.

אגב, אם אתה חושב שאין הטיות במתמטיקה, קנה ספר מתמטיקה שנכתב לחינוך ביתי דתי בארהב. תראה שכתוב עליו איזה נושאים הושמטו במכוון, כי הם לא מתמטיקה טובה.
הנאצים, למשל, קבעו שרק פיזיקה יהודית תמציא משהו כמו תורת היחסות, שמערערת על הסדר הקיים ואומרת שהכל יחסי. מה שצריך זה פיזיקה ארית טובה, בלי השטויות האלה. שזה מזל, כי ככה לא היתה להם פצצת אטום
-X-
-X-
-X- • 11 בנוב׳ 2020
בוא תמציא עוד דוגמאות ותעוף על עצמך עוד קצת חח

לא דיברתי על ספרי מתמטיקה והוראת מתמטיקה, אלא על המתמטיקה עצמה.
-X-
-X-
לפני 3 שנים • 12 בנוב׳ 2020
-X- • 12 בנוב׳ 2020
הנה עוד דוגמא טרייה מהיום לגבי נושא שהתווכחנו עליו בשרשור אחר.
איך שנתניהו, הדיקטטור פוגע במערכת המשפט ובבג"צ המסכנים.
ועד כמה בג"צ חלשים וחסרי יכולת. ועד כמה שהמעמד שלהם נחלש...
היום בג"צ שוקלים לבטל את ההסכם הקואליציוני ובפועל לפרק את הממשלה.
איך זה נקרא, בעיניך?
מהפכה שלטונית אולי?
בשביל מה אנחנו הולכים להצביע?
אם בג"צ יכול להתערב בצורה בוטה כזאת ולשנות אפילו חוקי יסוד, אז בשביל מה יש כנסת? ממשלה?
nicknose​(מתחלף)
לפני 3 שנים • 12 בנוב׳ 2020
nicknose​(מתחלף) • 12 בנוב׳ 2020
שטויות.

ראשית, מדובר על 3 סעיפים בתוך ההסכם הקואליציוני. לא על ההסכם כולו.

שנית, בג"ץ לא ביטל ולא מבטל. בג"ץ דרש מהכנסת ומהממשלה הנמקות בתוך 21 יום: מדוע 3 סעיפים בהסכם (רה"מ חליפי, צמצום הצבעות אי אמון, שינוי ביכולת לשנות חוקי יסוד) הם מידתיים וחוקתיים.

שלישית, מדובר בסעיפים שמעולם לא היו כמוהם במדינה. בית המשפט נדרש בעצמו ודורש מהרשויות האחרות לקיים סביבם דיון שאינו רק ציבורי או פוליטי, אלא גם משפטי.