בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פעילות מינית בי די אס אמית בעד ונגד..

Quality
לפני 3 שנים • 10 בדצמ׳ 2020

פעילות מינית בי די אס אמית בעד ונגד..

Quality • 10 בדצמ׳ 2020
מסקרן אותי לשמוע איך את רואים את ההשפעה של קיום פרקטיקה מינית בי די אס אמית על חייכם. אסביר: לעיתים נראה לי שפעילות בי די אס אמית היא רגרסיבית, היא בעצם ביטוי לחולשתו של האגו ומביאה לתחושה אובדן שליטה, אשמה ואולי אף דיכאון. לעומת זאת יש הטוענים שאי מימוש היצר המיני הוא זה העלול להביא להתנהגות נירוטית ( כך למשל טען פרויד) ועל כן עלינו לממש את מאווינו המיניים ( ואולי בשל השפעתו הרבה של פרויד על התרבות בת בזמננו, זו תפיסה רווחת) אני מתחבר בימים אלו לעמדה הראשונה. מה דעתכם/ן?
king ddm​(שולט)
king ddm​(שולט) • 10 בדצמ׳ 2020
אני לא חושב
רובה דברים שם קורים מי רוצן
דבר שני מתי שלטים לחה חיים מקל הלם מאוד כי זה מכניס שגרה
אני חושב שגרה יכול לפתור בעת דיכאון במתיחות בזמן זה
philosophic john​(שולט){ginny}
philosophic john​(שולט){ginny} • 10 בדצמ׳ 2020
בדס'מ - כשעושים אותו נכון - הוא מימוש ארכיטיפלי של הפרט. הוא משחרר. הוא מעצים. הוא הדבר האמיתי היחיד שיש.

אבל גם אם פחות מתחברים למשמעויות, כל רגע בדס'מי, עבור מי שזה זורם בדמו - זה הכיף הכי גדול שיש.

ואם זה לא מרגיש לך ככה - כנראה שאתה עושה משהו לא נכון.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 11 בדצמ׳ 2020
אולי אתה יכול לקחת את השאלה על בדסמ, ולהעביר אותה למשהו מיני איפה שיותר קל לראות את ההבדל.
אנשים מדתות שונות לומדים שאוננות היא חטא. חלקם לומדים שכל מחשבה על מין היא חטא, שלהסתכל על מישהו כאובייקט מיני זה חטא. כל דבר כזה גורם להם ייסורי מצפון ואשמה. הם גם צריכים לבצע טקסי הטהרות נגד החטא, אולי ללכת להתוודות על אוננות. לי, כאדם שלא גדל ככה, די ברור שיש כאן משהו לא בריא. אני גדלתי בעולם שבו לאונן זה שוויץ, שבודקים כמה רחוק אתה משפריץ, כאלה. זה לא היה אשמה, זה היה חדווה (וזה עדיין).
אז תעביר את זה לבדסמ. אם אין שום סיבה אובייקטיבית, חיצונית לך, להרגיש אשם על הדחף הטבעי שלך לאונן, אז למה להרגיש אשם על דחף לבדסמ? חפש אם יש סיבה חיצונית, אובייקטיבית להרגיש אשם. לבחור הדתי יש סיבה כזאת - הדת אוסרת, גיהנום. לי, אין סיבה כזאת.
אז האשמה שלנו בדברים האלה, ויש לנו המון, מגיעה או מבחוץ או מבפנים. נגיד, אם אתה חושב שהבדסמ שלך פוגע במשפחה, זה יגרום אשמה. אבל, זה נכון אובייקטיבית, או רק נדמה לך?
מהמקום הזה פרויד מדבר על פתיחות מינית. לא לתת לאשמה חסרת הצדקה לאכול אותנו על דברים שהם פשוט אנחנו. אולי יש סיבה טובה לאשמה אם אני בוגד באדון/ית כי אני חייב למלא פטיש כלשהו. מה הסיבה הטובה לאשמה, אם אני נהנה כשהאדון/ית מצליפ/ה בי?
אוף, יצא ארוך וסבוך. אני מנסה לומר ככה. כשאנחנו מרגישים אשמה עם זה שאנחנו בדסמים, או כל דבר מיני אחר שלא נהיה, שווה לדבר עם פסיכולוג. פשוט לפתוח את כל הסיבות לאשמה ולהבין אותה. לא מתקנים אתכם, עוזרים להבין את עצמכם. משם - אתם מחליטים מה אתם רוצים לעשות עם ההבנות.
אני מציע שמי שיכול לעשות בדסמ חופשי מאשמה (כל עוד הוא לא פוגע באף אחד, כולל עצמו, מתפקד וכאלה), יעשה כמה בא לו ושיהנה מכל רגע. מי שמרגיש אשמה, שיעצור רגע, ויפנה למטפל כדי לברר מאיפה זה בא. אולי הוא יכול למצוא דרך להצטרף לקבוצה הראשונה
    התגובה האהובה בשרשור
Quality
Quality • 11 בדצמ׳ 2020
דרקן הטיעון שלך מעניין, ההתניות החברתיות עלולות לייצר אשמה גם שהפעולה עצמה היא לא רגרסיבית למשל אוננות ( בחברה דתית) או יחסים הומוסקסואלים. אולי אפשר לומר אותו דבר על בי די אס, במובן הזה שהאיסור הנורמטיבי הוא זה שיוצר את האשמה ומשם את הדיכאון.
מבחינתי השאלה היא אולי למה יש אשמה האם מסיבה מוצדקת או לא. לדעתי בבי די אס יש משהו הרסני במהות של הדבר, לפחות כנשלט ולפחות מבחינה נפשית . כלומר הפעולה הוא רגרסיבית לנפש ( כמו למשל סמים לגוף) . הטענה שלי שהפרקטיקה המינית המזוכיסטית מחלישה מעצם טבעה( ללא קשר להתניות החברה ) את כוחות האגו החיוביים.
Chucha
Chucha • 11 בדצמ׳ 2020
בי די אס היא, ללא ספק, פעולה רגרסיבית ואף הרסנית.

בי די אס אמ, לעומת זאת- מה שדרקן...
😜
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
Quality כתב/ה:
דרקן הטיעון שלך מעניין, ההתניות החברתיות עלולות לייצר אשמה גם שהפעולה עצמה היא לא רגרסיבית למשל אוננות ( בחברה דתית) או יחסים הומוסקסואלים. אולי אפשר לומר אותו דבר על בי די אס, במובן הזה שהאיסור הנורמטיבי הוא זה שיוצר את האשמה ומשם את הדיכאון.
מבחינתי השאלה היא אולי למה יש אשמה האם מסיבה מוצדקת או לא. לדעתי בבי די אס יש משהו הרסני במהות של הדבר, לפחות כנשלט ולפחות מבחינה נפשית . כלומר הפעולה הוא רגרסיבית לנפש ( כמו למשל סמים לגוף) . הטענה שלי שהפרקטיקה המינית המזוכיסטית מחלישה מעצם טבעה( ללא קשר להתניות החברה ) את כוחות האגו החיוביים.

תראה, אני לא יודע מה בדיוק כוונתך בכוחות אגו חיוביים. עובדתית, אני רואה נשלטים שמסכימים איתך בדיונים פה, רואה נשלטים שמדברים הכי הפוך שיש, ורואה כאלה שהם בכל הטווח באמצע. מתוך זה שיש מגוון כל כך גדול, אני לא חושב שאנחנו יכולים לקבוע שבדסמ הוא כזה או כזה. זה כנראה משהו מאוד אישי, המקום ממנו המזוכיזם שלך מופיע ואיך הוא מתבטא. אני הייתי מוותר על הניסיון להחליט אובייקטיבית בדסמ מהו, ובמקום זה מתמקד ברווחתו ושמחתו של הפרט שיש לו נטייה לזה. אם אדם מוצא שבדסמ הרסני בחייו, זה אמיתי לגמרי. זה לא נהיה פחות אמיתי לפי מה שמחקר מצא, או אנשים אחרים דיווחו. וממש חבל להגיד לאדם מאושר שהוא בעצם סובל.
לכן אני חוזר למקום שאם אתה באיזה פרק עם הבדסמ שלך, ונשמע שבעבר היית במקום אחר, שווה ללכת לשבת עם איש מקצוע ולחפור קצת. לגלות את הסיפור האישי לגמרי שלך.
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 11 בדצמ׳ 2020
Quality כתב/ה:

אני מסכימה עם זה שיש משהו הרסני במהות של הבדסמ. אבל אשמה זה כמעט תמיד משהו לא יעיל.. אין צורך להוסיף אשמה. כאילו.. מה זה משנה אם היא מוצדקת או לא.
אני מרגישה שיש בזה משהו הרסני ואני פועלת עם עצמי לשנות את זה. לא מתעסקת באשמה.
ואתה לגמרי צודק עם הפעולה הרגרסיבית לנפש. אני טוענת שבדסמ זה לעשות מלימון לימונדה. ובשביל לימונדה אתה צריך להמשיך לייצר לימונים. וזה בדיוק הרגרסיה לנפש.
מדברת מבחינה שלי את עצמי כמובן.
Quality
Quality • 11 בדצמ׳ 2020
זה מעניין. לדעתי, אשמה ( אולי כמו כאב) כשלעצמה היא לא מועילה אבל יתכן שהיא ( כמו כאב) מאותת לנו שמשהו דורש שינוי.
תחשבי למשל על האשמה שאנו חשים שאנו מבזבזים זמן או אולי פוגעים במשהו יקר. אז יתכן ששווה בהקשר שלנו לבחון ( וזה כמובן אישי לגמרי) האם האשמה נובעת מתכתבי החברה( מעניין לי את התחת) או מתחושה פנימית שהפעילות היא הרסנית.
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 11 בדצמ׳ 2020
הבנתי.. אתה צודק.
אתה חכם icon_smile.gif
אז כדאי לראות אותה כסימן ולהתקדם.. לא להיתקע בה.