סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פרידה קצת עצובה מריחוק חברתי

Cafe​(שולט)
לפני 3 שנים • 9 במרץ 2021

פרידה קצת עצובה מריחוק חברתי

Cafe​(שולט) • 9 במרץ 2021
הקורונה לא פגעה בי כמעט בכלל. לא חליתי, לא בודדתי, מטוש לא חיטט מעולם באפי, הפגיעה הכלכלית היתה מינימלית.
השתתפתי בצער הרבים, אלו שחלו, אלו שאיבדו את הפרנסה, הורים שנתקעו ימים רבים בלי גנים. השתדלתי לא להסתובב כחתן בין האבלים, אבל הקורונה היטיבה איתי מאד. בגלל משטר העבודה בקפסולות יצא שבמקום פגישות חטופות למספר שעות פה ושם, בילינו יחד ימים רבים שלמים וארוכים בצימר.

עכשיו החגיגה נגמרה. חוזרים לעבודה סדירה, ושוב נסתפק בפגישות קצרות וחטופות.
מענין האם ישנם עוד רבים המיצרים על החזרה לשגרה.
מטפורה
לפני 3 שנים • 9 במרץ 2021
מטפורה • 9 במרץ 2021
נכון מאד. כולם מדברים על צ'יפ וזנב רדיואקטיבי, אף אחד לא מדבר על העננה האמיתית שמרחפת מעל החיסונים: עכשיו ניאלץ לחזור למשרדים במקום לנמנם מול נטפליקס ולהגפף בחדרי חדרים. מדאיג מאד.
    התגובה האהובה בשרשור
Tallario
לפני 3 שנים • 10 במרץ 2021
Tallario • 10 במרץ 2021
לגמרי מזדהה. היה משהו קסום אפילו ברמה הכי בסיסית של כבישים ורחובות יותר ריקים, פחות מקומות ש''חייבים'' להגיע אליהם וכמובן ארסנל שלם של תירוצים נובעי קורונה לאי עמידה בדד ליינים או סתם בשביל לנסות לעשות דברים בצורה לא קונבנציונאלית. כל זה כמובן בתנאי שאתה באמת בקבוצת ברי המזל שלא נפגעו בעצמם או דרך הקרובים להם מההשלכות.
Qcandy​(נשלטת)
לפני 3 שנים • 10 במרץ 2021
Qcandy​(נשלטת) • 10 במרץ 2021
מזדהה מאוד. בדיוק היום חשבתי איזו שנה נפלאה זו הייתה למרות שלא היו מסגרות לילדים שלי למרות המטושים למרות שחלינו חלקינו בקורונה אף על פי שקיבלנו מנה ראשונה. עדיין זאת הייתה שנה משפחתית נעימה ורגועה מבחינת עבודה יצא לנו טוב לא נפגענו...ועכשיו יאללה ראבוטה...לקום בחמש כדי לא להיתקע בפקקים בכביש שש ובכל זאת להיתקע בהם כי יש אידיוטים שלא נוהגים בזהירות ונכנסים באחרים או כל סנריו אחר שעלול להתרחש בכביש שש...לשמוע את הבוס שלי מזמזם לי באוזן ומפריע לי לעבוד הוא והלקוחות...לא אתיש אתכם בקיצר שנה נפלאה...
מהפכן מכורבל בערסל
לפני 3 שנים • 12 במרץ 2021
מהפכן מכורבל בערסל • 12 במרץ 2021
כל האמור בתגובה משקף את דעתי הפרטית בלבד, חלילה מלהתנשא או להביע ביקורת על דברים שנכתבו בשירשור.

אכן שנת אבן בוחן.

מטבעי, מיזנטרופיותי ומפאת גילי אם הייתם שואלים אותי "לפני" -

רוב העולם מטומטם וריקני, רודף אחרי הזנב של עצמו בהלחצות המאה העשרים ואחת, תקוע באפליקציות דייטינג כמו זומבי,

מבזבז זמנו וכספו לדעת בבתי קפה ומסעדות מתישות ורדודות, מועדונים או ברים צפופים רעשניים, משחקי ספורט תאגידיים

באווירה פאשיסטית, הופעות מוזיקה בת ארבע אקורדים במקומות מחורבנים אקוסטית שלא הייתי נותן ללהקת

פיקוד מנחוס של משמרות המהפיכה להופיע בהם ושיטוט חסר תכלית בקניונים ואתרי קניות כדי לסגוד

לאל הצרכנות ודת תרבות הקנייה חסרת ההגיון וכולי.

כן, אני טיפוס מתוק עם השקפת עולם ורודה לחלוטין.

בגלל זה חשוב לי להקליד את הדברים הבאים:

ואז באה השנה האיומה הזאת וקיבלתי פרופורציות כמו שאומרים.

זה שאני מיזנטרופ ומסיבותי שלי שומר על "ריחוק חברתי" עוד מלפני שחשבתם בכלל על המונח הזה - זה בעיה שלי ובעיקר

משהו שהוא "פרטי" שלי ומנת חלקי.

זה שכפו על כל העולם ואחותו סוג של הפרעה נפשית או אפילו התעללות נפשית כגון חסך, מניעה, הלם, בידוד, מתח, חרדה, ניתוק.

אם זה, יש לי בעיה כמו שאומרים.

מי כמוני יכול להבין את "הקסם" והפיתוי של השקט הסינטטי שנוצר, אבל תעשו לעצמכם טובה גדולה - תקשיבו לי:

בריא, הגיוני או נורמטיבי זה לא, בוודאי שלא מוצדק "היסטורית ורפואית", לפחות לא משלב החיסונים בו אנו נמצאים והלאה.

וגם אם זה לא כייף כרגע, חזרה לשגרה "של לפני" חיונית להמשך הציווליזציה, הבריאות, השפיות, הכלכלה ובכלל.

באם תצא מהשנה האיומה הזאת תנועה / תרבות יום יום חברתית " של "לקחת את החיים אחרת/ לאט יותר / מאוורר יותר"

מי כמוני יגלה כלפיה סימפתיה ושותפות גורל אם נפציץ במילה.

אבל כל עוד זה התנדבותי כמו שאומרים, בשום פנים ואופן לא מוכתב או מונחת מטעם.

במילים פשוטות - אם לטיפוס כמוני, משהו מרגיש "מוגזם ולא בריא" בסיפור הריחוק החברתי של השנה האחרונה -

אנא עצרו רגע לחשוב על הדברים.

ואולי אני בכלל לא בכיוון, שנה קשה, לוקח בחשבון.

שפע בריאות לכולם.
the rain song
the rain song • 12 במרץ 2021
לא מזדהה כלל
התקופה הזאת לקחה (ועדיין לוקחת) את אחד הדברים הכי החשובים עבורי - החופש שלי.
הבחירה שלי ושיקול הדעת שלי נלקחו ממני וזה משהו שממש לא מוצא חן בעיני.
העובדה שהדברים הכי בסיסיים כמו חופש תנועה הפכו אותנו לעבריינים זה לא משהו שיכול להיות שאצטער שהוא מסתיים.
אני חושבת שמי שלא מתגעגע לחיים שלו, טוב יעשה אם ישקול מחדש את הבחירות שעשה בעבר ויעשה שינויים בחיים שלו.
ובבקשה בלי שזה ישפיע עלי ועל החיים שלי.

חוץ מזה, אני לא חושבת שחזרנו לשגרה. כל עוד אנחנו מחוייבים למסיכה, אין שגרה מבחינתי.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
היו בשנה הזו הרבה דברים נפלאים והיא יצרה הזדמנויות מעולות.

היא עצרה אוטומציות שהתרגלנו אליהם כמו למשל הפגישות האינסופיות ומרובות המשתתפים עם קולגות ולקוחות, הצגה של מזון באופן לא הגייני שחושף אותו לידיים ולשיעול של כל אדם ברדיוס של החנות - כי זה הסטנדרט, חובת הנוכחות בארוחות שישי ובארוחות חג מרובות משתתפים, חשיפה להבל הפה המצחין של אנשים באוטובוס ועוד. ולא רק בגלל מה שציינתי אזכר בה בחיבה.

הציפיה להחזיר את החיים למסלול טרום הקורונה מבאסת, כי אחד היתרונות הגדולים של "ימי הטרום" לא שם - אי אפשר יהיה לברוח מהשגרה הישראלית הדביקה לחו"ל.
בוורלי
בוורלי • 12 במרץ 2021
בשנה הזאת קיבלתי גושפנקא שאני לא חלק מהעדר. שאני בעלת יכולת ראייה מלמעלה ולא נכנעת להפחדות מניפולטיביות.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 12 במרץ 2021
אני מניחה שזה אומר שלא נפלת בבולשיט החרדתי של הקונספרטיבים, והתחסנת.

מבחינתי זאת הייתה שנה קשה כי הילדים שלי התערערו מאוד, אבל אין בי שום געגוע לבני אדם. ההיפך, זאת שנה שחידדה לי מאוד כמה המין האנושי הוא לא משהו.