לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ג'ורדן פיטרסון

פרומיתאוס
לפני 3 שנים • 25 בנוב׳ 2020

ג'ורדן פיטרסון

פרומיתאוס • 25 בנוב׳ 2020
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
יש הרבה בעיות עם ג'ורדן פיטרסון והחשיבה שלו.
אחת מהעיקריות, בעיניי, היא הנטייה שלו לערבב דעה אישית עם מחקר אובייקטיבי. כלומר, הוא מעלה השערות ודעות בצורה שגורמת לך לחשוב שמה שהוא אומר נכון עובדתית, גם כשהוא רק מעלה דעה.
אז הוא מציג כאן דעה אישית שלו, ולא מעבר. אם אנחנו רוצים לדעת אם הוא "צודק", הוא צריך אשכרה לבצע את המחקר שידגים את זה.
כן, חשיבה דינאמית (הזרם הפסיכולוגי שממשיך את פרויד, אך אינו אותו דבר) מובילה תמיד לשאלה לאן התת מודע שואף. אבל למה לא לשער, באותה מידה, שנשים מדברות על שוויון, אבל בתת-מודע רוצות שליטה מוחלטת ועליונות על גברים? הרבה אנשים פה משוכנעים שזו מטרת הפמיניזם (ואני לגמרי לא מסכים). זה יכול להיות נכון באותה מידה, לא?
בקיצור, רעיון נחמד, ולקבל אותו או לא זה לגמרי עניין של אמונה, אלא אם הוא או מישהו אחר באמת יחקרו את מה שהוא מציע, ולא רק יעלו השערות. משפט חכם אומר: opinions are like assholes; everybody has one
    התגובה האהובה בשרשור
king ddm​(שולט)
king ddm​(שולט) • 25 בנוב׳ 2020
ואדם מי חרזימה הוא צריך לדבר רק על שני דברים
בטחון עצמיה זה משיש לו אכי רבה
הטרה של שמלנים
גרך הגב אם מדבריה על שנין אבדל גנית הוא קטן הוא בה בסכל
את זה אני לא לבנין היא בין כל מישו זה מחוח יכול שנים יותר מטמוט מי גברים וזה מענין מאודה
גרך גוב זה נגד מרגט תצ'ר, גרך אני אל מקריה אשיאה בפלית שחשלה בצורה משפליה בחץ גלדה .
הוא טרול
פרומיתאוס
פרומיתאוס • 25 בנוב׳ 2020
איני רואה את דבריו כ "כזה ראה וקדש"

לא מדובר במדע אמפירי,
כך שלמחקרים אין חשיבות לצורך קביעה אם הוא צודק

האיש מביא הבחנות אותן אתה יכול לחקור ולהגיע לתובנות.

בתקופה עגומה זו שכת הPC מנתבת את כל ערוצי החשיבה,
התקשורת רדודה מהדהדת שטויות ודיסאינפורמציה
כשרבים נוהים כסומים אחר כל דבר שטות,

לא מתקיים שיח של חשיבה שכן הכל נמדד ב "הלנו אתה אם לצרינו",

המפגש עמו ורעיונותיו מסב לי הנאה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אתה שם לב שאתה אומר שמחקרים לא חשובים, ומייד אחרי זה שאני יכול *לחקור* את תובנותיו. אז קודם כל, תחליט - האם צריך לבצע מחקר כדי לדעת אם הוא צודק, או לא?
אחר כך אתה מאשים את התקשורת בדיסאינפורמציה ושטויות. ובכן, איך אתה קובע מהי דיסאינפורמציה? האם לא על ידי חקר העובדות הנכונות?

תקציר דבריך הוא "אני אוהב את מה שהוא אומר, סימן שזה נכון. אני לא אוהב מה שאחרים אומרים, סימן שזה לא נכון".
ואם אתה מחפש נוהים אחרי שטות, אתן לך דוגמה למה שבעיני הוא נהייה אחרי שטויות:
אדם שפיתח התמכרות קשה לאופיאטים רצה לעבור צורת גמילה קיצונית שאינה אפשרית במדינה שלו. במקום, הוא נסע למזרח אירופה (נדמה לי רוסיה) ועבר שם גמילה קיצונית, שגרמה לו נזק מוחי (זמני, לפחות בחלקו) ונזק גופני. הוא חזר למדינה שלו וניסה, דרך הבת שלו, לתבוע את ביטוח הבריאות שלו על הנזקים שהסב לעצמו.
במקצועו, האיש הזה הוא פסיכולוג, תושב קנדה. הוא ידוע מאוד בתחום הself help, בו הוא נותן הרצאות וגם כתב לפחות ספר אחד מצליח מאוד בתחום הזה. בעיני, אנשים שקונים את "התורה" שלו, נוהים אחרי שטויות
קוראים לו ג'ורדן פיטרסון.
Netrunner​(נשלט)

Re: ג'ורדן פיטרסון

Netrunner​(נשלט) • 25 בנוב׳ 2020
king ddm​(שולט)
דרך הגבה מתי מדברים על תממות גבלית אתם יודעים על מה אתם מדבריה שזה משה התקשרות מדברת וישראיל
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
deepThinker כתב/ה:
https://www.youtube.com/watch?v=2fcWGB-RABM

מעולה!!!
ונקח רגע לציין שני טיעונים אמיתיים לגמרי של פיטרסון:
1. אין דבר כזה אתאיסט אמיתי. אם היה, הוא היה רוצח חסר מצפון. (כן, הוא באמת אמר את זה בדיון עם מאט דילהאנטי, אם מישהו מכיר)
2. דת היא חיונית לאנושות, והדת הטובה ביותר היא הנצרות, כי ישו מגלם הכי טוב את ארכיטיפ הגיבור של יונג (לפי מי, בדיוק? כל הרעיון של יונג הוא *שאין* דבר כזה "מגלם הכי טוב את הארכיטיפ")
king ddm​(שולט)
1 הוא לא דצוק כי אין דבר כזה מצפון
2 אשנים הם מטמטים כוח שהם אשנים (גם אני מטמטם )
זה למה צריך אתה דת כי בלי דעת תיאה קבצה של אשנים לא יכולים לשעות דבר
כי הם צרחים מסגרת זה כל ספור
זה למה צריך דת ,מקל סוג שי גם לאמות זו דת כל דבר שאת צריך למנין בזה זדת אין עלם בלי דת כל דבר זה דת כל דברת את צריך לעמנין