לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עצומה בנושא דיווח על פוסטים

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 3 שנים • 18 בפבר׳ 2021
פרלין​(נשלטת){ש} • 18 בפבר׳ 2021
השאלה איך אפשר לדאוג שזה יהיה רק במקרה של אאוטינג או לשון הרע.

כרגע זה לגמרי מבוסס על הדעה של המדווח, כשבעצם הוא יכול להשתמש בדיווח ככלי ניגוח ואין לזה השלכות.

הנה, לי הסירו עכשיו פוסט מטעמי נקמה מדומיינת. מעבר לזה שזה מעצבן, זה בעייתי. ההנחה שכולם פה אנשים בוגרים שישתמשו בכפתור הדיווח רק כשיכלו כל הקיצין, היא טובה מדי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני לא חושבת שיש הנחה כזאת.

אני חושבת שלכל דבר בעולם יש דרך לנצל לרעה ולהשתמש בו באופן נקמני, וזו לא סיבה לבטל את הדבר. השיטה משרתת את הרוב, ומי שמנצל אותה לרעה הוא המיעוט.
אז לא נראה לי סביר שנתנהל לפי המיעוט.

אין 100%. אם לא תאפשרי הסתרה זמנית מידית אז רוב הזמן יהיה סבבה עד שפעם אחת מישהו יפתח דיון על חייך הפרטיים. אם כן תאפשרי אז רוב הזמן יהיה סבבה עד שפעם אחת מישהו יסתיר לך פוסט שראוי לדפוס.
לי יותר קל לספוג את השני.
תחת אש
תחת אש • 18 בפבר׳ 2021
אכלו לי שתו לי
פרלין​(נשלטת){ש}
5g, תודה על תרומתך החשובה לדיון! 😄

יולי, השאלה אם אי אפשר למצוא מנגנון שממנן את דיווחי הסרק. אני חושבת שכן. אבל הלוואי שכלובי עצמו היה מגיב.

כלובי?
''''''''''
'''''''''' • 18 בפבר׳ 2021
לא מצליח להבין למה זה כזה קריטי, אם בלאו הכי פוסט שירד בגלל דיווח סרק חוזר לבלוג אחרי בדיקה.
מה הביג פאקינג דיל?
Bent
Bent • 18 בפבר׳ 2021
שיר כאב כתב/ה:
Kitty frank כתב/ה:
נראה לי שהמנגנון הנוכחי קשור לזה שיש איש אחד שפועל בהתנדבות ולא יכול להיות זמין כל הזמן.

כלובי היקר לא לגמרי פועל בהתנדבות, כפי שמעיד מינוי הזהב של שתינו. מפרגנת לו לחלוטין כמובן.

רק שכאדם טכני, אני יכול להגיד לך, שזו לחלוטין אהבה ומסירות למטרה.

כסף גדול לא עושים מכמה אלפי מינוים במקרה הטוב במחיר מגוחך של 250 ש"ח בשנה.

לא מול עלויות אירוח וטרפיק, לא מול שעות תיכנות, שידרוג ובנייה, ולא מול הצורך להיות לעיתים האוזן התומכת, הבורר, השופט, ואפילו התליין.

רק בשביל האחרון, הוא לעולם לא יקבל מספיק.

אני לא חושב שאנחנו מביעים מספיק את הערכתינו אל כלובי, הבית הזה שהוא נותן, הבמה, וכן הלאה.

רציתי לנצל את ההערה כדי לפרגן עוד.
פרלין​(נשלטת){ש}
NobleSavage כתב/ה:
לא מצליח להבין למה זה כזה קריטי, אם בלאו הכי פוסט שירד בגלל דיווח סרק חוזר לבלוג אחרי בדיקה.
מה הביג פאקינג דיל?

ובכל זאת, אנשים רבים, בעיקר אלה שכותבים הרבה ומושקע, מרגישים שזה פאקינג ביג דיל.

מבחינתי, ברגע שאין שום סנקציה על דיווחי שווא, אפשר להשתמש בזה למלחמת גרילה של השתקות. מבחינת אווירה, זה מאוד לא נעים. יותר מזה, זה כלי של השתקה. יש אנשים שהפוסטים שלהם הורדו שוב ושוב. זאת השתקה. ומי קבע שלמאן דהוא יש את הזכות בכלל להשתיק אחרים, סתם, כי בא לו?

צריך להיות איזשהו תשלום על שימוש לא הוגן בכלי הזה. תשלומונצ׳יק. משהו.
''''''''''
'''''''''' • 18 בפבר׳ 2021
אבל אם הפוסט חוזר לבלוג אז הבנאדם בעצם לא הושתק, לא? אז איפה המלחמה פה?
אגב, נראה לי שיש אנשים שסבלו מהעניין הזה הרבה יותר, אבל לא מצאו לנכון לפתוח על זה עצומה. להפך, אפילו הצליחו למנף את זה ליותר חשיפה וטראפיק.
במילים אחרות, זה נשמע קצת כמו: "אוףףףףף הסירו לי פוסטטטטט אוףףףףף".
אני חושב שכולנו יכולים להסכים שאדם שמדווח על פוסט בלי סיבה הוא די פתטי. אז למה לא מספיקה לך הידיעה הזאת שאדם נואש ונקמן וקטן דיווח על פוסט שלך כדי להרגיז אותך, וזה אפילו לא הצליח לו, כי הפוסט חוזר אחרי בדיקה של כלובי? נשמע לי כמו גישה עדיפה בהרבה לסיטואציה הזאת.
פרלין​(נשלטת){ש}
כי אם אפשר, עם קצת סיעור מוחות ממיטב המוחות המבריקים של הכלוב, למצוא אלטרנטיבה, למה לא?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
פרלין כתב/ה:
5g, תודה על תרומתך החשובה לדיון! 😄

יולי, השאלה אם אי אפשר למצוא מנגנון שממנן את דיווחי הסרק. אני חושבת שכן. אבל הלוואי שכלובי עצמו היה מגיב.

כלובי?

אני דווקא שמחה שכלובי לא מגיב, כי לא נראה לי שהוא אמור לנהל איתנו דיון על איך לנהל את האתר. קחי בחשבון גם שהוא יודע הרבה יותר טוב ממני וממך מי מדווח סדרתי ומי קורבן סדרתי ומה אחוז הדיווחים הראויים לעומת המתנכלים וכמה מתוך המשתמשים אשכרה פעילים וכמה מתוכם זהובים וכו'. וחלק מהמידע הזה לא אמור להיות ציבורי. מתוך כל משתמשי הכלוב, רק מיעוט משתתף בפורום - אז אם כבר כלובי דן עם לקוחותיו בסגנון השירות נצטרך להזמין את כולם? לא יודעת. התרחיש האופטימלי מבחינתי הוא שנמלא עוד כמה עמודים ושכלובי יקח את זה כחומר למחשבה ויסיק מסקנות בהתאם לאפשרויות שעומדות בפניו. אני מניחה שהוא אמור גם איכשהו לאזן את השירותיות מול החובות שלו מול החוק.
לכולנו אכפת איך האתר נראה, אבל רק הבעלים שלו אחראי אם קורה משהו, אז אני באמת לא מצפה שכל הניהול פה יהיה לפי מה שנוח לי. מצד אחד אני פה הרבה שנים ואכפת לי וכל זה, ומצד שני יש פה מוצר שאני חופשיה לא לקנות.

אני מסכימה איתך שהסנקציה הכי קטנטנה הייתה כנראה מספיקה.
עולה בדעתי מקרה שבו דיווחתי בטעות על תגובה בפייסבוק (סתם נלחץ לי בטעות ולא ידעתי איך מבטלים) ומנהל הקבוצה פנה אלי בפרטי כדי לדבר על זה שזה לא לעניין שדיווחתי על תגובה כזאת ושצריך לשמור את זה למקרי קצה. אמרתי שזה בטעות והוא החזיר את התגובה וצחקנו, ועדיין הנזיפה הקטנטנה הזאת הספיקה כדי להציף לי למודעות שלדיווחי סרק יש השלכות, שגם המנהל נפגע מזה, שהפעולה הזאת גוררת לכל הפחות את זה שמישהו שם לב מה עשיתי וחושב שאני לא בסדר. לרוב האנשים האמירה (או מעשה שמסמל אותה) "רואים אותך" מספיקה בשביל להתאפס ולהיכנס לפרופורציות. האצבע קלה על המקלדת כשמרגישים שאין השלכות ואף אחד לעולם לא יידע שזה אני.